GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Моето работно пътешествие

+11
roko koko
rikitikitavi
КИРО
vladtod
Моряка
ПЛУВЧО
Петър Василев
orkata
nasco2
Венци
Георги Вутов
15 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Моето работно пътешествие Empty Моето работно пътешествие

Писане  Георги Вутов Нед 4 Окт 2015 - 22:28

Ден  1 от моето пътешествие (работно хаха)

Тръгване от Варна за София. Един Господ само знае защо тръгнах с влак до там.Пътя беше безкраен.

Ден 2
Вече съм на летище София терминал 2.Чекирам се и чакам полета.След няколко часа съм вече във Франкфурт  едно от малкото което има стая за пушачи ( и слава богу ). 3 часа престой и тръгваме за Мексико Сити с това нещо

[You must be registered and logged in to see this image.]

.След 12-13 часа съм там и хващам другия самолет за Тампико – Мексико.Имам 1 час до полета , а летището голямо – не мога да си намеря буквата на терминала и никой не знае английски.На всичкото отгоре ме спират и на двете летища полицай да ми правят пълна проверка на багажа…. Пристигам в Тампико към 23;00 тяхно време ( 8 часа назад са ) агента ме взема от летището и отказва да ме закара на пристанището , защото по пътя имало много наркодилъри , убийци , крадци и сводници. Брее къде попаднах. Води ме до един хотел и ме оставя – разбираме се утре сутрин да ме вземе. Настанявам се в хотела и ми носят менюто на ресторанта и румсервиза , не бях гладен , защото ядох няколко пъти в самолета , но все пак му хвърлих едно око нали фирмата плаща. Брееййй отварям го и гледам вечери около 300$ и салати към 250$.Викам си така няма да стане гладен ще съм.

Ден 3

На сутринта разбирам , че това не са долари , а песос – нищо  за другия път ще знам.Потегляме с  агента към пристанището и айде пак пълна проверка на багаж и едни военни с автомати ни пазят.Всичко е наред – вземат ми багажа и ми го карат до кораба , да не би да хвърля нещо по пътя от него… Пристигаме на кораба и за мой голям късмет асансьора не работи.Айдее с куфара до 11 палуба – умрях.Към 12 часа се настаних и обходих кораба , учудващо закуската ми още ме чакаше и след 10 минути ми дойде обяда. В 13-13:30 вече бях в машинното отделение на работа.40-45 градуса средна температура – ужас. Яденето надмина очаквания и имаше в изобилие – пилешки гърди пълнени със шунка , цели агнешки бутове , дори и хубава шкембе чорба прави.

Ден 4

Почивен ден. Цял ден си мятам крачолите из кораба и пия кафета с цигари. Вечер се събираме в офицерската стая и минаваме на ракийка.На капитана много му хареса българската ракия.Разбирам и че чакаме нов готвач – българин ( все пак българското си е друго ) Обикновено вечерите започваха така

[You must be registered and logged in to see this image.]

и приключваха така

[You must be registered and logged in to see this image.]
Георги Вутов
Георги Вутов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.09.2011
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 11.09.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  Георги Вутов Нед 4 Окт 2015 - 22:30

Ден 5

Към 7:45 потеглям към машинно отделение – 10 етажа надолу. Правя разучителна обиколка – жега и шум както всеки ден.Пием кафе долу и отиваме на 10 палуба да сменяме едни тръби – всеки се моли за асансьор.По късно разбирам , че ще идва техник за асансьора , но не тая големи надежди , че преди да дойда са идвали на няколко пъти и нищо.5 месеца били без асансьор – УЖАС.

Ден 6

Наближаваме Jacksonville,USA.Капитана решава , че ще прави тревоги и айде най-горе.Пускаме лодки , гасим пожари на 38 градуса слънце. След 2-3 часа приключва всичко – всички са каталясали. Отиваме да почиваме , че вечерта ще пускаме котва. Слизаме в машинното към 18:00 да подготвяме машините.Капитана се обажда и казва , че ще пускаме котва в 02:30.Работи като по учебник и цепи секундата. Пристигнахме към 00;30 на котвената стоянка ама капитана нали е казал , че ще пуска котва в 02:30 и явно му е под достойнството се въртим в кръг до 02:30 :D . 02:30:10 капитана звънна , че котвата е пусната и айде към леглата всички.

Ден 7

08:00 пак на работа , не можем да се наспим. Отиваме да чистим охлаждането на надстройката , че вечерта е дало няква грешка. Разглобяваме – чистим – сглобяваме ама не пак грешка. След 1 час пот оправихме я. 3 часа по късно пак спря – в надстройката жега не се диша.Всички вървят и псуват.Оправяме я.Чакаме американските служби да ни проверят паспортите и да ходим да ядем.

Ден 8

Ставам към 07:00 и отивам да закусвам.Жега голяма , всички вървят и гледат на кръв.Късно вечерта ремъците на климатика се скъсали и пак няма климатик.Пристигат провизии за кораба и бункероваме масла и гориво.Идва асансьорен техник. След 30мин асансьора работи – ЧУДО , всички се радват. Пристига и новия българин готвач – ние се радваме.2 часа по късно разтоварване и всички едвам се движат , че и жега.Сменихме ремъците и климатика тръгна – суперр. Отивам си аз да почивам , който иска да работи.Да ама не.. при преброяването се установява , че са донесли по малко бира и айде отиваме да разтоварваме още бира :D
Преди да сме тръгнали с единия от механиците отиваме за риба.Добре че човека беше взел повече такъми , че аз нищо не взех.За 1-2 часа нищо не хванахме освен тен.Риболовното място

[You must be registered and logged in to see this image.]

Видях и за пръв път летящи риби – КЕФ.Тръгваме от Jacksonvile за Suape имаме 10тина дена преход. Обаче лоши новини, климатика пак се е развалил – нищо , ще го мислим утре сега сядаме на ракийка.
Георги Вутов
Георги Вутов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.09.2011
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 11.09.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  Георги Вутов Нед 4 Окт 2015 - 22:38

Ден 9
Климатика не тръгва и не тръгва , жега голяма.Утре ще го отваряме пак да го почистим и дано се оправи , че нямаме и резервни части,а скоро наближаваме екватора и става еднаа… Временно климатика работи , надяваме се да изкара вечерта.Пием по 1 студена бира и си лягаме.

Ден 10
Нищо интересно.Правим бърза проверка на двигателя и почиваме.Климатика работи.
Вечерта филипинците правят купон горе на палубата и ме викат да ходя при тях.Отивам и гледам голям купон е при тях – музики си изкарали , караоке си правят ,абе забавляват се.Стоя 1 час, пия 2-3 питиета и си лягам , че утре пак проверки , а и капитана е обещал барбекю да прави за офицерския състав.

Ден 11
Работа. Капитана е направил обещаното барбекю и се настаняваме всички горе на палубата. Филипинците бачкат здраво над барбекюто.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Хвана ни лека буря с доста вятър и дъжд ама не , ние продължаваме.

[You must be registered and logged in to see this image.]

След 15 мин отмина всичко.Хапнахме , пийнахме и лягаме , че сутрините са тежки.


Ден не знам кой – 12.07 е.

На котва сме пред Суапе,Бразилия. Използваме възможността с първия механик да отидем за риба.В 14:30 бяхме на риболовното ни място.За около 2 часа седене имаме 3-4 риби – злее. След това като се почна 80 грамово олово не може да падне. От 7 куки по 5-6 риби ама какъв чешит са не ги знам , въртят се като циганки и след около 30мин чепаретата ни бяха на топка и не можем да ги разплетем , а имаме само 3 чепарета .. ужас. Хванахме към 70- 80 риби някой от който по към 200+грама. Имам снимка само на първата и най-малка , после нямах време да снимам.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Даже не можах да снимам всичката риба , защото дойдоха да вземат кофата и набързо я закараха в кухнята.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Съжалявам , че снимките са от кухнята ама даже когато отидох бяха прибрали половината във фризера вече.. Към 19:00 рибата вече е приготвена и сядаме на студена бира с прясна рибка.В 21;00 вече сме по леглата , че сутринта ще ставаме рано.
В 03:00 дигаме котва и идва пилота.Към 06:30 съм си в кабината и ще дремна малко , че престоя ни е малък към 4-5 часа и ще ходим пак в машината , а и след това съм си запълнил деня с разплитане на чепарета.
Георги Вутов
Георги Вутов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.09.2011
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 11.09.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  Георги Вутов Нед 4 Окт 2015 - 22:43

обменим пари , че ако плащаме в долари ни търмъчат яко.Взлизаме в една банка и ни казват , че за обмяната имат 10 долара такса , няма да стане. Обмениха ни парите в една травел агенция на що годе добър курс.Градчето нищо особено , малко като селце е.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Правим една бърза обиколка , пием по едно кафе и айде обратно към кораба , ще ловим рибаа докато сме още в пристанището. По пътя на обратно случайно виждаме магазинче , по скоро за промишлен риболов и айде набързо да напазарим 2-3 чепарета и 1 месина.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Прибираме се на кораба и набързо се преобличаме и за риба. Хванахме за 2 часа общо 4 риби. 2 от тези

[You must be registered and logged in to see this image.]

и 2 от тези.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Обаждат се по радиото и към машината,ще отплаваме , а и вечерта капитана е поръчал няква голяма риба , банкет ще има.
Георги Вутов
Георги Вутов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.09.2011
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 11.09.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  Георги Вутов Нед 4 Окт 2015 - 22:53

24.07

Пристигаме в Zarate,Argentina по пътя ни хвана малко лошо време , но всичко беше наред.Лек вятър , който после падна и се дигнаха вълни…

[You must be registered and logged in to see this image.]

Беше планирано да пристигнем на 23.07,но има гъста мъгла и се забавихме.Пристигнахме към обяд на 24 , дооправихме машината и сме готови да излизаме.Има 1 300 коли да разтоварват и 1 000 да товарят, така че имаме време.Отново проблеми с агента , дойде чак в 20;00 , но това не ни отказа.Направихме една бърза обиколка на градчето и седнахме в една кръчма.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Това ни посрещна на входа и разбира се си поръчахме и от него.(Телешки ребра)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Бирите какоа да Ви кажа най-малките бяха по 1Л .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Хапнахме по някое друго ребърце с телешки стек от тук

[You must be registered and logged in to see this image.]

като след това дойде тук :D

[You must be registered and logged in to see this image.]

и по 2 бирички и обратно на кораба , че сутринта сме на работа.По план в 15;00 на 25 трябва да отплаваме , но поради много гъста мъгла се отлага и най вероятно на 26 ще тръгнем.

02.08
Нищо интересно нямаше до тук освен няколко неуспешни риболова. Неделя е.Имам късмет , че имаме котва няколко часа пред Rio Grande,Brazil и отивам за риба.За 2 часа хванах само една рибка – прилична. Някаква червена , братовчедите филипинци ми казаха , че била Лапо-лапо.Много вкусна риба била , но като я пробвам ще дам отзив. Ето и 1-2 снимки на рибката.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Георги Вутов
Георги Вутов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.09.2011
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 11.09.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  Георги Вутов Нед 4 Окт 2015 - 23:03

03.08
Вече сме в Paranagua,Brazil , имаме 2-3 часа само престой на пристанището и няма време да излезнем. Изключително красиво място с малки необитаеми според мен островчета.Няколко снимки на това което заснех.

[You must be registered and logged in to see this image.]


На едното островче с бинокъла видях една кръчмичка,сигурно е голям кеф там.На връщане ако минем пак оттук и има време , ще я посетя.
Георги Вутов
Георги Вутов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.09.2011
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 11.09.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  Георги Вутов Нед 4 Окт 2015 - 23:03

Като цяло стигнах до тук , другото не съм го написал.Има ли смисъл да продължавам , че нямам много дар слово смях
Георги Вутов
Георги Вутов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.09.2011
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 11.09.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  Венци Пон 5 Окт 2015 - 5:07

Чета с голям интерес,досега не съм коментирал,за да не развалям темата.Продължавай с писането,снимките също са страхотни thumbsUp_icon
Венци
Венци
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.06.2009
Брой мнения : 1393 Рожд.дaта : 06.07.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  EU_BG_akademika Пон 5 Окт 2015 - 6:26

Давай бре, така не се пита, като си почнал карай до край..... На мен ми е много интересно :рок: :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  КИРО Пон 5 Окт 2015 - 7:41

Георги Вутов написа:.......Има ли смисъл да продължавам , че нямам много дар слово смях
Ъмчи има ами,кога ще видя такива красоти ????? 45479
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  roko koko Пон 5 Окт 2015 - 8:39

Напротив ,много е интересно .Продължавай ,даже и украсявай,до Коледа всичко да си си признал :здравей: b23b8673c6466f67b2b0 .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  Петър Василев Пон 5 Окт 2015 - 9:17

Стана ми чудно,че на кораба се пие алкохол.
На щерка ми годеника е зам.капитан на кораб и все ми разказва,че на кораба е строго забранен алкохола.
Всеки ден им правели алкотест! Хванат ли ни ,че сме пили,,,,,,аут ми вика.
Той е на гръцки петролен.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  EU_BG_akademika Пон 5 Окт 2015 - 9:34

Петър Василев написа:Стана ми чудно,че на кораба се пие алкохол.
Не вкарвай сега негативни елементи в разказа d776892fea672e9d795a


Последната промяна е направена от EU_BG_akademika на Пон 5 Окт 2015 - 9:55; мнението е било променяно общо 1 път
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  nasco2 Пон 5 Окт 2015 - 9:35

Продължавай бре, на мен лично ми е много интересно :здравей:
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  ПЛУВЧО Пон 5 Окт 2015 - 9:56

Продължавай Жоре.Надявам се да стигнеш и до риболова,че с това пиене дето го пиете чак мен ме хвана алкохола... 41990
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  orkata Пон 5 Окт 2015 - 10:30

Браво колега! Чудесен снимков репортаж! Върна ме към моите моряшки спомени. Направи и някой репортаж от машината ако можеш да снимаш по време на работа. ЛЕКО И БЕЗАВАРИЙНО ПЛАВАНЕ!
orkata
orkata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2015
Брой мнения : 40 Рожд.дaта : 29.01.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  Петър Василев Пон 5 Окт 2015 - 11:45

EU_BG_akademika написа:
Петър Василев написа:Стана ми чудно,че на кораба се пие алкохол.
Не вкарвай сега негативни елементи в разказа d776892fea672e9d795a

Да разбера дали не ме будалка зетя ве spying
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  ПЛУВЧО Пон 5 Окт 2015 - 13:08

Петър Василев написа:
EU_BG_akademika написа:
Петър Василев написа:Стана ми чудно,че на кораба се пие алкохол.
Не вкарвай сега негативни елементи в разказа d776892fea672e9d795a

Да разбера дали не ме будалка зетя ве [You must be registered and logged in to see this image.]
Фанахте го в издънка... 6e6ebecd09233a2d4a30 смях
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  Моряка Пон 5 Окт 2015 - 13:47

Петър Василев написа:  


Да разбера дали не ме будалка зетя ве spying

9bbce68c65a7e84dba91 Зависи от кораба, Иво рънъра се качи пак на изследователския кораб и там са на абсолютен сух режим.

Давай Жоре, отдава ти се, с радост ще четем и гледаме worshippy
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8113 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  Георги Вутов Пон 5 Окт 2015 - 16:59

Пиенето не беше чак толкова колкото си мислите sunglasses2
Имаше много работа и вечер когато има възможност пием по 1 питие и си лягаме.
Иначе за Петьо има си компании в който алкохола е забранен.При нас не е , даже в корабния магазин се продава свободно алкохола.Поздрави! :здравей:
Георги Вутов
Георги Вутов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.09.2011
Брой мнения : 1004 Рожд.дaта : 11.09.1983
Години : 40

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  vladtod Пон 5 Окт 2015 - 19:58

Майтап бе.. 6e6ebecd09233a2d4a30
Американец, германец и българин попаднали на необитаем остров. Нямало какво да ядат след
всичките малини
, къпини и боровинки, затова след мъчителен глад решили да ядат от себе си, та да оцелеят по-дълго. Пръв решил да бъде американеца:
- Аз реших да отрежа част от едното си бедро, ще го опечем и изядем и така ще изкараме малко повече време.
Яли от бедрото на американеца, но след три дни германецът казал:
- Сега е мой ред, реших да отрежа част от корема си, ще го опечем и ще изкараме още време без храна.
Яли от корема на германеца, но след три дни българина решил, разкопчал дюкяна и сложил достойнството си на масата. Германецът възкликнал:
- Яяяя, шпек „леки”!
- Шпек „Леки” друг път, хапвате
по едно кремче и си лягате !!!
vladtod
vladtod
...........................
  ...........................

Регистриран на : 07.11.2014
Брой мнения : 161 Рожд.дaта : 05.05.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  КИРО Пон 5 Окт 2015 - 20:37

Георги Вутов написа:Иначе за Петьо има си компании в който алкохола е забранен.При нас не е , даже в корабния магазин се продава свободно алкохола.Поздрави! :здравей:
Не сменяй компанията,голяма грешка ще направиш.
Ай пиши де,не ми върви питието без да ти "чета" снимките. d776892fea672e9d795a
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  rikitikitavi Вто 6 Окт 2015 - 4:58

Не се отвличай от темата със странични приказки. Продължавай си разказчето. Тъкмо добре си го подхванал. Като ти понамелее свободното време за шматкане пиши ко си правил из машината. Ние тук сиирджиите само ще те коментираме. Аз най официално ти предавам щафетата за писане на пътеписи из морета и океани.
Наслука и...умната.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  roko koko Вто 6 Окт 2015 - 8:51

[quote="vladtod"]Майтап бе.. 6e6ebecd09233a2d4a30
Американец, германец и българин попаднали на необитаем остров. Нямало какво да ядат след
всичките малини
, къпини и боровинки,...........

12666 ......Тия малини кой им ги е доставил 12666 .......... idea
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  Мънцата Вто 6 Окт 2015 - 12:26

За бразилките нищо не казваш, за бразилките викам нищо не казваш spying
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Моето работно пътешествие Empty Re: Моето работно пътешествие

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите