GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

+40
ДЯДО ИВАН
Adrian
Васил
str.hadjiev
тони котев
mkehaiata
roko koko
Попа
КИРО
dobria1
ПЛУВЧО
GENIUS
Моряка
chapara
Дели
вакрил
icefire
vvt1970
ivaylo.filipov
Любак
RAAZIEL
EU_BG_akademika
Тедо
minerva60
max
nissana
Шморхи
simeonnn
esox hunter
чечо
valium
Стефан Добрев
cerberus
Мънцата
Albena
tano
gogo26
Rimohit
Петър Василев
DOCTORABukarNo1
44 posters

Страница 6 от 12 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  mkehaiata Съб 1 Мар 2014 - 20:03

5ff67901e688fa2ed7af Браво момчета,такива рибоци мога само да сънувам thumbsupsmileyanim worshippy ,
ЕВАЛЛА, worshippy  МАШААЛА c74e58b88a3bc533fcb9  искрено ви завиждам :здравей: 
mkehaiata
mkehaiata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.12.2013
Брой мнения : 185 Рожд.дaта : 12.12.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  GENIUS Пон 3 Мар 2014 - 22:07

mkehaiata написа:12666 Абе колко градуса ? е там бре..

Ами различно от 13 до към 23 градуса през деня  icon_wink Като това е най-ниската и най-високата температура за предния месец.

Вчера  въпреки не много хубавото време можеше да се лови, защото вятърът беше почти в гръб и позволяваше да се хвърля. Водата също падаше след обяд и нямаше как да не пробвам за няколко часа на солниците.
Бях там към 16:30 освен мен единствено Венци ме беше изпреварил. След това дойдоха още двама спинингисти и още двама, които ловяха на плувки. Труден риболов заради силния вятър, макар и да беше в гръб. Никакви удари докато се скрие слънцето. След това на свечеряване Венци пръв имаше удар. Той извади една баракуда, а докато я вадеше аз имах почукване, засякох и поведох малко, но се откачи. След това половин час затишие и последва втори удар при мен, като вече имах и аз една баракуда.
Още половин час проби и се отказахме и си тръгнахме. Снимки не съм правил, защото и без това премръзнахме и бързахме да си ходим.

Качвам снимки на един Хорел(7кг.) който Венци е хванал на спининг преди около  три седмици на солниците. Рибата е уловена на воблер  Duel hardcore heavy sinking minnow 110 [цвят-HLSN].  Страхотна трофейна риба за него  thumbsupsmileyanim  thumbsupsmileyanim  thumbsupsmileyanim 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Поздрави  :здравей: 
GENIUS
GENIUS
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2013
Брой мнения : 568 Рожд.дaта : 14.08.1985
Години : 39

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  тони котев Вто 4 Мар 2014 - 10:12

Прекрасни репортажи  :здравей: 
тони котев
тони котев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.06.2010
Брой мнения : 827 Рожд.дaта : 21.08.1966
Години : 58

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  DOCTORABukarNo1 Вто 4 Мар 2014 - 10:39

Браво Борка!
Поздрави на Венци! Успяхме да привлечем и него на тъмната страна на силата, преди ловеше само на дъно и на солниците не стъпваше.
Стягайте се риболова тепърва започва, миналата година ги наскубихме по това време.
За лятото имате задача да усъвършенствувате риболова на едри паломети и галани на ултрлайт примамки!
Успех!
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  GENIUS Нед 9 Мар 2014 - 19:15

Здравейте :здравей: 

Истина е, че преди не искаше и да чуе за солниците, но сега отива и сам  570556

Тази седмица времето се задържа няколко дена много хубаво, а именно петък, събота и неделя. Петък след обяда не можах да отида на солниците, за което мога само да се съжалявам. Имало е доволно удари и извадени риби. Пет паламуда по 2-3кг. и един хорел малко над 2+кг.
Затова събота сутринта, ставане рано и в 6:30 бях вече там. Времето предразполагаше за страхотен риболов. Вятърът беше в гръб, водата падаше и имаше много дребна риба. Но удари липсваха с изключение на един, който беше предоволен за щастливеца  fishing1  Отново излезе страхотен хорел, който си беше  6+кг.
Пробвах до към 9:30 и се прибрах да закусвам. Вечерта изобщо не отидох, а и нямам инфо дали е имало риба.

Тази сутрин времето също беше много добро, но този път риболова щеше да бъде от лодка. Моят приятел Марин се ми се хвали, че имало много паламуд пред пристанището. Та тази сутрин ме покани да пробваме какво ще направим.
Ловя ли го на спининг, така че си взимах една въдица и дуела  d5116e0ebf2fc8f68ade 
Малко закъсняхме с влизането, но както и да е. Бяхме пред пристанището 8:15 сутринта и явно мачът беше там, защото имаше доволно лодки, които обикаляха и дебнеха, къде гони хищника. Аз докато си направя въдицата Марин вече беше заковал един паламуд. Викам си тука ще ги наскубем яката  giggle_icon Да, но не стана нищо такова  12666  Пасажът с паламуд беше малък и се движеше прекалено бързо и трудно се преследваше с лодката и не нападаше толкова често. Обикаляхме доста в гоненето му , но без успех.
След паламуда на Марин аз имах един удар на синия дуел, но ми се откачи точно пред лодката.
Накрая ни омръзна да обикаляме и пуснахме котва пред стената на пристанището. Там подскачаше от време на време дребна риба покрай камъните.
На второто хвърляна на около 5-6м. от лодката на Марин пръчката се сгъна :аххх:  след него обирах аз малко по-назад и след няколко завъртания на макарата, докато гледах Марин как се бори се сгъна и моята въдица.
Извадихме по една хубава баракуда  :рок: 
[You must be registered and logged in to see this image.]

След около още 5мин. втори удар при Марин, но този път баракудата беше значително по-малка. Още половин час проби и се отказахме и се прибрахме. Ами това беше риболова за неделният ден. Можеше да бъде и по-добре ако бяхме влезли по-рано, но уви  f0169589900b7bd305e7 
Малко снимки на улова на брега dce6ea135d817e20cff5 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Поздрави  :здравей: 
GENIUS
GENIUS
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2013
Брой мнения : 568 Рожд.дaта : 14.08.1985
Години : 39

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty 123

Писане  max Нед 9 Мар 2014 - 20:44

Браво  worshippy 
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  А.Христов Нед 9 Мар 2014 - 20:58

Поздрави за добрия риболов. Лошото време отмина и ги почнахте. Ние ще почакаме още месец и половина два и надявам се и тук мача да започне.
А.Христов
А.Христов
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2011
Брой мнения : 305 Рожд.дaта : 16.12.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  GENIUS Нед 16 Мар 2014 - 0:24

Здравейте  :здравей: 

Риболовът на фуерте продължава с пълна пара за някои  sunglasses2  Макар, че сега тук е сезонът на паламуда аз все още не мога да хвана нито един. Но затова пак другите хващат доволно  525707397c05bb6a06eb 

Днес макари лошото време на солниците имаше доста рибари. Разбираемо е когато рибата е там. Вадеше се основно паламуд по една, две риби на човек. Ударите бяха единични през 20-30мин. и повече.

Малко снимки от Христо през седмицата, когато е бил за риба 364672 
[You must be registered and logged in to see this image.]

А това е уловът от днес или по-точно след залез-слънце по-тъмно. Като преди това Христо извади още един паламуд към 3:30 след обяда. Извадените риби на солниците за този след обяд бяха 9 паламуда и две баракуди, като едната баракуда аз я хванах.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Това е за сега приятели дано утрешният ден да е хубав откъм улов, защото сутринта ми предстои влизане с Марин(с лодката му), а следобед мисля да атакувам солниците отново  sunglasses2 

Поздрави  :здравей: 
GENIUS
GENIUS
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2013
Брой мнения : 568 Рожд.дaта : 14.08.1985
Години : 39

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  Мънцата Нед 16 Мар 2014 - 1:01

clap clap clap worshippy worshippy 
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  chapara Нед 16 Мар 2014 - 4:22

thumbsUp_icon 135d02aa35ad75a2cb71 
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  nikinenov Нед 16 Мар 2014 - 16:20

Момчета с тези снимки ще ми потпалите фитилите и ще взема да дойда и аз на тези солници за риба вей, еий къде е. 41990 sunglasses2 
nikinenov
nikinenov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.05.2011
Брой мнения : 324 Рожд.дaта : 16.03.1978
Години : 46

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  GENIUS Вто 18 Мар 2014 - 0:20

Здравейте  :здравей: 

Да беше по-близо до България си заслужава риболова, но иначе  no2 

Неделният ден ми премина почти целия в риболов. Първо влизане с лодка пред пристанището с Марин, но този път ги нямаше паламудите. Нямаше и баракуда само един пасаж от сардина, който обикаляше здраво.
Риболовът протече в улов на сардина, доколкото може да се налови с едно чепаре(около 35 броя). Не съм я снимал, но беше същата на големина като от предишния пат(хубава, едра сардина).
Разбира се закачих и една жива сардина и я пуснах да плува свободно с надеждата за нещо интересно, но уви нямах късмет.
Риболовът приключи в 10 часа и се прибрахме да почиваме.


Разбира се почивка и следобеда отидох на солниците и там да си пробвам късмета, защото времето беше хубаво.
Освен, че беше препълнено с рибари липсваше и рибата. От толкова много хора само три паламуда като единият си замина с ганджата и една баракуда. Единия паламуд го хвана Христо sunglasses2 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Днешният ден(понеделник) също беше много хубав за риболов на Фуерте. Хубаво време, без вълни и вятър в гръб.
Христо е бил в 10 часа сутринта на солниците, но е изтървал мача. Били са извадили три паламуда, преди да иде той и това е било. След това към 12 часа и нещо още един паламуд и нищо до към 18:30, когато Лито имаше удар, който му се откачи. След това при мен имаше удар, който също се откачи и след 15 минути някъде и тримата едновременно Лито, аз и Христо имахме удари и извадихме по една баракуда.
По на дясно от нас още едно момче извади и той една баракуда и това беше за деня.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Поздрави  :здравей: 
GENIUS
GENIUS
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2013
Брой мнения : 568 Рожд.дaта : 14.08.1985
Години : 39

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  Мънцата Вто 18 Мар 2014 - 0:34

thumbsUp_icon 135d02aa35ad75a2cb71 bravo 
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  КИРО Вто 18 Мар 2014 - 7:35

И на теб поздрави за хубавите риби. super thumbsupsmileyanim 
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  GENIUS Чет 20 Мар 2014 - 0:32

Здравейте отново  :здравей: 

Днешният ден беше прекрасен откъм риболов. Прибирам се от работа и звъня на Христо да видя дали е на солниците.
Как мислите естествено, че е там, че и беше хванал един паламуд даже и викам идвам и аз веднага. Вземах въдицата и газ към солниците. Там бяха Христо, Младен и Фикито и още едно момче, което не го познавам (местен).
Докато пристигна за не повече от 20 минути Христо беше извадил още два паламуда и един беше изтървал. Фикито и той имаше един паламуд и една чудесна Авая или Меро(не ги различавам).

А докато си сглобя въдицата Христо извади и самата. Явно пасажът беше точно там в този момент. От бързане и аз да хвана нещо само дето ме изкъпа една вълна за добре дошъл  525707397c05bb6a06eb 
През това време Младен се пребори с един паламуд и никой нищо. А и това момче извади един паламуд.
След това гледахме как пасажа с паламуди буквално скачаше пред нас в ятото със сардина, но не вземаше воблерите ни, странно.
След още малко последва един удар при мен, баракуда и другото момче един паламуд извади. След това Фикито разписа още два паламуда и събрахме и си тръгнахме доволни giggle_icon super 

От Снимките липсват само моята баракуда и двата паламуда на Фикито. Всички риби бяха уловени на воблер  Duel hardcore heavy sinking minnow 110 [цвят-HIW], само на Фикито беше с [цвят-HRCA]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Поздрави  sunglasses2
GENIUS
GENIUS
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2013
Брой мнения : 568 Рожд.дaта : 14.08.1985
Години : 39

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty 123

Писане  max Чет 20 Мар 2014 - 4:46

worshippy 
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  nikinenov Чет 20 Мар 2014 - 7:33

Блезо, далеч то си краста и трябва да се начеше, а за репортажа евала все такива рибоци да скубите пък и по големи. :аххх: 
nikinenov
nikinenov
...........................
  ...........................

Регистриран на : 01.05.2011
Брой мнения : 324 Рожд.дaта : 16.03.1978
Години : 46

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  DOCTORABukarNo1 Чет 20 Мар 2014 - 10:22

Браво Борка!
Казах ти че пика на сезона тепърва предстои.
Чудесни рибоци!
Кой е Младен?
Ако знаех че няма да си ходиш в БГ щях да дойда, а сега съм организирал отиване до Малта и Гозо. Заминавам другата седмица. Ще видим дали нашият воблер ще работи там. 12666 
DOCTORABukarNo1
DOCTORABukarNo1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 05.08.2009
Брой мнения : 445 Рожд.дaта : 23.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  roko koko Чет 20 Мар 2014 - 14:03

Прекрасен репортаж,прекрасни риби ,само такива излети ти пожелавам от сега нататък Борка :рок: fishing1 
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  GENIUS Чет 20 Мар 2014 - 20:30

Благодаря за пожеланията приятели  worshippy 

Владо, Младен е този, където сме заедно на снимката( с червената тениска "адидас")
Така се стекоха нещата, че все още съм тук, но до кога не се знае  не знам 
Ще чакаме репортаж Владо, трябва и там да ги скубе рибите Дуелът  fishing1 

Тази вечер пропуснах риболова, но Христо е там и ако има нещо хваната ще кача снимки по-късно  icon_wink
GENIUS
GENIUS
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2013
Брой мнения : 568 Рожд.дaта : 14.08.1985
Години : 39

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  GENIUS Съб 22 Мар 2014 - 17:20

Здравейте  :здравей: 

Един 5кг. паламуд от Христо уловен вчера. Макари лошото време той няма спирка  thumbsupsmileyanim 
[You must be registered and logged in to see this image.]
GENIUS
GENIUS
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2013
Брой мнения : 568 Рожд.дaта : 14.08.1985
Години : 39

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  GENIUS Нед 23 Мар 2014 - 23:43

Здравейте  :здравей: 

Хайде и една баракуда и от мен. Тази вечер излязох за малко, мястото е друго не много дълбок залив. Примамката отново е дуел, но по-малкия 9 см. и цвят жълт.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Поздрави  sunglasses2 
GENIUS
GENIUS
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2013
Брой мнения : 568 Рожд.дaта : 14.08.1985
Години : 39

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  roko koko Пон 24 Мар 2014 - 9:14

Нямаш спирка ,неуморен си и получаваш възмездие за усилията си :здравей: 
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  GENIUS Съб 29 Мар 2014 - 0:45

Здравейте  :здравей: 

Има ли възможност гледам да ида за риба, а ако хванал нещо добре дошло  29e6bbd771c7f3dfc36b 

Тази вечер времето хубаво с много силен вятър, но в гръб, което значи, че няма вълни. Веднага на солниците и водата беше долу, а за народ няма да казвам  752444 
Както и да е намерих си едно свободно местенце най-вдясно и застанах там. Огледах положението спокойно, дори някои сядаха да почиват, което значеше, че е нямало удари. Да, но след 15 минути някъде се извади първата риба(Младен). В далечината не можах да видя каква е. След още няколко минути и някой друг закачи още една.
След още малко се отчете и при мен един хубав паламуд. Тъкмо го извадих и видях, че и Младен е хванал още една риба.
Христо хвана и той една баракуда има я на снимката с паламуда.
Не бях хващал паламуд може би от пет месеца, но днес излязох от вкъщи с мисълта за хубава риба и тя е на лице.
Късметът ме споходи и мен днес  d5116e0ebf2fc8f68ade 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Поздрави  thumbsUp_icon 


GENIUS
GENIUS
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.03.2013
Брой мнения : 568 Рожд.дaта : 14.08.1985
Години : 39

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  ПЛУВЧО Съб 29 Мар 2014 - 8:44

super 
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура  - Page 6 Empty Re: LRF/HRF FUERTE - Рибите на Фуертевентура

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 6 от 12 Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите