GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сефтето за 2014 г.

+4
chapara
d_bozhkov
EU_BG_akademika
gogolisec
8 posters

Go down

Сефтето за 2014 г. Empty Сефтето за 2014 г.

Писане  gogolisec Пет 9 Май 2014 - 23:48

Да не си помислите, че съм направил кой знае какво - напротив, почти нищо. И все пак...
От есента на миналата година до онзи ден усилено се занимавах с един ремонт тук у дома и не ми оставаше време за чесане на крастата. През този период, съм бил малко или много пасивен и откъм посещения във форума, пропуснал съм интересни събития, както и да уважа някой рожденник но не е било нарочно. Та дойде и заветния момент и след като в сряда си заверих билетя за тъз година, вчера ходих с един авер и приятелката му да окъпеме червейчетата. Понеже не бях барал въдица поне полвин година, ми беше все едно къде и за какво ще ходим, както и дали ще има, или не. Дестинация - яз. Сопот на леко от брега на възможно най-близкото място до колата без офроуд! Минаваме по стената и на бившия хотел-ресторант ( за който ще стане въпрос по-натам) паркирам. Снимах с тилифоня, но нещо се е бъгнал и едва успях да измъкна някоя и друга снимка от него - повечето ги няма. Мястото пирфектно за лятно време, зад нас изчистена дъбова горичка с много добра сянка, а брега идеален за директен, или мач с подвижна. Стрянтъ:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Нещо като изгрев

[You must be registered and logged in to see this image.]

След захранване и налучкване на разстояние и дълбочина, зачесах платички на бял с директна 7-ца. Тъкмо се зарадвах, че ще чеша крастата и се почнаха проблемите - духна един педе*аски вятър и докара пред нас ивица(и) от дървета, клони, шишета и всякаква гадна субстанция растителни и човешки отпадъци, които пречеха на хвърлянето. Наложи се да изчакаме да премине вълната с мизерията (около час и нещо), че да почнем пак да ловим.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Вдясно от мен ръкава буквално се затлачи от тия мизерии и риболова стана почти невъзможен

[You must be registered and logged in to see this image.]

Имахме си едно гостенче за обяд на трапезата, след което си бихме камшика от там - зад него се вижда ивицата боклуци и чистия периметър отпред, който не ни върши работа.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Разбрахме, че риба повече няма да се лови, снимах улова (снимката не можах да я извадя), прибрах си го за в къщи - около 1,5 кг платики, 3-4 бабушки, уклей, бибани и костурчета за цвят. На моя френд приятелката хвана пъстървичка - балканка... търках очи да не би да сънувам, но уви - факт. Снимах я, но и тази снимка я няма  комп . На излизане разгледах вече разбития и опустошен хотел-ресторант и за пореден път цъках с език колко сме прости, наивни, егоистични и същевременно бедни, тва българите. Готова сграда, построена, нагласена функционираща, на удобно място..., как се е стигнало до това положение?!?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Няма по-големи разсипници от назе!  шама  140123 

Решаваме да посетим един позабравен водоем и по данни на ИАРА бе свободен от арендатори и е разрешен за риболов по време на забраната - яз. Морун. Това е бивша база на бай ви Тошо, със всичките му йекстри по онуй време. Реално аз там съм хванал първите си риби, преди да имам въдици и билет - на бирено шише, на капан от коричка хляб.... 4 каракуди средно тегло 0,8 кг далечната '92-'93 ( не помня вече). После го бяха взели под аренда, бе обявен за спортен риболов по 5 лв. на ден и до вчера кракът ми не беше стъпвал там. Едва намерихме пътя и отбивките за единственото възможно място за достъп - преливника до стената. Язовира е приказка - пълен почти до преливане, водата е кристално чиста, няма мизерии по повърхността, както и по брега. По принцип трябва да има всякакви видове риба, но уви не се знае бившите собственици какво са оставили в наследство, преди да напуснат обекта. Нищо не хванахме, но си припомних първия ми излет на водоем с преспиване, весела част и много риба (тогава)! Малко от приказната природа:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ами ако нямаше бъг с тилифоня, можеше да има още. Ай със здраве!  f0169589900b7bd305e7 
gogolisec
gogolisec
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 4181 Рожд.дaта : 10.07.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Сефтето за 2014 г. Empty Re: Сефтето за 2014 г.

Писане  EU_BG_akademika Съб 10 Май 2014 - 5:32

Браво, Гога, екстра сте изкарали обикаляш старите ми риболовни места.... :рок: Това за Морун е музика за ушите ми....
Ама сега нямам лодка там....само къща 226711 
За хотела не съм много съгласен с теб. Той за да е в този вид, най вероятно е незаконен и нарочен за събаряне.
Това че е готов и построен, не означава, че всеки може да строи където си иска и да си узаконява постройките щом ги е построил. Около този язовир както около всеки друг голям е пълно с незаконни постройки. Това е единият вариант, другият е, да е държавна собственост от соца и там нещата са ясни с размитата отговорност....
Абе както казват китайците, когато Боговете искат да накажат някого, го оставят да живее във време на промени 226711 
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Сефтето за 2014 г. Empty Re: Сефтето за 2014 г.

Писане  EU_BG_akademika Съб 10 Май 2014 - 5:34

Сега като се вгледах по Фнимателно в снимките си прав, стара постройка е това, ама сигурно е на някой човец в земята...
Оф всичко е яко измешено, няма да се оправим още 20 години 12666 570556 5f3aea9b1ac1514a8b8f 373173 
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Сефтето за 2014 г. Empty Re: Сефтето за 2014 г.

Писане  d_bozhkov Съб 10 Май 2014 - 10:50

Гога объркал си датата за яз .Сопот бре.
Тя Екоакцията другата седмица :)
d_bozhkov
d_bozhkov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.10.2009
Брой мнения : 1180 Рожд.дaта : 08.06.1971
Години : 52

http://bozhidar.narod.ru

Върнете се в началото Go down

Сефтето за 2014 г. Empty Re: Сефтето за 2014 г.

Писане  chapara Съб 10 Май 2014 - 11:01

Тъжни гледки 12666 5f3aea9b1ac1514a8b8f 
Иначе добре си се поразходил sunglasses2 
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

Сефтето за 2014 г. Empty Re: Сефтето за 2014 г.

Писане  6tukara Чет 15 Май 2014 - 15:47

Здравей колега може ли да споделиш как е пътя до яз Морун. Черен ли е, става ли за обикновенна кола, че ми се вижда подходящо да го посетя с детето.
6tukara
6tukara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2011
Брой мнения : 22 Рожд.дaта : 17.07.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сефтето за 2014 г. Empty Re: Сефтето за 2014 г.

Писане  gogolisec Чет 15 Май 2014 - 20:34

До входа за вилата под стената е асфалт (с компромиси). Но за да идеш, дето бяхме ние, трябва да не е валяло поне 3 дена и да се молиш да не завали. Пътя е стръмен, кален, с дълбоки коловози на места и горе като се качиш има участък, който с по-нисък автомобил е почти невъзможно да се мине. Инак язовира е райски кът. Успех!
gogolisec
gogolisec
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 4181 Рожд.дaта : 10.07.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Сефтето за 2014 г. Empty Re: Сефтето за 2014 г.

Писане  nasco2 Пет 16 Май 2014 - 10:17

Щом е имало рибка за мезе вечерта рибола е в графа успешен. Времето Ви е било хубаво поразходили сте, аз на това му казвам прекрасен излет  :здравей: 

 Относно запуснатото ресторантче и аз съм на мнение, че готова и функционираща постройка не трябва да се руши било тя и незаконна. Конфискува се и толкоз стига да не нарушава еколкогията или да не е опасна.
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Сефтето за 2014 г. Empty Re: Сефтето за 2014 г.

Писане  6tukara Пет 16 Май 2014 - 10:31

gogolisec написа:До входа за вилата под стената е асфалт (с компромиси). Но за да идеш, дето бяхме ние, трябва да не е валяло поне 3 дена и да се молиш да не завали. Пътя е стръмен, кален, с дълбоки коловози на места и горе като се качиш има участък, който с по-нисък автомобил е почти невъзможно да се мине. Инак язовира е райски кът. Успех!

Благодаря!
6tukara
6tukara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2011
Брой мнения : 22 Рожд.дaта : 17.07.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Сефтето за 2014 г. Empty Re: Сефтето за 2014 г.

Писане  strijok Пет 16 Май 2014 - 11:29

Останали сте доволни, което е важното - бравус Гога  thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim 
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Сефтето за 2014 г. Empty Re: Сефтето за 2014 г.

Писане  Elfi Съб 17 Май 2014 - 12:16

Гога, четейки поста ти, усетих и радостта ти от предстоящия първи излет от много време насам, но усетих и дълбоката болка и разочарование, които си изпитал през този ден! Уникален човек си! Ден със ден обаче не се повтаря, тъй че ти пожелавам следващите ти излети да са изпълнени само с положителни емоции  thumbsUp_icon Важното е, че не си капо  sunglasses2   :браво:
Elfi
Elfi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.12.2009
Брой мнения : 2825 Рожд.дaта : 28.06.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Сефтето за 2014 г. Empty Re: Сефтето за 2014 г.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите