GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Двигатели Меркури. Предимства, недостатъци, гаранции.

+10
EU_BG_akademika
Ribarina
Plamen
D.Dimitrov
savi aleksiev
Borkata
ПЛУВЧО
Мънцата
Тедо
КИРО
14 posters

Страница 4 от 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Двигатели Меркури. Предимства, недостатъци, гаранции.  - Page 4 Empty Re: Двигатели Меркури. Предимства, недостатъци, гаранции.

Писане  Ribarina Чет 7 Яну 2016 - 19:11

А ми как двигателя познава собственика си ?

На един познат преди два месеца някъде му откраднаха само капака на 6 коня Mercury. Двигателя нито с болтове хванат ,нито щамбайн. Трябвало им капак, взели си го. А един капак 300 лв.
Ribarina
Ribarina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.03.2010
Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

Двигатели Меркури. Предимства, недостатъци, гаранции.  - Page 4 Empty Re: Двигатели Меркури. Предимства, недостатъци, гаранции.

Писане  Ribarina Чет 7 Яну 2016 - 19:36

Добре Тедо на мен ми е много интересно от къде идва тази цена за монтажа ?

Аз като търговец бих облизал гъза на клиент,който ми оставя във всеки случай над 5 бона и следващите 5 години по няколко пъти ще си купува от мен масла и консумативи.Що пък да не и да остави още някоя хилядарка,като го излъжа да си купи още нещо. На моите клиенти не им взимам пари за доставка и съм на линия за тях по 24 часа на ден. Те знаят че могат да разчитат на мен и всеки ден си пазарят. Аз доволен и те доволни. Аз как да разчитам на някой ,който иска да ми вземе една торба пари за два часа работа?
Мен например ми се реве като знам че трябва да отида да платя за нещо ,което не струва толкова и мога сам да си го направя.

Моята равносметка за монтажа :  
Тефлонова смазка на Quicksilver -1 туба 16 лв.
Морска грес на Bardahl - 1 флакон 17 лв.
(от двете имам да се намажа целия)
Полиуретаново лепило - 1 флакон 8 лв.
(имам още 9/10 от флакона)
PVC тръба (заради промяна на пътя на кабела) намерих я в шкафа
Подложка от разпенено PVC под щамбайна ( много близо ми идваше до колоната) - подарък (пазарна цена около  0.50 ст.)
---------------------------------------------------------------------------
                                                                41 лв.
Време за монтаж 6 часа ( това ми е първи такъв двигател. Старото чудовище за по малко от половин час го монтирам и паля. А пък и се наложи да режа и дръжката на резовоара,че не влизаше в трюмчето)

Ключ маса,компас и табло с предпазители и предпазители си ги купих отделно,още не съм ги монтирал- ще отнемат около час ,ако не ми хрумне нещо друго. ( за сега сонара го включвам с отделен акумолатор,предстои ми да купя нов)

П.П.: Смяна на масло 87 лв :аххх:
Ribarina
Ribarina
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.03.2010
Брой мнения : 1898 Рожд.дaта : 29.06.1982
Години : 41

Върнете се в началото Go down

Двигатели Меркури. Предимства, недостатъци, гаранции.  - Page 4 Empty Re: Двигатели Меркури. Предимства, недостатъци, гаранции.

Писане  EU_BG_akademika Чет 7 Яну 2016 - 20:04

Ribarina написа:Добре Тедо на мен ми е много интересно от къде идва тази цена за монтажа ?
Отстъпката за дистрибутор е 10-12%, като си купиш мотор за 7 бона, както казваш монтира го за 4-5 часа срещу 100лва разходи и прибира остатъка, те от там идва...
само че ако вземеш 100 и нагоре коня там работата е малко по сложна, иска си подемник и човешка сила....
Но пък отстъпките са по големшки, при всички назад е купувача, а не вносителя, дистрибутора, търговеца и прочие :здравей:

EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Двигатели Меркури. Предимства, недостатъци, гаранции.  - Page 4 Empty Re: Двигатели Меркури. Предимства, недостатъци, гаранции.

Писане  nkolev66 Чет 7 Яну 2016 - 20:07

Много бързо пишете ве. Не успявам да затворя темата :аххх: смях
nkolev66
nkolev66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.03.2013
Брой мнения : 150 Рожд.дaта : 07.05.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

Двигатели Меркури. Предимства, недостатъци, гаранции.  - Page 4 Empty Re: Двигатели Меркури. Предимства, недостатъци, гаранции.

Писане  JimBeam Чет 7 Яну 2016 - 20:32

Ribarina написа:.....  най-големият му успех с техниката е това че не си плюнчи пръста като бърка в контакта. ...

Абе Рибаркин, голям лаф каза, още се хиля и моите взеха да ме гледат подозрително и с недоверие смях


Последната промяна е направена от JimBeam на Чет 7 Яну 2016 - 23:44; мнението е било променяно общо 1 път
JimBeam
JimBeam
...........................
  ...........................

Регистриран на : 24.09.2010
Брой мнения : 1427 Рожд.дaта : 10.02.1962
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Двигатели Меркури. Предимства, недостатъци, гаранции.  - Page 4 Empty Re: Двигатели Меркури. Предимства, недостатъци, гаранции.

Писане  Тедо Чет 7 Яну 2016 - 21:30

Ribarina написа:Добре Тедо на мен ми е много интересно от къде идва тази цена за монтажа ?


Изглежда пишем на различни езици... 850лв са взели на г-н Х за монтаж на Ямаха 30кс... Не за Мерк. 25кс... Ако искаш, пробвай се да монтираш и пуснеш такава ямаха за 6 часа сам...

Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

Двигатели Меркури. Предимства, недостатъци, гаранции.  - Page 4 Empty Re: Двигатели Меркури. Предимства, недостатъци, гаранции.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 4 Previous  1, 2, 3, 4

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите