GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Тошко, защо не дойде, бре?!

4 posters

Go down

Тошко, защо не дойде, бре?! Empty Тошко, защо не дойде, бре?!

Писане  docenta Нед 30 Сеп 2012 - 20:58

Здравейте, юнаци,
Добре, че е Божо Чапара, иначе мислех да не пускам тази тема тук, защото знам, че повечето от хората в този форум не обичат да ходят на платени водоеми. И правилно! Аз тази година съм бил само 2 пъти на платено, но само на нощен риболов! Сега ще видите какво стана на втория ми и последен нощен излет.

Златното циганско лято през изминалата седмица съвпадна с втората част от годишния ми отпуск. И аз като дърт дзвер и малце сиромах исках да си отпусна душицата, но ни на море, ни на планина не отидох. А на платения гьол на Враждебна. С което закрих сезона на нощните риби.
И така, в петък следобед се озовах на митичните 777, въоръжен с дънна и мачова въдица, стръв захранка и ... светли надежди. Ето го мястото:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Много кандърми отправих към Тошко Захранката да дойде да ми прави компания в нощното приключение, но при предишния ни излет на Карлуково, той заради един тъп уклей си контузи в един камък опашната кост и сега ходи малко като орангутан. Сиреч - отказа. Но приятелят ми Кирил се зарадва на поканата ми и се появи по подобаващ начин по-късно на уреченото място.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Снимката му е от следващата сутрин, щото жена му го докара вече по-тъмно и на мен не ми бе до снимки. Аз бях с една дънна с пружина с две куки 6 номер на Мустад, жълти, а на мача бях курдисал фиксирана плувка 2,5 г със сменяема светеща ампула , групирано утежнение от еднакви сачми, кука 8 номер Оунър. Бях захранил с прашката с царевица и жито, а Кирчо донесе и гранули за пъстърва с рибен аромат. Зор видяхме с осветлението на челниците, добре, че там лампи светят яко и можеш да идеш под тях да си оправиш такъмите. След прехвърляне, оплитане, късане в храсталаците, най-накрая натаманихме положението. Кирчо пусна две дънни и една на плувка, но нямаше и помен от кълване, ни при него , ни при мен. Пробвахме стръв царевица, торен, земен, бял, троха хляб, но риба - йок. Тогава около 23,30 реших да модифицирам малко мачовата линия - увеличих дълбочината, така че плувката да полуполегне в захраненото петно, а куката я вързах без повод направо за влакно 0,16 и оставих 35 санта от куката до първата тежест. Нанизах грозд от 11 бели червея и цялата кука се покри. На третото мятане в 23,50 плувката почна да потрепва и после тръгна с мазна скорост на север. Засякох и усетих силна съпротива, а после авансът отвъртя 20 метра. Борбата продължи до следващото денонощие, а Кирчо майсторски кепчоса шарана в 0 часа и 1 минута:

Ето го шаранчето:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Прилична риба може би над два килограма, но много яко се бореше.

Снимката е от следващата сутрин. Впрочем Кирил снима случката и през нощта, но дали е излязло нещо - той да каже.
После до съмване отряза и каза не.
Аз пообиколих другите колеги и мога да кажа, че само щекарите ловяха с плахо кълване значително по-малки шарани и американски сомове.
Още преди съмване обаче щекарите почнаха да си прибират инвентара, защото по светло рибата се дърпа навътре и не могат да я стигнат с щеките.
Въпреки различните експерименти дънните ни пак мълчаха. Тогава реших да не слагам стръв на куките, а да ги вкарам, както преди каменната ера в захранката върху пружината.
Ето така:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Още три минути след първото замятане се закова шаранче под кило и самичко се откачи вече в кепа. После още едно над кило, но и то след влизането в кепа самосиндикално се откачи без моя намеса - явно голите куки в тестото не се поемат стабилно. Аз обаче бях доволен, че последната тактика работи.

[You must be registered and logged in to see this image.]

После имаше пауза, защото дойдоха жена му и дъщеря му на Кирил да го вземат с колата. Дадох им големия шаран, дано Киро се е сетил да го премери вкъщи и да каже колко тежи.
След като те си тръгнаха имах още един як удар на тестото, но шаранът се откачи по средата на дистанцията.
Въпреки, че хванах само три риби, бях много доволен, че тактиката ми се оказа вярна. Други също ловяха малки шаранчета и американци, та дори съседите извадиха и европеец.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Но може би поради наближаващото пълнолуние кълването бе много капризно и доста си тръгнаха капо.

В 10 часа спря да кълве и на дънната и недоспал си тръгнах вкъщи.

Кака Доцентица каза, че не ще шарани, а уклеи и затова дадох рибата на Тошко Захранката, та вечерта жена му ги опържи и ги хапнахме. Интересно, че в едната риба имаше нехвърлен хайвер!
Абе, доволно като за закриване на нощния риболов по пълнолуние!

Хайде - наслука :dancingHappy_i

П.П. Тошко се изяде от мъка, че не можа да дойде. Щото с неговия късмет шараните щяха да бъдат поне 10!
docenta
docenta
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.12.2009
Брой мнения : 86 Рожд.дaта : 13.11.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Тошко, защо не дойде, бре?! Empty Re: Тошко, защо не дойде, бре?!

Писане  chapara Нед 30 Сеп 2012 - 22:20

Николай, не ми слагай някакви ореоли :d5b65c17bec10f , тъй като дори и аз не знам защо са. Излета си е чисто ваш и изживяването също. Като цяло диапазона се променя. В скоро морските ще гледаааат , а ние ще пишеме, ами палачинкате се върти, нормално. Кеф голям сте имали, аз дори и да ми е на 10 км. там не съм стъпвал, то от зимата пръчка не съм хващал де, ама съдба бесило
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

Тошко, защо не дойде, бре?! Empty Re: Тошко, защо не дойде, бре?!

Писане  docenta Нед 30 Сеп 2012 - 22:37

chapara написа:Николай, не ми слагай някакви ореоли :d5b65c17bec10f , тъй като дори и аз не знам защо са. бесило


Няма ореоли, приятелю, ти действително ме подсети, да пусна темата и тук, като ми даде окуражителен знак в един друг форум. Иначе, знам, че като дойде ледът, не можем да ти вземем думата. worshippy Ако е живот и здраве, тази зима и аз ще се кача на лед след 2 години отсъствие по здравословни причини. :dancingHappy_i 45479
docenta
docenta
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.12.2009
Брой мнения : 86 Рожд.дaта : 13.11.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Тошко, защо не дойде, бре?! Empty Re: Тошко, защо не дойде, бре?!

Писане  КИРО Нед 30 Сеп 2012 - 22:56

И добре си направил бат'Ники дето си пуснал темата.
Мен си ме кефят твоите изживявания. super

Иначе - то затова е риболовен форум,през всеки сезон има какво да чете чиляк. :thumbsupsmiley
След морските подвизи,идват ледените - кеф на макс само да ги гледа човек,
как са се накачулили около дупката,с чашка в ръка. worshippy
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Тошко, защо не дойде, бре?! Empty Re: Тошко, защо не дойде, бре?!

Писане  Pesho N.Zagora Нед 30 Сеп 2012 - 23:10

Както винаги си на ниво thumbsUp_icon 135d02aa35ad75a2cb71 bravo страхотен репортаж thumbsUp_icon .
Pesho N.Zagora
Pesho N.Zagora
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.11.2009
Брой мнения : 2566 Рожд.дaта : 15.04.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Тошко, защо не дойде, бре?! Empty Re: Тошко, защо не дойде, бре?!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите