GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какво направихме с Клепчо?

4 posters

Go down

Какво направихме с Клепчо? Empty Какво направихме с Клепчо?

Писане  docenta Нед 21 Окт 2012 - 21:45

Здравейте пак, морски и сладководни вълци!

Може и да ви омръзвам, но иде вече щопското време на рибите и ще се обаждам по-често.
И така в събота рано сутринта потеглихме с моята кола и приятелите ми Светла и Росен към тяхната къщурка в село Цаконица, Мездренско. Бях им обещал да закараме от София радни неща на вилата им, а понеже те не са риболовци, аз си сложих една дънна и един директен телескоп в колата - да пробвам в неделя рибите на Горна Бешовица, която е на десетина километра от Цаконица. Е, искахме да видим и дали има гъби в Цаконица :dancingHappy_i :dancingHappy_i
Прекрасно село в див район. Посрещна ни така:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Това е дворът на Росен и Светла.

Ето ги и тях, големи сладури и интелигенти при това, Светла и Росен са литератори, мои колеги и приятели:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Светла почва да приготвя каменната маса, а Росен мисли къде да ходим за гъби.

Ами отидохме в боровата гора - за 2 часа станахме виро вода, но нито една гъба 226711 226711

Накрая почна един невероятен залез:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ето ме и мен, вече на масата.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Дойдоха и други приятелки Галя и Василка, също от нашата писателско-журналистическа скромна черга. На теферич - ракийка, салатка, печена на жар скумрийка, чорбица, лимонада и сладки приказки за Пушкин, Гогол и други търсачки от Интернет. Имам предвид, че ако питаш някой тийнейджър кой е Гогол, той в 90 процента от случаите ще го сбърка с чичко Гугъл :609c1f728720fb

[You must be registered and logged in to see this image.]

Значи - дотук с лиричните отклонения. Легнах си в 21 часа за пръв път от детските години и по указанията на колегата Валуков в ранна сутрин пришпорих колата до митичната за мен Горна Бешовица. За пръв път в живота си отивам на този гьол. Ето го:

[You must be registered and logged in to see this image.]

На разсъмване бях сам там, снимките са от два часа по-късно, щото апаратът се бе смръзнал 509601 509601 4 градуса сутринта!

[You must be registered and logged in to see this image.]



Направих класическата ретросхема с пружина на дъно и две куки 5 номер със стръв червена ароматизирана с ягода царевица на едната и жълто топче стиропор на другата кука. Захранката в пружината - бигфиш на полската фирма "Стар Фиш", жестока история, мешана с изпружени бели и малко жито.

Ето върха на познатото ви менте на Шекспир с идиотските му цветове, имам го поне от 9 години и е най-шаранската ми пръчка, подариха ми я нявга по царско-жълто време и едва ли струва повеКе от 15 лева :5ff67901e688fa
[You must be registered and logged in to see this image.]

А от самото начало пръчката си имаше верен пазач - местният помияр Клепчо, който ме посрещна още от спирането на колата ми край фургона на пазача и така не се отдели от мен до края на риболова.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Рибар и той, но най-вече - хлебар и гладник, непрекъснато му подхвърлях залци хляб да яде

[You must be registered and logged in to see this image.]

Шаранчетата почнаха да кълват почти като уклеи на дънната. Бяха определено между 700 грама и 1,5 кила, но всичките се зашиваха на стиропора, а не на ароматната ягодова царевица

[You must be registered and logged in to see this image.]

Тази снимка я пускам, да не би да ме забравите, де.

В общи линии хванах за три часа , ни повече, ни по -малко, а цели 14 шарана на една дънна въдица. Две от тях бяха абсолютно маломерни по 200 грама, но имаше 2 по 1,5 кила - ето ги.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Знам точно колко тежат, защото ги взех за консумация и пазачът ги премери и ми ги таксува по 6 лева на кило или общо 18 лева. Ако бях взел и другите, дето ги пуснах, сигурно трябваше да платя 90- 100 лева, което не ми е по силите доцентски. Добре е, че маломерните могат да се връщат. Впрочем имах и много зверски удар от толстолоб, най-вероятно на стиропора, рибата потегли като товарен влак от Мездра за Роман, но отвърза кука 5 номер от плетеняк на Ремингтон, оригинален американски. Грешката е моя, защото я снех от друг монтаж, без да прегледам възела. Идиот !

После единият шаран го дадох на Светла и Росен, щото те нивга няма да си хванат и ядат шаран само за Никулден и то от пазара, а другият го харизах на 86-годишната Сийка -леля за мен и баба за вас, от апартамента над мен, щото й бях обещал отдавна. А кака Доцентица този път не се разсърди - докат два дни се размотавах за риби и гъби, тя пък си купила филе от сьомга, от което и аз похапнах, след 14 шарана, деева! :dancingHappy_i :dancingHappy_i

Ми това е. Доволен съм като добиче. 45479 45479

Хайде, наслука
docenta
docenta
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.12.2009
Брой мнения : 86 Рожд.дaта : 13.11.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Какво направихме с Клепчо? Empty Re: Какво направихме с Клепчо?

Писане  chapara Нед 21 Окт 2012 - 22:10

Железен си super
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

Какво направихме с Клепчо? Empty Re: Какво направихме с Клепчо?

Писане  КИРО Нед 21 Окт 2012 - 22:20

Сьомга , сьомга - пак е риба. смях


Ники,какво са засели тука ве?
[You must be registered and logged in to see this image.]
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Какво направихме с Клепчо? Empty Re: Какво направихме с Клепчо?

Писане  docenta Нед 21 Окт 2012 - 22:44

КИРО написа:Сьомга , сьомга - пак е риба. смях


Ники,какво са засели тука ве?
[You must be registered and logged in to see this image.]

Значи, не е канабис :dancingHappy_i
И аз ги питах - рядък вид рози са. И можеш ли да си представиш - в този див балкан на Северозапада ме черпиха със смокини - дребни, ама техни, израсли на място на 770 метра надморска вис! Змейове отвсякъде :dancingHappy_i :dancingHappy_i
docenta
docenta
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.12.2009
Брой мнения : 86 Рожд.дaта : 13.11.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Какво направихме с Клепчо? Empty Re: Какво направихме с Клепчо?

Писане  nasco2 Пон 22 Окт 2012 - 10:48



Браво Ники, страхотен излет па и сьомга си апнал за финал :609c1f728720fb
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Какво направихме с Клепчо? Empty Re: Какво направихме с Клепчо?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите