GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

+13
max
rap66
dobria1
Румен Ганев
КИРО
vvt1970
paynera
EU_BG_akademika
Георги Вутов
savi aleksiev
Моряка
JimBeam
Любак
17 posters

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  Георги Вутов Пет 26 Дек 2014 - 20:39

Еми ще го извикам майстора ама според него всичко е нормално и като гледам не знам колко си разбира от работата смях  Ще го видя пак кога ще почне да размразява и ако е в интервал от 30мин им звъня утре или в понеделник.Не е нормално при 15-17 градуса вън да се размразява толкова често..

пп Има 2 таблици едната е "Температурни обхвати , в рамките на които трябва да се използва климатика :

Режим/Стайна темп / Външна темп

охлаждане/18-32градуса/ -10*+48
отопление/ 16-30/-10*+24

Другата е

стайна темп/зададена темп/работен режим
под 21*/24*/отопление
Над 21 и под 24/23*/обезвлажняване
Над 24/22*/охлаждане/

пп2 - пак почна да се размразява след няма и 10мин shock11

Благодаря отново на всички :здравей:


Последната промяна е направена от Георги Вутов на Пет 26 Дек 2014 - 20:41; мнението е било променяно общо 1 път
Георги Вутов
Георги Вутов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.09.2011
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 11.09.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  paynera Пет 26 Дек 2014 - 20:39

Георги Вутов написа:Честито! Цели 21мин и пак почна да се размразява и да духа хладно....
Ами как няма да размразява след 21 мин. след като е работил на пълна мощност.Казах го вече и няма да се повтарям - пускаш климатика на отопление - 24 градуса - да климатизира стаята и цяла зима не го пипаш - да работи.Викаш ся ААА токова ток ще платя ????? - ще платиш толкова ток - колкото и ако климатика работи цяла зима без да се изключва - защото стаята винаги ще е климатизирана - когато климатика се спре - стаята се разклиматирирва и докато не се климатизира стаята - климатика работи на 100% - а иначе работи на 10% - само потдържа температурата.Сега схвана ли тънката ми мисъл ??? ако не си схванал - купи 1 бутилка водка и ме извикаи за обучение.
paynera
paynera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2011
Брой мнения : 2378 Рожд.дaта : 03.02.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  Георги Вутов Пет 26 Дек 2014 - 20:44

Пайнер с теб не можем да се разберем май нещо и ще трябва обучение spying
Как ще работи на пълна мощност след като съм го включил да работи на най-ниската степен..
Георги Вутов
Георги Вутов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.09.2011
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 11.09.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  JimBeam Пет 26 Дек 2014 - 21:04

Имах подобен проблем с един хаер в службата и проблема се оказа датчика.
JimBeam
JimBeam
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.09.2010
Брой мнения : 1427 Рожд.дaта : 10.02.1962
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  paynera Пет 26 Дек 2014 - 21:23

Георги Вутов написа:Пайнер с теб не можем да се разберем май нещо и ще трябва обучение spying
Как ще работи на пълна мощност след като съм го включил да работи на най-ниската степен..
Наи-ниска степен на духалката ли ? 6e6ebecd09233a2d4a30
paynera
paynera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2011
Брой мнения : 2378 Рожд.дaта : 03.02.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  Любак Пет 26 Дек 2014 - 21:45

paynera написа:
Георги Вутов написа:Пайнер с теб не можем да се разберем май нещо и ще трябва обучение spying
Как ще работи на пълна мощност след като съм го включил да работи на най-ниската степен..
Наи-ниска степен на духалката ли ? 6e6ebecd09233a2d4a30


Абе Жоре, ...... отивай купувай водката и да идва Иво. Тя няма да стане с писане тази работа. d5116e0ebf2fc8f68ade

И после c015594d3420ad876196 , за затвърждаване на наученото. смях
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  vvt1970 Пет 26 Дек 2014 - 21:58

Може би имаш два проблема.
1. Не спира при достигане на зададената Т - датчикът за Т на вътрешното тяло не работи коректно. Проверете поставен ли е на правилното място.
2. Много често прави Defrost - датчикът за налягане, по който размразява не работи коректно. Когато почне да размразява погледни заскрежено ли е външното тяло. При по-влажно време прави defrost по-често! Не е лошо да почистиш външното тяло, за да осигуриш по-добра циркулация.
vvt1970
vvt1970
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.01.2010
Брой мнения : 725 Рожд.дaта : 23.09.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  КИРО Пет 26 Дек 2014 - 23:02

Откакто минах на плазмени "реотани на климатика",
никви грижи. :рок:
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  EU_BG_akademika Съб 27 Дек 2014 - 3:28

paynera написа:
Наи-ниска степен на духалката ли ? 6e6ebecd09233a2d4a30
Пенкилера е прав, ако духалкта си я намалил за да не ти шуми а темературата не е достигната, ПОРАДИ ЗАБАВЕНА ЦИРКУЛАЦИЯ НА ВЪЗДУХА В СТАЯТА, ПАК МЪЧИШ КЛИМАТИКА. :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  Румен Ганев Съб 27 Дек 2014 - 6:40

И аз имах подобен проблем.Тук - http://www.klimatik.org/articles.php?article_id=37 е описан алгоритъма за размразяване на двата вида климатици.
Румен Ганев
Румен Ганев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.02.2012
Брой мнения : 642 Рожд.дaта : 18.04.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  dobria1 Съб 27 Дек 2014 - 9:50

vvt1970 написа:Може би имаш два проблема.
1. Не спира при достигане на зададената Т - датчикът за Т на вътрешното тяло не работи коректно. Проверете поставен ли е на правилното място.
2. Много често прави Defrost - датчикът за налягане, по който размразява не работи коректно. Когато почне да размразява погледни заскрежено ли е външното тяло. При по-влажно време прави defrost по-често! Не е лошо да почистиш външното тяло, за да осигуриш по-добра циркулация.

От 2 страници писане един 509158 смислен отговор по проблема

п.п. То че зима зима ама малко по 21188
dobria1
dobria1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.12.2009
Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 50

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  rap66 Съб 27 Дек 2014 - 11:53

ганев написа:И аз имах подобен проблем.Тук - http://www.klimatik.org/articles.php?article_id=37 е описан алгоритъма за размразяване на двата вида климатици.
В края на това описание на алгоритъма има едно много важно нещо, валидно за всички климатици и въобще всякаква хладилна техника
 "Важно условие климатика да не замръзва е точното количество фреон в климатика което е често срещан проблем при некачественият монтаж.

Миналата година моя климатик в хола в началото на лятото почна за замръзва, получава се скреж по питата на вътрешното тяло, и почва да капе от него. Помислих че нещо се е запушило и повиках техници за профилактика (профилактиката трае поне час и включва пълно разхлобяване на вътрешното тяло, сваляне и измиване на ротора и съда в който се събира конденза, измиване и дезинфекция на питата), та ги помолих и да измерят налягането на фреона. Човека вика "ами ти нямаш фреон, останали са само пари". А си работи на отопление, зимата не съм го разбрал изобщо. Та свалиха двете тела, щото няма видими признаци на изтичане, и не могат да кажат откъде изтича, трябвало да го тестват в сервиз". Освен това от 4-5 години, фреона е смес от няколко вида, и при проблем (изтичане) не изтича равномерно от всички, и съответно не може да долееш, а се сменя всичкия, заедно с маслото.

Тоз климатик дето се размразява постоянно 100% има технически проблем.
rap66
rap66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.03.2010
Брой мнения : 705 Рожд.дaта : 04.02.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  Георги Вутов Съб 27 Дек 2014 - 13:37

Благодаря Ви за отговорите. Сега им звъннах , но ще дойдат след Нова година да го погледнат.Каза че като е влажно вън е нормално да се размразява често , но не чак толкова.Като дойдат да го погледнат и ако пак ми кажат че всичко му е наред шама
Вика аа сетих са за тоз климатик той не е ли монтиран 2012 лятото и има 2 години гаранция... не викам 2013 е монтиран и има 5 години гаранция.Ааа офф еми значи след нова година ще го погледнем смях
Георги Вутов
Георги Вутов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.09.2011
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 11.09.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  EU_BG_akademika Съб 27 Дек 2014 - 14:08

dobria1 написа:
От 2 страници писане един 509158 смислен отговор по проблема

п.п. То че зима зима ама малко по 21188
Ти що не даде повече? Опитваме се да помогнем, тук има поне двама дето се занимават с продажби и монтаж на климатици, ами нищо не казват 226711


Последната промяна е направена от EU_BG_akademika на Съб 27 Дек 2014 - 14:31; мнението е било променяно общо 1 път
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  max Съб 27 Дек 2014 - 14:15

Аз ще ви кажа правилния одговор 488232 sunglasses2 Кажи им че ще входираш жалба в комисията на потребителите и брой до 5 spying
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  EU_BG_akademika Съб 27 Дек 2014 - 14:54

max написа:Аз ще ви кажа правилния одговор 488232 sunglasses2 Кажи им че ще входираш жалба  в комисията  на потребителите и брой до 5 spying
То става въпрос човека да се стопли в почивните дни :аххх:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  Георги Вутов Съб 27 Дек 2014 - 18:29

Абе аз че ще се стопля , ще се стопля.Мисълта ми беше дали нещо аз не правя като хората ама то пък климатик да не е космически кораб :здравей:
Георги Вутов
Георги Вутов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.09.2011
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 11.09.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  d_bozhkov Съб 27 Дек 2014 - 18:42

Аз не мога да дам компетентен отговор,но имах подобен проблем точно миналата година.
Съдейки по постовете на потърпевшия,ако има проблем с често включване на климатика в режим размразяване , най вероятно се е прецакала платката , която командва четири пътния клапан,а може и самия клапан да е заял,както често се случва.
Лесно се установява ,като се отвори капачето на външното тяло и се превключва от режим размразяване на режим отопляване,пипайки изходящите тръби.
Но щом климатика е в гаранция ,а още повече че си плащал и профилактиката,най добре е да се извика оторизирания сервиз.Друг е въпроса кога ще се отзоват по празниците.
А че климатиците ги мори високата влажност това си е основно правило при климатици Сплит система.

А ето как се прави що годе качествена профилактика на климатик ,за подобна профилактика вече може да се дадат 50 лв..За жалост не всяка фирма осъществява такава  :

d_bozhkov
d_bozhkov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.10.2009
Брой мнения : 1180 Рожд.дaта : 08.06.1971
Години : 52

http://bozhidar.narod.ru

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  Георги Вутов Съб 27 Дек 2014 - 19:32

Не съм сигурен 50лв ли беше или 70. Май каза че е 70 ама да му дам 50 или нещо такова беше.. няма значение де. И интересното е , че никога не ми дава някаква бележка че съм му платил тези пари.Само се подписва в гаранционната карта и толкос.Никъде не е упоменато колко трябва да взема.Направо в джобчето 12666
Георги Вутов
Георги Вутов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.09.2011
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 11.09.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  max Съб 27 Дек 2014 - 21:54

EU_BG_akademika написа:
max написа:Аз ще ви кажа правилния одговор 488232 sunglasses2 Кажи им че ще входираш жалба  в комисията  на потребителите и брой до 5 spying
То става въпрос човека да се стопли в почивните дни :аххх:
Затова да брой до 5 sunglasses2 /на следващия ден ще са при нейго и всичко ще е ок/ sunglasses2
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  paynera Нед 28 Дек 2014 - 3:14

Георги Вутов написа:Не съм сигурен 50лв ли беше или 70. Май каза че е 70 ама да му дам 50 или нещо такова беше.. няма значение де. И интересното е , че никога не ми дава някаква бележка че съм му платил тези пари.Само се подписва в гаранционната карта и толкос.Никъде не е упоменато колко трябва да взема.Направо в джобчето 12666
Ето къде е заровено кучето.Всяка една техника която има гаранция , има и условия.Така 5 години гаранция - 5 профилактики по 50 лева са 250 лева.Да си жив и здрав.Гаранция - Франция !!! Гаранцията винаги е излизала много-много скъпо , а фактически НЕ съществува.Ако нещо се развали - от 20 кладенеца вода ще ти донесат и пак няма да има гаранция.Примерно - копуваш си нова кола - за гаранция переодично в специализиран сервиз - където 1 литър масло струва 40-50 лева вместо 20 лева , наклатките са по 300 лева ( на магазина по 120 лева) и още много примери мога да ви дам.Затова аз лично гаранция не ползвам - дори ми правят отстъпка от цената - затова , че съм се отказал от гаранцията.
paynera
paynera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2011
Брой мнения : 2378 Рожд.дaта : 03.02.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  EU_BG_akademika Нед 28 Дек 2014 - 9:42

Георги Вутов написа:Не съм сигурен 50лв ли беше или 70. Май каза че е 70 ама да му дам 50 или нещо такова беше..
Не знам къде ги намирате тези, магазини, моят климатик на село, профилактиката е, 40 кинта с идването от Варна, но гаранцията е 3 години, това защото е рециклиран, ама аз го взех за 850лв при цена за нов 2500. Хиперинвертор. Фирмите за поддръжка и монтаж са отделно от магазините.
И така, имате две години законова гаранция, но когато стоката е нова. Продавачът не може да клинчи от нея. 509158  Ако искате повече, това вече е търговска гаранция, тогава идва моментът с профилактиките, но не сте длъжни да  използвате фирмата, която ви налага магазинът, можете да ползвате всяка фирма оторизирана за монтаж и ремонт на климатици. Щом е подпечатала паспорта на машината, изискването на производителя/търговеца е изпълнено. Така, че когато купувате климатик с безплатен монтаж, не мислете че сте хванали дядо Господ за мъдете, напротив, по вероятно е, на климатика да е вие начислен монтаж 200лв, когато реално той струва 150. С тия фирми също трябва да се внимава, защото по евтините монтажи обикновено са с по тънки тръби и лоша изолация, което води до загуба кпд. Така че трябва да се внимава. Монтажа е около 150 лв с качествени материали, предложат ли ви 100-120 бягайте далеч. Така че Фнимавайте в тези неща 509158 Изобщо трябва да знаем правата си. Ако се зачетете  тук, ще разбере колко много неща не знаете...аз редовно се консултирам с този сайт. Па изкарах, две бири, само дето не съм много сигурен, кой трябва да ги викне beer
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  EU_BG_akademika Нед 28 Дек 2014 - 9:58

paynera написа:Примерно - копуваш си нова кола - за гаранция переодично в специализиран сервиз - където 1 литър масло струва 40-50 лева вместо 20 лева , наклатките са по 300 лева ( на магазина по 120 лева) и още много примери мога да ви дам.Затова аз лично гаранция не ползвам - дори ми правят отстъпка от цената - затова , че съм се отказал от гаранцията.
Дрънкаш пълни глупости, колите след 2007-8 така, са направени, че само техен сервиз, може да чете софтуера и да отразява промяна. Смяната на консумативи, се отбелязва, когато не я направиш навреме, почват сигнализации и ако пак се ослушваш, на края замръзваш някъде, пак отиваш с репатрак, в сервиза, плащаш и глоба, плюс труда и частите и чак тогава излизаш на собствен ход 509158 Хората не са идиоти за дават по 5 години и 200 000 гаранция км, а ти да я поддържаш с китайски/турски некачствени, консумативи и части, съмнителни монтьори, които не познават марката и модела на автомобила, а фирмата  после  да ти поеме масрафа. d776892fea672e9d795a
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  Любак Нед 28 Дек 2014 - 10:01

magnifier f0169589900b7bd305e7
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  dobria1 Нед 28 Дек 2014 - 10:13

EU_BG_akademika написа:
dobria1 написа:
От 2 страници писане един 509158 смислен отговор по проблема

п.п. То че зима зима ама малко по 21188
Ти що не даде повече? Опитваме се да помогнем, тук има поне двама дето се занимават с продажби и монтаж на климатици, ами нищо не казват 226711

Защото се опитвам да спазвам това " 1 килограм брашно го дай на хлебаря,за да ядеш хляб"

Колегите дето разбират от климатици просто може да не са влизали в форума sunglasses2

paynera написа:Примерно - копуваш си нова кола - за гаранция переодично в специализиран сервиз - където 1 литър масло струва 40-50 лева вместо 20 лева , наклатките са по 300 лева ( на магазина по 120 лева) и още много примери мога да ви дам.Затова аз лично гаранция не ползвам - дори ми правят отстъпка от цената - затова , че съм се отказал от гаранцията.

Ти следиш ли си мисълта или в тоз час е позволено!!! Искаш да кажеш че въобще няма нужда от гаранции на каквато и да е стока ли??? Или аз не съм разбрал не знам не знам не знам
dobria1
dobria1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.12.2009
Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 50

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Върнете се в началото Go down

Оплакване от климатик = MITSUBISHI  INDUSTRIES= - Page 2 Empty Re: Оплакване от климатик = MITSUBISHI INDUSTRIES=

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите