GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Питане за лодка

+18
baispartan
Koleff
чечо
Дели
вакрил
max
EU_BG_akademika
dobria1
фишфрена
Шморхи
vvt1970
Тедо
nikgeo
КИРО
savi aleksiev
Мънцата
milen kordov
ilko 63
22 posters

Страница 5 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

лодка - Питане за лодка - Page 5 Empty Re: Питане за лодка

Писане  EU_BG_akademika Сря 11 Май 2011 - 13:05

Изобщо колега, както съм казвал и друг път, лодките и моторите са само два вида, такива които не ни харесват и такива които не можем да си купим.......
Аз щях да купувам куиксилвер, само за захранка и разпъване на въдици, сега имам 4 м лодка, 2 маторя, колесар джип, сонар, лебедка на джипа, лебедка за лодката, и Бог знае още какво. И всичко това е купувано покрай лодката, джипа не го ползвам за друго освен за риболов да речем. А отдавна ми се върти в главата 25кс. 4т за мойта лодка или направо RIB с 110кс............
Та така де, на дълъг път се тръгва с малки крачки, да вземат каквото са решили, па ще си говорим след 2-3 години пак, какво ще имат, ако сме живи и здрави разбира се. :609c1f728720fb
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

лодка - Питане за лодка - Page 5 Empty Re: Питане за лодка

Писане  Мънцата Сря 11 Май 2011 - 13:48

EU_BG_akademika написа:Аз щях да купувам куиксилвер, само за захранка и разпъване на въдици, сега имам 4 м лодка, 2 маторя, колесар джип, сонар, лебедка на джипа, лебедка за лодката, и Бог знае още какво. И всичко това е купувано покрай лодката, джипа не го ползвам за друго освен за риболов да речем...
Сетих се за оня виц смях

Младеж постъпва на работа като продавач в магазин. Шефът имал навик да наглежда персонала на видеомонитори. На следващия ден той неволно станал свидетел на следната случка:
Новият продавач хвали нов модел спининг на потенциален купувач
- Страхотен модел, нечуплив, огъва се според рибата...
- Ще я взема...
- Да, ама към нея върви тази макара...
- Добре, взимам я...
- Абе, като отидеш за риба, ако вали ще ти трябва дъждобран. Я виж какви хубави дъждобрани продаваме!
- Добре, пиши го на сметката...
- Ами ако влизаш във водата - виж тези ботуши.
- Ще ги взема.
- Е да, ама ако останеш да нощуваш няма да има къде да спиш. Погледни тези каравани.
- Ами ще взема една...
- Абе ти ще вземеш ама виж си бричката - не можеш я подкара - я виж тези джипове отсреща.
- Ами като си казал, ще взема един...
Клиентът платил и си заминал. Шефът шашардисан вика новия на очна ставка:
- Как го направи това, бе? Човекът за една въдица дойде ти му продаде цяла каравана...
- А, той беше дошъл за дамски превръзки пък аз му казвам "така и така няма да еб.ш тази седмица, що не вземеш да идеш за риба?" :6e6ebecd09233a
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

лодка - Питане за лодка - Page 5 Empty Re: Питане за лодка

Писане  Ресьора Сря 11 Май 2011 - 13:57

:6e6ebecd09233a :6e6ebecd09233a :6e6ebecd09233a :6e6ebecd09233a
Ресьора
Ресьора
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.10.2009
Брой мнения : 4608 Рожд.дaта : 09.05.1982
Години : 42

Върнете се в началото Go down

лодка - Питане за лодка - Page 5 Empty Re: Питане за лодка

Писане  EU_BG_akademika Сря 11 Май 2011 - 14:12

:6e6ebecd09233a смях :6e6ebecd09233a смях :6e6ebecd09233a смях
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

лодка - Питане за лодка - Page 5 Empty Re: Питане за лодка

Писане  tano Сря 11 Май 2011 - 14:16

:6e6ebecd09233a :6e6ebecd09233a :6e6ebecd09233a :6e6ebecd09233a
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

лодка - Питане за лодка - Page 5 Empty Re: Питане за лодка

Писане  parvaka Чет 12 Май 2011 - 11:34

:6e6ebecd09233a :6e6ebecd09233a :6e6ebecd09233a :6e6ebecd09233a
parvaka
parvaka
...........................
  ...........................

Регистриран на : 06.04.2011
Брой мнения : 103 Рожд.дaта : 10.02.1983
Години : 41

Върнете се в началото Go down

лодка - Питане за лодка - Page 5 Empty Re: Питане за лодка

Писане  Тихомир Чет 12 Май 2011 - 12:35

Аз го знам подобен :Шефа пита каво го направи тоз човек уж дойде за презарватив.Ти му продаде вьдици ,макари,лодка,мотар и джип.Какво да го направя като от него нестава курвар, а ми да взема да го направя Рибар та да ма запомни.Приликите с хора и познати са случайни. :6e6ebecd09233a
Тихомир
Тихомир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.12.2009
Брой мнения : 745 Рожд.дaта : 03.11.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

лодка - Питане за лодка - Page 5 Empty Re: Питане за лодка

Писане  EU_BG_akademika Чет 12 Май 2011 - 13:29

Тихомир написа:Аз го знам подобен :Шефа пита каво го направи тоз човек уж дойде за презарватив.Ти му продаде вьдици ,макари,лодка,мотар и джип.Какво да го направя като от него нестава курвар, а ми да взема да го направя Рибар та да ма запомни.Приликите с хора и познати са случайни. :6e6ebecd09233a
И все пак най-като за нас е рибаря който извадил такава риба, че само снимката и тежала 3 кила и кусур...
Ще се появи Тошето с метлата, даже се чудя кво се мае още 12666
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

лодка - Питане за лодка - Page 5 Empty Re: Питане за лодка

Писане  ???? Сря 25 Май 2011 - 9:10

BUKIIAZ написа:Имам един въпрос към старите ЛОДКАРИ question .Значи влизаме двама човека с моята лодка -риб 3.6м+ 20к.с 4т ямаха и кво става .Аз съм седнал на задната пейка до двигателя ,а авера е седнал на рундучето за котвата на самия нос на лодката .И ! При най-малкото подаване на газ лодката се изправа на задна гума.Подавам повече газ и чакам да свали малко носа ,но пак ЦЪ.Чак след 20-40м,не знам точно ,носа на лодката пада надоло и почваме да летим като скутер,както може би трябва да бъде. Въпроса ми е : Нормално ли е това ? Имам чувството ,че ако съм сам може би няма да мога да я карам нормално ,а ще стоя само на винта.Дайте съвети ,моля ви :d5b65c17bec10f .Забравих да спомена ,че двигателя е поставен на второто полжение"дупка". 373173

фишфрена написа:Ако си сам, вадиш котвата и пълниш с камъни и газ, след 40м. ша фъркаш sunglasses2

Тошето написа:Казах по телефона,казвам и сега....спасението за бърз глисаж са така наречените крила 364672

[You must be registered and logged in to see this image.]

Някой да каже коя е подходящата тема че заблудих колегата
вакрил написа:Сложи и крила ще се оправи. На мене ми останаха едни чисто нови са ако ги искаш обади се.А ако не се получи ще ми ги върнеш.


Кико написа:Свали мотора на най долната дупка sunglasses2
BUKIIAZ написа:Благодаря за съветите. :609c1f728720fb .Първо ще пробвам с най-лесния на Кико-ще преместя на най-долната дупка.После с крилата ,пък дано да стане.

Шморхи написа:
Кико написа:Свали мотора на най долната дупка sunglasses2

Това е правилното решение.
Моята лодка също е 3.60 м. но двигателя ми е по-слаб от твоя. Все пак е достатъчно мощен да се движа прилично. Имах проблем с излизането на винта над водата. Примерно на леки вълнички, които са на често, лека-полека движението на лодката съвпада с честотата на вълната и винта излиза над водата. Това и с двама, и с трима, че и сам. Най-често сам(най-лека и бърза е).
Купих крила, но положението с тях се влоши ужасно много. Дотолкова, че ако можех, щях да ги сваля насред морето. Така се бях идосал, ма нямах ключе 10 под ръка(вече имам).
Разкарах ги и пробвах игри с трима. Качвах на втората дупка, тва-онова...пак зле положението. Свалих го на най-долната дупка мотора и карам така. Пак изскача винта, но по-рядко. При мен явно е проблем с височината на транеца на лодката.
И само да ти кажа, късите лодки, с относително добра тяговъораженост, често имат проблем с баланса. Да не кажа винаги.
Миналия сезона карах с горивната бака на носа + котва с верига. Онзи ден реших да пробвам нова схема и взех баката на кърмата, при мен. Мииии, доста по-трудно излиза на глисаж при едно и също натоварване като килограми(най-често аз и още 1+ малко багаж). Още на следващия път ще възстановя старата схема. Баката на носа, както си беше!
Твоят двигател с доста по-мощен от моя и би трябвало много по-бързо да сваля носа. Пробвай с различни варианти. Повече товар на носа, повече товар на средата...лека полека ще намериш баланса. Крилата...зарежи ги. Едва ли ще ти помогнат.
Лично мнение!

BUKIIAZ написа:Благодаря Шморхи .Ще пробвам :689a4208aff0bd тази работа .Няма да бързам с крилата.

runner написа:Бъки, мЕн, гледах ти снимките на лодката в другата тема. Нещо ми се завря в окото много рязко. Приятелю, моторчето не стои ли много ниско, в смисъл - винта да остава дълбоко. На виждане това прави впечатление, на практика не зная как ще се държи. Ама там ми се струва че нещо не е наред. Той Крокито добре го беше показал - горния край на винта да е 3-4 см под кила. Не повече.

BUKIIAZ написа:Ще измеря това разстояние ,ама кво мога да направя ,ако не е толкова .Лодката я дават за двигател къс ботуш и той е такъв.Нищо не съм правил собственоръчно.Транеца си е нормален,двигателя е поставен на мястото ,кво мога да променя АДЖЕБА не знам Мога само да му променя положението от дупките ,което ме посъветваха колегите Шморхи и Кико,а именно да го сваля на най-долната.

venkicha написа:Мотора ти ми прилича повече на дълъг ботуш. Може и да греша ама и аз погледнах снимките и ми се струва че е дълъг ботуш или някакси стои много ниско . Всъщност може и да е зрителна измама.

BUKIIAZ написа:
venkicha написа:Мотора ти ми прилича повече на дълъг ботуш. Може и да греша ама и аз погледнах снимките и ми се струва че е дълъг ботуш или някакси стои много ниско . Всъщност може и да е зрителна измама.
Значи сега измерих разстоянието между горния край на перката и кила на лодката .Нямах ролетка в себе си но 2-3 пръста ,или 3-5см приблизително .Не разбирам от двигатели ,но мисля ,че ботуша си е- КЪС .ДА НЕ КАЖА ,ЧЕ СЪМ И 100% СИГУРЕН.НЕ ЗНАМ КЪДЕ Е ПРОБЛЕМА ,НО ЩЕ СВАЛЯ ДВИГАТЕЛЯ НА ПЪРВАТА ДУПКА И ЩЕ ГО ПРОБВАМ ПАК.ПЪК ПОСЛЕ ЩЕ ВИДИМ КВО ЩЕ ПРАВЯ. :609c1f728720fb
Булти написа:....колеги , пак ще почнат спорове , но слагате по лодките си излишно тежки и мощни мотори ...5 - 10 коня е нормалния матор за лека надувна лодка , другото е за яхти , скутери и моторници ....новака в морето се познава по голямото ДВГ sunglasses2

Мънцата написа:
Булти написа:....новака в морето се познава по голямото ДВГ sunglasses2
Абе нека ми е зле spying

[You must be registered and logged in to see this image.]

BUKIIAZ написа:
Булти написа:....колеги , пак ще почнат спорове , но слагате по лодките си излишно тежки и мощни мотори ...5 - 10 коня е нормалния матор за лека надувна лодка , другото е за яхти , скутери и моторници ....новака в морето се познава по голямото ДВГ sunglasses2
Съгласен съм с теб колега ,но на РИБЧЕТО му дават максимален двигател 25к.с. ,а аз взех 20к.с. Не мисля ,че съм се изхвърлил.

КИРО написа:Абе има тема
НАУЧИ СЕ ДА ПРАВИШ И ПОПРАВЯШ САМ
или пък
РИБАРСКО ОБОРУДВАНЕ
Тези работи ги пишете там,създавате много работа на модераторите.
Който има зор,да си пусне темичката - много по-прегледно ще е.
Тука е само за излетите в морето.
Моряка написа:Адаша BUKIIAZ,да си отвори тема в рибарско обурудване,аз ще прехвърля всичко там.

Тедо написа:
BUKIIAZ написа:Имам един въпрос към старите ЛОДКАРИ question .Значи влизаме двама човека с моята лодка -риб 3.6м+ 20к.с 4т ямаха и кво става .Аз съм седнал на задната пейка до двигателя ,а авера е седнал на рундучето за котвата на самия нос на лодката .И ! При най-малкото подаване на газ лодката се изправа на задна гума.Подавам повече газ и чакам да свали малко носа ,но пак ЦЪ.Чак след 20-40м,не знам точно ,носа на лодката пада надоло и почваме да летим като скутер,както може би трябва да бъде. Въпроса ми е : Нормално ли е това ? Имам чувството ,че ако съм сам може би няма да мога да я карам нормално ,а ще стоя само на винта.Дайте съвети ,моля ви :d5b65c17bec10f .Забравих да спомена ,че двигателя е поставен на второто полжение"дупка". 373173

сложи на най-долната дупка и пробвай пак... В първия момент дори да се вдига, продължавай с газта - няма да се преобърне назад, но внимавай да не занесе настрани, когато кила е над водата... случвало ми се е като съм сам да тръгна с "гъза напред" с 360см и 15кс...
другия вариант е с "крила", излиза моментално на глисаж, но ограничава максималната скорост... то за морето това не е много страшно, щото на вълнички и без друго не може с пълна газ, че ще изпаднеш от лодката...




Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

лодка - Питане за лодка - Page 5 Empty Re: Питане за лодка

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 5 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите