GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Намокрен фотоапарат

2 posters

Go down

Намокрен фотоапарат Empty Намокрен фотоапарат

Писане  Тик Так Нед 7 Авг 2011 - 10:01

Абе тази сутрин, като се опитвах да издебна едни распери в бързея, се подхлъзнах и се пльоснах в цял ръст в Марица. Документи, фотоапарат, телефон - всичко е мокро. Телефона най-малко, че беше в най-горния джоб на елека. Фотото обаче си беше чисто мокро. Извадих му батериите и картата, подсуших го доколкото можах с с единствения останал сух ръкав на тениската и вече в къщи го продухах със сешоара. Не съм го разглабял, духах в гнездото на батериите и отвън. Сложих му батериите и го включих - проработи. Сега пак съм му махнал батериите и се чудя дали да пробвам да го разглабям и да го подсушавам отвътре. Ако някой знае как се действа в такива ситуации да помага. Благодаря!
Тик Так
Тик Так
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.12.2010
Брой мнения : 703 Рожд.дaта : 29.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Намокрен фотоапарат Empty Re: Намокрен фотоапарат

Писане  HAZART Нед 7 Авг 2011 - 10:14

90% съм сигурен ,че трябва (ако искаш сам в домашни условия да го ремонтираш) да махнеш батерията,да го потопиш за 10-15 мин. в чист спирт от аптеката(не ракия)за да се обере влагата и след това сушене,много сушене и духане.Сега може да работи но след време проникналата влага корозира разни микроскопични крачета,писти и метални детайли и ги окъсява.Иначе правилното решение е в сервиза.Успех.
HAZART
HAZART
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.12.2009
Брой мнения : 1109 Рожд.дaта : 06.10.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите