GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

От Ставрос до Трипити

+10
max
icefire
Любак
gogo26
ПЛУВЧО
strijok
Tiho Todorov
Стефан Добрев
rikitikitavi
тони котев
14 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

От Ставрос до Трипити Empty От Ставрос до Трипити

Писане  тони котев Пет 16 Май 2014 - 17:21

След като изпуснах риболова от лодка по Гергьовден, моите приятели тогава се бяха организирали, реших да компенсирам с един следпразничен такъв.Обадих се на 2ма авери и след кратко съвещание по телефона решихме да тръгнем вторник сутринта.
Към 9.30 бяхме на път и след леко и приятно пътуване с няколко спирки, след обяда паркирах кемпера на пристанището на Ставрос.Имаше доста колеги и след една бърза обиколка, разбрах, че през нощта се играе мача и основните играчи са дребни сафриди с някоя гопа за цвят.Надвечер похвърлях безрезултатно силикони и воблери и към 9 заехме места на кея.Риболовът тръгна добре, излизаха сафридчета и гопи.Към 12 ч. моите хора окапаха и поеха дружно към кемпера.Аз останах още час и половина, но умората от пътуването си каза думата и се гмурнах в чаршафите.
Да вметна, че Струма вкарва много мътна вода в морето и това се отразява на прозрачноста на морската вода в целия залив, а бе с една дума - мътилка.
На сутринта след слаб сутрешен риболов реших да поведа четата към едрите риби на Олимпиада.Моите приятели досега не бяха ловили на Бяло море и се довериха напълно на моите решения.За съжаление бяха подготвени само за плувкарски риболов.
Пристигнахме след обяд, стационирахме кемпа до пристана, на 50-70- м. и извадих тигана и пробвахме първия улов. Веднага след като хапнахме обилно рибка започнахме с риболова..Аз с пластмасите и гумата, а те плувките.На тях им тръгна добре риболова, докато аз мятах безцелно и безрезултатно. Оставих настрана спининга и започнах да вадя познатите гопи и сафрид.На кея имаше двама местни които си тръгнаха щом се смрачи.Лошото е , че тогава замря и риболова.Започнаха много на рядко да се обаждат рибите.По тъмно дойде кола с трима гърци и след като попитаха учтиво се наместиха до нас.За повече хора нямаше място, имаше рибарски корабчета които заемаха 2/3 от периметъра.Добре, че дойдоха тези гърци, моите хора как стана 11 и си биха камшика, не кълвяло да се наспят.Обяснявах им , че през нощта е хубавия риболов , но ....
Открих, че съм забравил полиангистото в София и затова наблягах на плувката и спининга с надеждата сутринта да си купя.По едно време докато ровех по куфарите с такъми намерих едно и веднага го монтирах на дънна въдица.Взех една гопа , заших я и хвърлих пред камъните на кея.С гърците оплаквахме слабия риболов на развален английски , но в един момент въдицата ми тръгна към водата и след като засекох усетих едра риба , полиангистото даде резултат.Докарах рибата до бетона на кея и видях първата си закачена змиорка.Беше около метър, хубава риба.Единият грък ми вика чакай да я гребна, имаше дълъг кеп, моят беше в кемпера разбира се, съгласих се тутакси, че трябваше да я вдигна на метър и нещо за да я кача на кея.Е така я гребна, та полиангистото се закачи отвън на кепа барабар със рибата, тя се размята и скъса.Донт уори би хепи, човека се притесни и това ми го повтаряше през 2 минути.Викам му, спокойно бе човек, риби по два метра и кусур са ми бягали, та за една змиорка ли ще се ядосвам.
За съжаление ми бяха останали само 3 куки от полиангистото и реших да лягам с идеята за по-сериозна подготовка за утрешния ден.На прибиране реших да хвърля оцелелите куки от полиангистото пред кемпера на дребен сафрид.Хвърлих между лодките на 1 м. дълбочина без никакви очаквания, подпрях пръчката на външното огледало на кемпера, бях спрял на 4 м. от водата и заспах.След има няма половин час чух в просъница как пръчката се удря яростно в огледалото.Скочих, напънах въдицата, но рибата току що беше отнесла последните остатъци от такъм .Часът беше 3 и легнах отново с оформящият се план в главата ми за утрешния ден.
Като остане малко време ще продължа разказа, че имам малко работа.
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  rikitikitavi Пет 16 Май 2014 - 17:33

може ли така да спреш, тъкмо стана много интересно. :здравей: 
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  Стефан Добрев Пет 16 Май 2014 - 18:25

Айде де,работата не е заек да избяга. sunglasses2 
Стефан Добрев
Стефан Добрев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.10.2010
Брой мнения : 304 Рожд.дaта : 15.12.1954
Години : 69

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  тони котев Пет 16 Май 2014 - 22:11

Да продължа, на някой може и да му е интересно sunglasses2 
Сутринта станах по-късно от аверите, гледам дърпат стръв за вечерта и въобще не се занимавах да хващам телескопа.Седнах и вързах четири полиангисти.до толкова ми стигнаха нервите.Пипкава и бодлива работа и тамън я привършвах и мойте хора водят гостенин за обяд.Тошко, българин който живее в Олимпиада и е партия с грък на рибарска лодка.Тоя пич ни даде много ценна и точна информация за целия район и начина на риболов.Подари ни и един октопод, че нещо хич ги нямаше покрай брега, та направих хубава средиземноморска салата. Докато сядахме и дойде още подрепление от България.Двама приятели имали 2 дена на разположение и дойдоха. Пийнахме по няколко ракии и като му легнахме до надвечер.Ставам и правя кафе за всички.Викам им пичове наспахме се , тая вечер ще останем до края.Отидохме почти по тъмно на кея и заметнах веднага 3 въдици на полиангисто.Отделно си взех двата спининга, докато чакам змиорки да се забавлявам . Помятах малко но пак греда.По едно време гледам върхът на една от пръчките се заигра, засякох и докарах първата змиорка до бетона, кепа беше до нас и колегата я гребна, голяма грешка с тоя кеп, няма отплитане това полиангисто.Змиорката я приспах с един дървен кол в главата, че местния агент ни предупреди за изключително острите и зъби.Докато се занимавахме на смени да отплитаме и друга пръчка се разигра, втората змиорка я вдигнах директно с въдицата от водата .Оказаха се здрави конците дето ги поръча Академика, нямат грешка за тая работа.Потръгна риболова, имаше и някое и друго геле, но като цяло беше динамичен риболов.Хванахме 8 риби за 3 часа и след 12 ч. позната картинка, нещо им се приспа на агентите и се изнизоха в посока кемпера.Добре , че беше подкреплението та да помага с отплитането на въдиците.Към два часа нещо замря от веднъж , вадих въдици за да разбера дали не е проблема в стръвта , но не беше това.Постояхме още часи половина за една змиорка и накрая към три и половина решихме да лягаме.Бях скъсал пак почти всички такъми , но реших да хвърля повторно пред кемпера и да попазя въдицата.На петата минута се усетих, че заспивам на стола и си легнах, часът беше 4,10.Оставих въдицата във водата с усещането , че няма да се повтори екшъна от предишната нощ, а и имахме вече 12 змиорки.Събудих се рано на другия ден, някъде към осем, първата ми мисъл беше за хвърлената въдица.Станах и я проверих, пак скъсана, ядосах се , че не останах да я пазя . Викам ще сложа неопрена да видя каква е дълбочината на която хвърлям.Останах изненадан от еднометровата дълбочина на която излизаха рибите които ми късаха .В последствие Местния агент ми каза в никакъв случай да не влизам повече на пристанище, че глобата била над 1000 евро, а местните старци вече били наредили един българин, като извикали полиция докато човека джапал и ловял скариди между лодките.Докато стояхме двата дена на Олимпиада минаваха периодично други българи и една от групите сподели, че отивали по информация на Трипити на пристанището излизали големи Кокалита(много едър сафрид).Викам на моите, хайде малко разнообразие и тръгнахме към Трипити.Попътно спряхме в Йерисо и купих полиангисто и момуни.След това се отбихме и на пристанището на същото градче и на всички много ни хареса.Все пак решихме да се разходим до Трипити.Тук обърках пътя и стигнах почти до началото на втория ръкав 6425deb86829a0af9178 .Върнахме се на Трипити , но духаше силен вятър и нещо не ни допадна и обратно на пристана на Йерисо.
Утре ще продължа с интересния риболов който се получи в Йерисо.
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  Tiho Todorov Пет 16 Май 2014 - 22:41

Много запленителен разказ  thumbsUp_icon 
Tiho Todorov
Tiho Todorov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.12.2010
Брой мнения : 2535 Рожд.дaта : 19.06.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  strijok Пет 16 Май 2014 - 22:53

тони котев написа:...Утре ще продължа с интересния риболов който се получи в Йерисо.
Ма утре след 00.00 тази вечер или утре след 10.00 да знам дали да чакам сега или да си лягам  spying 
Верно запленителен и интересен разказ  sunglasses2 
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  Петър Василев Пет 16 Май 2014 - 22:53

Tiho Todorov написа:Много запленителен разказ  thumbsUp_icon 


 super worshippy worshippy 
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  ПЛУВЧО Пет 16 Май 2014 - 23:01

strijok написа:
тони котев написа:...Утре ще продължа с интересния риболов който се получи в Йерисо.
Ма утре след 00.00 тази вечер или утре след 10.00 да знам дали да чакам сега или да си лягам  spying 
Верно запленителен и интересен разказ  sunglasses2 
Тони,в 00.00ч. ще гледам концерт на Aerosmith по тлвто и се надявам докато свърши да си написал продължението на репортажа.Че нещо...Много се проточи тоя риболов...counting2  spying
b23b8673c6466f67b2b0  29e6bbd771c7f3dfc36b
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  gogo26 Съб 17 Май 2014 - 9:16

Интересен разказ Тони :здравей: 
Никога не гмуркай на пристанище или лодкостоянка 509158 
Забранено е от закона гмуркането до 200м от пристанище,а и местните лодкари и рибари съвестно го съблюдават.И правилно, да не накълца винта на лодката някой гмуркач.
А тия змиорки както им викаш,се наричат конгро или конгър,и за ядене не са много цвете...или пък ние не знаем как се приготвят 12666 Хапят добре spying 
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  Любак Съб 17 Май 2014 - 9:50

gogo26 написа:..........
А тия змиорки както им викаш,се наричат конгро или конгър,и за ядене не са много цвете...или пък ние не знаем как се приготвят 12666 Хапят добре spying 

Аз пък ги знам като = конгри =, но не е толкова важно.

Другото което съм чел за тях (от литературата) е, че не отделят отрова при ухапване,
а има опасност от инфекции поради наличието на някакви бактерии в устната кухина.

Също така се споменава, че в кръвта им има някаква отровен ензим и не се препоръчва ако имате рани по ръцете да я разпарчадосвате.  

А бе ....... гепили се на куката, ....... шута в гъза и обратно в морето.   226711 

- ,, Вържи попа да е мирно селото ". sunglasses2
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  icefire Съб 17 Май 2014 - 17:32

Добър разказ колега , очакваме продължението!
А колкото до змиорките , миналата година имах слука за пръв път да хвана и аз една, около метър дълга, също на полиангистро.Остри зъби и много лигава слуз по кожата, веднъж видях един грък след като разбра какво е уловил , без да я вади от водата направо сряза влакното.Аз не съм много по готвенето но ми се наложи да я сготвя (след като жената отказа категорично да готви-змия!) , влязох в интернет за рецепта  разбрах ,че се дере реже се на парчета и после се пържи в тиган, на това се спрях като най-простата и лесна рецепта за приготвяне-стана гадно... Но това го отдавам на лошите ми готварски умения , иначе месото стегнато, малко кости , ама ...
icefire
icefire
...........................
  ...........................

Регистриран на : 06.01.2014
Брой мнения : 23 Рожд.дaта : 06.07.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  Петър Василев Съб 17 Май 2014 - 17:46

Не са шашкайте вре  смях Конгро,Монгро,,,,,,,,Това са или Хели(нашата змиорка) или Мугри.
Другата змиевидна е Морената.Тя вече е опасна.Колкото захапе толко къса 5ff67901e688fa2ed7af 
По прищанищата най-вече се ловят Мугрита и рядко Хелита.Никакви отрови или нещо опасно за здравето нямат.
Вярно е ,че Мугрито има зъбки и те не са толко страшни magnifier  ще те ухапе ако си бутнеш пръста в устата му  смях 
Дере се и е с много добри вкусови качества.
Гого,опитай пак и ще си промениш мнението.
Аз също веднъж се бях погнусил(,бях на гости) не бяха изпържени добре и неудрани.
Голяма смрад. 6425deb86829a0af9178 
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty 123

Писане  max Съб 17 Май 2014 - 18:15

И аз подозирах че са мугрита но ........ за мугрито знам от грьк че се увисва с главата на доло и се бие през тялото с прьчка и костите отивали в главата  sunglasses2 На парагади като има мугрита гьрците режат направо куката  sunglasses2 
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  Петър Василев Съб 17 Май 2014 - 22:19

max написа:И аз подозирах че са мугрита но ........ за мугрито знам от грьк че се увисва с главата на доло и се бие през тялото с прьчка и костите отивали в главата  sunglasses2 На парагади като има мугрита гьрците режат направо куката    sunglasses2 
Това е за Змирната(Морената).Тя има много малки костици и нея я обработват по този начин.
Пробвал съм 2-3 пъти да си хапна,но не ми харесва въобще.Колкото и да я солиш все сладнее.
Това е може би единственото морско създание,което не мога да го ям  no2 
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  dobria1 Нед 18 Май 2014 - 10:59

Ако искате да ловите тези риби целенасочено (питайте Митака-Аксаковския) той ги мори здраво но само за разнообразие не се слави с добри вкусови качества Мугрито (опитвал съм го няколко пъти и все е зле поне за мен)
не ви трябват полиагастрота а просто връзваш една кука 3/0 (препоръчително е да не е калена че се чупи ако закачиш някой камък) връзваш бидем около 50см с 0.80-0.90 и волта с дебелина 100+ пускаш отвесно по буната (из дупките) и си ти
Така ги ловеше и на Тасос и Геокчето по буните дори май без олово ще е по добре че закачи ли се нейде под камък това олово как се къса тоз едим мелиметър+ месина

Ако си подготвиш 10-тина волти няма да можеш да им насмогнеш след като се стъмни

п.п.В Турско ги деряхме веднага след като ги изкараме от водата (нужни са ти ръкавици за да не се хлъзга и клещи за да опъваш кожата и има и чалъм на дрането) ама и одрана веднага пак не ни хареса на вкус
dobria1
dobria1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.12.2009
Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 50

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  Петър Василев Нед 18 Май 2014 - 22:28

dobria1 написа:  пускаш отвесно по буната (из дупките) и си ти
Така ги ловеше и на Тасос и Геокчето по буните дори май без олово ще е по добре че закачи ли се нейде под камък това олово как се къса тоз едим мелиметър+ месина

Коя риба визираш,защото ми стана странно,че ги търсите по дупките 12666
Я сложи някоя снимка на това Мугри.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  dobria1 Пон 19 Май 2014 - 7:23

Петър Василев написа:
dobria1 написа:  пускаш отвесно по буната (из дупките) и си ти
Така ги ловеше и на Тасос и Геокчето по буните дори май без олово ще е по добре че закачи ли се нейде под камък това олово как се къса тоз едим мелиметър+ месина

Коя риба визираш,защото ми стана странно,че ги търсите по дупките 12666
Я сложи някоя снимка на това Мугри.

Може и ние да бъркаме имената но така им викат месните и така ги знаем и ние

[You must be registered and logged in to see this image.]

Малко се виждат и дебелите месини
dobria1
dobria1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.12.2009
Брой мнения : 2582 Рожд.дaта : 11.11.1973
Години : 50

http://dobria1.snimka.bg/?profile,albums

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  Петър Василев Пон 19 Май 2014 - 8:37

Прав си ,това е Мугри,но ми стана интересно ,че ги търсите из дупките.
Обикновено Мугрито се придържа в по-дълбоки води и вечер влизат по пристанищата .
Явно там дето сте ги ловили из тези дупки намират нещо да се хранят и затова се придъжат там.
Змирната е тази,която се спотайва в дупки и от там ловува и затова си помислих,че може би бъркате.

 45479

п.п.Възможно е там из тези дупки да има мръсни канали и да се хранят с буклуци,а от там добре знаете,че разбира се ще мирише на това с което се храни.
Аз като бях във Бургас ходих веднъж на един частен язовир за шаран.
Още с пристигането на язовира ме удари един гаден полъх .Много тежка миризма.
Хвърлих въдиците и като се загледах във водата имаше нввсяде разни глави,черва на скумрии и цаца.
Хранели шарана с тях.
Задържах си един шаран да видя дали ще има различен вкус.
Казвам ви ,че като го сложих в тигана такава воня се разнесе,че не се дишаше и го изхвърлих.
Та може и вашият случай да е подобен.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  roko koko Пон 19 Май 2014 - 9:01

Браво Тони ,раздвижили сте се добре,рибка сте си хванали,по някое питиенце покрай морето сте пили -какво повече му трябва на човек. :рок: :здравей: 
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  gogo26 Пон 19 Май 2014 - 9:29

Аха, за същото става въпрос,срещат се под по големи плочи.Понякога гледаш само главата й под камъка,а тялото й отвън...големи будали...даже не ги и стрелям просто го набучвам на стрелата.Но 2-3 пъти вадих такива,пържихме ги,ама не ги драхме и на никой не се харесаха.Повече не ги закачам nono няма смисъл.
Срещал съм и морени, и тях не ги ловя,но където ги има обикновено е "октоподено поле" и салатата е в кърпа вързана sausage 
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  baralya Пон 19 Май 2014 - 9:36

И все пак   .. какво се случи на Йерисо ??  b23b8673c6466f67b2b0
baralya
baralya
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.12.2009
Брой мнения : 1075 Рожд.дaта : 14.11.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  тони котев Пон 19 Май 2014 - 12:55

baralya написа:И все пак   .. какво се случи на Йерисо ??  b23b8673c6466f67b2b0
Ей сега остана малко време и продължавам разказа.На Йерисо паркирах най-навътре в кея към водата(първо се уверих, че няма да ми коства някоя глоба, разбира се), точно на входа където захождат лодките и корабчетата.За това място имах инфо, че на воблер сутрин и вечер излизат хубави риби.Не бързах с риболова , а пообиколих навсякъде по кея , имаше няколко колеги.Някои ловяха кефали на свинско филенце, други мятаха на полиангисто, направи ми впечатление един колега който хвърляше пред нас на полиангисто без олово, след като изчакаше да потъне порядъчно почваше да обира мноого бавно с паузи.Разпитах за какво иде реч и той ми обясни, че така имал голям успех с лавраците, само, че сега хвана само един гларус смях ..От един паркиран кораб едно момче ме извика и ми предложи прясна сардела, "едвам ме нави да я взема" sunglasses2 , беше около 2-3 кг. и веднага я наложих обилно с морска сол, резултата беше стегната стръв която не пада от куките, благодарско на форума за този съвет!Помотах се с телескопа при кефаладжията, но нищо не клъвна и след като стана 8 ч. отидох на камъните с воблера да помятам.Своевременно дойде една група от 4ма българи и започнахме обстрел във всички посоки.След час и половина разбрах, че това няма да е успешния риболов тука.Заредих полиангистото на въдиците и заметнах.Моите хора бяха застанали от външната страна на кея и ловяха слабо по някой дребосък.Единия приятел е много опитен с чепарето, Румба с Гената бях, но много на рядко ловеше по някой сафрид.Аз забърках една кофа с хляб , цаца и пясък и захраних пред кемпера.От българите разбрах, че предишната нощ са излизали хубави кокалита на плувка , но по навътре в пристанището.Докато чаках безрезултатно дънните въдици заметнах на плувка на момуни, нищо не пипаше, но се надявах, че като се стъмни напълно рибите ще се активизират.Мойте авери се присъединиха към мене и аз реших да прехвърля дънните.на първата въдица имаше изненада-една хубава сепия се баше закачила, припрахме я в живарник и извадих втората пръчка, там пък имаше литрини(много вкусна риба) около педя и малко, на третата нямаше никой.След като ги преметнах се хванах пак за плувката.В един момент около 11 ч. на колегата му изчезна рязко светулката и в кепа влезе първото кокали.След 5-6 минути удари второ , на другия , но той реши да го вдига направо на бетона и кокалито цопна във водата.Така полека лека потръгна малко вяло риболова.До дванадесет и половина хванахме 9 риби и след като настъпи кратка пауза в кълването, познайте моите се изнизаха към леглата, останах сам.Хвърлих 2 въдици и зачаках, дойде един колега от вътрешноста на пристана и сподели, че при тях има само много дребни гопи.Докато си обменяхме инфо удари последователно и на двете плувки, успях да изкарам само едната риба, метнах и пак се разприказвахме, пак удар, и така до към два и половина, хванах още 12 кокалита.След този час всичко замря, разходих сега пък аз да видя какво става при колегите, но там въобще не се бяха появили големите сафриди.На полиангистото, освен още едно литрини, нямаше нови радости и към три и половина реших да лягам.
Сутринта станах и гледам апапите пак от вън на кея, единия мъчи чепарето а другия дърпа чат пат по някое спари и подобни дребосъци.Грабнах спининга , леко закъснял беше 8 без нещо, но пак греда нищо, до мене грък хвърляше на силикон с утежнение, но и той нищо.Реших да отскоча при кефалите, там кълвеше много стръвно дребосък, а човека сподели , че между дребосъка и извадил кефал над кило и още няколко по-малки.Хвърлих до него, но на мен не ми пипваше, Отидох и махнах повода 0.20 и на негово място монтирах 0.15 флуоро.Резултата беше мигновен, започнах да вадя спарита и редки дребни сафриди.Захраних и бум първото кефалче-педя и половина.Извиках колегите но те не смениха тактиката и след нулево кълване започнаха да мрънкат да си ходим на Олимпиада за змиорки.Междувременно хванах още един кефал с подобни на първия габарити.Опитах се да ги убедя, че тука ще стане риболова, но като ми помрънкаха още известно време събрех и обратно към Олимпиада.
Йерисо ми хареса много и се надявам пак да го посетя.Има рибарси магазин перфектно зареден с всичко, като се кара в Йерисо се стига до единствения сфетофар, подминава се и първата пряка се завива в ляво.Магазина се намира след 2-3 пресечки като отвън не личи много , че е риболовен магазин, продават всякакви туристически неща.От там си купих полиангисто №5 за вечерния риболов на змиорка.Като споменах змиорките, гърците казаха, че това са мугри, а какво не им харесват на тези риби не знам:
[You must be registered and logged in to see this image.]
За жалост нещо обърках с телефона и само тази снимка е останала.
В Йерисо пържихме от тях преди да си тръгнат двамата колеги с колата, и общото мнение беше, че са много вкусни.
Върнахме се на Олипиада, пак програмата, пържене,салата, леки ракии и спане, този път бях решил да изкарам цялата нощ, на другия ден си тръгвахме.
Станах към 7 вечерта, гледам поспаливците дърпат стръв, взех спинига и пак пробвах гумите и пластмасата, пак без успех.Вече знаех, че преди 10 няма удари и като стана време тогава хвърлих въдиците.Направихме и една въдица на плувка и я хвърлихме от външната страна на кея, там плуваха големи кефали, но явно само секса ги интересуваше в момента.Тази вечер останахме до 3 да ловим, като общо хванахме 16 змиорки.След 3 ч. останах сам още час , но както обикновено след два и половина активноста на рибата рязко намаля.Лягайки в кемпера реших пак да хвърля за последно една пръчка в плиткото между лодките.
На сутринта ставам и пак скъсано полиангисто, анализирайки ситуацията, трябваше да ловя до 3 през нощта на кея и след това да се преместя, ама след дъжд качулка.Другият път това е тактиката.
Така премина риболова този път, надявам се да ви е харесало и да ви бъде полезно това което написах. :здравей: 



тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  baralya Пон 19 Май 2014 - 14:02

Хубаво сте си изкаpа.и  :здравей:  :здравей:
baralya
baralya
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.12.2009
Брой мнения : 1075 Рожд.дaта : 14.11.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  ПЛУВЧО Пон 19 Май 2014 - 14:12

thumbsupsmileyanim 
Опознал си терена на Йерисо и съм сигурен,че следващият ви риболов там ще е още по-успешен!135d02aa35ad75a2cb71
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  roko koko Пон 19 Май 2014 - 15:37

Бонбон сте.Поздрави на Гената :здравей: .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

От Ставрос до Трипити Empty Re: От Ставрос до Трипити

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите