GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вдигат таксите по гръцките магистрали !

+4
gogo26
strijok
valium
baralya
8 posters

Go down

Вдигат таксите по гръцките магистрали ! Empty Вдигат таксите по гръцките магистрали !

Писане  esox hunter Чет 6 Фев 2014 - 18:10

Понеже знам, че има и други колеги, които ползват гръцките магистрали ето една неприятна вест. Отново вдигат толтаксите, които се плащат на пунктовете и то доста ......средно с около 30% 6425deb86829a0af9178 
По този начин едно пътуване от Солун до Атина, ще струва вече близо 30 Е или почти една годишна БГ винетка....за връщане още толкова + дебелшките цени на гориво из гръцко.
Инфо:
[You must be registered and logged in to see this link.]
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Вдигат таксите по гръцките магистрали ! Empty Re: Вдигат таксите по гръцките магистрали !

Писане  baralya Пет 18 Юли 2014 - 9:58

Да питам нещо
На магистралата от Комотини до Ксанти има ли тол пункт ?
baralya
baralya
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.12.2009
Брой мнения : 1075 Рожд.дaта : 14.11.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Вдигат таксите по гръцките магистрали ! Empty Re: Вдигат таксите по гръцките магистрали !

Писане  valium Пет 18 Юли 2014 - 14:04

За съжаление има точно след Комотини до Iasmos. Таксата е 2,40 евро за леки автомобили.
valium
valium
...........................
  ...........................

Регистриран на : 12.11.2009
Брой мнения : 86 Рожд.дaта : 27.05.1974
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Вдигат таксите по гръцките магистрали ! Empty Re: Вдигат таксите по гръцките магистрали !

Писане  baralya Пет 18 Юли 2014 - 14:23

Благодаря Вальо !
 :здравей: 
baralya
baralya
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.12.2009
Брой мнения : 1075 Рожд.дaта : 14.11.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Вдигат таксите по гръцките магистрали ! Empty Re: Вдигат таксите по гръцките магистрали !

Писане  strijok Чет 17 Дек 2015 - 12:22

Прясно прясно, за всички които ходят sunglasses2
[You must be registered and logged in to see this link.]
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Вдигат таксите по гръцките магистрали ! Empty Re: Вдигат таксите по гръцките магистрали !

Писане  esox hunter Чет 17 Дек 2015 - 12:37

Това с винетките, така както е написано с и е типично византийско. Понеже не могат да си съберат данъците и таксите от гърците, а и явно не искат дай да издоим още туристите, които влизат в страната. Хем по-високи магистрални такси, хем винетки. Ако това стане добре е да въведем за гърци адекватни и реципрочни мерки. Напр. всеки гърчин, който влезе в България и не може да каже "Чай", ами вика "Цай" автоматично "монтиране" на дебела винетка с контрагайка там 'дет слънце не огрява смях Допускам, че след такива мерки страната, ще се напълни с туристи мераклии, които искат да пият "Цай" sunglasses2
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Вдигат таксите по гръцките магистрали ! Empty Re: Вдигат таксите по гръцките магистрали !

Писане  gogo26 Пет 18 Дек 2015 - 10:32

Хм,да видим как точно ще го измъдрят.Пише че ще е според времето на пребиваване...значи трябва да има винетка за 1ден,2дена,3.....
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Вдигат таксите по гръцките магистрали ! Empty Re: Вдигат таксите по гръцките магистрали !

Писане  D.Dimitrov Пет 18 Дек 2015 - 11:20

esox hunter написа:Понеже знам, че има и други колеги, които ползват гръцките магистрали ето една неприятна вест. Отново вдигат толтаксите, които се плащат на пунктовете и то доста ......средно с около 30% 6425deb86829a0af9178 
По този начин едно пътуване от Солун до Атина, ще струва вече близо 30 Е или почти една годишна БГ винетка....за връщане още толкова + дебелшките цени на гориво из гръцко.
Инфо:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Ами има и вариант без такси. Ама и без магистрала. Този вариант не е обичаен за нас но е разпространен на доста места по света. Вероятно сметките им показват, че ще има достатъчно желаещи да плащат. Иначе се обезсмисля упражнението. Макар че то си е тенденция в световен мащаб. Няма как сметките за поддръжка и изграждане да се вдигат а таксите да са на нива от преди 10 години.
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Вдигат таксите по гръцките магистрали ! Empty Re: Вдигат таксите по гръцките магистрали !

Писане  D.Dimitrov Пет 18 Дек 2015 - 11:49


esox hunter написа:Това с винетките, така както е написано с и е типично византийско. Понеже не могат да си съберат данъците и таксите от гърците, а и явно не искат дай да издоим още туристите, които влизат в страната. Хем по-високи магистрални такси, хем винетки.
Може и да не е техен патент. Дори и в Германия има стикери, само че на регистрационните номера, които удостоверяват изпълнението на задължения.

esox hunter написа:  Ако това стане добре е да въведем за гърци адекватни и реципрочни мерки. Напр. всеки гърчин, който влезе в България и не може да каже "Чай", ами вика "Цай" автоматично "монтиране" на дебела винетка с контрагайка  там 'дет слънце не огрява [You must be registered and logged in to see this image.]  Допускам, че след такива мерки страната, ще се напълни с туристи мераклии, които искат да пият "Цай"  
Не те разбирам. Те и сега са си длъжни да си купуват винетка. Докато ние можем да ползваме цялата им пътна мрежа включително някои участъци от магистралите безплатно.
А относно създаването на "затруднения" за туристи от всякакво естество си е загуба на пари. Не че гърците са се утепали да идват ма поне и тия дето се осмеляват да прескочат до Банско да не прогоним.

П.П. Ходил съм в Гърция не повече от 15 пъти. Признавам, от към полицаи, кофти храна, надути сметки и всякакви туристически премеждия съм насъбрал по-малко отколкото за един уикенд в Поморие. Та май като се замисля..... лошо не мога да кажа.
А за взаимоотношенията ми с държавната администрация...... ами доста сме далеч. И то не в добрия смисъл.
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Вдигат таксите по гръцките магистрали ! Empty Re: Вдигат таксите по гръцките магистрали !

Писане  EU_BG_akademika Пет 18 Дек 2015 - 14:58

D.Dimitrov написа:Ходил съм в Гърция не повече от 15 пъти. Признавам, от към полицаи, кофти храна, надути сметки и всякакви туристически премеждия съм насъбрал по-малко отколкото за един уикенд в Поморие. Та май като се замисля..... лошо не мога да кажа.
А за взаимоотношенията ми с държавната администрация...... ами доста сме далеч. И то не в добрия смисъл.


Хората се чудят как, туриста пак да се върне, а не като тук, как да го изгонят , та да не стъпи повече 226711
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Вдигат таксите по гръцките магистрали ! Empty Re: Вдигат таксите по гръцките магистрали !

Писане  esox hunter Пет 18 Дек 2015 - 18:29

Аз ходя често, ходя на много и различни места и да ви кажа на гърците им е все тая дали българи ходят там или не. Но в разговри съм забелязъл , че си мечтаят за отминали времена с англйски и немски туристи - факт.
А защо не знам 12666 ... нали ги гледам и 2-те националности, сядат напр. в таверна и поръчват по една чашка вино и едно мезе или салата и се лигавят цяла нощ на тях, за сметка на това обаче изискват постоянно от гърците, изискват качество, експедитивност и т.н. И какво излиза, че те гърчат яко гърчините и ония на това се кефят. А ние какво нали гледам от 2 г. ги научихме ги тук в северна Гърция на нашите табиети и номерата им да минават метър и тея взеха на места точно, като БГ ресторантьори и хотелиери да се държат, т.е. високи цени, малко количество и качество и пренебрежително обслужване...
Такива ми ти неща, малко се отплеснахме от темата, но така стоят нещата. Ако понаучите да поназнайвате и гречки, тогава съвсем, ще разберете, какви ви ги говоря.
Все още обаче е предпочитана дестинация от мен за разлика от БГ - тук направо ме "разбиват" по хотели и ресторанти с много малки изключения, ама наистина много малки....
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Вдигат таксите по гръцките магистрали ! Empty Re: Вдигат таксите по гръцките магистрали !

Писане  Петър Василев Пет 18 Дек 2015 - 21:50

esox hunter написа:Аз ходя често, ходя на много и различни места и да ви кажа на гърците им е все тая дали българи ходят там или не. Но в разговри съм забелязъл , че си мечтаят за отминали времена с англйски и немски туристи - факт. А защо не знам [You must be registered and logged in to see this image.] ... нали ги гледам и 2-те националности, сядат напр. в таверна и поръчват по една чашка вино и едно мезе или салата и се лигавят цяла нощ на тях, за сметка на това обаче изискват постоянно от гърците, изискват качество, експедитивност и т.н. И какво излиза, че те гърчат яко гърчините и ония на това се кефят. А ние какво нали гледам от 2 г. ги научихме ги тук в северна Гърция на нашите табиети и номерата им да минават метър и тея взеха на места точно, като БГ ресторантьори и хотелиери да се държат, т.е. високи цени, малко количество и качество и пренебрежително обслужване... Такива ми ти неща, малко се отплеснахме от темата, но така стоят нещата. Ако понаучите да поназнайвате и гречки, тогава съвсем, ще разберете, какви ви ги говоря. Все още обаче е предпочитана дестинация от мен за разлика от БГ - тук направо ме "разбиват" по хотели и ресторанти с много малки изключения, ама наистина много малки....
Не мога и аз да не се изходя по въпроса !
Ся,Цецо,ти ходиш често,пък аз живея от 1993 г при гърчинте(както ти се изказваш).
Първо ще ти кажа,че за Гърция ще точкуваш от Лариса на долу,защото от там на горе си е чиста българска кръвчица и наш манталитет.Знам гръцки доста добре и даже диалекти и мога и да чета под редовете .Ходил съм по северната част на Гърция и мога да те уверя,че няма нищо общо с тези хора ,които живеят по на юг.
Тези по северната част не сте ги научили вие на табиети,а по-скоро все още не са ви показали табиетите си,защото поне знаят много добре как се търгува и знаят как да ви присушат джобовете! Ако пък знаеш добре гречки и табиети те им ,повярвай ми,съвсем друго им е държанието! Тези дето ''обичат" германци и англичани са хотилиерите,защото повечето офиси за туризъм са техни и от там чакат.Я ела тук на Крит и питай някой грък какво му е мнението за германци и англчани! Ще останеш изумен!
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Вдигат таксите по гръцките магистрали ! Empty Re: Вдигат таксите по гръцките магистрали !

Писане  esox hunter Пет 18 Дек 2015 - 22:43

Не споря Петьо, не съм ходил още на Крит за което малко съжалявам, но си ми казвал и преди, че хората там са по различни. И това вероятно е така и другото е така, че как казваш от Лариса надолу е малко по различно и аз затова нещата, които съм казал са изрично упоменати, че са за севрна Гърция. Но в тази част на Гърция ходят най-ного наши туристи. "Най-долните точки" погледнато на картата до които съм стигал за сега са Хиос и Кефалония горе долу на едно ниво и определено има разлика с тези от "нашенската" Гърция, ама да ти кажа трудно ще си променя мнението от това как се отнасят към западняците и това как към нас и не визирам немски и английски хотелиери и ресторантьори. Аз обикновено избягвам хотели и масовки и гледмам точно в другата посока туризъм. Имай предвид, че си се държа, както подобава т.е. като възпитан турист. но много обичам да наблюдавам, това което се случва около мен sunglasses2 ..наречи го професионално изкривяване, ама си е така. Неща, които на повечето хора им убягват аз ги отчитам magnifier spying
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Вдигат таксите по гръцките магистрали ! Empty Re: Вдигат таксите по гръцките магистрали !

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите