GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов по комшийски

+24
вакрил
boysa
savi aleksiev
майсторчето страхил
Тик Так
КИРО
mitko_aks
Pesho N.Zagora
недялко радков
chapara
bkd
gogo26
Атев
Мънцата
dobria1
Ribarina
nasco2
ПЛУВЧО
maxxx
Моряка
roko koko
Румен Ганев
zhikata
rikitikitavi
28 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  Pesho N.Zagora Пон 14 Яну 2013 - 23:43

То книга трябва да издадеш с твойте приключения thumbsUp_icon 135d02aa35ad75a2cb71 bravo worshippy .
Pesho N.Zagora
Pesho N.Zagora
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.11.2009
Брой мнения : 2566 Рожд.дaта : 15.04.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  mitko_aks Вто 15 Яну 2013 - 9:08

Ники другия път да ти се падне по здрав кораб,че да има повече време за риболов. :525707397c05bb worshippy worshippy
mitko_aks
mitko_aks
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.03.2012
Брой мнения : 517 Рожд.дaта : 13.04.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  КИРО Вто 15 Яну 2013 - 13:23

недялко радков написа: :b23b8673c6466f :b23b8673c6466f
problems :defbb9c71e9792
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  Моряка Вто 15 Яну 2013 - 13:33

КИРО написа:
недялко радков написа: :b23b8673c6466f :b23b8673c6466f
problems :defbb9c71e9792

Споко бре,днес е финала :609c1f728720fb
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8114 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  Моряка Вто 15 Яну 2013 - 15:19

Чак учудващо много. Утре ако не ходим някъде пак ще пусна лампата да видим какво ще се събере.
Бъдни вечер.
Абе то трябва само хувави неща да се говорят и даже работа да не се подхваща ама.
Началника е от онези кофти тип хора дето винаги и постоянно търсят за какво да мърморят и какво не си свършил. За четири месеца заедно един път не е казал браво за свършена работа. Винаги се казва „ама онова още ли не си го направил”. Този път на празника прекали. Един час ми мърмори и по-силни думи разни имаше. За ….глупости. Идеше ми да си взема куфарите и да си тръгна. Ама няма как. Та остана да казвам да..да..да.и после да се правя, че не е имало такъв разговор. Ама ми развали деня от всякъде. Електришана обаче се представи на ниво(празник е -постарал се е човека. Все се старае и все разни хубави неща прави. Златен човек и колега и добър рибар) ). Забъркал три вида салати(при условие, че много дни минаха от последното ни пазаруване). Извади едно малко шишенце с ракия от дядо си и почерпи по глътка. После се преместихме в столовата. Там готвача беше приготвил боб сърми и още нещо. Чукнахме се и там. Аз се отправих да почина за вахтата. Ама нещо притресе по едно време и слязох в машината да видя какво става. Капитана решил маневра да прави. Хората от масите вдигнал, да не му заемел някой освободеното място. Ама по време на маневрата се чупи главния двигател. Единия хидравличен изпускателен клапан блокирва. Та до три сутринта правихме двигателя. Най-накрая се разкараха от машината всички излишни хора и ми остана време колкото да си сепарирам и прехвърля дизела. В четири часа излязох да пусна една въдица. Морето тихо и гладко. Вятър никакъв няма и един сняг се сипе тихо тихо. Времето топло. Даже и риба кълвеше. Половин час си почивах на тази красота. Успях и двайсетина гюмюша да вкарам в кофичката. После един коледен боб и е време да опъна за малко гръб, че след няколко часа имам бункер. Дизел трябва да зареждаме.
Събудиха ме в 8 30, че е идвал бункера (цели три и половина часа сън). Ама дойде след час и нещо. До 12:00 взимах бункер. После обядвах на бързи обороти и после вахта с маневра. Там пък отвратително много бягане(котела много зор докато го загреем и по главния двигател повечко обикаляне), чесно се преуморих. После един душ. След това се оказа, че четвъртия механик бил рожденник. Минахме да му честитим и за негово здраве наздраве си казахме. Малко му беше тясна кабинката за петима ама се събрахме. После слязохме за вечеря, все пак Коледа е. Празник. Ама капитана заповядал- днес не се празнува. Вечеря нормална и даже забрана за събиране в салета е издал. Тъпанар. Отделно и маневра почна. Навлизали сме в ледено поле. Е аз пък се налага да сляза отново в машината да се пробвам мазут да сепарирам. Нищо , че е студен. Трябва танка да се напълни. Ама час се движехме в леда и като стана над 15сантиметра и спряхме. На средата на Азовско море. Край. Пилота казал до тук. Сега ще чакаме буря да ни удари и след нея да дойде ледоразбивач да ни откърти.
Духна силен южен вятър и леда омекна и стана на питки. После удари и вълна и го натроши. Стана 26 декември и за празника първо правихме маневра- преместихме се с пет километра по-към центъра на морето. Колкото обхват на телефоните да загубим. После сменяхме един клапан на главния двигател. Е към 18 часа се бях напълно скапал. Ади да свършват тези пазници, че от тях много ма боли кръста. Седнах си на мястото, изядох си обяда и вечерята и отидох поне една глава да ударя. Белким човек се почувствам.Като цяло по тези коледни празници една свободна минута по светло не можах да открадна да направя една снимка на леда. Е предполагам все ще се изхитря да направя.
Днес цял ден щурмуваме леденото поле.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Три километра ги минахме за четири часа.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Изгорихме 4 тона мазут. Сега вече сме с един влекач на кърмата и се движим към пристанището. Очаква се до няколко часа да сме в пристанището и там вече да се види как ще заставаме. Навсякъде е лед. На места е по 15 санта на други е на камарки по половин метър. Бели мечки и пингвини нема. Времето е топло и вятър почти няма.
В пристанището леда е добре натрошен.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Чак красиво се е получил.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ние обаче, за да не можем случайно да излезем в града, до обяд се мотахме с дребни задачки и в 13 :00 шефа реши моточистка да почваме. Щото имало счупени сегменти на един цилиндър. А това , че караме със счупени от има няма два-три месеца е подробност. Разказа ни се играта. Бачкахме до посреднощите. В полунощ аз се изнесох- останаха няколко малки болта да се навият и нямаше и аз как да се включа. На другия ден вместо да на оставят да си починем поне малко…..както и да е. От 8:00 отново бяхме на работа. Малко преди обяд дадоха внимание машина и потеглихме на обратно. Този път на носа имахме ледоразбивач, на кърмата на побутваше един влекач и минахме без да заседнем. Като стана тънък леда ни оставиха.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Още три часа излизахме от леденото поле

[You must be registered and logged in to see this image.]

и няколко часа имахме преход през Азов. После и котва хвърлихме да чакаме развиделяването за да минем.
Почна последния ден на 2012 година. От сутринта се почна със екшъна. Цяла нощ разнасях туби из палубата.Трябваше да накарам помпата да прехвърли от още студения мазут. Иначе имаме точно толкова останал в цистерните колкото да преминем Босфора при хубаво време. С други думи е спешна работата. Осем часа правих какви ли не варианти. Колко туби с дизел занесох да поразтворя малко този застинал мазут. Отделно що опити и хамалогии беше. Еми признавам си . Прехвърлих всичко 200лита. Пълен провал.
Все пак от цялата тази работа имаше и нещо невероятно хубаво. Посрещнах изгрева на нова година. Времето беше невероятно спокойно. Момента в който се показа осветеното петно на хоризонта и тишината и красотата на мига…това си стуваше всичкия тормоз до момента.
От осем сутринта и шефа се включи. Дванайсет часа борба докато засмучи пустата и трансферна помпа. Чак освен шефа се намеси и фитера, боцмана и той с моряците удари една ръка и накрая стана. После на вахтата имах на единия агрегат еднна тръба да сменям, че да спре да подкапва дизел, едни нивомерни стъкла да ги направя да не текат. Да свалям гребенки на единия агрегат и да сепарирам дизел за да наблъскам до откат всички цистерни. После да прехвърля дизел в отстойната и то стана 16 :00 часа. Ама главния двигател почна помпажи на турбината да прави, та се завъртях и там за няколко минути. Ама вече много ми се петлаеха краката и се изнесох нагоре. От там при капитана да уточним молбата ми за смяна.
Всичко дето се вика запланувано за тази година е направено. Остана да отидем да видим какви специалитети е забъркал готвача за новата година. Да се чукнем и здраве да си пожелаем.
Честита ни нова 2013 година. Здраве, разбирателство, любов, финансова стабилност и наслука.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Или казано с други думи: да сме живи, да сме здрави и всичко останало да си го купим.
Новата година я продължихме с заниманията с които изпратихме старата. Забъркахме още две аварийни моточистки, два бункера, няколкодневни проблеми с помпите, още няколко кашона с работа и много изострени отношения с началника. Накрая ми писна от всичко и си взех куфарите и се махнах.
Казват на късмет било да видиш коминочистач. Ми, ей ма на.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Дано да е така.
Последните букви ги чукам от летището в Мюнхен. Сега е най-приятната част от цялото пътуване. Прибирам се у дома, където ме очакват. Време е да напиша край на разказа.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8114 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  КИРО Вто 15 Яну 2013 - 17:00

Емииии - аз добре се забавлявах в машинното. смях
Благодарско Ники за поредния готен разказ. worshippy
И на Моряка благодарско за търпението да го поднесе на тепсия. :thumbsupsmiley
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  ПЛУВЧО Вто 15 Яну 2013 - 17:18

Отдъхнах си като каза Край. 226711
Голям гърч ве.Аз на тоя твоя шеф.... нож
Дано на следващото плаване да си на нов кораб и да нямаш такива неприятни случки с аварии,ремонти и т.н.Дето вика Адаша,да имаш повечко време за риболов.И да си на по-топли ширини(изключвам машинното sunglasses2 ),че голямо треперене треперих и аз от тоя студ.А и малко по-екзотични метрови риби да надърпаш.
Иначе пак си направил разнообразен риболов де.
556b43b07afed4656d79 135d02aa35ad75a2cb71
А и на Моряка worshippy
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  Тик Так Вто 15 Яну 2013 - 18:55

Срахотен разказ, очаквах с нетърпение всяко продължение! Благодаря Ники!
Ванка, благодарности и на теб!
Ето за това го обичам този форум!
Тик Так
Тик Так
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.12.2010
Брой мнения : 703 Рожд.дaта : 29.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  майсторчето страхил Вто 15 Яну 2013 - 19:52

Така се зачетох, че забравих да гледам новините 45479
майсторчето страхил
майсторчето страхил
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.06.2009
Брой мнения : 1594 Рожд.дaта : 01.07.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  savi aleksiev Вто 15 Яну 2013 - 20:03

Бе то верно че си отишъл да работиш там , ама към края иман чувството че си пратен на "каторга" и се кефих че съм напуснал ССВМУ на времето , кефиш от всякъде с рейса си а за теб и моряка Ванката бутилка GORDON'S от мен за предстоящите топли дни, само трябва да си го вземете от Траката worshippy :thumbsupsmiley sunglasses2
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  rikitikitavi Вто 15 Яну 2013 - 22:17

Ванка, благодаря за тормоза дето изживя за мене да качиш тоз разказ. Този път писах почти всичко както се случи,не само риболова, а и нашия живот. Помоли ме един човек за това. Вика =напиши по-подробно какво правиш като неловиш риби. И аз взех се вързах и написах. Кораба обаче излезе много тежък (очакваше се), а с шефа не можахме да се сработим(не се очакваше). Капитана пък правеше всичко възможно котва да не пуска(не се очакваше) и съответно малко риба се хвана. Радвам се че харесахте разказа.
пп очаквам тази година да има много кефалови в морето. Някак си времето го показва.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  mitko_aks Вто 15 Яну 2013 - 22:26

Предлагам този кораб да го нарежем за скраб,че да ва отървем от толкова много мъки :6e6ebecd09233a :6e6ebecd09233a
mitko_aks
mitko_aks
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.03.2012
Брой мнения : 517 Рожд.дaта : 13.04.1981
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  Моряка Вто 15 Яну 2013 - 22:54

mitko_aks написа:Предлагам този кораб да го нарежем за скраб,че да ва отървем от толкова много мъки :6e6ebecd09233a :6e6ebecd09233a

Пу за мене винта :dancingHappy_i :6e6ebecd09233a

Ники,знаеш,не ми е проблем много качването :609c1f728720fb Надявам се много хора да вникнат в работата и удоволствието пък и проблемите да си на такава работа.Ай следващия път и впоследствие хубави рейсове и много рибки fishing1 гоооолеми.


Последната промяна е направена от Моряка на Вто 15 Яну 2013 - 23:20; мнението е било променяно общо 1 път
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8114 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  boysa Вто 15 Яну 2013 - 23:04

на Моряка,
Благодаря за труда!


на Ники, Благодаря
за труда и разказите! Благодаря, че въпреки несгодите, лишенията и неприятностите си отделил време да ги опишеш. Голяма част от нас бяха готови да те сменят или да забранят на капитана, да се качва на кораба. Разказал си страхотен разказ, без да споменаваш родата на капитана. Направи ни съпричастни със съдбата на моряка. Въпреки всичко, никога не си пропуснал при възможност да отбележиш и провериш какво има под кила, да направиш снимка и да споделиш. Още веднъж добре си се завърнал ! Пожелавам ти щастливи семейни дни, изпълнени с детски веселби и множество игри! Много семейно щастие, благоденствие и нека мечтите ви стават реалност!
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  недялко радков Вто 15 Яну 2013 - 23:41

Дано следващия път да се паднеш на нов кораб с читав началник и много повече риби да хванеш!
Разказа ме грабна от самото начало.Благодаря,че ме направи съпричастен на моряшкия живот и на хубави риболови!!!


Последната промяна е направена от недялко радков на Сря 16 Яну 2013 - 8:23; мнението е било променяно общо 1 път
недялко радков
недялко радков
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.10.2011
Брой мнения : 1066 Рожд.дaта : 10.07.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  КИРО Сря 16 Яну 2013 - 6:40

rikitikitavi написа: ...............пп очаквам тази година да има много кефалови в морето. Някак си времето го показва.
Ти се постарай така да не влизаш под водата
[You must be registered and logged in to see this image.]

че и цацата ще избяга от нашето море. смях

Уникална снимка super super super
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  недялко радков Сря 16 Яну 2013 - 8:27

Кире,запази си тази снимка като плашиш внучето с Торбалан да я показваш sunglasses2
недялко радков
недялко радков
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.10.2011
Брой мнения : 1066 Рожд.дaта : 10.07.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  roko koko Сря 16 Яну 2013 - 8:51

Ники ,всичко е добре когато свършва добре ,амааа...........на следващия курс дано си на читав кораб.Жив и здрав да си много репортажи да напишеш още с които да ни зарадваш.Почини си добре виж си семейството заслужаваш го на 1000-да процента.....мамка им и агрегати и сепаратори(готов съм и аз за един курс ) :609c1f728720fb


Ванка евала брат за търпението worshippy
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  вакрил Сря 16 Яну 2013 - 11:19

Ебати кораба,да не дава господ. 955e70c7e8b0a8c90f89 955e70c7e8b0a8c90f89 174dfdaa6259a1cd9d13 Страхотен разказ bravo bravo
вакрил
вакрил
мир на праха му

Регистриран на : 13.06.2010
Брой мнения : 1986 Рожд.дaта : 06.09.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  carpsliven2 Сря 16 Яну 2013 - 21:26

Страхотно worshippy
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  карид Чет 17 Яну 2013 - 8:47

Отдавна не бях чел по-увлекателен разказ. Заглавието обаче според мен е сбъркано. Трябва да е житие, страдание и риболов грешново Рикитикитавия. :6e6ebecd09233a
Голямо bravo за старанието на Рики и Моряка.
карид
карид
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 413 Рожд.дaта : 08.09.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  Дели Чет 17 Яну 2013 - 10:35

Благодаря за увлекателния разказ Ники. Завиждам ти за упоритостта във всичко с което се захванеш. То затова и всичко ти се получава.
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  baralya Чет 17 Яну 2013 - 21:01

Четох с увлечение
Все ми напомняше нещо и накрая се сетих
Артър Хейли
За кактвото и да пише все едно е бил там и такъв . и аз се почувсвах така съпреживявайки твоите радости и терзания
Кеф
Благодаря за труда на Морячето и на Никито
Поздрави !
baralya
baralya
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.12.2009
Брой мнения : 1075 Рожд.дaта : 14.11.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Риболов по комшийски - Page 3 Empty Re: Риболов по комшийски

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите