GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

+7
tano
max
maistor_ribar
фишфрена
georg
Тихомир
EU_BG_akademika
11 posters

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty 123

Писане  max Съб 7 Май 2011 - 11:42

Колега руснаците си ги правят сами (и са сплескани с опашка и правят много по малко съпротивление).Не е проблем да ти ги отлее някой (стига да разбира).Аз имам три даунрингера (два ръчни и един ел.) Ръчните по нищо не отстъпват на ел. а разликата в цената е в пъти.Най-малкия в комплект с всичко + гюлето е под 200долара. аз пазарувам от [You must be registered and logged in to see this link.] baron.ca но ти трябва някой да го донесе или изпрати.При ръчния даунрингер като стане по плитко започва да се удря гюлето в дъното и въдицата го отчита sunglasses2 (не можеш да се объркаш) и навиваш малко на даунрингера като гледаш на сонара гюлето спрямо дъното ---колкото си по близо до дъното толкова е по-голям шанса да хванеш.Дълбочини около 12м с каменисто дъно са ми любими . fishing1
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  EU_BG_akademika Съб 7 Май 2011 - 12:17

toyo1 написа:Колега руснаците си ги правят сами (и са сплескани с опашка и правят много по малко съпротивление).Не е проблем да ти ги отлее някой (стига да разбира).Аз имам три даунрингера (два ръчни и един ел.) Ръчните по нищо не отстъпват на ел. а разликата в цената е в пъти.Най-малкия в комплект с всичко + гюлето е под 200долара. аз пазарувам от [You must be registered and logged in to see this link.] baron.ca но ти трябва някой да го донесе или изпрати.При ръчния даунрингер като стане по плитко започва да се удря гюлето в дъното и въдицата го отчита sunglasses2 (не можеш да се объркаш) и навиваш малко на даунрингера като гледаш на сонара гюлето спрямо дъното ---колкото си по близо до дъното толкова е по-голям шанса да хванеш.Дълбочини около 12м с каменисто дъно са ми любими . fishing1
Мерси колега, ето това вече беше конкретна, полезна информация worshippy worshippy
Ще погледна сайта, имам една позната в Канада, дано се съгласи да го препрати, ама без гюлето, аз опитах да поръчам и ми изписа че е е забранено за самолет.......гюлето де, но другото ще се купува :dancingHappy_i
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  maistor_ribar Съб 7 Май 2011 - 15:46

[You must be registered and logged in to see this link.]
Тук има добро предложение за тежест.И може би няма да се наложи да е 5 кг.За съжаление колегата не писал колко точно е тежка.
maistor_ribar
maistor_ribar
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.06.2010
Брой мнения : 234 Рожд.дaта : 13.07.1977
Години : 46

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty 123

Писане  max Съб 7 Май 2011 - 15:59

EU_BG_akademika написа:
toyo1 написа:Колега руснаците си ги правят сами (и са сплескани с опашка и правят много по малко съпротивление).Не е проблем да ти ги отлее някой (стига да разбира).Аз имам три даунрингера (два ръчни и един ел.) Ръчните по нищо не отстъпват на ел. а разликата в цената е в пъти.Най-малкия в комплект с всичко + гюлето е под 200долара. аз пазарувам от [You must be registered and logged in to see this link.] baron.ca но ти трябва някой да го донесе или изпрати.При ръчния даунрингер като стане по плитко започва да се удря гюлето в дъното и въдицата го отчита sunglasses2 (не можеш да се объркаш) и навиваш малко на даунрингера като гледаш на сонара гюлето спрямо дъното ---колкото си по близо до дъното толкова е по-голям шанса да хванеш.Дълбочини около 12м с каменисто дъно са ми любими . fishing1
Мерси колега, ето това вече беше конкретна, полезна информация worshippy worshippy
Ще погледна сайта, имам една позната в Канада, дано се съгласи да го препрати, ама без гюлето, аз опитах да поръчам и ми изписа че е е забранено за самолет.......гюлето де, но другото ще се купува :dancingHappy_i
За нищо колега ,ако има нещо което не ти е ясно питай 488232 За гюлето като не е в ръчния багаж (може) на мене ми го докараха (най-голямото) 12666
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  EU_BG_akademika Съб 7 Май 2011 - 16:10

Най- голямото е 18 либри, аз чета че 5-6 кг върши идеална работа 12666 гюлето ще се е лее тука, па трябва да се боядисва с яхтен лак или боя, няколко пласта, правело някакви статични електричества и рибата бягала, аз втори ден чета 226711 само да видим с калъпа как ще стане.... аз мисля да го направя като торпедо, дали ще е по добре а? Тамън ако го затрия, ще си направя ново,,, щото на тия като им гледам цените.....хич не са за загубване 570556
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  max Съб 7 Май 2011 - 17:46

EU_BG_akademika написа:Най- голямото е 18 либри, аз чета че 5-6 кг върши идеална работа 12666 гюлето ще се е лее тука, па трябва да се боядисва с яхтен лак или боя, няколко пласта, правело някакви статични електричества и рибата бягала, аз втори ден чета 226711 само да видим с калъпа как ще стане.... аз мисля да го направя като торпедо, дали ще е по добре а? Тамън ако го затрия, ще си направя ново,,, щото на тия като им гледам цените.....хич не са за загубване 570556
Ел .даунрингера има йони които може да се усилват или намалят (това е за статичния ток) Гюлето е най добре да се боядиса прахово sunglasses2 ако успееш да правиш от сплесканите с опашката sunglasses2 ще купа няколко.Знам кой в Сф . работи по въпроса и скоро ще има резултат и снимков материал.
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  EU_BG_akademika Съб 7 Май 2011 - 18:15

Китайците разбира се ги продават, гюлетата де..... 364672

цък

ама къде е чак Китай за такава тежест 509601 509601
Нищо, поне имаме формата, сега трябва някой да сметне, обем тежина и да се направи калъп....
Намерих още нещо интересно, ей го тук 364672

цък


ако се съберем 5 човека си купуваме по две за 13Е бройката, аз мисля че ще се намерят мераклии, много добро ми изглежда това...... :dancingHappy_i
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty 123

Писане  max Съб 7 Май 2011 - 19:14

Колега не е това тежеста (в темата ти имаше качено как сам си е направил даунрингер и тежест ,тежеста е като диск с метална опашка ).А щипката която си набелязал ми се вижда сложна (погледни ги на CANNON) в канадския сайт. 488232
max
max
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2010
Брой мнения : 3942 Рожд.дaта : 20.11.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  EU_BG_akademika Съб 7 Май 2011 - 19:30

Гледам аз, значи 12 либри гюле, кран, 2 щипки и зип кутия за кран струват 170$ ама там, а колко ще ме удерът за транспорта на 17-18 либри тепърва ще проверявам 570556 :21fe7b94c4e424
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  EU_BG_akademika Нед 8 Май 2011 - 7:30

Колега, да те помоля за конкретен съвет...
Значи намерих сайт който праща до България с кораб, така доставката е поносима. Спирам се за поръчка на ето тези неща:
1. Крана цък
2. Две щипки от тези които се водят универсални цък
3. Ето тази кутия с с принадлежности за кран цък
Оригинални гюлета на cannon продават тук в България, 5.5кг (12 либри) 120лв, има всички 0т 4 до 12 либри. Ако го загубя това златно гюле, трябва да плащам на водолаз да го вади 226711
Та молбата ми е ако можеш да отделиш 10-15 мин и да прегледаш аксесоарите за кран и после да ме посъветваш какво още да взема ако трябва.
Например спирам се на този кран, защото има брояч за дълбочината, но не знам до колко е важно това и дали не е по добре да взема другия или по точно този....
[You must be registered and logged in to see this link.]
От [You must be registered and logged in to see this link.]

който е със стойка за пръчката, но няма брояч
Пратката не трябва да надвишава 200$, за да не ми отрежат тук хитрата глава на митницата, но разбира се мога да разбия на две пратки в бъдещето....
Благодаря предварително worshippy worshippy
пп. Много странно, сайта не ще да ми калкулира гюле, дори при доставка с кораб 12666
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  tano Нед 8 Май 2011 - 7:43

брояча е важен ако имаш сонда за да регулираш дзлбочината на топката,а какви са тез 120 лева за 5 кила топка ми тя в гръцко е 4,5-5Е килото ,тия хора карабит ли имат в главите си нож Аъ сега съм си събрал около50 кила олово и ще си направя калъп
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  EU_BG_akademika Нед 8 Май 2011 - 7:52

tano написа:брояча е важен ако имаш сонда за да регулираш дзлбочината на топката,а какви са тез 120 лева за 5 кила топка ми тя в гръцко е 4,5-5Е килото ,тия хора карабит ли имат в главите си нож Аъ сега съм си събрал около50 кила олово и ще си направя калъп
Каква е тая сонда па ся, имам си сонар................ 12666 Я се доизясни ако обичаш 226711
Мислих е тая с калъпа, ама, като го направиш, после трябва да се боядисва с пвц боя поне три ръце, пък и да се направи калъп пак ти трябва модел, ти си имаш ама аз си нямам.......
А в гръцко от къде мога да си взема гюле, щом е на половина, на 50-60км от Кулата?


Последната промяна е направена от EU_BG_akademika на Нед 8 Май 2011 - 8:00; мнението е било променяно общо 1 път
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  tano Нед 8 Май 2011 - 8:00

сондата ти трябва да следиш метрите за да държиш топката на постоянно разстояние от дъното,това за боядисването кой ти го каза ?за сефте го чувам не е необходимо,а за калъпа по ефтино ще ти излезе да идеш в некоя леярна и да ти направят един sunglasses2
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  EU_BG_akademika Нед 8 Май 2011 - 8:03

tano написа:сондата ти трябва да следиш метрите за да държиш топката на постоянно разстояние от дъното,това за боядисването кой ти го каза ?за сефте го чувам не е необходимо,а за калъпа по ефтино ще ти излезе да идеш в некоя леярна и да ти направят един sunglasses2
Ами те затова ги боядисвали, събирало (оловото) статично електричество от мотора, въздуха и дявол знае още от къдеи по въжето се предавало на гюлето, рибата го усещала и бягала далеч от тия тоци....
Било изключително важно това боядисване и то не как да е............. 226711 12666
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  EU_BG_akademika Нед 8 Май 2011 - 8:05

tano написа:сондата ти трябва да следиш метрите за да държиш топката на постоянно разстояние от дъното,това за боядисването кой ти го каза ?за сефте го чувам не е необходимо,а за калъпа по ефтино ще ти излезе да идеш в некоя леярна и да ти направят един sunglasses2
Абе кажи какво представлява тази сонда, нали топуза се вижда на сонара..........................
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  tano Нед 8 Май 2011 - 8:05

тука в морето никой не ги боядисва,http://www.kalaitzis.gr/customer/home.php?cat=718
[You must be registered and logged in to see this image.]
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  tano Нед 8 Май 2011 - 8:08

сонда -за сонара говора и аз като камелия тодорова забравих българския бесило да гледаш колко е дълбоко
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  EU_BG_akademika Нед 8 Май 2011 - 8:09

tano написа:сонда -за сонара говора и аз като камелия тодорова забравих българския бесило да гледаш колко е дълбоко

:6e6ebecd09233a смях смях :6e6ebecd09233a :6e6ebecd09233a смях смях смях
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  EU_BG_akademika Нед 8 Май 2011 - 8:11

tano написа: тука в морето никой не ги боядисва,http://www.kalaitzis.gr/customer/home.php?cat=718
[You must be registered and logged in to see this image.]
Не боядисват тия за корда, доколкото виждам тия за даунригер, са точно боядисани.....................
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  tano Нед 8 Май 2011 - 8:12

отначало имах един калъп 2кила за дееп фишинг и за да не правя втори за 1кило изливах в 2 кг и после с горелката го оправях до кило и го заоблях даже sunglasses2
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  EU_BG_akademika Нед 8 Май 2011 - 8:14

tano написа:отначало имах един калъп 2кила за дееп фишинг и за да не правя втори за 1кило изливах в 2 кг и после с горелката го оправях до кило и го заоблях даже sunglasses2
нали уж 5 кила трябва да е тупуза, защо едно и две па сега.....стига ме обърква 226711
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  tano Нед 8 Май 2011 - 8:14

EU_BG_akademika написа:
tano написа: тука в морето никой не ги боядисва,http://www.kalaitzis.gr/customer/home.php?cat=718
[You must be registered and logged in to see this image.]
Не боядисват тия за корда, доколкото виждам тия за даунригер, са точно боядисани.....................
да ама тия са оригиналните-от скъпите значи sunglasses2 :29e6bbd771c7f3 другите не се показват :525707397c05bb и са по ефтини, и те се гяволи като нас смях
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  tano Нед 8 Май 2011 - 8:17

EU_BG_akademika написа:
tano написа:отначало имах един калъп 2кила за дееп фишинг и за да не правя втори за 1кило изливах в 2 кг и после с горелката го оправях до кило и го заоблях даже sunglasses2
нали уж 5 кила трябва да е тупуза, защо едно и две па сега.....стига ме обърква 226711
само ти казвам че нее трудно да се направи дори в квадратна кутия да излееш оловото може да се направи МНОГО лесно с горелката а тия 2 и 1 кила са за дееп фишинг само , не за дауригера sunglasses2
tano
tano
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.06.2010
Брой мнения : 1674 Рожд.дaта : 21.03.1970
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  Петър Василев Нед 8 Май 2011 - 8:51

Тук има почти всичко за Даунрингера sunglasses2
364672

ЦЪК!
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  EU_BG_akademika Нед 8 Май 2011 - 9:12

Петър Василев написа:Тук има почти всичко за Даунрингера sunglasses2
364672

ЦЪК!
Да мерси, но за жалост почти нищо не ми превежда гуугълта :21fe7b94c4e424
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Даунригер, чалъми, пинизи и т.н - Page 2 Empty Re: Даунригер, чалъми, пинизи и т.н

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите