GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ?

+4
strijok
Жоро_Приселци
JimBeam
d_bozhkov
8 posters

Go down

Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ? Empty Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ?

Писане  d_bozhkov Пет 7 Сеп 2018 - 13:27

Здравейте колеги.

Има ли някой от Вас , който е закупувал подобен продукт за жилището си.
Не става въпрос за тия , които монтират по заведенията.
Върши ли работа ?
Четох много мнения , има и за има и Против ?

http://pestimenergia.bg/category/210/za-zhilishta-i-ofisi.html

Ще бъда благодарен за всяко едно изразено мнение .

Интересува ме също така и нещо комбинирано от този тип :
Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ? Product_4162

http://pestimenergia.bg/category/316/lachisto-konvektivni-radiatori.html
d_bozhkov
d_bozhkov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.10.2009
Брой мнения : 1180 Рожд.дaта : 08.06.1971
Години : 53

http://bozhidar.narod.ru

Върнете се в началото Go down

Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ? Empty Re: Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ?

Писане  JimBeam Пон 10 Сеп 2018 - 14:48

За да има ефект, в смисъл - зимата да се чувстваш комфортно, трябва да е на голяма площ. Както сигурно си разбрал, то не затопля въздуха, а твърдите предмети на около метър-два пред излъчвателя. Говорил съм  с човек който си е направил такова подово , но си  е цифра инвестицията, а и както всички отоплителни уреди - за да топли си иска електриката, ако  искаш икономия ще стоиш на студено. Аз за проба купих една картина към 100/50 см жената да си я окачи в кантората. Като си пред нея топли - иначе йок, но за малки помещения става. Положителното е че бачка на дълги вълни , а те според докторите и физиците били полезни за човека, тъй че освен да се топлиш се и лекуваш :)
JimBeam
JimBeam
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.09.2010
Брой мнения : 1427 Рожд.дaта : 10.02.1962
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ? Empty Re: Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ?

Писане  Жоро_Приселци Пон 10 Сеп 2018 - 18:01

Тези по-скоро създават усещане за топлина и комфорт, коагато са пред теб разбира се. Т.е. кой знае колко не топлят, създават усещане. Добре е да има друго "истинско" отопление да грее въздуха. Може температурата в помещението да се държи 2-3 градуса по-ниска при наличие на такъв панел.
Жоро_Приселци
Жоро_Приселци
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2009
Брой мнения : 116 Рожд.дaта : 20.11.1960
Години : 63

Върнете се в началото Go down

Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ? Empty Re: Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ?

Писане  strijok Чет 13 Сеп 2018 - 8:27

Усещането е различно, както се каза по-горе. Свикнали сме въздуха да ни топли, но когато мощността на уреда е предвидена за определеното помещение, усещането за комфорт се получава при по-ниска температура на въздуха. Навремето когато продавахме такива уреди нямаше с мощност по-голяма от 2KW - за не повече от 15-16 квадрата. Теоретично са икономични особено моделите с електроните термостати които отчитаха разлика от 0.5 градуса, но ..... винаги има едно НО.
В нормалните държави тока е постоянно 210-220 волта в мрежата, няма токови удари и прочие, докато при нас това не е така. Всичко това води до проблеми с електрониката и неприятности за потребителите. Сега вече може да са ги усъвършенствали, да са сложили някакви предпазители и тем подобни, от 95-96 год. минаха доста години.
Дори при уредите които не са комбинирани има естествено затопляне на въздуха, уреда се загрява но до толкова че спокойно може да си задържи човек ръката върху корпуса 10-15 секунди.
Първоначалната инвестиция е по-голяма, но пък тя се възвръща с времето от икономията която дават инфрачервените радиатори.
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ? Empty Re: Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ?

Писане  kobovet Вто 18 Сеп 2018 - 20:22

Колегата е писал който има подобен уред да сподели мнение,от до тук прочетените коментарине виждам някой да споделя мнение на ползвател!

От 10г.имам такъв лъчист конвектор,както знаете на Adax са по 500-600лв.
Е Аз като патриот си взех Теси първо за стаята на сина ми 20кв.м. Останах изключително доволен и си взех и за хола 24кв.м.
Топлината която се усеща е изключително приятна.най близка до отоплението с дърва"от личен опит".Но 2кв. са си 2 кв.,въпреки ,че аз ги ползвам на 1кв.
Купувай смело и ще ме споменаваш!!!

моите са от тези!
https://tesy.bg/produkti/otoplenie-i-grija-za-vyzduha/elektricheski-konvektori/podovi-lychisti-konvektori/mc-20111
Инвестицията е колкото 2 бутилки скъпо уиски!
Първия го купих от Брикопаж за 100лв.А втория от Black Friday на Emag за 75лв.
kobovet
kobovet
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.10.2010
Брой мнения : 357 Рожд.дaта : 28.08.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ? Empty Re: Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ?

Писане  roko koko Сря 19 Сеп 2018 - 9:47

А наистина ли свалят сметките за отопление от това на климатиците с 30-40 процента? Защото зимните месеци ми идват малко в повече 400 -кинта за отопление на климатици и то не да ходя по тениска. shock11 бесило
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ? Empty Re: Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ?

Писане  d_bozhkov Сря 19 Сеп 2018 - 16:14

kobovet написа:Колегата е писал който има подобен уред да сподели мнение,от до тук прочетените коментари не виждам някой да споделя мнение на ползвател!

Благодаря .
Най-после мнение на ползвател.
Притеснява ме само това че не топли въздуха , а създава усещане за топлина.
вечер ,когато си под юргана означава ли че трябва да се обръщаш към излъчвателя за да ти е топло ?
И аз искам да го ползвам за децата , защото мястото не е подходящо за климатик.
Но не искам и да рискувам с здравето им ...
d_bozhkov
d_bozhkov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.10.2009
Брой мнения : 1180 Рожд.дaта : 08.06.1971
Години : 53

http://bozhidar.narod.ru

Върнете се в началото Go down

Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ? Empty Re: Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ?

Писане  rap66 Чет 20 Сеп 2018 - 20:41

Малко смесвате нещата. Темата е за карбонови панели, а тези на теси са нагреватели (предполагам по цената и вифа) покрити със специално покритие излъчващо ИЧ лъчи. Имам от втория вид от над 15-на години в банята, френски, много съм доволен. Но на практика е модифициран радиатор. Докато карбоновия панел е принципно различен.
rap66
rap66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.03.2010
Брой мнения : 705 Рожд.дaта : 04.02.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ? Empty Re: Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ?

Писане  vesko1234 Чет 20 Сеп 2018 - 22:28

Имам излъчвател на теси от преди 10 години, но в момента не го ползвам че нещо пукаше и ми пречеше на съня, а ползвам евтин конвектор за 20тина лв за бързо затопляне и едно малко конвекторче 400в за през ноща. В стаята на малката печка с реотани на 400 или 800 вата ако се включат двата съответно. Всичките ел уреди, ако не е климатик си харчат ток, колкото им пише на етикета. Всичко излъчва инфрачервени лъчи пропорционално на повърхностната му температура, няма значение от материала доколкото знам. Най икономични наистина ще са панелите, после печки с реотани, после конвектор и накрая духалка, но разликата няма да е повече от 10-20% според мен. За разлика от климатика, който може с 2кв ток да произведе топлина колкото за 6 киловата.
vesko1234
vesko1234
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.07.2015
Брой мнения : 232 Рожд.дaта : 08.06.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ? Empty Re: Инфрачервено отопление ? ЗА или ПРОТИВ ?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите