GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

От какъв материал да си направя надписите на лодката

+3
chapara
roko koko
justinian
7 posters

Go down

От какъв материал да си направя надписите на лодката Empty От какъв материал да си направя надписите на лодката

Писане  justinian Пон 13 Мар 2017 - 13:36

Здравейте, младежи! :здравей:
Предстои ми да правя надписи на новата лодка- регистрационните номера и наименованието на пристанището. За старата лодка ми направиха шаблони с изрязаните букви и цифри и посредством боя и гъбичка ги нарисувах, но разбрах, че модата е да се правят шаблони, които директно се лепят на бордовете и държат много.

Очаквам съветите ви.12666
justinian
justinian
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 17.09.2009
Брой мнения : 917 Рожд.дaта : 05.02.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

От какъв материал да си направя надписите на лодката Empty Re: От какъв материал да си направя надписите на лодката

Писане  roko koko Пон 13 Мар 2017 - 16:24

Тони отиди в някоя рекламна агенция да ти направят дизайн и да оразмерят надписа.След това ти го изрязват и после сам може да си го сложиш.Не знам какъв е материала ама жената направи преди 5-6 години на лодката с която влизаме и няма никакви ядове(лодката се държи по цяла година на открито) :здравей: .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

От какъв материал да си направя надписите на лодката Empty Re: От какъв материал да си направя надписите на лодката

Писане  roko koko Пон 13 Мар 2017 - 16:31

Сега и звъннах да я питам и ми каза ,че даже май е и повече от 5-6 години.Май имало и някакво автомобилно малко по-скъпо(ама не се сещала)номера е като се слага да е топло времето-над 15-20 градуса(като го слагахме беше жега и отделно го нагрявахме с пистолет за горещ въздух) :здравей: .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

От какъв материал да си направя надписите на лодката Empty Re: От какъв материал да си направя надписите на лодката

Писане  justinian Пон 13 Мар 2017 - 16:36

Благодаря ти много! Ши черпя якУ. 45479
justinian
justinian
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 17.09.2009
Брой мнения : 917 Рожд.дaта : 05.02.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

От какъв материал да си направя надписите на лодката Empty Re: От какъв материал да си направя надписите на лодката

Писане  chapara Пон 13 Мар 2017 - 17:42

Мойта щерка е в рекламна агенция, довечера ще я попитам, а какво трябва да бъде изписано, какъв размер и малко повече подробности?
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

От какъв материал да си направя надписите на лодката Empty Re: От какъв материал да си направя надписите на лодката

Писане  КИРО Пон 13 Мар 2017 - 19:14

Тониииии,2010г като си пусках след ремонта лодката,
надписите ми бяха от черно фолио,ама обикновено.
Дели ми го изряза на неговата машина.
Сега при зашкурването,го махнах с ножа брат.
Шкурката бързо се пълни,телена четка на дрелката го заглажда,ама не го маха.
Значи,бялата част на лодката ми беше боядисана с автоемайл лак/6-7лв някъде.
Голямо стъргане беше де.
Така си беше и до оня ден.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Тони,ако не се лъжа,между 10 и 15 стр тука [You must be registered and logged in to see this link.]
май показх как се лепят,и какви са изискванията за надписите.
Много вали сега при мен,и нета ми постоянно прекъсва.
Имам едни връзки дето ги правих през студеното време,ама не ги изолирах,
сега си патя де. 6425deb86829a0af9178
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

От какъв материал да си направя надписите на лодката Empty Re: От какъв материал да си направя надписите на лодката

Писане  EU_BG_akademika Пон 13 Мар 2017 - 20:05

roko koko написа: и после сам може да си го сложиш
Не го слагай сам..... Значи най правилният път е....
Викаш да ги видят/пипнат материла на който ще лепят, има изискване за четимост от разстояние, затова трябва около 15-25см да е знака, но те като вземат мярка и пуснат компа ще ти покажат как ще изглежда...
След това им казваш че искаш най доброто/устойчиво на слънце/солена вода и прочие....
Името освен на кирилица, трябва и да е на латински по закона за транслитерацията....
Та цената ще е 50-70лв. В тази цена го правят, залепят и ти дават гаранция да речем 3 години за което си правите договор. Взимаш си и фактурката с касова бележка.... Това сигурният път,  поне за 5 години. Вземеш ли сам да лепиш, ще го правиш всяка година или най много през година.... :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

От какъв материал да си направя надписите на лодката Empty Re: От какъв материал да си направя надписите на лодката

Писане  КИРО Пон 13 Мар 2017 - 21:36

EU_BG_akademika написа:
roko koko написа: и после сам може да си го сложиш
Не го слагай сам..... Значи най правилният път е....
Викаш да ги видят/пипнат материла на който ще лепят, има изискване за четимост от разстояние, затова трябва около 15-25см да е знака, но те като вземат мярка и пуснат компа ще ти покажат как ще изглежда...
След това им казваш че искаш най доброто/устойчиво на слънце/солена вода и прочие....
Името освен на кирилица, трябва и да е на латински по закона за транслитерацията....
Та цената ще е 50-70лв. В тази цена го правят, залепят и ти дават гаранция да речем 3 години за което си правите договор. Взимаш си и фактурката с касова бележка.... Това сигурният път,  поне за 5 години. Вземеш ли сам да лепиш, ще го правиш всяка година или най много през година.... :здравей:
Синко,не знам кое да ти подчертая,че да се спреш малко с акълите.
Изискването са надписите са 25см височина,и 2,5мм дебелина на надписа.
За Варна на носа се иска надпис Вн номер,на кърмата ВАРНА.
Никой не ти иска латиница бре. 606186
Синко,внимателно огледай как са ми надписите на снимката.
Дидо беше много коректен,предварително ми нагласи надписите върху
транспортна лента.После ми беше лесно да си ги направя в дъга,а не права черта.
Така че,ако теб не ти е ясно за какво иде реч,не вкарвай другите в куха линия.
Всеки сам без проблем може да си ги залепи.
1 час работа с двете бири и лаф с кибиците до теб

Когато пиша по ремонти,копане на градина и така нататък,
не искам да се хваля,а знам,че има много колеги,дето имат по три десни ръце,
дето ги сърбят за работа,и само някои "дребни елементи" ги спират понякога.
И примерно прочетат ТУК нещо извън рибарството,се удрят по челото,
че нещото не е толкова сложна рабта.
И аз съм се възползвал от много такива акъли,за което съм благодарен на пишещите.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

От какъв материал да си направя надписите на лодката Empty Re: От какъв материал да си направя надписите на лодката

Писане  EU_BG_akademika Пон 13 Мар 2017 - 21:51

КИРО написа:
Никой не ти иска латиница бре. 606186
Ти кога регистрира лодка за последно? Защото аз преди 11 месеца :аххх: И пак си спомням че ръсеше акъли, които не бяха баш така, за мястото на надписите и прочие 12666
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

От какъв материал да си направя надписите на лодката Empty Re: От какъв материал да си направя надписите на лодката

Писане  EU_BG_akademika Пон 13 Мар 2017 - 21:54

Аве кво ли ми пука, ама и аз съм една шматка, само акъли давам, я който иска да ме пита на лични вече :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

От какъв материал да си направя надписите на лодката Empty Re: От какъв материал да си направя надписите на лодката

Писане  justinian Пон 13 Мар 2017 - 22:39

НАРЕДБА № 1 ОТ 10 ЯНУАРИ 2003 Г. ЗА ВПИСВАНЕ В РЕГИСТЪРА НА КОРАБИТЕ

Изданена от Министерството на транспорта и съобщенията
Обн. ДВ. бр.7 от 24 Януари 2003г., изм. ДВ. бр.78 от 7 Септември 2004г., изм. ДВ. бр.59 от 19 Юли 2005г., изм. ДВ. бр.32 от 18 Април 2006г., изм. ДВ. бр.91 от 10 Ноември 2006г., изм. ДВ. бр.44 от 11 Юни 2010г.


Раздел III.
Обозначаване на регистрираните кораби

Чл. 14. (1) На корпуса на всички кораби от задгранично плаване, с изключение на риболовните кораби, се изписва трайно:
1. наименованието на кораба от двете страни на носа с български букви с височина не по-малка от 30 см, а под него - с латински букви с височина не по-малка от 20 см;
2. наименованието на кораба на кърмата, а при остра кърма - от двете й страни с български букви с височина не по-малка от 20 см; под него пристанището на регистрация се изписва с български и латински букви с височина не по-малка от 15 см.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 44 от 2010 г.) На корабите от крайбрежно плаване се поставят надписите по ал. 1 само с български букви с височина не по-малка от 20 см, както следва:
1. от двете страни на носа името на кораба или регистрационният номер;
2. на кърмата (когато кърмата е заострена от двете й страни) - пристанището на регистрация.
(3) На регистрирани гребни, моторни и ветроходни лодки и яхти, чиято конструкция не позволява нанасяне на надписите по ал. 1 и 2, обозначенията се поставят в средата на двата борда на кораба.
(4) (Нова - ДВ, бр. 44 от 2010 г.) На плавателните съдове по чл. 5, ал. 7 се изписва регистровият номер на двата борда в носовата му част с български букви с височина не по-малка от 10 см.


Не спорете за неща, за които има писани правила бре... sunglasses2
Вижте алинея 2.


Последната промяна е направена от justinian на Пон 13 Мар 2017 - 22:52; мнението е било променяно общо 1 път
justinian
justinian
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 17.09.2009
Брой мнения : 917 Рожд.дaта : 05.02.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

От какъв материал да си направя надписите на лодката Empty Re: От какъв материал да си направя надписите на лодката

Писане  Plamen Пон 13 Мар 2017 - 22:43

Бях пускал подобна тема преди време и аз. ПОръчах си ги в една рекламна агенция. Размерът си го избрах какъвто позволява балонът и мястото. Не са ми правили проблем. На единия борд е на кирилица, на другия - на латиница, понеже има вероятност да я караме в Гърция. Лепих си ги сам. Няма никаква философия: почистваш повърхността със спирт леко и лепиш :здравей:
Plamen
Plamen
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.11.2012
Брой мнения : 1777 Рожд.дaта : 12.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

От какъв материал да си направя надписите на лодката Empty Re: От какъв материал да си направя надписите на лодката

Писане  justinian Пон 13 Мар 2017 - 23:25

Благодаря на всички за съветите. worshippy
justinian
justinian
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 17.09.2009
Брой мнения : 917 Рожд.дaта : 05.02.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

От какъв материал да си направя надписите на лодката Empty Re: От какъв материал да си направя надписите на лодката

Писане  mimaki Чет 16 Мар 2017 - 21:35

За балони на РИБ/ надуваема лодка надписът трябва да е от фолио за гъвкави повърхности, ние го наричаме "банерно". При производителя ORACLE това е ORAFOL серия 451. Преди монтаж почистване със спирт или АМВ, след залепване нагряване с пистолет за топъл въздух или сешоар и притискане. Надявам се че съм полезен.
mimaki
mimaki
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.06.2012
Брой мнения : 66 Рожд.дaта : 01.06.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

От какъв материал да си направя надписите на лодката Empty Re: От какъв материал да си направя надписите на лодката

Писане  КИРО Чет 16 Мар 2017 - 21:38

Естествено че си полезен.
Но вместо спирт,намерете ТМ разредител,много по-добър е за почистването на балоните.
Тоооо върха е - етил метил кетон,амааааа - няма го вече на свободния пазар.
Търся поне литър,че ми трябва за хипалоните.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

От какъв материал да си направя надписите на лодката Empty Re: От какъв материал да си направя надписите на лодката

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите