GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Димитров ден,празникът на моето село Метличина

+5
d_bozhkov
Marco Polo
ПЛУВЧО
Моряка
Тянката
9 posters

Go down

Димитров ден,празникът на моето село Метличина Empty Димитров ден,празникът на моето село Метличина

Писане  Тянката Пон 28 Окт 2013 - 16:42

Село Метличина,общ.В Дол,част от Добруджа,житницата на България!Старото,турско име на селото е Хамбарий,имало е много хамбари за съхраняване на зърното.Аз се казвам Стоян Минков Стоянов,в село ме знаят като "кючюк" Бъчварчето.Моят пра,пра дядо е бил Дели Димо,настоящето половин село е било негова мера.Той е продавал и подарявал места,бедни и богати да си построят дом!Историята гласи,че той у удушил вълк с голи ръце,жена ми си има едно на умsunglasses2 .Пра дядо ми се е казвал Минко,имам негова снимка,голям Българин,а старите хора още го помнят с голямата му душа,но не хареса ли някого,само слагал ръце на кръста и кажел ли "Бааааа",хора и кучета го заобикаляли.Дядо Стоян,чието име нося,беше дърводелец и бъчвар,негова дограма още има в село и околията.Тати Минчо също бе голям Човек и Българин.Първородната ми дъщеря се казва Мина,на 17г.,гордея се с нея и със сина си Вальо на 9г.  През 2009г. г-н Димитър Димитров,"Патрона" на селото,председателя на земеделската кооперация Димитър Павлов и тогавашния кмет възродиха старата традиция в с.Метличина на Димитров ден да има събор!!!Ще ви покажа как прекарах аз с моето семейство и приятели този празник в бащината ми къща тази година.

[You must be registered and logged in to see this image.]







[You must be registered and logged in to see this image.]


Последната промяна е направена от Тянката на Пон 28 Окт 2013 - 16:51; мнението е било променяно общо 1 път
Тянката
Тянката
вече не е сред нас

Регистриран на : 24.01.2010
Брой мнения : 2013 Рожд.дaта : 06.04.1969
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Димитров ден,празникът на моето село Метличина Empty Re: Димитров ден,празникът на моето село Метличина

Писане  Моряка Пон 28 Окт 2013 - 16:48

Браво Тянка продължавайте традициитеthumbsUp_icon 
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Димитров ден,празникът на моето село Метличина Empty Re: Димитров ден,празникът на моето село Метличина

Писане  Тянката Пон 28 Окт 2013 - 16:54

Искам отново да благодаря на Ванката Моряка за помощтаworshippy worshippy worshippy 
Тянката
Тянката
вече не е сред нас

Регистриран на : 24.01.2010
Брой мнения : 2013 Рожд.дaта : 06.04.1969
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Димитров ден,празникът на моето село Метличина Empty Re: Димитров ден,празникът на моето село Метличина

Писане  ПЛУВЧО Пон 28 Окт 2013 - 17:24

ДоОобре ве Тянка.Традициите са хубаво нещо.И лапето мнооо убаво пее.Браво на детето,евала на тати му.
Сега като се замисля.....Знам де ще съм на Димитров ден догодина.570556 Ам тъй де.Ем няма да посрещам гости,ем ще пия от хубва ракийка и винце на аванта,ем ще ми пеят на уше....sunglasses2
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Димитров ден,празникът на моето село Метличина Empty Re: Димитров ден,празникът на моето село Метличина

Писане  Marco Polo Пон 28 Окт 2013 - 20:25

Тянка, шапка свалям за такава българска история!
Последните ни добруджански имоти.. продадохме безславно преди години.. 5f3aea9b1ac1514a8b8f 
Marco Polo
Marco Polo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2011
Брой мнения : 1233 Рожд.дaта : 01.04.1968
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Димитров ден,празникът на моето село Метличина Empty Re: Димитров ден,празникът на моето село Метличина

Писане  d_bozhkov Пон 28 Окт 2013 - 20:49

Оле майко...Сърцето ми бие 300 удара в минута.
Тянка как можа да ги изтипосаш тия странджански звуци тука.Цял се разтреперях !
Прай струвай тия двамата с гайдата и акордеона да ги доведеш на поморие.Ще им платим хонорар ,ако трябва .
ЕВАЛАРКА БРАТ за традицията и всичко !clap worshippy 
d_bozhkov
d_bozhkov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.10.2009
Брой мнения : 1180 Рожд.дaта : 08.06.1971
Години : 52

http://bozhidar.narod.ru

Върнете се в началото Go down

Димитров ден,празникът на моето село Метличина Empty Re: Димитров ден,празникът на моето село Метличина

Писане  Кирил Калчев Пон 28 Окт 2013 - 20:55

worshippy worshippy worshippy worshippy worshippy worshippy
Кирил Калчев
Кирил Калчев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2011
Брой мнения : 1055 Рожд.дaта : 01.07.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Димитров ден,празникът на моето село Метличина Empty Re: Димитров ден,празникът на моето село Метличина

Писане  Тянката Пон 28 Окт 2013 - 21:56

d_bozhkov написа:
Прай струвай тия двамата с гайдата и акордеона да ги доведеш на поморие.Ще им платим хонорар ,ако трябва .
 
Митак,със "солиста" сме приятели от деца,чистокръвен страндженец,жена му е от селоsunglasses2 .Ако за официалната вечер няма музика,казвайте овреме да питам,па и за хонорара.Те си имат и певици,малката щерка на акардиониста едва пя удома.
Тянката
Тянката
вече не е сред нас

Регистриран на : 24.01.2010
Брой мнения : 2013 Рожд.дaта : 06.04.1969
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Димитров ден,празникът на моето село Метличина Empty Re: Димитров ден,празникът на моето село Метличина

Писане  КИРО Вто 29 Окт 2013 - 5:35

Тянка,това са много добри традиции.
Нашето е на 6 май,събира се родата,който може - идва да се видим.

Като ти гледам първата снимка на асмата,
тези колове някъде в началото на 70-те баща ми сам си ги правеше,
голяма асма и ний имахме,после не знам защо я развалиха с дядо.
Донесе ми спомени де,благодаря.worshippy 
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Димитров ден,празникът на моето село Метличина Empty Re: Димитров ден,празникът на моето село Метличина

Писане  СЪНДИ Вто 29 Окт 2013 - 8:21

worshippy
СЪНДИ
СЪНДИ
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.12.2009
Брой мнения : 2852 Рожд.дaта : 03.09.1958
Години : 65

Върнете се в началото Go down

Димитров ден,празникът на моето село Метличина Empty Re: Димитров ден,празникът на моето село Метличина

Писане  roko koko Вто 29 Окт 2013 - 9:22

Традициите са за това да се зачитат и спазват от поколенията,да не се забравя рода и историятаworshippy 
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Димитров ден,празникът на моето село Метличина Empty Re: Димитров ден,празникът на моето село Метличина

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите