GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

С яхта из Йонийските острови

+12
ПЛУВЧО
sword-fish
boysa
Дели
rikitikitavi
КИРО
gogo26
Станимир 65
EU_BG_akademika
Pesho N.Zagora
roko koko
divein
16 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

С яхта из Йонийските острови Empty С яхта из Йонийските острови

Писане  divein Нед 16 Окт 2016 - 22:58

И тази година по традиция в края на септември организирахме плавне с ветроходна яхта, като този път плановете бяха да плаваме и разгледаме прочутите Йонийски острови. Още май месец същия екипаж капарирахме яхта BAVARIA 41 Cruiser модел 2015г, която трябваше да вземем от Lefkas Marina на остров Лефкада. За лош късмет 2 дни преди да тръгнем ми се развали колата и на всичкото отгоре ме тръшна ангина с 40гр температура.  Нямаше как да проваля  дългоочакваната почивка на още 5 човека, намерих друга кола и въпреки забраната на доктора и тръгнахме. Пътя от 1200км решихме да изминенм на два пъти с междинна нощувка в Ставрос  на брега на морето на около 60км преди Солун.  Имахме време и решихме да се отбием за кратка разхадка в Кавала. Качихме се на крепоста, от където се вижда целия град и има невероятен изглед към морето.
[You must be registered and logged in to see this image.]free photo hosting
[You must be registered and logged in to see this image.]image sharing
Краси беше предварително резервирал три студия в един пансион на самия плаж.  Приятно местенце и близо до буната. Привечер похвърляхме малко воблери, но като изключим един зарган успех нямахме. Затова пък вечерта отпразнувахме началото на почивката в таверната.
[You must be registered and logged in to see this image.]adult image hosting
На другия ден продължихме пътя си към Лефкада. Пътя е почти целия магистрала и бързо се стига.  Рано сутринта, малко преди Солун срещнахме две групи бежаци на магистралата, само мъже и всичките на една възраст.  
В Лефкада друго освен яхти няма, найстина много яхти. Lefkas Marina е голяма и модерна частна марина, предлагаща всички удобства и услуги за яхтсмените. Като се започне от магазини, ресторанти, барове, бани, детски площадки и всякакви услуги свързани с подръжката на яхтата.  И няма как да е по друг начин, тъй като тук има стотици яхти и е основна база на повечето чартърни компании.
[You must be registered and logged in to see this image.]upload pic
За наша радост в марината имаше осигурен паркинг за колите на клиентите на марината.  Паркирахме и се запътихме да търсим яхтата с  име ERATO, по обясненията  на Джон собственка на лодката.
[You must be registered and logged in to see this image.]free upload image
[You must be registered and logged in to see this image.]windows print screen
Лодката въпреки, че 2016 и беше първи сезон имаше доста кусури.  Електрониката показваща силата и посоката на вятъра не работеше, дълбокомера  и скоростомера работеха когато си решат, нямаше инвертор за 220V, а дингито нямаше мотор. Оказа се че втората тоалетна не е оборудвана с душ и не може да се ползва за баня, а вратата на другата тоалетна е разбивана и беше лепена.  Чест му прави на Джон че ни каза за всички проблеми предварително, вместо да ни остави да се чудим в морето. Тези дреболии неможаха да ни развалят настроението и аз разписах  „check in” протокола бързайки да натоварим багажа и да отплаваме още същия ден. Паркинга беше далеч, но марината имаше на разположение колички за багаж, с които на няколко курса пренесохме всичкия багаж, провизии, риболовно и гмуркаческо оборудване.
[You must be registered and logged in to see this image.]image post
В късния следобед отплавахме към Сивота, малко селце в южната част на острова, до което имахме около 18 мили. Като излязохме от канала на Лефкада и ускорих мотора до 2000 об. усетих силни вибрации по балера предаващи се и на щурвала. Като отнема газта под 1800об изчезваха. Явно перото беше удряно или имаше разбит лагер на балера. Явно щяхме да я караме по нежно с лодката. На свечеряване влязохме в залива Сивота. Свободни места имаше само на един понтон. Пристанахме на него и от съседната лодка се показа човек и ни предупреди, че понтона е платен.  Бяхме уморени, гладни и жадни за узо и на никой не му се занимаваше (особено на мен)да търсим и приставаме на ново място в тъмното.  Атакувахме веднага най-близката таверна.
[You must be registered and logged in to see this image.]picture share
[You must be registered and logged in to see this image.]upload pictures online
Вечерта Краси ловеше разни спарови риби на бял червей директно под лодката, което се оказа най-сигурният начин да се яде всяка вечер прясна риба.
[You must be registered and logged in to see this image.]image hosting no registration
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  roko koko Пон 17 Окт 2016 - 10:30

b23b8673c6466f67b2b0 Давай нататък,не се притеснявай,четем си ние тука ,даже и за риба не ходим :браво: .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  Pesho N.Zagora Пон 17 Окт 2016 - 10:50

Страхотно thumbsUp_icon давай на татък b23b8673c6466f67b2b0 7319fa0a28be2097bac8 .
Pesho N.Zagora
Pesho N.Zagora
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.11.2009
Брой мнения : 2566 Рожд.дaта : 15.04.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  divein Пон 17 Окт 2016 - 22:42

Ежедневието ни протичаше по един и същи начин. Сутрин ставахме рано мъжете, около час спининг за загрявка, после приготвяхме лодката и отплавахме, а нежната част от екипажа се показваше на палубата някъде по средата на пътя. И този ден не правеше изключение. Станах рано да хвърлям воблери но без успех, въпреки че имаше видимо присъствие на хищници в залива. Но време беше да тръгваме.  Плана бе да направим преход до пристанище Порос на о-в Кефалония, като по пътя се отбием в някой тих залив за плаж и обяд. Първоначално плавахме на мотор и грот, но в последствие си задуха и беше време да проверим как е баварията на ветрила.  През цялото едноседмично плаване се нагледахме на милионерски яхти. Бяха почти във всеки залив, човек не може да намери уединение от тях.
[You must be registered and logged in to see this image.]image share
[You must be registered and logged in to see this image.]host image online
Влачихме през цялото време две въдици.  Едната с такъм с две 12см Раглута и воблер, а другата само с воблер. Наближавайки о-в Итака хванахме малко тунаки на раглуто.  
Закотвихме се на 5м дълбочина в спокойния залив Дексия на о-в Итака.  Видяхме на повърхността  близо до лодката голяма костенурка, която не успяхме да снимаме. Къпахме се плажувахме, а аз влязох да огледам перото под водата заради вибрациите. Наистина при разклащане с ръка тресеше на разбито, но нямаше какво да се направи дори и да бях се обадил на собственика. Трябваше да се внимава и да не се зори лодката.
[You must be registered and logged in to see this image.]forum image hosting
[You must be registered and logged in to see this image.]image url upload
[You must be registered and logged in to see this image.]free image hosting
Предимството на голямата лодка, че можеш да си приготвиш вкусна храна дори на фурна.
[You must be registered and logged in to see this image.]free photo upload
В късния следобед акустирахме с котва и кърма към кея на Порос. Бяхме изминали около 40 мили. На брега нямаше почти нищо освен един магазин и  две три таверни. Но това не пречеше да ни вземат символичната такса от 4,88Е за нощуване. Очертаваше се тенденции, с която не бяхме свикнали,  на всяко държавно пристанище да се плаща.  С Краси разбира се нарамихме спинингите и воблерите и до тъмно сменяхме места и примамки без никакъв успех. За щастие Краси вечерта на лодката, докато си пиехме узото, с волтата на бял червей надърпа няколко прилични меланурита.
За другия ден трябваше да посетим прочутия в топ 10 в света, залив на Корабокрушенеца „Wreck bay“, от там да обиколим о-в Закинтос  от запад и да акустираме за нощувка в пристанище Закинтос. Това си бяха поне 12 часа в море. Бях твърдо решен да посетим този отдалечен залив, въпреки че препоръчителните едноседмични маршрути  не включваха толкава далечен преход. За семейна почивка на яхта аз не съм привърженик на преходи по дълги от 5-6ч дневно, но не можех да си представя да плаваме в Йонийско море и да не посетим о-в Закинтос. Сутринта аз и Краси станахме и без да се бавим, отплавахме още по тъмно. Плавахме на грот и мотор право по курса. Към 10ч бяхме на входа му, заедно с първите лодки каращи стотици туристи от цял свят. Високите отвесни брегове покриваха със сянка небесно синята вода, но всичко беше много красиво и въздействащо и кристално чиста вода, като в басейн.
[You must be registered and logged in to see this image.]screen capture windows 7
[You must be registered and logged in to see this image.]free picture upload
[You must be registered and logged in to see this image.]photo sharing
Закотвихме се на 6м дълбочина, но поради каменистото дъно котвата не се беше забила и издрейфахме. Заходих отново и от втория път се получи. Наоколо беше пълно с яхти и лодки и постоянно прииждаха нови. Стори ми се рисковано да оставя лодката без човек на борда  и реших аз да остана на борда. Краси приготви дингито и кой с плуване кой на гребла се устремиха към брега. Оказа се че дингито не стига че няма мотор ами и ключовете на греблата му бяха счупени, мъкаааа...
[You must be registered and logged in to see this image.]imgur
[You must be registered and logged in to see this image.]print screen windows 7
[You must be registered and logged in to see this image.]pic host
[You must be registered and logged in to see this image.]free image uploader
Изпратих екипажа и отворих една биричка. Докато се чудя кво да правя гледам до платформата за къпане на кърмата  минават двойка дорадо около кило. Като по тревога грабнах спининга и замятах воблери. Тия риби си бяха харесали нашата лодка и направиха няколко обиколки около нея, но подминаваха без внимание воблерите, които хвърлях към тях. Сменях кво ли не, минаваха до устите им но не реагираха, докато накрая изчезнаха из залива. Продължих все пак да хвърлям на посоки около лодката, като през 2-3 замятания сменях примамките. Тъкмо изпробвах един нов тип примамка за мен  тип „Vibe”, когато с периферното си зрение зърнах гръб на отдалечаваща се от лодката нелоша риба. Ускорих прибирането на вайба за да мога да презаметна в нея посока. Почти бях обрал примамката, когато рибата рязко се обърна, стрелна се към повърхността и буквално на 2м пред мен я сграбчи. Върха на пръчката ми с акция 10-30г се потопи във водата и аванса засвири.  Рибата ме разиграваше ту от единия борд, ту на другия. Не смеех да я напъна, тъй като бях с ФК повод 0,25. Краси дойде и наблюдаваше борбата отблизо.  На няколко пъти я докарвах до повърхността и малко преди да я извадя се стрелкаше с аванс до дъното. Но накрая се предаде маятико....
[You must be registered and logged in to see this image.]upload photo
[You must be registered and logged in to see this image.]free photo hosting
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  EU_BG_akademika Вто 18 Окт 2016 - 7:31

Ице, всяка година чета с удоволствие и скрита завист пътеписите ти. Голям кеф е поне мисленно да съм на вашите години и с вашите фигури. Уви неумолимите биологични закони, заседналият живот и рънътъ вече са ми отнели възможнотта за подобно изживяване. Но пък си мечтая за около светски круиз в каюта с балкон.....
Мечтите никой не може да ми отнеме sunglasses2
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  roko koko Вто 18 Окт 2016 - 8:12

Ицак,аз се размазвам от кеф като чета ,на вас какво ви е било само мога да предполагам :рок: .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  Станимир 65 Вто 18 Окт 2016 - 10:05

Страхотно си изкарвате и рибка си хващате thumbsupsmileyanim
Станимир 65
Станимир 65
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.09.2010
Брой мнения : 43 Рожд.дaта : 20.02.1965
Години : 59

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  gogo26 Вто 18 Окт 2016 - 10:41

И аз много ти се кефя :здравей: С огромно удоволствие чета твоите пътеписи.
Благодаря ти worshippy worshippy
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  КИРО Вто 18 Окт 2016 - 12:04

Ицкооо,и я чекам продължението.
Друго си е сабалян като прочетеш един такъв красив репортаж,
денят ти става по-весел. :рок:
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  rikitikitavi Вто 18 Окт 2016 - 13:23

Давай! Искаме още!
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  Дели Вто 18 Окт 2016 - 15:45

Покажи и туната де
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  boysa Вто 18 Окт 2016 - 16:17

Благодаря!
 Както и преди, така и сега, чета с уважение.Тази година благодарение на Ники сбъднах една моя мечта, но една от големите ми мечти е да плавам на платна.  Знам, че за това се искат много знания и умение, които аз нямам и гледам на всеки един, който може да управлява платната с уважение и преклонение.

  Благодаря за споделеното преживяване!
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  divein Сря 19 Окт 2016 - 10:49

Дели написа:Покажи и туната де  

Като не си ми показъл как се ловят големите туни, няма и кво да покажем. Само дребни тунакита.
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  divein Сря 19 Окт 2016 - 10:58

boysa написа:Благодаря!
 Както и преди, така и сега, чета с уважение.Тази година благодарение на Ники сбъднах една моя мечта, но една от големите ми мечти е да плавам на платна.  Знам, че за това се искат много знания и умение, които аз нямам и гледам на всеки един, който може да управлява платната с уважение и преклонение.

  Благодаря за споделеното преживяване!

Управлението на платна въобще не е трудно. Можеш да се научиш за 2-3 дни, стига да имаш желание, но това няма да те направи опитен моряк.
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  boysa Сря 19 Окт 2016 - 13:14

Много точно, като дете съм карал оптимист в Каварна на морската база. После, като ученици преди  да завършим карахме курс за 20 БРТ пак в Каварна. Идваше някакъв капитан целият в бяло на изпита.  Нещо не си изкарахме документи. След време ходих до морска администрация да ровя в архивите, но нищо не намерех.   Сега знам, че когато  имам възможност първо трябва да съм добре подготвен да си изкарам всички курсове и да направя няколко курса с други капитани, да придобия опит и чак тогава след години да се пускам сам.

До тогава винаги ще се радвам да чета разказите ти и на всички, които споделят техните пътувания.  Благодаря, за отделеното време да споделиш с нас!
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 930 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  Дели Сря 19 Окт 2016 - 13:15

divein написа:
Дели написа:Покажи и туната де  

Като не си ми показъл как се ловят големите туни, няма и кво да покажем. Само дребни тунакита.


Скромността краси човека !
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  divein Сря 19 Окт 2016 - 22:17

Улова ми не остана незабелязан и един германец, от съседна яхта дойде да разпитва как и на какво съм я хванал.  
Всички се прибраха на яхтата въодушевени и развалнувани, не че аз не бях. Приготвихме се набързо и вдигнахме котва малко преди обяд. Направих сметка, че ако се придържахме към плана и се отправим към Закинтос заобикаляйки острова от запад имахме още 65 мили, което си е поне 11ч. Щяхме да пристигнем посред нощите, каталясали, пък  и целта на тези плавания е и да разглеждаме градовете, които посещаваме. Целта да посетим залива на корабокрушенеца беше изпълнена и вече можеше да я караме ден за ден.  Заслужаваше си да го отпразнуваме с по едно блъди мери.
[You must be registered and logged in to see this image.]image url upload
Отворих пилота  и избрах едно близко селце Николаос с пристанище, където да акустираме за вечерта.
Плаването покрай бреговете на Закинтос е изпълнено с живописни морски пейзажи.
[You must be registered and logged in to see this image.]picture share
[You must be registered and logged in to see this image.]adult picture hosting
[You must be registered and logged in to see this image.]print screen windows xp
Доволен от представянето на виба го сложих да го изпробвам  и на тролинг. Не след дълго поредното тунаки се озова на борда.
[You must be registered and logged in to see this image.]how do i print screen
Акустирахме с котва и кърма към южния кей на присатанището. Маневрата не се получи от първия път, поради голямата дълбочина котвата не хвана, но от втория път всичко се получи.  
[You must be registered and logged in to see this image.]post images
Селцето е малко, има няколко таверни, магазини и страхотно заведение на брега на морето.
[You must be registered and logged in to see this image.]image upload no size limit
[You must be registered and logged in to see this image.]free upload
Ние с Краси грабнахме въдиците и отидохме да хванем малко риба за вечеря. Излизаха едри заргани на бомбарда. От буната севиждаха гърбовете на лавраци около кило. Естественно хвърляхме всякакви воблери, но като изключим еднин удър на риба, която не се закачи, интерес към примамките не проявяваха. Вечерта до лодката завря от баракуди. Толкова много не бях виждал. Натискаха един пасаж с малки рибки и периодично го атакуваха от всички страни. Сменяхме воблерите, преследваха ги, но не ги атакуваха. Тогава сложих вайба и с първото хвърляне закачих риба.  Ебати примамката, дотук на нея бях хванал зарган, маятико, тунаки и баракуда. Направи ми впечатление, че като хвърля „нов” воблер го преследваха. След едно две замятания губиха интерес и не му обръщаха внимание, сменяш го и пак същото се повтаряше. Към нас се присъедини и един местен  спинингист, доста добре оборудван  и той каза че има дни, в които баракудите кълват на всичко, но има дни като днешния когато не можеш да ги излъжеш. По думите му през декември там се ловяли баракуди по 4-5кг и лефери. Споделих му за лавраците и той ми обясни че през деня били в пристанището но не кълват, а вечер изчезвали нанякъде, да не се занимавам с тях. Гърка не хвана нищо, а аз успях да излъжа още една баракуда на един 13см хардкор и това беше.
[You must be registered and logged in to see this image.]image sharing sites
На следващия ден сутринта отплавахме на юг за да посетим залива на костенурките.  Национален парк Закинтос е разделен на три зони, като в едната е абсолютно забранено плаването, в другата е забранено закотвянето и риболова, а в третата само риболова  и има ограничение на скоростта на плавателните съдове. Зоните са подробно описани в пилота. На практика лодки имаше навсякъде и беше толкова пренаселено, че вероятноста да срещнем костенурки граничеше с нула. Обиколихме залива спазвайки забраните и без да спираме се отправихме към град Закинтос. Като изключим поредните тунакита на тролинг, които Краси хващаше  и пускаше обратно, този ден си беше гъз вода да види.
[You must be registered and logged in to see this image.]pic upload
[You must be registered and logged in to see this image.]image sharing
[You must be registered and logged in to see this image.]free image hosting [You must be registered and logged in to see this image.]picture host
Акустирахме в гр. Закинтос след обед . Отново ни провериха документите и ни таксуваха този път 20Е, като в тази цена беше вкючено единствено вода. Измихме палубата, напълнихме резервоарите с вода и се подготвихме за разходка из столицата на Йонискиите острови.
[You must be registered and logged in to see this image.]image hosting free
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  sword-fish Чет 20 Окт 2016 - 7:19

thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim
Страхотно ! И преживяването и разказа.
Чакаме продължението !
sword-fish
sword-fish
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.02.2010
Брой мнения : 507 Рожд.дaта : 04.01.1967
Години : 57

http://www.sofiaclima.com

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  EU_BG_akademika Чет 20 Окт 2016 - 8:43

worshippy b23b8673c6466f67b2b0 ся щи кажа
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  ПЛУВЧО Чет 20 Окт 2016 - 12:02

super
Направо си Орешакския Хемингуей! worshippy
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  roko koko Чет 20 Окт 2016 - 16:00

d776892fea672e9d795a Ти пък щот си много хубав 525707397c05bb6a06eb
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  ПЛУВЧО Чет 20 Окт 2016 - 16:17

roko koko написа:...хубав... 525707397c05bb6a06eb
...и космат! giggle_icon 5b7575c56074a08d264c
Отде изнамери тази моя танцуваща снимка...?
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  baralya Чет 20 Окт 2016 - 20:13

Ей спамъри такива d776892fea672e9d795a
Оставете човека да продължи!
Супер е !
:здравей:
baralya
baralya
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.12.2009
Брой мнения : 1075 Рожд.дaта : 14.11.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  divein Нед 23 Окт 2016 - 17:51

Закинтос не е типичното гръцко островно градче, а типиен адриатически град. Влиянието на различните култури се усещаше навсякъде, като най сигурния признак беше наличието на повече пицарии отколкото таверни.. 6e6ebecd09233a2d4a30  6e6ebecd09233a2d4a30  Тук усещането, е  че по-скоро съм в Хърватска от колкото в Гърция.  
[You must be registered and logged in to see this image.]upload
[You must be registered and logged in to see this image.]screen shot pc
[You must be registered and logged in to see this image.]image upload
Приятната разходка завърши в една от малкото таверни. Определено таверните им не могат да стъпят и на малкия пръст на северно егейските.
[You must be registered and logged in to see this image.]free photo upload
Като се върнахме на лодката, беше задухало силен вятър, мачтите и вантите свириха, вълните прехвърляха вълнолома,  а такива прогнози нямаше. Отворих няколко сайта и всичките даваха за Закинтос по това време около 2-3 м/с. Южно от Пелопонес  духаше здраво ама до нас не го даваха да стига. Следвайки старото морско правило, че щом го няма в прогнозите значи ще е за кратко, не му обърнах много внимание и си сипахме по едно питие. Вечерта, както и всяка друга де, завършваши с „парти” на яхтата питиета, музика и сладки приказки, до малките часове.  На сутринта вятъра беше утихнал, само мъртвака напомняше за снощното време. Взех спинарката решен да изпробвам има ли лавраци в прибоя на плажа. Но уви за около 30-40 мин нямах удър. То не можеше да се направи и нормална проводка поради многото боклуци, закачащи се веднага на воблера.  
Планувахме преход около 40 мили  до селцето Сами на о-в Кефалония, последния по дълъг преход  за плаването.  Излязохме и карахме на мотор при слаб вятър и остатъчна вълна. След около час вятъра взе да усилва, пак противно на прогнозите. Вдигнахме платната и карахме на остър бейдевинт, заради почти насрещния вятър. Вълната си каза думата и женската част от екипажа се събиди с морска болест и направо увиснаха на леерите. Като се отворихме между двата острова вятъра още усили, вълната стана 2м и въпреки че рифовах, вече не можех да карам толкова остро за да заобиколя  нос Скали. Наложи са да лавираме. На всичкото отгоре влязохме и в някакво насрещно течение, лодката крени и върви, а като погленеш GPS показваше 4-4,5 възела.  Някъде там на 16 канал пуснаха щурмово предупреждение, но вече бяхме приполовили дистанцията. Една по голяма вълна удари лодката странично и вратата на тоалетната се отвори и от удара изхвърча цялата от пантите.  Имахме и опция да сменим курса и да потърсим по-близко пристанище от подветрената страна на Кефалония, но жените казаха че ще издържат. И така 8 часа блъскане с насрещното време.  
[You must be registered and logged in to see this image.]screenshot program
В крайна сметка пристигнахме в Сами и на всички ни се възвърна доброто настроение, при вида на симпатичното, осеяно с палми и сгушено в подножието на висок връх, малко градче.  Краси купи лепило и отремонтира  вратата, дори стана по здрава от преди.   С него отново обиколихме буните вечерта с надеждата да хванем нещо но уви, въпреки че изглеждаше много перспктивно за спининг. Рано на следващата сутрин проверихме едно перспективно плажче. Краси имаше късане от голям лаврак, а пък аз  надърпах няколко перки и скармоси за вечеря.
Целта на посещението ни в  Сами, бе да се разходим и видим прочутите подземни езера намиращи са на около 3км. На сутринта нарамихме раниците и пеш се запътихме към подземното езеро Мелисани. То се намира в курортното селце с трудното име Каравомилос. Това селце накара всички ни да се влюбим в него. Със свойте малки къщички на плажа и много зеленина.
[You must be registered and logged in to see this image.]photo hosting sites
[You must be registered and logged in to see this image.]image hosting no sign up
[You must be registered and logged in to see this image.]free photo hosting
[You must be registered and logged in to see this image.]image hosting site no sign up
И една уникална снимка....
[You must be registered and logged in to see this image.]pc screenshot
На входа на езерото ни посрещна с една закачлива статуя. [You must be registered and logged in to see this image.]screen shot
Езерото е изключително живописно и красиво. Намира се на 40м  под земята и има подземна връзка с морето. Всичко това няма как да се опише, а трябва да се види.
[You must be registered and logged in to see this image.]windows 7 screenshot
Пускам и две снимки от нета, за да добиете по добра представа.
[You must be registered and logged in to see this image.]upload photos
[You must be registered and logged in to see this image.]jpg images
Заредени с положителни емоции отплавахме към следващата ни цел, живописния о-в Меганиси. Маршрута ни мина през канала между островите Итака и Кефалония. Разнообразихме се с качване на мачтата за снимки от високо.

[You must be registered and logged in to see this image.]upload image online
[You must be registered and logged in to see this image.]photo upload
[You must be registered and logged in to see this image.]free pic
Пристанахме следобед в градчето Ватхи и както се оказа малко покъсно в частната Одисеас марина. Явно информацията в пилота е стара и там никъде не пише че марината е частна. Обслужването е както трябва, посрещат те, насочват те по радиото къде да пристанеш, разбира се и на съответната цена от 50Е за вечер. Чак тогава разбрах защо съседните заливи са пълни с нощувщи яхти.  Вечерта си мина рутинно разходка из градчето, рибна вечеря на яхтата и питиета до посред нощ.
[You must be registered and logged in to see this image.]image upload with preview
На следващия ден трябваше да приберем  яхтата в Левкас. Деня решихме да си направим плаж в някой тих залив, можеби последния за тази годена. Пообиколихме преди това половината остров в желанието да си намерим самотен залив, но милионерите и останалите яхти бяха окопирали всичко. В крайна сметка застанахме в едно пренаселено заливче на котва и с дълго въже се вързахме към брега. Риболвствахме, къпахме се хапвахме абе кой квот му е кеф.
[You must be registered and logged in to see this image.]image hosting free no registration
[You must be registered and logged in to see this image.]upload
[You must be registered and logged in to see this image.]upload gambar
На връщане към Левкас марина духаше свеж вятър и се възползвахме да покараме на ветрила. Преди да върнем лодката трябваше да презаредим резервоара с гориво. Сварихме час пик, когато всички лодки се завръщат и пред станцията се бяха струпали лодки изчакващи да заредят. Наредихме се и ние на „опашката”. [You must be registered and logged in to see this image.]adult image upload
[You must be registered and logged in to see this image.]upload a gif
Успяхме да заредим  без инцидент  и върнахме лодката на понтон „С”, там от където тръгнахме.
[You must be registered and logged in to see this image.]picture share
Дойде и Джон да приме лодката. Казахме му че не сме имали проблеми и той дори не се качи на яхтата. Това беше най бързото предаване на лодка досега.  Съжалявам че забравих да му кажа за вибрациите в балера, може би и той не знаеше.  
Плаването ни завърши с вечерна разходка из Левкас и разбира се с празненство в таверна.
[You must be registered and logged in to see this image.]image search
С всяка измината почивка на всички ни харесва повече и повече, въпреки че на мен лично Спорадите по ми допадат от Йонийските острови.  И този път по време на плаването не сме имали критични моменти. Екипажа вече има достатъчно опит да им поверя лодката дори когато спя. Оправят се без проблемно както на мотор, така и на ветрила, за което съм им безкрайно благодарен.  Мечтаем вече за по далечни дестинации догодина.
divein
divein
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.02.2012
Брой мнения : 776 Рожд.дaта : 10.08.1978
Години : 45

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  КИРО Нед 23 Окт 2016 - 19:12

Чудесни снимки си ни показал Ице.
Благодарско на групата ви,че ни дадохте малко от личното си пространство,
и ний да видим красоти,страхотни сте... worshippy worshippy worshippy
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

С яхта из Йонийските острови Empty Re: С яхта из Йонийските острови

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите