GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Захранки и миксове за фидер

+10
gele76
Рака
nasco2
iliqn_d
теди
СЪНДИ
ПЛУВЧО
timo1
shekira
koki
14 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Захранки и миксове за фидер

Писане  koki Вто 22 Дек 2009 - 10:31

Привет,
Темата е за това какво поставяме в кощничката :dancingHappy_i .
koki
koki
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 12.05.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  shekira Вто 22 Дек 2009 - 22:58

ами,аз да си кажа съм пробвал кви ли не манджи.българските съм ги изредил почти всичките,още мундиали,джаксани,вандерендета и така на татък.и да ви кажа не съм видял някаква фрапираща разлика.в момента на домлян ловя на възможно най-евтината за лев и нещо даже и името не и знам.за мен лично захранката за фидер е един вид аксесоар. по важен е тунинга който и се прави,демек тези нещица които и се добавят и консистенцията при бъркането според дълбочината. :6e6ebecd09233a
shekira
shekira
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.07.2009
Брой мнения : 147 Рожд.дaта : 24.05.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Червеноперка

Писане  koki Пет 25 Дек 2009 - 21:37

Привет,:609c1f728720fb
Ето първия микс за риболов с фидер;
Червеноперка/ Бабушка/
Равни части от следните захранки , Джаксън/ фидер /, Джаксън /Червеноперка/ , Мондиал / Червеноперка - черна/, печено конопено семе около 100 гр. , предварително накиснато от предната вечер жито / 300-400 гр./ с вряла вода в затворен съд / към житото може да се добави ароматизатор, ванилия и т.н./ . Умъртвени бели червеи, около 100 гр. Живи бели червеи около 100 гр. Ако имате да добавите и торен червеи, още по добре. От изброените по-горе манджи ви трябват по около 250-300 гр. Фидера и двете червеноперки плюс печения коноп се изсипват в голям съд, предварително се разбъркват. Добавя се по-малко вода и се разбърква енергично. След това се изчаква около 30 мин. Ако няма нужда от допълнително вода, получената смес се минава през сито. Накрая се добавят белите червеи и житото. Разбърква се внимателно!!! Също така може да се добави и царевица от консерва. За стръв се използват , белите червеи, житото, торния червей или царевицата. Така получената захранка е напълно достатъчна за целодневен риболов.
Успех!!!
:dancingHappy_i :dancingHappy_i :dancingHappy_i
koki
koki
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 12.05.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  ???? Пон 28 Дек 2009 - 13:40

И от мен: "микса на годината" за риболов на шарани до 2-2.500кг. и едри платики 1-2.0кг на язовир Душанци. Тази година, въпросните видове риби изразяваха явни предпочитания към светлите цветове( жълто) на захранката и царевица от кутийка на куката. Микса, който основно съм ползвал е следния: 50% "Мондиал-Скопекс"+ 50% "Мондиал-Жълт"(с плодов аромат). Забъркването на Мондиалите задължително се прави в две фази с 30 минути между тях за да заработят правилно компонентите на захранката. След това добавям половин кутия сладка царевица и около 200-250 гр 4мм. пелети Сензас-Скопекс- това е на приблизително 2.5 кг суха захранка (по половин пакет от двата вида Мондиали). Стръвта е 2 царевици от кутийка, а захранката я ползвам едновремено за риболов с фидер и риболов с директна седмица( на директния периодично дохранвам с малки топчета захранка, пелети и царевица). Риболова с фидера е на около 40м дистанция и 5м дълбочина; риболова с директния е на 4.70-5.0м дълбочина.
Предполагам че и други колеги имат тазгодишни наблюдения и опит от Душанци и ще споделят някой и друг "работещ" микс sunglasses2
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  timo1 Пон 28 Дек 2009 - 19:38

За едри каракуди.
1кг.царевично брашно(фуражно-едро смляно)слагам на котлоно и с олио почти килограм бъркам до като се сгъсти.Към него прибавям предварително накиснато половин кг.кюспе и половин кг.на VDE-Bream.
Над захраненото място става петно от олио страшно
:5ff67901e688fa ,но по важното че работи
timo1
timo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 153 Рожд.дaта : 08.09.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  ???? Сря 6 Яну 2010 - 23:00

За цвета на захранката(помесечно), според Жан Деске и Никола Беру. Това на което аз обръщам внимание е, че географската ширина, климата, водоемите и "обичайните заподозрени" у нас и във Франция са доста сходни.....

[You must be registered and logged in to see this image.]

magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  ПЛУВЧО Чет 7 Яну 2010 - 9:39

worshippy 45479 много ценно като инфо
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  ???? Чет 7 Яну 2010 - 11:37

Един фундаментален материал за ползването на глини и почви като компонент в миксовете:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Автори Nicolas Beroud и David Ewing за списание Declic Peche

Материала в споделения файл по-горе е в руски и английски превод! 484712
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  СЪНДИ Чет 7 Яну 2010 - 16:32

За цветa на захранката според месеца си много прав,Бачо.Коледният риболовен излет,който направих с моите Приятели на Ангитис.Докато не добавих ме по червен цвят захранка,не искаше да пипа на фидерите. :thumbsupsmiley super


Последната промяна е направена от СЪНДИ на Чет 7 Яну 2010 - 16:43; мнението е било променяно общо 1 път
СЪНДИ
СЪНДИ
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.12.2009
Брой мнения : 2852 Рожд.дaта : 03.09.1958
Години : 65

Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  ???? Чет 7 Яну 2010 - 16:42

Колегите с които се подвизавахме това лято по устието на Душанци(и от двете страни), със сигурност могат да кажат същото и за захранките в светложълти и яркожълти тонове; аз съм го писал и по-горе в темата- точно месеците юли/август. Става дума за едри платики 1.200-2.200 и шарани, квито ги има- по 1.500-2.500кг. Това с цветовете, относно месечния календар е едно на ръка; друг е момента относно видовете риби, които са "на прицел"... sunglasses2 570556
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  теди Чет 7 Яну 2010 - 21:46

Така е бачо,определено Платика(Жълта)на Мондиал върши перфектна работа!Пробвал съм го на Душанци това лято,също и на яз.Искър работи много добре.Лично аз за платиката добавям течен ароматизатор(карамел)на Sensas!
теди
теди
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.11.2009
Брой мнения : 55 Рожд.дaта : 26.02.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  timo1 Пет 8 Яну 2010 - 0:27

Дали нема да е по-добре за отделни неща да пишем в отделни теми?

теди написа: ароматизатор
IDA написа:[b] материал за ползването на глини и почви като компонент в миксовете
IDA написа:[b]За цвета на захранката
timo1
timo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 153 Рожд.дaта : 08.09.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  iliqn_d Пет 8 Яну 2010 - 0:29

IDA написа:Колегите с които се подвизавахме това лято по устието на Душанци(и от двете страни), със сигурност могат да кажат същото и за захранките в светложълти и яркожълти тонове; аз съм го писал и по-горе в темата- точно месеците юли/август. Става дума за едри платики 1.200-2.200 и шарани, квито ги има- по 1.500-2.500кг. Това с цветовете, относно месечния календар е едно на ръка; друг е момента относно видовете риби, които са "на прицел"... sunglasses2 570556
Уклейската захранка на Сезони също върши перфектна работа там с малко олио и царевични грис и нишесте sunglasses2
Верно че не е за фидер но ...
iliqn_d
iliqn_d
...........................
  ...........................

Регистриран на : 07.12.2009
Брой мнения : 101 Рожд.дaта : 03.09.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  koki Нед 17 Яну 2010 - 0:31

Зимен микс за Червеноперка/Бабушка;
1-Захранка на основна трупно брашно, 2-суров млян коноп, 3-захранка за фидер, 4-тъмна захранка за Червеноперка, 5 - глина и 6-изпънати бели червеи. Съотношението на глината и останалата захранка да е 1:1. В голям съд се слагат около 200 гр. от позиция 1, 50 гр. от позиция 2 , 100 гр. от позиция 3, 300 гр. от позиция 4. и равна част глина около 600-700 гр. Така получената смес се разбърква с вода и се оставя на страни за около 30 мин. След това е ако е необходимо се до овлажнява . Прекарва се два пъти през ситно сито. Накрая се добавят белите червеи.
:29e6bbd771c7f3
koki
koki
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 12.05.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  nasco2 Сря 20 Яну 2010 - 14:42

Предполагам, че за всеки водоем е различно. Моята захранка която работи отлично на яз. Искър за платики и каракуди е следната: две шепи кюспе, четвърт хляб, около сто грама картофено пюре, 1 степче ягода, 2-3 лъжици пудра захар, галета 100гр., 1 чаена лъжица канела, омесен качамак с ванилия 4-5 топки с големината на яице, 2-3 супени лъжици сусамено семе вода на око. Бъркаш месиш и ако косистенцията не е добра згъстявам с галета. Пропорцийте не са точни, винаги го правя на око. Други водоеми на които се е представяла добре са Езерово и Жребчево пак каракуди.
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  ???? Сря 3 Фев 2010 - 14:03

Микс за фидер от хляб и галета; стръвта също е хляб! В статията подробно е описано как се подготвят и двете и на какви изисквания трябва да отговарят:



[You must be registered and logged in to see this image.]

magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  ???? Пон 1 Мар 2010 - 21:37

Когато избираме храната за фидер трябва да изходим от това, каква риба ще ловим, на каква дълбочина ще ловим, дали ще ловим в река или в язовир. Разликата е в структурата на храната и в начина й на приготвяне- една и съща храна овлажнена по различен начин, работи по различен начин.
Най- прост пример- в стояща вода е добре преди да започнем същинския риболов да направим 10-15 замятания на мястото, където ще ловим, като пълним хранилката с "по- рехава" храна, не толкова овлажнена. Целта е по- бързо да оформим хранително петно. При същата тактика, но на река няма да имаме никакъв успех, т.к. рехавата захранка ще бъде отмита много по- бързо. Но с една преовлажнена храна определено увеличаваме шансовете си. Та така...

Ако трябва да дам най- добре работещата захранка за фидер, която използвам, то това е микса за платика:
равни части ВДЕ за платика(тъмна, не червена), шокогалета, 200гр млян коноп, кастери. Разбира се отново казвам, че има значение как овлажняваме.

Поздрави! Темата е полезна.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  Рака Вто 2 Мар 2010 - 8:39

Бачо Илия написа:И от мен: "микса на годината" за риболов на шарани до 2-2.500кг. и едри платики 1-2.0кг на язовир Душанци. Тази година, въпросните видове риби изразяваха явни предпочитания към светлите цветове( жълто) на захранката и царевица от кутийка на куката. Микса, който основно съм ползвал е следния: 50% "Мондиал-Скопекс"+ 50% "Мондиал-Жълт"(с плодов аромат). Забъркването на Мондиалите задължително се прави в две фази с 30 минути между тях за да заработят правилно компонентите на захранката. След това добавям половин кутия сладка царевица и около 200-250 гр 4мм. пелети Сензас-Скопекс- това е на приблизително 2.5 кг суха захранка (по половин пакет от двата вида Мондиали). Стръвта е 2 царевици от кутийка, а захранката я ползвам едновремено за риболов с фидер и риболов с директна седмица( на директния периодично дохранвам с малки топчета захранка, пелети и царевица). Риболова с фидера е на около 40м дистанция и 5м дълбочина; риболова с директния е на 4.70-5.0м дълбочина.
Предполагам че и други колеги имат тазгодишни наблюдения и опит от Душанци и ще споделят някой и друг "работещ" микс sunglasses2

Така беше в началото на юли, към края на месеца нямах пипане на тази захранка. Душанци е много хубав, но и много странен гьол. Прави ми впечатление, че месните започват да пристигат чак към 9.00 часа. А и рибата започва по късно да кълве.

В началото на юли на жълта захранка направихме това:
[You must be registered and logged in to see this image.]
А в края на месеца се капотирах жестоко.
Рака
Рака
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.02.2010
Брой мнения : 14 Рожд.дaта : 08.07.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  ???? Вто 2 Мар 2010 - 9:52

Рака написа:.........Така беше в началото на юли, към края на месеца нямах пипане на тази захранка. Душанци е много хубав, но и много странен гьол. Прави ми впечатление, че месните започват да пристигат чак към 9.00 часа. А и рибата започва по късно да кълве.

В началото на юли на жълта захранка направихме това:
...............................................................
А в края на месеца се капотирах жестоко.

Колега, добре дошъл във Форума; радвам се че тук е и още един фен на този разкошен водоем. :dancingHappy_i :609c1f728720fb
Вярно е, че Душанци е малко странен язовир по отношение на кълване и не-кълване, но това което съм забелязал като абсолютна закономерност е, че рибите там са тотално чувствителни към всякакви заметресения на територията на БГ или близките държави; по-миналата година есента, направих и единственния си пълен валат там за 35 години риболов- това беше в деня в който в София имаше две последователни земетресения...
Цвета на захранката не е чак толкова от значение, колкото това и тук има доста колеги които имаха успешни излети там и след края на юли, със жълтите захранки и царевица за стръв. В тази тема е описан мой излет на 23-ти август:

[You must be registered and logged in to see this link.]

,като на втората страница в темата е коментирана точно ситуацията със земетресенията; в два последователни дни, все едно че си на два различни водоема- единия с риби, пък другия- без риби!!!
Поздрави и Успех на Душанци, през новия сезон!!!

:609c1f728720fb
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  gele76 Сря 10 Мар 2010 - 11:24

Аз лично (това си е само мое мнение) не обичам да експериминтирам. Бългаски захранки НЕ ползвам. Използвам VDE , TF Gear и от време на време Sensas. Добавям единствено евентуално коноп, сладка царевица или червеи. Мисля че висококачествените захранки не се нуждаят от допълнителни добавки като галета, кюспе и т.н. Верно малко по-скъпо излиза, но......
gele76
gele76
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.02.2010
Брой мнения : 40 Рожд.дaта : 27.08.1976
Години : 47

http://www.shop.fishbg.org

Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  Гриша Сря 10 Мар 2010 - 16:38

Аз също залагам на вносните захранки. По скъпи са но и по ефективни.Правили сме опити и на платени водоеми с мои приятели,като се разделяме и ловим с различни захранки. Тези които ловиха с БГ захранки постигнаха по ниски резултати.
смях
Гриша
Гриша
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.03.2010
Брой мнения : 57 Рожд.дaта : 20.01.1966
Години : 58

http://www.sofiaclima.com

Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  Рака Сря 10 Мар 2010 - 20:14

Някой правил ли си е труда да провери какво има в БГ захранка и във вносна. Вземете една лупа и разгледайте.
И двете съдържат едно и също. Разликата е, че във вносните има около 80% матерял и 20% плява, а при наще е обратно. Другото е аромати и боя.
Когато имам възможност минавам през животинския пазар и купувам коноп, кюспе, царевица и други подобни. При подходящо забъркване на захранката и добавяне на аромати и цветове бих казал, че работят много добре.

Е има и риск в това начинание когато не нацелиш пропорциите spying
Рака
Рака
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.02.2010
Брой мнения : 14 Рожд.дaта : 08.07.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  sword-fish Сря 10 Мар 2010 - 21:08

Всички сме минали през това. Но както сам отбелязваш , няма повторение.
И за това аз също използвам вносни захранки. Може за пълнеж да добавя нещо родно, но рядко.

:609c1f728720fb
sword-fish
sword-fish
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.02.2010
Брой мнения : 507 Рожд.дaта : 04.01.1967
Години : 57

http://www.sofiaclima.com

Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  milen minchev Чет 11 Мар 2010 - 11:56

Една успешна комбинация за зимни искърски скобари:

Dynamit Swim Stim Method Mix, коноп, половин кило бели червей, една шепа зелена троха, ароматизатор Dynamit Swim Stim Betaine Green. Първоначално захранване 10-на стегнати топки с големина на портокал и след всяка риба по една по-малка топка.

[You must be registered and logged in to see this image.]
milen minchev
milen minchev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.03.2010
Брой мнения : 46 Рожд.дaта : 25.12.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  koki Чет 11 Мар 2010 - 15:47

milen minchev написа:Една успешна комбинация за зимни искърски скобари:
Милене тая маджа по-скъпа от една месечна такса бре :217b315cad77fe :217b315cad77fe :217b315cad77fe .
Но, иначе явно работи :dancingHappy_i :dancingHappy_i
Поздрави,
Калин.
koki
koki
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 12.05.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Захранки и миксове за фидер Empty Re: Захранки и миксове за фидер

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите