GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

+6
krasalumin
Nedeltcho Delev
Б.Василев
koki
YordanDanev
carpsliven2
10 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  carpsliven2 Чет 11 Фев 2010 - 20:20

Така.. почвам да пиша.. като предварително заявявам че, може да спора , но никой не искам да обида.. нито да обеждавам кой как да лови , но искам и ваши мнения .. понеже за мен всичко ще е полезно за темата. Благодаря предварително.
Мъча се да правя рецепти от години и съм се допитвал до ихтиолози .. химици инженери и риболовци. От хиляди опити .. никоя не се е оказала ефективна.. тайната я знаят само големите компании и се пази в исключителна тайна и я ползват само комерсиално. Такъв линк беше пуснал Бачо.. Тези съставки в гранулите са исключителни полезни и шараните от тях стават - големи здрави красиви и дебели и то за кратък срок от време. Виждал съм как рибите които са опитвали от тях .. после буквално се бият за тези гранули когато са гладни. След кратка пауза .. ще ви раскажа интресни истории.


Последната промяна е направена от carpsliven2 на Чет 11 Фев 2010 - 22:04; мнението е било променяно общо 1 път
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  YordanDanev Чет 11 Фев 2010 - 20:33

А така, дано се получи добра тема . Мене ме интересуват рецепти за пилети и гранули.
YordanDanev
YordanDanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.11.2009
Брой мнения : 627 Рожд.дaта : 25.02.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  carpsliven2 Чет 11 Фев 2010 - 22:48

Имам приятел който запалих преди години по шаранджийския риболов.. Той живее в Испания.. сега там лови доста успешно големи екземпляри и ми праща снимки .. в които на риболов хваща по доста трофейни шарани .. наща мечта за свободни водоеми.. Миналата година се беше върнал пролетта и правихме риболов на теца..
та аз тогава се мъчех с топчета по водоемите и исках обяснение .. защо в Испания хваща на топчета .. а тука неможе. Обяснението беше следното: Ами там никой неползва царевица по простата причина че е много скъпа .. всеки храни и лови на топчета.. топчетата са ефтени и ги има направо на разфасовки по 50 кг. а едно бурканче унгарска царевица е 10 лева.. Но несе заблуждаваи .. носил съм от България царевица и като захранвам и хвърлям .. неми кълве , но ако я дипна .. тогава ми кълве.. кълве и на унгарската .. това че някъде кълве само на топчета - са само легенди.. Добре .. аз се съгласих .. но неспрях да питам.. По късно проведох и консултация с приятел и бивш комшия който живее от 10 години в Германия.. ето и неговото обяснение: Абе ти знайш ли че за да намера царевица хода да обикалям турските магазини и там я продават на полвин кило за 3 евро.. ама както кълве на топчета .. така кълве и на царевица... и така и така и филма беше един и същ навсякъде. Както казах .. правих справка с ихтиолози и химици навсякаде и всички обесняват едно: Тези топчета са малко ефикастни . първо за да стане топче ползваш слепващи материали които дори са вредни за шарана и второ тези материали които са нужни за шарана не се слагат .. понеже топчето се пука .. затова и не се произвеждат за садково одглеждане.. А след запитването за така известните тигрови орехи или фастъци .. отговора на всички беше следния: Изключително вредни за шарана .. след поемане на по-голямо количество от шарана.. края винаги е фатален за рибата.. обесняваха ми го научно... какви отрови се отделяло и защо умирал ...ама беше ми сложно и неможах точно да схвана .. можеби един ден ще се разбере. Винаги питах .. защо тогава тези работи са продават и са много скъпи .. казаха че незнаят .. дори неса риболовци.. интересното е че при всички пак филма е един и същ.. тогава исхвърлих всички скъпи глупости и си купих гранули от фуражния завод от с.Калояново ... оказаха се много по-ефективни на водоемите които ходя.. и струват само 0.60лв. за килограм.. веднага намерих връски в завода и взех лесно рецептата.. проблема се оказа друг .. бързо се разпадат във водата и рибите веднага ги изяждат.. че след дни размисъл .. реших да пробвам .. следната рецепта която се оказа много ефективна
4 яйца .. се разбиват хубаво в няква купа.. добавя се 300 грама пшеничено брашно.. 200 грама царевично брашно и 500 грама смлян печен слънчоглед .. малко сол и малко захар .. смления печен слънчоглед  тука му викаме халва .. някъде тахан и така .. носат ми го от Нова Загора 0.50лв. за килограм... добавяме и ванилия на прах.. правим топките големи колкото яйце и ги печем във фурни. И така тези топки във водата се растварят 4-5 дни .. и рибите се въртът около тях като калайджии ама немогат да ги изядът .. затова може би са ефективни.


Последната промяна е направена от carpsliven2 на Нед 20 Апр 2014 - 20:40; мнението е било променяно общо 1 път
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  carpsliven2 Чет 11 Фев 2010 - 23:03

Повечето рецепти написани в интернет са много смешни и затова пробвайте да си направите .. ваша с няква малка тайничка която може да се окаже много ефективна.. а как се правят топчетата .. та това е децка игра ..
1. 6-7 яйца за един килограм топчета
2. 300 грама брашно (за да затшърдим спойката)
3. 700 грама (тука вече може да слагате всичко каквото ви дойде на акъла)
4. слагате ароматизатор, дип или каквото ви скимне
5. после сушите или варите или печете или ги държите в хладилника
Това което ще направите ви гарантирам че, ще е по-добро от всяка рецепта написана в интернет.. така можете и да откриете тайната на успеха..
Ако случайно ви вкиснат топчетата .. неги изхвърляйте ..ловете си спокойно на тях. те по-добри стават .. ама по-лоши няма да станат.
Правенето на топчета е голям ... и по-добре е да си купите от близакия магазин .. след като си купите и различни дипове .. ще имате и топче със всякаква миризма .. само че, преди да го пуснете дв дипчето .. одраскайте малко топчето за да поем по-добре от аромата... няма значение дали ще е в дип , ароматизатор или атрактор .. те всичките са едно и също нещо ..
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  koki Чет 11 Фев 2010 - 23:26

carpsliven2 написа:
4 яйца .. се разбиват хубаво в няква купа.. добавя се 300 грама пшеничено брашно.. 200 грама царевично брашно и 500 грама смлян печен слънчоглед .. малко сол и малко захар .. смления печен слънчоглед тука му викаме халва .. някъде тахан и така .. носат ми го от Нова Загора 0.50лв. за килограм... добавяме и ванилия на прах.. правим топките големи колкото яйце и ги печем във фурни. И така тези топки във водата се растварят 4-5 дни .. и рибите се въртът около тях като калайджии ама немогат да ги изядът .. затова може би са ефективни.
Това е много полезно!!!
Благодаря за споделената информация
:dancingHappy_i
Имам следния въпрос? Какво / как/ трябва да се направи за да се разпадат топките за няколко часа 4-5 примерно.
Ако само се умеси добре....?
Или пък съвсем леко да се сварят?
Балгодаря предварително!


Последната промяна е направена от koki на Чет 11 Фев 2010 - 23:40; мнението е било променяно общо 1 път
koki
koki
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 12.05.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  carpsliven2 Чет 11 Фев 2010 - 23:36

Намаляш от яйцата .. аз точно несъм експериментирал.. щото правя такива топки само когато правя продължителен риболов.. но тактиката е следната.. примерно..
ако сложиш само едно яйце на килограм се разтварят за 2-3 часа
ако сложиш две яйца .. се разтварят 6-7 часа
ако сложиш 3 яйца .. ще се разтварят за 12-15 часа и така нататък..
но това е само примерно .. някой ден щесе заиграя и ще си запиша точно
мисля че варенето не е полезно .. щото по логичен път ще избяга аромата .. или ако вариш топчетата неслагай предварително аромат в тях
Тва го написах от логична гледна точка.. без да съм сигорен ..понеже несъм го правил.. ако случайно нещо направиш и тестваш .. нпиши после да сме сигорни и ние
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  koki Чет 11 Фев 2010 - 23:45

Задължително ще изпробвам.
Аз ловя само на фидер и ще ги ползвам за него.
Предполагам,че и температурата на самата вода във водоема играе роля за разпадането.
На какви градуси се пекат и колко време?
koki
koki
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 12.05.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  carpsliven2 Чет 11 Фев 2010 - 23:50

Аз ги печа по -малко .. колкото да се втвърдът за да не мухлясат и вкисват веднага .. все едно ги изсушавам .. нетрябва да загарят.. пък градусите незнам .. ше питам жената и ще пиша.. за фидета подсети и мен .. несъм пробвал .. пък някога обичам да си лова на фидер и гол телескоп .. нямам точната въдица фидер , но ползвам един болонез смях ама ше си купа някой ден фидер
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  koki Пет 12 Фев 2010 - 8:03

carpsliven2 написа:за фидета подсети и мен .. несъм пробвал .. пък някога обичам да си лова на фидер и гол телескоп .. нямам точната въдица фидер , но ползвам един болонез смях ама ше си купа някой ден фидер

Не си купувай,sunglasses2 ще зарежеш Шаранджийството :dancingHappy_i :dancingHappy_i :dancingHappy_i
koki
koki
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 12.05.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  Б.Василев Пет 12 Фев 2010 - 9:38

carpsliven2 написа:така тогава исхвърлих всички скъпи глупости и си купих гранули от фуражния завод от с.Калояново ... оказаха се много по-ефективни на водоемите които ходя..

та само да попитам за кое Калояново става на въпрос ако етова е на един .......сещате се място до нас или е по пътя за Бургас ако е това до нас мога да помагам винаги на който и с кавото мога само ,че поне аз незнам да има фуражен завод но ако е така ще проверя и ще пиша зная за много хора които продават комбинирани фуражи кой за каквот се сети ама чак завод не съм чул 21188 дано да се бъркам но мисля че става на въпрос за това с.Калояново което е на пътя за бургас

п.п Поздрави и на слука на всички :609c1f728720fb
Б.Василев
Б.Василев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 587 Рожд.дaта : 06.02.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  Nedeltcho Delev Пет 12 Фев 2010 - 9:41

carpsliven2 написа:500 грама смлян печен слънчоглед .. малко сол и малко захар .. .

question Тая сол пък закакво се слага?
Nedeltcho Delev
Nedeltcho Delev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 2769 Рожд.дaта : 24.03.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  krasalumin Пет 12 Фев 2010 - 9:41

Б.Василев написа:
carpsliven2 написа:така тогава исхвърлих всички скъпи глупости и си купих гранули от фуражния завод от с.Калояново ... оказаха се много по-ефективни на водоемите които ходя..

та само да попитам за кое Калояново става на въпрос ако етова е на един .......сещате се място до нас или е по пътя за Бургас ако е това до нас мога да помагам винаги на който и с кавото мога само ,че поне аз незнам да има фуражен завод но ако е така ще проверя и ще пиша зная за много хора които продават комбинирани фуражи кой за каквот се сети ама чак завод не съм чул 21188 дано да се бъркам но мисля че става на въпрос за това с.Калояново което е на пътя за бургас

п.п Поздрави и на слука на всички :609c1f728720fb
по пътя за Бургас,след Сливен
krasalumin
krasalumin
...........................
  ...........................

Регистриран на : 20.01.2010
Брой мнения : 199 Рожд.дaта : 17.09.1971
Години : 52

http://krasalumin.com

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  ???? Пет 12 Фев 2010 - 10:59

Nedeltcho Delev написа:

question Тая сол пък закакво се слага?

Това е частичния превод:
Това което четох наскоро от белгийски източник е, че 2 чаени лъжички сол на 1кг микс спомагат за два неща: от една страна елиминират всякакви варианти за плесенясване средата на топчетета при привидно добър външен вид, а от друга страна, така наречения "ефект на посоляването" спомага за много бързото отделяне във водата на вложените в микса ароматизатори, атрактанти и всякакви други химически активни вещаства. Ефекта при тежките и глетави топки захранка за прашка, катапулт или хранилка "метод" е същия. Автора ( той освен известен риболовец, е и химик) дори практикува при многодневни излети в горещия сезон да си консервира няколко десетките килограма топчета за излета в сол- по 200гр сол на килограм топчета- в бака и посочва че всичко това по-горе, определено дава видимо и рязко преимущество при риболов Ей ги на картинката по-долу:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Аз също практикувам ползването на сол от доста години, обаче по малко по различен начин Най вече и при всички положения я ползвам при подготовката и овкусяването на някои видове стръв- варено жито, варена царевица и кус-кус. Като става дума за "овкусяване" - то трябва да е балансирано- "сладко-солено" през топлия сезон в съотношение 3:1 и "солено-сладко" през хладния сезон, пак в съотношение 3:1 Същото касае захранките и миксовете(още до като са в сух вид), независимо какво има "фабрично" в тях.

Пълния текст с подробностите е в споделения файл най-долу на тази страница:

[You must be registered and logged in to see this link.]

magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  петко стоянов Пет 12 Фев 2010 - 11:19

carpsliven2 написа:...
ако сложиш само едно яйце на килограм се разтварят за 2-3 часа
Васе,ако сложиш 1,2,3 яйца на кило суха смес няма да слепне тестото май 12666
Аз мисля,яе разпадането зависи от твърдостта-сушенето 12666
петко стоянов
петко стоянов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1320 Рожд.дaта : 19.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  Nedeltcho Delev Пет 12 Фев 2010 - 11:26

Бачо Илия написа:
Nedeltcho Delev написа:

question Тая сол пък закакво се слага?

Това е частичния превод:

Благодаря ти Бачо!
Nedeltcho Delev
Nedeltcho Delev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 2769 Рожд.дaта : 24.03.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  ???? Пет 12 Фев 2010 - 11:38

петко стоянов написа:
carpsliven2 написа:...
ако сложиш само едно яйце на килограм се разтварят за 2-3 часа
Васе,ако сложиш 1,2,3 яйца на кило суха смес няма да слепне тестото май 12666
Аз мисля,яе разпадането зависи от твърдостта-сушенето 12666

Зависи от времето за варене, а не толкова от сушенето sunglasses2
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  петко стоянов Пет 12 Фев 2010 - 11:52

Тея ,дето аз ги направих 226711 ..са варени 5 мин.Разпадат се за около 12 часа приблизително.Същите но от микровълновата за около 20 часа.Правени са със 8 яйца за кило смес.
петко стоянов
петко стоянов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1320 Рожд.дaта : 19.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  monilom Пет 12 Фев 2010 - 12:33

петко стоянов написа:
carpsliven2 написа:...
ако сложиш само едно яйце на килограм се разтварят за 2-3 часа
Васе,ако сложиш 1,2,3 яйца на кило суха смес няма да слепне тестото май 12666
Аз мисля,яе разпадането зависи от твърдостта-сушенето 12666
Аз миналата година само така на майтап направих 2кг топчета като на тези 2кг имам само 5 яйца.Другото което сложих беше 500гр царевично брашно 400гр типово 300гр качамак 100гр сухо мляко 30гр канела и малко аромати.Сложик и 2 лъжички сол.А освен тези 5 яйца решик да екпериментирам и сложих няколко плода праскови от буркан в мазата Умишнело не съм слагал нищо сладко защото прастовите както знаете са стояли във сладко.смях .(Краси аромата който показа на "Динамит Байтс" го имам само че със скопекс и след като сварявам топчетата незнайно как той оставя миризма и те си миришат).КаТази година ще експериментирам със още нови неща като едното както ви казах е риба тон от консерва.Ще я сложа още докато се разбъркват яйцата защото мисля да правя 1 голяма доза и ще бъркам направо със дрелката и приставка на нея. 12666
monilom
monilom
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.11.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 11.03.1994
Години : 30

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  петко стоянов Съб 13 Фев 2010 - 23:41

Е тва с 5 яйца на 2 кила сухо е абсурд да се получи!Просто няма как sunglasses2
петко стоянов
петко стоянов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 1320 Рожд.дaта : 19.03.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  monilom Нед 14 Фев 2010 - 10:40

петко стоянов написа:Е тва с 5 яйца на 2 кила сухо е абсурд да се получи!Просто няма как sunglasses2
Ами аз взимам прасковите от буркана и ги разбивам до получаване на нещо като нектар.Смесвам го със яйцата и след това със сухата смес.Уверявам те че става пробвано е.Остава въпроса тази година ще успея ли да излъжа някой шарко. sunglasses2
monilom
monilom
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.11.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 11.03.1994
Години : 30

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  carpsliven2 Нед 14 Фев 2010 - 13:38

петко стоянов написа:Е тва с 5 яйца на 2 кила сухо е абсурд да се получи!Просто няма как sunglasses2
Всичко се получава Пеца.. навремето правих плочки кюспе дори и без яйца...
правихме го в тави като баници.. нярязваш печеш и готво.. само че, тогава неекспирементирах .. понеже един дядо ми даваше точните рецепти .. а какви бяха те.. елементарни ... смляно кюспе .. брашно,царевично брашно,мед.. малко халва и това е.. дори майка ми ги помни повече от мен .. когато се правят плочки.. несе слагат яйца .. понеже няма да се разпадне и рибата няма как да глътне цялата плочка.. докато при топчето е нужно повече яйца, понеже това е най-слепващия материал, за да несе разпада , но там вече чакаш рибата да го глътне цяло..
Варях и царевицата с давинов лист и беше много ефикастно .. ама несъм го правил с години и сега незнам как е .. ама то в днешно време какво ли е ефикастно смях
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  carpsliven2 Пет 8 Апр 2011 - 20:42

царевично брашно – 30%
грис - 10%
соево брашно -20%
Fishmeal – 10%
мляна храна за птици – 10%
млян печен коноп – 10%
тахан - 10%
Яйца..... не по-малко от 6-7 за килограм
С тази рецепта може да ви е от полза понеже могат да се правят с нея много варианти... и някой от съставките да бъдат заместени с други + ароматизатори и оцветители ... добре е да не сменяте царевичното брашно като компонент

carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  carpsliven2 Чет 7 Юни 2012 - 19:12

За годините доста неща ми се изясниха.. без едно.. Защо шарана лапа например 20 милимитрово топче.. след като дори и да иска неможе да го изяде.. Според учените глътката на един 10 килограмов шаран е не по голяма от 12-14 милиметра.. Можеби ще го държи в устатаси докато омекнеи тогава ще го прекара през гълтача си.. Както и да е .. моя съвет е особенно ако търсите да ловите диви шарани .. залагайте на стръв по-малка от 15 милиметра...
Виж при ГМО'тата работата е друга.. те са създадени за да нариват яко и да трупат маса.. Но пуснати в диви водоеми.. подивяват след години и придобиват навици на див шаран.. Дивия шаран е труден за хвашане понеже той се храни със хиромонус,рибки,охлюви.миди и други водни организми.. като за постно ядене ползва фито и зоо планктона .. шавари и водорасли.. Виждал съм с очите си .. как набива здраво шавара когато е млад .. С подходящи дрехи очила и екипировка .. може да му следите действията.. На пролет .. когато шаварчетата нарастнат до 50 сантиметра.. той ходи и си избира някой от тях за хапване..
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  Светозар Върбанов Чет 7 Юни 2012 - 20:13

....затова и стръвта от сърцевината на шавар е препоръчителна стръв за пролетния сезон sunglasses2 поне на 1 място работи прекрасно !
Светозар Върбанов
Светозар Върбанов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.03.2011
Брой мнения : 3176 Рожд.дaта : 15.10.1976
Години : 47

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  georgiij Пет 8 Юни 2012 - 17:47

Само едно доуточнение, Васко без да се обиждаш. Зоопланктона не е постно, той си е мръвка въпреки, че ние не ги виждаме, това са дребни животински организми. Иначе останалото си е абсолютно вярно.
georgiij
georgiij
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 56 Рожд.дaта : 12.02.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им. Empty Re: Рецепти за топчета,пилети,гранули и ефективноста им.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите