GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

+7
dako
antares
strijok
gogo26
bkd
cerberus
esox hunter
11 posters

Go down

съобщение Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  esox hunter Пет 16 Дек 2011 - 0:49

Както се казва на печалившите честито :5f3aea9b1ac151

И така колеги на всички е ясно, защо дойде тази забрана - нали! ...така че каво има да го коментирам...

Ето източника на информацията:
от [You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΑΛΙΕΙΑΣ ΣΤΟ ΠΟΤΑΜΟ ΑΓΓΙΤΗ, ΣΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΟΤΑΜΟΥΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΡΔΕΥΤΙΚΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΩΝ ΠΛΗΘΥΣΜΩΝ ΚΑΡΑΒΙΔΑΣ, ΙΧΘΥΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΥΔΡΟΒΙΩΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΩΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΈΤΟΣ
(του Τμήματος Αλιείας Περιφερειακής Ενότητας Δράμας)

Από τις 1 Νοεμβρίου 2011 έχει απαγορευτεί, με Απόφαση Αντιπεριφερειάρχη Δράμας (ΑΔΑ: 45777ΛΒ-0ΟΦ), η αλιεία καραβίδας, ιχθύων και λοιπών υδρόβιων οργανισμών με σκοπό την προστασία από την παράνομη αλιεία των πληθυσμών της αυτόχθονης καραβίδας του γλυκού νερού (πετροκαραβίδα Austropotamobius torrentium) που διαβιούν στα παραπάνω επιφανειακά νερά για την ενίσχυση των φυσικών αποθεμάτων της και την μείωση του κίνδυνου καταστροφής των πληθυσμών των υδρόβιων οργανισμών στα υδάτινα οικοσυστήματα της Περ. Ενότητας Δράμας.
Η απαγόρευση θα διαρκέσει μέχρι και την Τετάρτη 31η Οκτωβρίου 2012.
Απαγορεύεται η αλιεία με κάθε μέσο και εργαλείο στον ποταμό Αγγίτη, στους παραποτάμους του (ενδεικτικά πηγές Αγ. Βαρβάρας, πηγές Μυλοποτάμου, πηγές Βοϊράνης κ.α.) και στα αρδευτικά κανάλια που τροφοδοτούνται από τον ποταμό Αγγίτη.
Τη φύλαξη του ποταμού Αγγίτη και των υπολοίπων επιφανειακών υδάτων από το παράνομο ψάρεμα, έχουν αναλάβει τα Αστυνομικά Τμήματα της περιοχής σε συνεργασία με το Τμήμα Αλιείας της Περιφερειακής Ενότητας Δράμας.
Οι παραπάνω φορείς κάνουν έκκληση για υποστήριξη των προστατευτικών ενεργειών τους από τους φορείς της Τοπικής Αυτοδιοίκησης, τους Τοπικούς Συλλόγους, όλους τους κατοίκους, αλλά και τους πολίτες της περιοχής, εφόσον πρόκειται για μια από τις σημαντικότερες δράσεις περιβαλλοντικής προστασίας στην περιοχή.

Η απαγόρευση συνεχίζει την περσινή Απόφαση Νομάρχη, αφού με εισήγηση του Τμήματος Αλιείας η αυτόχθονη καραβίδα του γλυκού νερού (πετροκαραβίδα Austropotamobius torrentium) κινδυνεύει από την παράνομη αλιεία των πληθυσμών της που διαβιούν κυρίως στα επιφανειακά νερά του υδάτινου συστήματος του Αγγίτη.

Τηλέφωνα επικοινωνίας:
• 25213-51236 (Τμήμα Αλιείας Περιφερειακής Ενότητας Δράμας)


С две думи на български:
Забранява се риболова в река Ангиста и нейните притоци и канали от 1 ноември 2011 на риба и други водни организми за защита срещу незаконния риболов, защита на популациите и т.н.
Забраната, ще продължи до сряда, 31 Октомври, 2012.


Ако Петьо, Тано или др. искат нека да го преведат цялото от гръцки.

То не бяха инвазии по тая река, то не бяха чували с риба, то не бяха "рекламни" филми по ТВ...
41990
А бе мани... no2
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  cerberus Пет 16 Дек 2011 - 19:47

Няма страшно, ще има цял месец и 21 дена за риболов после... на 21/12/2012 свършва света
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  esox hunter Пет 16 Дек 2011 - 21:28

cerberus написа:Няма страшно, ще има цял месец и 21 дена за риболов после... на 21/12/2012 свършва света
Аз па мисля, че месец и 21 дена е много време за тая риба там, ще я "приключат" за максимум седмица времеsunglasses2
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  bkd Съб 17 Дек 2011 - 19:30

Гугала е те това каза:
Забрана на риболова в река Ангитис, във и за PARAPOTAMOUS КАНАЛИ Напояване за защита на населението, омар, риба и други водни организми за една година
(Министерство на регионалното Драма в областта на рибарството единство)

От 1 ноември 2011 забранен в Решение Antiperifereiarchi Драма (WSN: 45777LV-0OF), риболов омар, риба и други водни организми за защита срещу незаконния риболов на популациите на местните сладководни раци (petrokaravida Austropotamobius torrentium) живеещи в тези повърхностни води до повишаване на природните ресурси и намаляване на риска от унищожаване на популациите на водните организми, във водните екосистеми Приблизително Драма звено.
Забраната ще продължи до сряда, 31 Октомври, 2012.
Риболовът с всякакви средства и река Ангитис инструмент, нейните притоци (но не ограничени източници на Ag, източници Mylopotamos източници Voiranis и т.н.) и напоителни канали, захранван от река Aggiti.
Запазване на река Aggiti и други повърхностни води от незаконен риболов, са взели местната полиция в сътрудничество с Министерството на регионалното звено в областта на рибарството Драма.
По-горе организации призовават за подкрепа на защитни действия от страна на операторите на местно самоуправление, местни сдружения, всички граждани и гражданите на района, където тя е една от най-важните действия в защита на околната среда.

Забраната продължава решение от миналата година Префект, след препоръка от страна на отдел в областта на рибарството на местните сладководни раци (petrokaravida Austropotamobius torrentium) застрашени от незаконен риболов на населението, живеещи предимно в повърхностните води на водната система Aggiti.

Телефони за връзка:
• 25213-51236 (Министерството на регионалното Драма единство в областта на рибарството)
bkd
bkd
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.01.2010
Брой мнения : 927 Рожд.дaта : 29.01.1961
Години : 63

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  gogo26 Пет 15 Фев 2013 - 8:49

364672
[You must be registered and logged in to see this link.]
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  strijok Пет 15 Фев 2013 - 8:59

Така се прави, големи глоби да държат влага дълго време. Ма хората ходят и проверяват, не като нашите мухльовци от ИАРА дето след подаден сигнал питат колко време още ще стоят бракониерите.
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  esox hunter Пет 15 Фев 2013 - 11:38

Няма да се учудя, ако почнат вече още на границата да питат "Аааа това, какво е...такъмчета А? - Конфискация" ! Превантивно така да се каже sunglasses2
А за тия безобразия дет се вършат там от години предупреждаваме, че ще имат последствия, но кой го брига. 373173
Сега освен да кажем "На печалившите честито" друго не остава... И си задавам въпроса някой, който са го охлузили 2000 лв (1000Е) глоба...колко ли пъти можеше да отиде на платено с тези пари... поне 200
А колко ли консерви риба щеше да си купи с тях... 41990
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  antares Пет 15 Фев 2013 - 11:48

Ще изпратя предложение до гръцката полиция - като видят зарязани такъми, да стрелят по шаварите.... whunter Ако не ги изтрепят, поне да се прибират в България понасрани.. icon_axe
antares
antares
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 05.11.2010
Брой мнения : 1966 Рожд.дaта : 14.06.1960
Години : 63

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  esox hunter Пет 15 Фев 2013 - 13:07

antares написа: Ще изпратя предложение до гръцката полиция - като видят зарязани такъми, да стрелят по шаварите.... whunter Ако не ги изтрепят, поне да се прибират в България понасрани.. icon_axe

Аааа не мой с лошо... sunglasses2 Гръцкото орнитоложко дружество чуло за новия вид водолюбиви птици подобни на корморани, но с човешки ръст и призовава за тяхната защита...
Сега щели да ги изследват тепърва чрез взимане на анални проби, но въпросните водолюбиви птици, били трудно уловими и се криели в дебрите на шаварите и клечкорята.... смях
Любители на въпросните птици от нашата държава помагали със съвети как да бъдат уловени, като за целта предложили на гръцките си колеги да се покрият в засада и да заложат за стръв по бреговете узо + гръцка салатка...може и без салатката... eyeballs_icon
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  esox hunter Чет 28 Фев 2013 - 23:16

Гледам днес колегата македонец пуснал тема за глбите в Гърция в другия форум и понеже не иска снимката да му се публикува другаде за това давам линк към темта [You must be registered and logged in to see this link.]
Надявам се Петьо да няма нищо против.

На мен тази глоба и това листче много "хвърчщи" ми изглеждат нещо !?!? ...няма печати, подписи... (поне не се виждат) 12666
Нещо ми намирисва така да се каже sunglasses2 ...утре, ще дам на жената да го преведе и да каже има ли такива закони членове и алинеиsunglasses2
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  dako Чет 28 Фев 2013 - 23:25

Мен ми мяза на подобно на нашите мошенници дето звънят на пенсионерите за пострдали роднини ма в гръцки вариянт. Напечатили са белжките и обикалят преоблечени на полицаи и шибат по барата чуждите поданници.
Кой плати плати все са на далавера. dollars
dako
dako
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.05.2010
Брой мнения : 561 Рожд.дaта : 28.01.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  Петър Василев Пет 1 Мар 2013 - 16:45

esox hunter написа:Гледам днес колегата македонец пуснал тема за глбите в Гърция в другия форум и понеже не иска снимката да му се публикува другаде за това давам линк към темта [You must be registered and logged in to see this link.]
Надявам се Петьо да няма нищо против.

На мен тази глоба и това листче много "хвърчщи" ми изглеждат нещо !?!? ...няма печати, подписи... (поне не се виждат) 12666
Нещо ми намирисва така да се каже sunglasses2 ...утре, ще дам на жената да го преведе и да каже има ли такива закони членове и алинеиsunglasses2
Поредното насаждане на омраза братле,това е,македонски смотани трикове комп
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  esox hunter Пет 1 Мар 2013 - 17:29

Петър Василев написа:...Поредното насаждане на омраза братле,това е,македонски смотани трикове комп
Петьо, днес жената доста си мъчи катаревуса с това писание и ми сподели набързо, че е доста странно написано. Даже се опитваше да намери въпросните закони или наредби по които пише, че са ги глобили но за сега не успя... 12666
После ще я разпитам по подробно, какво мисли по въпроса...
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  тони котев Съб 2 Мар 2013 - 9:55

Мои приятели са били по времето когато са се случили по-горните събития, но те не са имали никакъв проблем.Просто когато изберат мястото за риболов , правят една бърза оборка.Преди години са се разминали на косъм с подобен проблем с боклуците някъде в област Драма и от тогава пълнят чували.Даже е имало случай проверяващи когато видят събрания боклук коренно да си променят отношението .
Да допълня , че моите хора поне един път седмично са там за риба и това е от години.
:609c1f728720fb
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  nasco2 Съб 2 Мар 2013 - 10:36

Петър Василев написа:
Поредното насаждане на омраза братле,това е,македонски смотани трикове комп



С въпросният колега Никола имах удоволствието да се запозная преди 4-5г. в Гърция, изкарахме няколко дни в общ бивак и имам доста добро мнение за него. Не би се захванал със интриги. Момчето е учило в България и не тай и капка омраза срещу Българите има доста приятели тук с който правят съвместни излети по Гръцко. Някои от тях са ни общи приятели и са в нашият форум.
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  Петър Василев Съб 2 Мар 2013 - 19:01

Не обвинявам Никола за нищо Наско!
Просто от македонец произлиза това ,а е чисто свободно съченение на човек,който иска да създаде излишно напрежение ,,,хубавото е,че е много на ''ти'' с гръцкия език.


п.п.Никола първо можеше да попита какво пише и да се увери за документа дали е афтентичен,преди да го пусне като тема.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  esox hunter Съб 2 Мар 2013 - 19:37

Петър Василев написа:..п.п.Никола първо можеше да попита какво пише и да се увери за документа дали е афтентичен,преди да го пусне като тема.
Точно!
Това, че е "партенка" стана ясно. Въпросът е кой го е направил и с каква цел. Вариантите не са много - или някой е решил да се прави на гръцки еко патрул и да изкара някое евро демек измама, или си е написано от някой не много грамотен с гръцкия македонец с цел "пропаганда", както вика Петьо.
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  nikola polizovski Сря 6 Мар 2013 - 3:04

esox hunter написа:
Петър Василев написа:..п.п.Никола първо можеше да попита какво пише и да се увери за документа дали е афтентичен,преди да го пусне като тема.
Точно!
Това, че е "партенка" стана ясно. Въпросът е кой го е направил и с каква цел. Вариантите не са много - или някой е решил да се прави на гръцки еко патрул и да изкара някое евро демек измама, или си е написано от някой не много грамотен с гръцкия македонец с цел "пропаганда", както вика Петьо.
Гледам прозивки за мене....я хубаво погледнете когато съм пуснал темата в нарибата,колко и какви мнениа имам за късо време.Колко пъти и сам казвам че нещо ми мирише с текста.Аз да бех на ТИ с гръцкия ,ке си го преведех и сам и нема да го пусках,но просто този текст не ми влизаше в главата от началото но токмо поради това че не знам с 100% гръцки и го пуснах.Да исках да правя интриги,немаше да давам Гърци да го превеждат и да писам и самия че нещо мирише тук.И да -темата я пуснах щото колеги Македонци увераваха че са били глобени,и нигде не написах ДА НЕ СЕ ХОДИ ПО ГЪРЦКО.Ето аз продължавам въпреки всичко да ходя.От една страна съм уверен че текста не е валиден,от друга страна ми се заклеват че е имало глоби.Ето нека колегите от този форум който живеят в Гърция,нека пробват да намерат контакт с полицията в ЯНИЦА и нека попитат дииректно дали имало актове или не.И аз ще съм благодарен ако истината исплува отгоре.
avatar
nikola polizovski
мир на праха му

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 35 Рожд.дaта : 22.02.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  nikola polizovski Сря 6 Мар 2013 - 3:17

И още нещо,еден ден след глобите за който се вдигна шума и за който и аз разбрах индиректно,твърде казвам че е имало нов контрол на същия канал,на всички затечени им са дали чували да събират боклуци,глоби не се писали за боклука този път ,но са написали неколко глоби за лошо паркирани автомобили между асфалта и канала.За случилото се този ден аз гарантирам с 100% щото говорех лично на телефон с хора който са били там и са чистили.
След това ето до днес ,повече от две седмици секой ден много хора ловат по същия канал и не е имало нито еден контрол от тогава....
И сега айде бъди паметен и расуждавай ...........
avatar
nikola polizovski
мир на праха му

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 35 Рожд.дaта : 22.02.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  esox hunter Чет 16 Мар 2017 - 19:19

Забраняват достъпа с коли до Струма и Ангиста
Ай още едно честито, ама до там се докараха нашенските рибари 373173
Забраняват достъпа с коли до Струма и Ангиста
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  Петър Василев Чет 16 Мар 2017 - 19:39

Ами да ти кажа това е пак дело на това хубавото македонско момче. Даже се скарахме във фейса за това,че вече втори път прави същата глупост както по-горе по темата. Снимал една табела със забрана,но каква е тя ......... имаше само догатки и разбирасе псувни от наша, бг ,страна.
Впрочем какво пише на табелата?
Той казва,че доколкото бил!? разбрал забраняват да се движат коли по реките!
Това обаче не е така.
Забраняват ,но движението на всякакви превозно средства по дигите на реките!
От тук нататък от мишка ,стана слон.


[You must be registered and logged in to see this image.]


Превод ":
ЗАБРАНЯВА СЕ движението на всякакви превозни средства по пътя върху дигите на р.Стримона и Агити с решение ................... на зам.кмет на П.Е.Серес. Нарушителите ще се глобяват по чл..... ал. ......... Това е.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  esox hunter Пет 17 Мар 2017 - 11:05

Ясно Петьо не съм виждал тази табела, а места като форума са точно за тази цел да сверяваме такива информации. Иначе, често се е случвало в медии да пише неистини или полуистини sunglasses2
Ама не може да се отрече факта, че на много места  портове и пр. се появиха подобни локални забрани в следствие на всички знаем какво   41990 И те никога не са написани "забранява се риболова за българи" а просто "забранява се риболова" или подобно, но всички знаем от какво и кого е инспирирано. И не само нашенци и т.н. македонци също допринасят за което.  Примери Кавала и т.н. бол!
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  Петър Василев Пет 17 Мар 2017 - 14:58

Знам Цецо.Имам един приятел,който много години работи при мен от Драма.
Скоро си беше там и като се върна ми вика;
Големи мръсотии ве брат горе.Тия нашите направо са озверели срещу вас. За всичко вика е виновна твоята болест по риболова.
Викали,,пуснахме ги да ловят риба с пръчки,а те дойдоха с мрежите! Не стига и това ,ами напълниха с буклуци навсякъде що има риба.
Това са негови приказки,а той е сериозен човек и даже много ни уважава,защото баща му е отгледан от приемно семейство ,които са били българи! 5ff67901e688fa2ed7af
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

съобщение Re: Забрана на река Ангиста (Драманица или Ангитис)

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите