GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

+10
max
cerberus
тони котев
DOCTORABukarNo1
Петър Василев
Тедо
ПЛУВЧО
Дели
baralya
sava14
14 posters

Страница 1 от 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  sava14 Пон 26 Апр 2010 - 22:42

Здравейте!
Досега не съм писал във форума, но ще споделя някои впечатления от посещението ми до Гърция с двама приятели миналата седмица.
Тръгнахме четвъртък и някъде привечер бяхме на Халкидики, Ормос Панагиас, между Никити и Вурвуру.
Пуснахме лодката във водата и излязохме на разузнаване.
За наше голямо съжаление нямаше риба, с изключение на няколко от тия дънните костуроподобни, които не ги броя.
Вечерта си купихме узо и поляхме мъката.
На другия ден сутринта питахме и казаха, че има планктон и няма риба.
въпреки това излязохме с лодката и видяхме как един чичо тихомълком ги скубе на чепаре.
Пробвахме и ние и наизлизаха едни огромни сафриди и разни други знайни и незнайни пасажни риби.
Вечерта пак имахме успешен риболов, но духаше вятър и единият от приятелите хвана морска болест.
не искаше да пие ракия вечерта.
Брична се нещо човека.
В неделята сутринта пак кълвеше доста добре-.
Търсихме пасажите със сонара и само отвреме навреме като ни отнесат вълните се попреместваме пак към рибата.
Питахме на брега и ни казаха, че рибита, които сме хванали са сафрид, това и сами го знаехме, сардела, церули, мурмури, скумрии и разни други, на които им забравих имената.
Тези всичките риби се движеха заедно и кълвяха на чепарето едновременно.
Бяхме с различни чепарета и кълвяха различни риби на различните чепарета. Най-уловисти бяха бъргарските сафридени чепарета с естествени шарени пера. На електриково ламе не клъвна нищо.
Абсолютно нищо не клъвна и на моите експерименти с малки силиконови октоподчета и скаридки на чепарето.
На дъно с полиангистро хванахме 5 змиорки, от 700 грама до 1.5 килограма парчето, които казаха, че се казваг мугри и ставали само за супа, както и един хубав октопод над кило. Рибата от чепарето беше общо около 6 кила за двата дена. Иначе времето беше превъзходно. Околните лодки будеха завист в душата ни.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Един чичо на пристанището като вързвахме лодката ни събра очите като хвана ей тоя лаврак на дъно. Към 5 кила...

[You must be registered and logged in to see this image.]
sava14
sava14
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.12.2009
Брой мнения : 118 Рожд.дaта : 01.01.1965
Години : 59

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  baralya Пон 26 Апр 2010 - 22:59

супер сте си изкарали
вярно че е кеф да имаш готина лодка ама по ми е кеф да завиждат за улова :-)
а вие сте се представили супер
baralya
baralya
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.12.2009
Брой мнения : 1075 Рожд.дaта : 14.11.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  Дели Вто 27 Апр 2010 - 9:31

Savа14, благодаря за хубавия репортаж. Не скривам, че ти завиждам за разходката. Миналия август посетих това място. Стояхме 3 дни и се преместихме на края на Ситония, където около носа се въртят повече риби. Гледам, че лодката ви е бърза, опитайте и вие следващия път. Но как с такава лодка са ви оставили да влезете и ловите риба. Там на пристана точно е косгарда. Да не би лодката да е била с гръцка регистрация ?
А за чепаретата, не отписвайте жълтото и зеленото ламе. Доста съм обикалял с лодката около Халкидики и мисля, че правилата които важат за нашето Черно море и там са едни и същи. Вида и цвета на чепарето зависят от слънцето и дълбочината на която се лови. Нормално е да си ловил 2 часа с едно чепаре и при промяна на вятъра и облаците/слънцето да спре. Сменяш вида на чепарето и продължава. Изводите до които съм стигнал са следните :
- при спокойно море и слънце , колкото по плитко е рибата , толкова по свело и с по малко перушина/ламе чепаре ;
- и обратното - колкото е по бурно морето, мрачно или рибата е на дълбоко, толкова повече перушина и по тъмна. Задължително нещо по чепарето да проблясва. Цвета мисля не е толкова важен.
Има си и изключения разбира се . Например миналата есен ловихме сафрид на 43 метра дълбочина на голи лъскави куки без перо и ламе.
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  sava14 Вто 27 Апр 2010 - 12:50

Лодката наистина е бърза. Май е някъде над 200 коня.
Миналата година я пусках и на Порто Куфо. Там май е по-добре за риболов.
Но проблемът е, че си държим лодката на паркинг за лодки и той се намира на Ормос панагиас.
този път бяхме и без джип с теглич и нямаша как да я превозим до края на Ситония.
А относно бреговата охрана си напълно прав. Май си играем с огъня.
Лодкото им беше паркирана точно до нашата на пристанището.
Даже единият път като излязохме лодката им я нямяше и на пристанището им беше джипът с инициалите. Много се чудехме дали да влизаме. Чакахме ги около час и накрая не издържахме и влязохме. След около един час минаха покрай нас в морето и ни подминаха като крайпътна спирка. За щастие.
Лодката ни е с българска регистрация. Наистина всички ловуващи в нея си имаме билети за риболов от лодка, но те едва ли ще ни спасят при проверка.
Господ ни пази тоя път.
Все ми се ще да пробвам там за големи риби с пилкери, ама не знам местата.
Ти знаеш ли някои подходящи места за риболов на големи риби?
sava14
sava14
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.12.2009
Брой мнения : 118 Рожд.дaта : 01.01.1965
Години : 59

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  ПЛУВЧО Вто 27 Апр 2010 - 14:02

Супер си е да имаш добра лодка за риболов в гръцките морета.А и вие сте се представили супер за сезона.Следващият път пробвай с големи пилкери и джигове по дъното за голееемите рибоци,които се спотайват там. sunglasses2 135d02aa35ad75a2cb71
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  Дели Вто 27 Апр 2010 - 14:57

За лодката и Петьо трябва да си каже мнението. Хазаина ни на Ормос Панагиас ни предложи срещу 40Евро на ден лодката си - риб с 70коня мотор, но задължително искаше да ни води да си извадим разрешително за риболов и да ни извади нещо като екипажен списък, въпреки че лодката му е с регистрация. Мисля, че рискувате да се приберете без лодка някой път, въпреки че косгарда обикновенно са толерантни към туристи. Нищо не ви пречи да говорите с тях. Офиса им е до пристана.
Иначе до ръба където са големите риби имате 30-40 минути с вашата лодка.
Аз влизам обикновенно от Порто Коуфо и завивам на юг. Там е диво, безлюдно, без достъп откъм брега и много рядко ходи косгарда и наистина са толерантни. Но имам случай да застанат на входа на залива и да проверяват всички лодки, които се прибират. Там съм виждал да скача риба меч близо до брега, но не съм се пробвал за едри риби защото влизам с 3.10м Зодиак с 15 коня . Иначе там излиза паламуд и тончета, които напълно ме задоволяват. Ловя ги на влачене с воблер.

Щом си държите лодката там, трябва да я регистрирате като гръцка.Ще боли по малко, отколкото да ви изненадат.
Между другото гръцките рибари въобще не са толерантни. Особенно ако видят, че им ловиш рибата . Нарочно ми секът пътя или връхлитат отгоре ми с големи лодки.
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  Тедо Вто 27 Апр 2010 - 16:18

за да вкараш лодка с колесар на Порто Куфо не ти трябва джип - има много хубава рампа в самия край на залива... А на "носа" на Ситония аз си държах лодката сред поне 50бр други лодки - вкарва се от плажа... Аз бях с лека кола 4х2 и на изкарване малко се окопах, но с помощта на двама наши сънародници, успях да изтегля лодката с "пасатора"... Това лято живот и здраве с новото джипче се надявам да мина без бутане...
За 5 дена не видях Coast Guard нито веднъж, а доста се повозихме... Но риба почти никаква нямаше... Единия ден имаше делфини... Накрая дойдоха съвсем под лодката, но не успях да снимам повече...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Тедо
Тедо
...........................
  ...........................

Регистриран на : 09.06.2009
Брой мнения : 1619 Рожд.дaта : 23.06.1974
Години : 49

http://www.zanderbg.com

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  sava14 Вто 27 Апр 2010 - 23:00

Благодаря на Дели за съветите.
Наистина е така за костгарда.
Страх ме е да ги питам, да не вземат да кажат "НЕ".
Ама ако ме хванат ще стане по-голяма беля.
Единственото, което ме успокоява донякъде, е че имаме разрешителни за риболов от лодка. Имам предвид хората в лодката. За съжаление лодката няма, защото не е гръцка. Та имам някакви надежди, че ако ни хванат, може и да ни се размине заради разрешителните, но казва ли ти някой...
Ако не е много нахално, може ли да попитам за телефона и координатите на вашия хазяин на Ормос Панагиас с лодката? Ако не е удобно, да е публично може да ми го пратиш и на съобщение. Предварително благодаря.
Той разбира ли от риболов?
Има ли някой, който може да те светне на местата, точките и начините на риболов от лодка в района?
Гърците са големи темерути в това отношение.
Навсякъде по света, където съм ходил на море има платени риболовни турове за риба с лодки, където ти показват кое как се лови и т.н.
В Гърция това е немислимо.
Даже и за пари не биха го направили.
Византийска му работа.
Друго, което искам да попитам е как да намеря ръба, където са големите риби?
sava14
sava14
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.12.2009
Брой мнения : 118 Рожд.дaта : 01.01.1965
Години : 59

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  Петър Василев Сря 28 Апр 2010 - 0:40

Дели написа: Хазаина ни на Ормос Панагиас ни предложи срещу 40Евро на ден лодката си - риб с 70коня мотор, но задължително искаше да ни води да си извадим разрешително за риболов и да ни извади нещо като екипажен списък, въпреки че лодката му е с регистрация. Мисля, че рискувате да се приберете без лодка някой път, въпреки че косгарда обикновенно са толерантни към туристи. Нищо не ви пречи да говорите с тях.
Kогато дойдат да ви проверяват първо питат кой е собственика на лодката и после му искат документите на лодката sunglasses2
Така,че без него в лодката не става nono и да имате билети пак ще ви глобят и още повече,че щом е 70 коня и за капитанско право отделна глоба.
Тук в Гърция е така превозното средство го управлява собственика,друг не може.
Друг е въпроса,че често си затварят очите и може да се разминете само с мъмрене,но зависи на какъв кеф ще са,пък до колкото знам нас българите в северната част на Гърция много-много не ни тачат,защото сме едно племе пък ги е срам да си признаят смях

Но имам случай да застанат на входа на залива и да проверяват всички лодки, които се прибират.
Точно това правят magnifier
Внимавайте,глобите са много солени и започват от 500е на горе 570556

Щом си държите лодката там, трябва да я регистрирате като гръцка.Ще боли по малко, отколкото да ви изненадат.
За да се регистрира лодка в Гърция,собственика или собствениците трябва да имат регистрация и даначен номер(АФМ) в Гърция.
Мисля,че разходите бяха към 200-250 е за документите.
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  Дели Сря 28 Апр 2010 - 10:29

Sava14,

Все пак говори със косгарда, като предварително ги предразположиш. Според мен би трябвало да е разрешено да плавате с българска регистрация, както леките коли не се пререгистрират в чужбина. Особенно, ако си извадите разрешително за плаване в чужбина от BG. Съмнявам се обаче, че тази процедура ще е по сложна.
Относно големите риби около носовете : това е божа работа, но обикновенно рибата се търси пред най-издадената част на брега. Рядко пасажи влизат в такива дълбоки заливи. Или по друг начин казано, когато никъде няма риба, пред носа винаги се върти.Това правило важи за всички морета. Другите рибозни места са подводните скали, но за такива места надали някой ще те светне. Сонара обаче би помогнал.
Аз за съжаление ходя по гръцко края на юни и края на август. Все периоди на слаб риболов. За есента от местни рибари съм чувал че рибата излиза близо до брега едва октомври, когато сприт да кръстосват туристите с лодки. Въпреки това, сутрин и вечер около носовете си лепвам по някоя прилична рибка. Когато се излезе от залива на Порто Коуфо, първото място за сафрид и скумрийки е точно на изхода отляво под фарчето. След това на юг следват два носа . И пред двата излизат джуруми от паламуд и тончета и трябва да се оглежда човек.Има дни когато целия залив между тези два носа закипява. Започне ли да скача , значи е гладна и е горе. 9 см Йозури, кристал миноу е доста резултатно. Втория нос е най-южната част на Халкидики. Там обикновенно се мотаят и местните. Рибарски кораби хвърлят мрежите си също там. Ако никъде другаде няма риба, там задължително ще се въти хищник, около пасажите с дребни заргани които постоянно са там. От този нос , до първото пристанище , където Тедо е пускал лодката си , най - вероятно е непрестъпно откъм брега, много диво и красиво. Там се провеждат националните състезания по подводен риболов. Пак там един тюлен ми взе акъла. Въобще не бях подготвен да срещна 5 часа сутринта, такова огромно мустакато чудовище, което се чуди дали да ми обърне лодката или да ми тегли една и да продължи да се храни.
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  DOCTORABukarNo1 Сря 28 Апр 2010 - 12:40

Дели, товали са трите носа за които говориш - отбелязани с червени точки?

[You must be registered and logged in to see this image.]
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  Дели Сря 28 Апр 2010 - 14:00

Да Владо, страхотно местенце. В залива можеш да си разхождаш каяка. Обърни внимание и на лагунката до залива. Точно там където се влива в морето сутрин закипява от риби. Там морена ми влезе в живарника и ми изяде половината рибки.
Колкото и да е лошо времето, винаги можеш да се кротнеш на тихо и да си цъкаш рибета. Знам, че много обичаш плувката и си представям как ще просрочиш отпуската първия път.
Дели
Дели
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 1115 Рожд.дaта : 22.07.1961
Години : 62

http://www.gravirane.net

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  тони котев Сря 9 Юни 2010 - 8:12

Здравейте колеги,за риболова от лодка разбрах, че е движение по ръба на закона дори да се снабдиш с риб. билет,но знае ли някой дали се изисква капитанско и регистрация на лодка 3 м. с 2.5 к.с.моторче,която ще се използва само за разходка?Не успях никъде да намеря инфо. по въпроса. :609c1f728720fb Наслука и хубаво време.
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  Петър Василев Сря 9 Юни 2010 - 8:25

тони котев написа:Здравейте колеги,за риболова от лодка разбрах, че е движение по ръба на закона дори да се снабдиш с риб. билет,но знае ли някой дали се изисква капитанско и регистрация на лодка 3 м. с 2.5 к.с.моторче,която ще се използва само за разходка?Не успях никъде да намеря инфо. по въпроса. :609c1f728720fb Наслука и хубаво време.

Капитанско се изисква само ако двигатела ти е повече от 30 коня sunglasses2
Лодката и да се регистрира в Гърция ,този ,който я е регистрирал трябва да е в лодката макар и друг да я управлява,иначе ако е чужда може да ви я отнемат и глоба,а глобите тук са много солидни.
Внимавайте много с тези лодки,,по-добре си изкарайте разрешение за риболов и си намерете някой грък да му платите и да ви води на риболов,,,по-ефтино ще ви излезе ,пък и месните знаят местата,,,къде какво има.
Така с лодките с бг.регистрация много рискувате,,,не се знае кога на някой от проверяващите ще му е накривена шапката ,макар ,че в повечето случаи минава с мъмрене sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  тони котев Сря 9 Юни 2010 - 9:01

Петьо,благодаря за предупрежденията,мисля да се вслушам в тях.Идеята ми беше ако возя децата и жената на разходка с лодката ,дали няма да имам проблем затова,че нямам регистрация.В България за лодка 3 м. не се изисква,но при вас? Мои приятели от Пловдив 2 уиненда подрет са направили много хубави риболови,някъде около Фанари.Колега като тебе от 15тина години в Гърция им е помогнал много ,в намиране на точните места,стръв,такъми и др. Сега отиваме заедно на откриването на Ивайловград и щом разбера подробности ще пусна нещо интересно в чата. Поздрави
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  Петър Василев Сря 9 Юни 2010 - 9:07

тони котев написа:Петьо,благодаря за предупрежденията,мисля да се вслушам в тях.Идеята ми беше ако возя децата и жената на разходка с лодката ,дали няма да имам проблем затова,че нямам регистрация.В България за лодка 3 м. не се изисква,но при вас? Мои приятели от Пловдив 2 уиненда подрет са направили много хубави риболови,някъде около Фанари.Колега като тебе от 15тина години в Гърция им е помогнал много ,в намиране на точните места,стръв,такъми и др. Сега отиваме заедно на откриването на Ивайловград и щом разбера подробности ще пусна нещо интересно в чата. Поздрави
Возиш или риболуваш,,,няма значение ,,пак трябва регистрация.
Тук лодките се регистрират ката псароварка(за риболов) или анапсихис(за разходки),втората е за разходки,но пак са си нужни документи и от нея е забранено да се лови sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  тони котев Сря 9 Юни 2010 - 9:08

П.п. Забравих да уточня,че лодката няма никаква регистрация. 41990
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  Петър Василев Сря 9 Юни 2010 - 9:09

тони котев написа:П.п. Забравих да уточня,че лодката няма никаква регистрация. 41990
А ми като няма как ще ме убедеш,че не си я открал spying
Тук даже и да имаш документи ако не я впишеш в даначната си декларация ,,,просто не е твоя,така доказваш ,че е твоя лодката,,,като ти вземат данаците смях sunglasses2


Последната промяна е направена от Петър Василев на Сря 9 Юни 2010 - 9:11; мнението е било променяно общо 1 път
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  тони котев Сря 9 Юни 2010 - 9:10

Благодарско за инфото.Явно ще мятам от брега... :21fe7b94c4e424 :21fe7b94c4e424 509601
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 57

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  Петър Василев Сря 9 Юни 2010 - 9:15

тони котев написа:Благодарско за инфото.Явно ще мятам от брега... :21fe7b94c4e424 :21fe7b94c4e424 509601
Що бе ,намири си някой местен да те повози,,сега с тази криза 570556 съм сигурен ,ще намериш sunglasses2
Само,че трябва да знаеш език 12666 или пък някой наш ,работещ в Гърция да ти уреди sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  cerberus Сря 9 Юни 2010 - 20:47

Не знам какъв е статута, за съдове които плават под чужд флаг? Вероятно, за тях има различни изисквания, така предполагам, защото е невъзможно, да не позволяват, да плават такива в гръцки води.
А и много гърци взимат и държат лодки, яхти, под чужд флаг, за да не плащат данъци.
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  max Сря 30 Юни 2010 - 0:34

cerberus написа:Не знам какъв е статута, за съдове които плават под чужд флаг? Вероятно, за тях има различни изисквания, така предполагам, защото е невъзможно, да не позволяват, да плават такива в гръцки води.
А и много гърци взимат и държат лодки, яхти, под чужд флаг, за да не плащат данъци.
Здравеите колеги ,маи месец бях на Халкидики и първото нещо което ноправих беше да влезна на пристанището в офиса на бреговата охрана и да питам как и какво трябва да направя за да си докарам лодката за сезона и да мога законно да влизам за риба .Като се започна .....колко коня е двигатела ? и още ?????направо ме отказаха .Като на финала ми казаха че след като мина всички процедури НЕ МОГА ДА ЛОВЯ а само да се гмуркам???Септември мисла пак да хода и се чуда дали да не взема една ДЖАПАНКА(надуваема 3 метра с 6 кс двигател и да рискувам)
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  esox hunter Сря 30 Юни 2010 - 0:46

toyo1 написа:
cerberus написа:Не знам какъв е статута, за съдове които плават под чужд флаг? Вероятно, за тях има различни изисквания, така предполагам, защото е невъзможно, да не позволяват, да плават такива в гръцки води.
А и много гърци взимат и държат лодки, яхти, под чужд флаг, за да не плащат данъци.
Здравеите колеги ,маи месец бях на Халкидики и първото нещо което ноправих беше да влезна на пристанището в офиса на бреговата охрана и да питам как и какво трябва да направя за да си докарам лодката за сезона и да мога законно да влизам за риба .Като се започна .....колко коня е двигатела ? и още ?????направо ме отказаха .Като на финала ми казаха че след като мина всички процедури НЕ МОГА ДА ЛОВЯ а само да се гмуркам???Септември мисла пак да хода и се чуда дали да не взема една ДЖАПАНКА(надуваема 3 метра с 6 кс двигател и да рискувам)
Че що да не можеш да ловиш, щом може и ти издават билет за риболов от лодка 12666
Я разкажи в подробности какво толкова те питаха и за какво ти казаха че не може да ловиш, защото няма лодката риболоен лиценз или нещо друго. Според мен нещо са те поизлъгали за да се откажеш 12666
Това на кое пристанище си го питал!?
esox hunter
esox hunter
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.10.2009
Брой мнения : 904 Рожд.дaта : 11.01.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  tano Сря 30 Юни 2010 - 7:14

за съжаление не са поизлъгали - и с варел да влезеш искат разрешитшлно .Наи -добре да поставим въпроса пред консула официално за да имаме един писмен отговор !!!
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty 123

Писане  max Пет 2 Юли 2010 - 21:21

Колега маи месец бях за една седмица на първия ръкав на Халкидики в хотел Океания клуб (мисля че градчето се казваш Нея муденя ) на самото пристанище има брегова охрана (офис с коли на Б.О) вътре питах като им обясних че лодката ми е от Германия 6метра дълга на 2,49широка със 115кс четритактов и ......Много добре ме разбраха даже и след като ми обясни как се вади за лодката всичко (за да плува в гръцки води на края ми каза ОНЛИ ФОР ДАИВИНГ eyeballs_icon НО ФОР ФИШИНГ ???? Освен да не съм си превел ПРАВИЛНО :d5b65c17bec10f
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА Empty Re: РИБОЛОВ ОТ ЛОДКА

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите