GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какъв колесар да си купим

+13
Моряка
vvt1970
tano
dako
КИРО
max
georg
EU_BG_akademika
Шморхи
savi aleksiev
Тедо
Мънцата
ilko 63
17 posters

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  Тедо Пет 18 Фев 2011 - 10:28

Шморхи, маневрени колела има и от 50 и от 150лв, зависи от къде ще го вземеш - евтините са доста некачествени, но пък за малка и лека лодка разликата не е съществена...

Буксите, които се продават масово също са страшни боклуци и могат да ти вгорчат живота...Ту свети, ту не свети... Една качествена букса от реномирана фирма е от 30 до 60лв poorsmilie

Вариантът можеби е (на който му се занимава и му се отдава) да си вземе една регистрирана гола рамка с торсионен мост и да си я "кичи" сам...
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  ilko 63 Пет 18 Фев 2011 - 22:37

че базовите били като за джет и ме "ощастливи" с 100 кинта отгоре


Майстора обеща, че всички подобрения са безплатни sunglasses2
ilko 63
ilko 63
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.12.2010
Брой мнения : 122 Рожд.дaта : 07.02.1963
Години : 61

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  Шморхи Пет 18 Фев 2011 - 23:00

.........


Последната промяна е направена от Шморхи на Пет 25 Фев 2011 - 13:20; мнението е било променяно общо 1 път
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  dako Съб 19 Фев 2011 - 5:36

ilko 63 написа:Колеги, нали всички сме наясно, че каквото и да стане след като имаш регистрация, всичко друго се оправя и то с минимални усилия. Нямам никакво намерение повече да ходя по майстори, да се правят на велики и да се чудят как едно нещо като струва 1лв те да ти вземат 100. sunglasses2

Tочно казано. Вземаш го и си го правиш по твой тертип. Регистрацията е важна днес. sunglasses2
dako
dako
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.05.2010
Брой мнения : 561 Рожд.дaта : 28.01.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  tano Съб 19 Фев 2011 - 9:19

аз ги гледах тези на снимката която вече я няма.Чудех се как е възможно да продават такива ,,изделия'' и да си возим лодките на тях .За да свалят цените слагат възможно наи ефтиното което намерят .Ето наи-добрите треилери в Гърция
[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  tano Съб 19 Фев 2011 - 9:23

[You must be registered and logged in to see this image.]
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  ilko 63 Вто 22 Фев 2011 - 19:26

Колеги от днес съм притежател на колесар. Техниката си е много добра, всички неща са нови, а дори и качествени. Колегата Шморхи така го оплю човека, че едва ли ще му стигне една голяма хавлия да се избърше. Не зная какви им са проблемите но ми се струва, че се опитват да се е....бат един- друг, но аз арбитер не искам да им ставам sunglasses2 Колеги, колесара е никелиран а не боядисан, гумите са 165/70/13, нови - е не са Мишелин ама ще го преживея, отзад ламарината на която се слага номера и буксата за светлините си е направена добре, но като се влиза във водата с колесара тази ламарина задължително се сваля. Има неща преди да се напишат поне малко трябва да се помисли.

Така....... с две думи - аз съм доволен. Колесарите са добри особенно като говорим за 950лв. Ще помоля, колеги, които имат някакви недоразумения с някой производител да не дават подвеждащи мнения във важни теми, защото подвеждат нас купувачите nono
ilko 63
ilko 63
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.12.2010
Брой мнения : 122 Рожд.дaта : 07.02.1963
Години : 61

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  ???? Вто 22 Фев 2011 - 19:34

Моя отговор на въпроса...Какъв колесар да си купим,е поцинкован :609c1f728720fb
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  savi aleksiev Вто 22 Фев 2011 - 19:37

ilko 63 написа:Колеги от днес съм притежател на колесар. Техниката си е много добра, всички неща са нови, а дори и качествени. Колегата Шморхи така го оплю човека, че едва ли ще му стигне една голяма хавлия да се избърше. Не зная какви им са проблемите но ми се струва, че се опитват да се е....бат един- друг, но аз арбитер не искам да им ставам sunglasses2 Колеги, колесара е никелиран а не боядисан, гумите са 165/70/13, нови - е не са Мишелин ама ще го преживея, отзад ламарината на която се слага номера и буксата за светлините си е направена добре, но като се влиза във водата с колесара тази ламарина задължително се сваля. Има неща преди да се напишат поне малко трябва да се помисли.

Така....... с две думи - аз съм доволен. Колесарите са добри особенно като говорим за 950лв. Ще помоля, колеги, които имат някакви недоразумения с някой производител да не дават подвеждащи мнения във важни теми, защото подвеждат нас купувачите nono


017
Да ли си подоволен сега с това отношение към колегата, нали просто искаше съвет и колегите ти споделиха неволи те си 12666 е жив и здрав , ама нее така :9bbce68c65a7e8
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  Мънцата Вто 22 Фев 2011 - 20:07

ilko 63 написа:Колеги от днес съм притежател на колесар. Техниката си е много добра, всички неща са нови, а дори и качествени. Колегата Шморхи така го оплю човека, че едва ли ще му стигне една голяма хавлия да се избърше. Не зная какви им са проблемите но ми се струва, че се опитват да се е....бат един- друг, но аз арбитер не искам да им ставам sunglasses2 Колеги, колесара е никелиран а не боядисан, гумите са 165/70/13, нови - е не са Мишелин ама ще го преживея, отзад ламарината на която се слага номера и буксата за светлините си е направена добре, но като се влиза във водата с колесара тази ламарина задължително се сваля. Има неща преди да се напишат поне малко трябва да се помисли.

Така....... с две думи - аз съм доволен. Колесарите са добри особенно като говорим за 950лв. Ще помоля, колеги, които имат някакви недоразумения с някой производител да не дават подвеждащи мнения във важни теми, защото подвеждат нас купувачите nono
Така, да кажа две думи и аз. Колега, монетата винаги има две страни. Аз не вземам страна, ти също не е редно да го правиш! Пускаш тема, в която искаш помощ, после плюеш колега, дал мнение 509158 Това, че ти си доволен мен ме радва, но трябва ли всички да са на твоето мнение. И още нещо - моля те, пусни поне една снимка, че никелиран колесар не съм виждал dce6ea135d817e20cff5
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  Шморхи Вто 22 Фев 2011 - 20:12

:217b315cad77fe :217b315cad77fe :217b315cad77fe Просто не мога да повярвам, че Илко е написал горния си пост при все, че единственото ми желание бе да окажа помощ!

ilko 63 написа: Има неща преди да се напишат поне малко трябва да се помисли.

Добре го написа, но защо сам не го прочете?
Нито ме познаваш, нито си се опитал да се запознаеш с мен, а си позволи да ме изкараш интригант, интересчия и глупак + това, че нямам и съвест та подвеждам хората.
Отделно на това е, че аз казвам с какво и как съм се прекарал за не се прекарват другите. Отговора ти на моите съвети освен като "неблагодарност", няма как другояче да нарека. Още повече, че след първия ми опис на изделието му, и ти каза, че си поръчал от него, ти казах какво да направиш по колесара. За мен това значи, че очаквам какво ще получиш. Как тогава ще искам да подвеждам хората???
Отношения с производителя нямам. Аз му платих, той си ми плати и точка по въпроса. Нито ми дължи нещо, нито аз на него. Не съм го чувал, не съм го и виждал откак ми докара колесара. Да прояви интерес да му внеса разни неща, но всичко бе до етап "дрън,дрън-тръц, пръц", нито сме говорили за цени, нито за срокове, нито нищо. Давам това обяснение, за да е ясно, че дрънканиците ти(няма как друго да ги нарека) са пълна измислица на твоята глава.
Още утре ще направя снимки с професионалния ми апарат и ще ги кача във форума, нека колегите преценят за какво "изделие" става дума.
Честито за придобивката и дълго и безпроблемно да я ползваш.
Аз приключих със съветите и мненията си в този форум. Имах усещането, че хората тук са по-различни от другите помийни ями, които се наричат "риболовни форуми", но явно и тук има сходни елементи... nono

Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  vvt1970 Вто 22 Фев 2011 - 21:28

Аз пък много се кефя на съвети и мненията ти, защото си в час с много от нещата свързани с лодки, двигатели и т.н. :thumbsupsmiley
vvt1970
vvt1970
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.01.2010
Брой мнения : 725 Рожд.дaта : 23.09.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  georg Вто 22 Фев 2011 - 21:57

А аз ще ви помоля да запазите добрия тон!
Хора сте,ще се разберете!
georg
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 4165 Рожд.дaта : 28.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  tano Сря 23 Фев 2011 - 0:00

не е виновен този дето продава ,виновен е този които купува sunglasses2 Да го караш със здраве колесара ,но всичко коети каза Тодор -Шморхи бъди сигурен че е го е помислил дпреди да го напише :609c1f728720fb
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  Шморхи Сря 23 Фев 2011 - 13:01

......


Последната промяна е направена от Шморхи на Пет 25 Фев 2011 - 13:10; мнението е било променяно общо 1 път
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  Моряка Сря 23 Фев 2011 - 13:44

На мен определено снимки не ми трябват,когато един човек говори честно,то от постовете си личи.Въпреки всичко,снимките ти са полезни за колеги,прохождащи и ще предотвратят набутване. :609c1f728720fb
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8114 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  EU_BG_akademika Сря 23 Фев 2011 - 13:47

Шморхи, забравил си спомагателното колело, то е от всичко друго само не е и от какъвто и да е колесар.
А на форума не се сърди, добър си ни е форума, просто хората са различни, нещо което за теб е баданосано, за друг е "никелирино"
В казармата имахме едно турче Юмер Осман се казваше, та то носеше снимка на приятелката си. Аз веднъж го избъзиках и му викам, абе тя е много грозна бе Юмер, а той ми вика, Сърче, ако можеше да видиш тая грозотия с моите очи.....
Още го помня, така че не се сърди на форума, просто очите са различни...............
Пък друг е въпроса за начина по който се поднася едно мнение, но и възпитанието е различно..............
Но нали за това сме дружина да си помагаме и да си дялкаме взаимно треските щом се налага......
Айде със здраве.
:609c1f728720fb
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  ???? Сря 23 Фев 2011 - 13:58

Здравейте колеги :609c1f728720fb като си купувах лодката 2002 г слава богу ги нямаше повечето от тези фирми за ремаркета та се наложи сам да се справям.
Изтеглих чертежи от една испанска фирма а ролки и лебедка от Гърция.
След два три сезона махнах таблата за номера и стоповете - само се бавиш при пускане и тръгване буксата се окислява мн. бързо пък и веднъж я забравих на Болата
та се връщах след акт от КАТ 70 км.
Стоповете закачих на задния край на калниците с гумени дистанционни шайби (парчета от гумен маркуч около 1 см) играещи ролята на ресорчета и вече 3-4 години не съм сменял крушки,номера заедно с табелата занитих директно към шасито.
За по-лесно маневриране при вадене/вкарване на ремаркето в гаража сложих деръжка към лебедката сега с една ръка се работи мн. лесно.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  georg Сря 23 Фев 2011 - 14:17

Този колесар си го правих аз и ми излезе около 300лв.!
[img][You must be registered and logged in to see this image.][/img]
[img][You must be registered and logged in to see this image.][/img]
[img][You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Ползвах регистрацията на туристическо ремарке!
georg
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 4165 Рожд.дaта : 28.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  EU_BG_akademika Сря 23 Фев 2011 - 14:33

georg написа:Този колесар си го правих аз и ми излезе около 300лв.!

Ползвах регистрацията на туристическо ремарке!
Тамън, щях да кажа, че ако си се появил с това на технотест, най-вероятно председател е бил баща ти смях
но щом е с готова регистрация става и пак нямаш набит номер на рамата или имаш? 12666


Последната промяна е направена от EU_BG_akademika на Сря 23 Фев 2011 - 14:34; мнението е било променяно общо 2 пъти
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  Шморхи Сря 23 Фев 2011 - 14:33

Спирали ли са те полицаи? Защото и аз имам една регистрация от ремарке, но се притеснявах да си правя колесар и да ползвам регистрацията от ремаркето.
Шморхи
Шморхи
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.11.2010
Брой мнения : 2885 Рожд.дaта : 11.10.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  EU_BG_akademika Сря 23 Фев 2011 - 14:38

Шморхи написа:Спирали ли са те полицаи? Защото и аз имам една регистрация от ремарке, но се притеснявах да си правя колесар и да ползвам регистрацията от ремаркето.
Шморхи, вече не става, по рано в талона се пишело само ренарке до 750кг.
Но сега пише "колесар за лодка" 'багажно ремарке" "туристическо ремарке" и т.н
И незнам как ще пренабиеш номера ама може да отдрежеш предната част с номера и да кроиш назад.
Но.....вида.....
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  georg Сря 23 Фев 2011 - 14:43

Не са ме спирали,но и не съм минавал големи разстояния!
Нова Загора-Жребчево и назад,а и ги познавам! sunglasses2
Иначе,колесара вървеше чудно!
Още ме е яд,що го продадох! шама
georg
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 4165 Рожд.дaта : 28.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  georg Сря 23 Фев 2011 - 14:48

EU_BG_akademika написа:
.....ако си се появил с това.....
Кво не му хареса?
Давал съм го на авер,който имаше оригинално направен колесар и каза,че моя вози в пъти по-добре от неговия! sunglasses2
georg
georg
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 4165 Рожд.дaта : 28.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  ilko 63 Сря 23 Фев 2011 - 14:54

Някъде бях го чел: -" Разликата между английскити, руските и българските форуми"

- В ингилизките форуми - задаваш въпрос - отговарят ти!
- В руските форуми - задаваш въпрос - отговарят ти и на свой ред те питат за нещо!
- В българските форуми - зададеш въпрос и всички се надпреварват да ти обясняват колко си "проз", а те най -умни!

Ясно и точно съм написал, че арбитер в техния спор не искам да ставам!
На мен стоката ми хареса и съм го написал или не можете да приемете да има такова мнение, или като едно време да ръкопляскаме като на профсъюзно събрание на едни, а пък другите са ФАШИСТИ.
Към колегата Шморхи : колега наистина не те познавам, и наистина не съм си позволявал да те обидя по някакъв начин, всички самоопределения са си твои, мен не се опитвай да ми вкарваш в разни сериали. Наистина съм ти благодарен за дадените съвети и отидох в Ловеч с мисълта, че наистина ще си купя простир за дрехи, но истината беше друга - проверих за разхлабени болтчета, гуми, букси, но уви нямаше. Не може ли да се приеме, че тоя човек за година и нещо да си е пооправил малко производството. Пак повтарям - не защитавам никого. Просто нещата, които описваш за дефекти при мен не са, а може и при мен критериите да са занижени, затова има и различия, просто, колега не се самонавивай - виж колко хора те защитават



:217b315cad77fe

а пък мен никой 509601

:5ff67901e688fa
ilko 63
ilko 63
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.12.2010
Брой мнения : 122 Рожд.дaта : 07.02.1963
Години : 61

Върнете се в началото Go down

Какъв колесар да си купим - Page 2 Empty Re: Какъв колесар да си купим

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите