GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Избор и придобиване на РИБ Лодка

+43
Мънцата
divein
Моряка
ДЯДО ИВАН
gogata1
Красен Матеев
Георги Вутов
georg
Borkata
мечока
boysa
rikitikitavi
Tiho Todorov
чечо
pivkoto
sllipi1
strijok
bsgold
Adrian
antares
gogolisec
Кирил Калчев
vstoikov
chapara
Румен Ганев
batjoro81
Ribarina
JimBeam
baralya
savi aleksiev
EU_BG_akademika
max
D.Dimitrov
КИРО
Plamen
gogo26
anastas_peykov
Тихомир
Любак
roko koko
Тедо
georgebg
tano
47 posters

Страница 11 от 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  Plamen Съб 4 Юни 2016 - 8:01

За мястото е ясно - балоните ядат 1 метър, но пък ти дават стабилност и мореходност на лодката. Истинска рибарска лодка е куйксилвър 650 примерно sunglasses2 - голяма, стабилна, имаш си рубка, да не те плиска много, държи на вълна. Можеш да ловиш всичко от кая до туна. Но за нашето море идва малко в повече - за 10 кила сафрид или чернокоп не си струва чак такава инвестиция.
Иначе и на мен би ми било интересно да се кача на лодката на Мънцата (без да се натрапвам, разбира се sunglasses2 ), за да видя разликата с нашата. Да не би да трябва да я сменяме вече, знам ли 12666 смях
Plamen
Plamen
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.11.2012
Брой мнения : 1777 Рожд.дaта : 12.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  EU_BG_akademika Съб 4 Юни 2016 - 8:35

p_trustworthy написа:
Иначе и на мен би ми било интересно да се кача на лодката на Мънцата (
Ще има разлика с на Мънцата, ако се качиш на моята, ама ти се свиди джипа, може да не намериш и нищо общо.....
Това сериозно го казвам, аз знаех че купувам добра лодка, но не предполагах, че ще е такова бижу :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  D.Dimitrov Съб 4 Юни 2016 - 8:36

p_trustworthy написа:За мястото е ясно - балоните ядат 1 метър, но пък ти дават стабилност и мореходност на лодката.  
Не че не сме я дъвкали темата, ама все съм си с впечатление, че много се преекспонират тия стабилности и мореходности. Спестяват се прости факти подкрепени от елементарна физика. За жалост, тъй като ни четат доста хора и си мислят, че сме капацитети, понякога пренебрегват тестовете и прибързват с покупките. Аз лично, до сега не съм открил издържано и обосновано с тестове мнение за стабилност и мореходност в клас например до 4.57/заради регистрацията/, което да ме накара да приема някакъв довод за основателен.
p_trustworthy написа:Истинска рибарска лодка е куйксилвър 650 примерно sunglasses2  - голяма, стабилна, имаш си рубка, да не те плиска много, държи на вълна. Можеш да ловиш всичко от кая до туна.  
Признавам, тая категория и на мен ми харесва. Става и за разходки на домашните любимци.
p_trustworthy написа:Но за нашето море идва малко в повече - за 10 кила сафрид или чернокоп не си струва чак такава инвестиция.
Така погледнато..... нищо от INTEX нагоре не си струва. Айде като компромис някое Колибри.
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  EU_BG_akademika Съб 4 Юни 2016 - 8:39

p_trustworthy написа: Истинска рибарска лодка е куйксилвър 650 примерно sunglasses2  - голяма, стабилна, имаш си рубка, да не те плиска много, държи на вълна. Можеш да ловиш всичко от кая до туна
Отиваш на двуосен колесар, джип над 200 коня в никакакъв случай безстепенна кутия 509158 категория "E" и пускане само от хубав дълбок слип или държиш на вода не знам И пак.......... клати 525707397c05bb6a06eb
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  Plamen Съб 4 Юни 2016 - 9:29

Митак, има разлика. Мънцата е изписал много, аз лично се убедих когато ан предната лидка застанахме двама (200+ кила) на единия борд до транеца. С първата (3.6 м гуменяк) почти се обърнахме в прибоя един път. Казвам 'почти', защото НЕ се обърнахме. С твърда щях да разказвам друга история sunglasses2
Академиче, прав си. Затова казах, че не си струва за нашето море. Клатенето си е клатене - нали затова е море. Преди 'да влезем в бизнеса' с надуваемите, няколко месеца въздишахме по един куйксилвър 5.4 м. Перфектната рибарска, ама трудното местене насам-натам (и безпаричието) ни отказаха. Реално беше на цената на комплект нов риб.
Plamen
Plamen
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.11.2012
Брой мнения : 1777 Рожд.дaта : 12.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  EU_BG_akademika Съб 4 Юни 2016 - 9:34

p_trustworthy написа: Клатенето си е клатене - нали затова е море.
Глупости, RIB-а няма крен 9bbce68c65a7e84dba91 nono 509158 509158 nono 509158 d776892fea672e9d795a
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  Plamen Съб 4 Юни 2016 - 9:38

Митак, има разлика. Мънцата е изписал много, аз лично се убедих когато ан предната лидка застанахме двама (200+ кила) на единия борд до транеца. С първата (3.6 м гуменяк) почти се обърнахме в прибоя един път. Казвам 'почти', защото НЕ се обърнахме. С твърда щях да разказвам друга история sunglasses2
Академиче, прав си. Затова казах, че не си струва за нашето море. Клатенето си е клатене - нали затова е море. Преди 'да влезем в бизнеса' с надуваемите, няколко месеца въздишахме по един куйксилвър 5.4 м. Перфектната рибарска, ама трудното местене насам-натам (и безпаричието) ни отказаха. Реално беше на цената на комплект нов риб.
Plamen
Plamen
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.11.2012
Брой мнения : 1777 Рожд.дaта : 12.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  D.Dimitrov Съб 4 Юни 2016 - 10:11

p_trustworthy написа:Митак, има разлика. Мънцата е изписал много, аз лично се убедих когато ан предната лидка застанахме двама (200+ кила) на единия борд до транеца. С първата (3.6 м гуменяк) почти се обърнахме в прибоя един път. Казвам 'почти', защото НЕ се обърнахме. С твърда щях да разказвам друга история sunglasses2
Отговора ти води до някои въпроси:
1. Коя нормална риболовна ситуация принуди двама опитни мореплаватели да застанат на единия борд до транеца?
2. Сещаме ли се колко по навън спрямо габарита на лодката можем да застанем при РИБ и при твърда? При РИБ все си с поне половин метър на вътре. Пробвай с твърда да спазваш тази дистанция и кажи колко клати.
3. И какво точно търсехте в прибоя с 3.60 гуменяк?
Признавам, аз също имам доволно количество идиотски изпълнения в морето. Ама все са си били от моята неграмотност и неопитност. В момента в който започваш да разбираш особеностите в конструкцията на всяка лодка и да понатрупваш опит започваш да цениш различни предимства на конструкциите.
За да е по-ясно си представи стъклопластово стандартно корито ама с балоните отвътре. Нямаш място, не се доближаваш до борда, не "потопяем" и "мореходен" си. Няма и опасност да осуркаш балоните дори. Перфектно.... ама смешно.  Според някои балоните при РИБ лодките са като помощните колелца при детските велосипеди. Помагат много докато се научиш да пазиш равновесие.  Това за клатенето. Мореходността се подчинява на малко по-други изисквания и нужди.
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  D.Dimitrov Съб 4 Юни 2016 - 10:13

EU_BG_akademika написа:
p_trustworthy написа: Клатенето си е клатене - нали затова е море.
Глупости, RIB-а няма крен 9bbce68c65a7e84dba91 nono 509158 509158 nono 509158 d776892fea672e9d795a
Май за различни неща говорите!
А че крен има при РИБ лодките си е факт. Изключвам нашите поясчета.
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  EU_BG_akademika Съб 4 Юни 2016 - 10:47

D.Dimitrov написа: При РИБ все си с поне половин метър на вътре.
6e6ebecd09233a2d4a30  Това пък как го сметна, че не мога да се сетя 6e6ebecd09233a2d4a30 , тубата на голям RIB e 50см, като 1/2  е извън коритото, даже малко повече, така че тубата влиза в лодката не повече от макс 25 см. Когато се работи с чепаре, знаем че се работи срещу вятъра. Ако застанат трима души на една лодка 4.50 на 25 см от борда да си ловкат и малко ги разклати пиши ги плувци 525707397c05bb6a06eb  Ти помниш на твоята 6 метрова лодка, как заради неправилно разположение на акумулаторите и резервоарите при тролинг тя вървеше на йебем страна, даже аз не можех да балансирам в другия край.. После се качи и на Мечу, къде го видя страничното клатене, понеже аз не го забелязах смях 29e6bbd771c7f3dfc36b
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  Plamen Съб 4 Юни 2016 - 13:00

Академик, има разлика между клатене и крен. sunglasses2 вземи някой учебник от Морско Училище и прочети за статика и динамикаsunglasses2

Митак, на въпросите ти:
1. Единият вадеше другия от водата - бях с извадено рамо
2. Аз се сетих, но единственото, което се сетих, бе да пратя останалите на лодката в противоположния край
3. Угаснахме на на фарватера и излязохме аварийно на плажа на Аспарухово. Грешката ни беше, че не издържахме носа срещу прибоя през цялото време

Нелепи, но напълно възможни ситуации. Могат да се случат и най-опитните. Ние не сме от тях sunglasses2
Да не дава Господ! 5ff67901e688fa2ed7af
Plamen
Plamen
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.11.2012
Брой мнения : 1777 Рожд.дaта : 12.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  Мънцата Съб 4 Юни 2016 - 13:21

D.Dimitrov написа:1. Коя нормална риболовна ситуация принуди двама опитни мореплаватели да застанат на единия борд до транеца?
Най-стандартната - единия вади рибата, другия кепчосва sunglasses2 Друга ситуация - единия пикае на борда, следва удар на риба от същата страна, втория инстинктивно скача да засича и ... първия е във водата sunglasses2 Абе ситуации да искаш, па дори и нестандартни, един път е достатъчно да стане белята 5ff67901e688fa2ed7af
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  EU_BG_akademika Съб 4 Юни 2016 - 16:08

p_trustworthy написа:Академик, има разлика между клатене и крен. sunglasses2 вземи някой учебник от Морско Училище и прочети за статика и динамикаsunglasses2

Добре, заменям клатене с устойчивост sunglasses2
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  D.Dimitrov Съб 4 Юни 2016 - 16:12

EU_BG_akademika написа:
6e6ebecd09233a2d4a30  Това пък как го сметна, че не мога да се сетя 6e6ebecd09233a2d4a30 , тубата на голям RIB e 50см, като 1/2  е извън коритото, даже малко повече, така че тубата влиза в лодката не повече от макс 25 см
Твойта лодка е една от най широките вътре за общия си габарит. Явно съм се подвел от техническите и характеристики дадени от производителя ТУК
Ако не си и сядал много по бордовете трябва да си е така и при теб. Взимай калкулатора и ако съм прав си глобен една Арианка пред Траката.
EU_BG_akademika написа: Когато се работи с чепаре, знаем че се работи срещу вятъра.
Ако застанат трима души на една лодка 4.50 на 25 см от борда да си ловкат и малко ги разклати пиши ги плувци 525707397c05bb6a06eb  
Това аз не го знам. Знаеш, че с чепарето не съм корифей. Ма признавам, би ми било доста полезно да науча как точно се практикува този риболов във всичките му подробности. Задържането на лодката срещу вятъра странично, заставането на тримата на борда, ваденето и откачането на рибата. Все си мисля, че при РИБ 4.50 това би било неудобно. Трябва да пробваме някой път.
EU_BG_akademika написа:
Ти помниш на твоята 6 метрова лодка, как заради неправилно разположение на акумулаторите и резервоарите при тролинг тя вървеше на йебем страна, даже аз не можех да балансирам в другия край..
Това няма връзка със страничната стабилност при натоварване. По правилно е да се сетиш как те накарах да застанеш до мен плътно до борда и да кажеш аджеба колко е "нестабилна".
Относно неправилното разположение:
Монтирах всичко както ми беше най-лесно. Оказа се и най-неправилно. Това обаче е в историята. По предната седмица всичко вън и тотална преработка. Баланса вече е перфектен. Наложи се и 35 кг. на носа заради по-голямата тежест отзад. Няма да казвам колко е най-високата скорост вече, за да не те амбицирам  sunglasses2
EU_BG_akademika написа:
После се качи и на Мечу, къде го видя страничното клатене, понеже аз не го забелязах смях 29e6bbd771c7f3dfc36b
Споко бре! Мечу е дърт. Вече не клати. Само лиже.
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  EU_BG_akademika Съб 4 Юни 2016 - 16:25

D.Dimitrov написа: Взимай калкулатора и ако съм прав си глобен една Арианка пред Траката.
Не си, защо смяташ двата балона при положение че говорим за единия борд question
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  D.Dimitrov Съб 4 Юни 2016 - 23:15

EU_BG_akademika написа:
D.Dimitrov написа: Взимай калкулатора и ако съм прав си глобен една Арианка пред Траката.
Не си, защо смяташ двата балона при положение че говорим за единия борд question
Добре де, от 2.24 метра общ габарит според производител за да останат вътрешните 1.20 метра пак според производител как идва математиката?
Обърках се вече! Не отричам правото на съществуване на РИБ лодките. Съгласен съм, че за много хора са удобен и предпочитан вариант с всичките си предимства и недостатъци.
Идеята ми бе да се ограничим до факти. Личните усещания за стабилности, мореходности и всякакви божии намеси в критични ситуации също ги приемам. Ама нека да опитаме ако разполагаме с факти и цифри тях да оставим да говорят.

П.П. Притежавал съм 8 лодки. От които 3 гуменки . Едната дори беше с кил и платно. РИБ-чето си го държа още. Тествал съм над 20. Лично за себе си нямам фаворит. Едната е по-добра за едно, другото за друго и явно от това идва объркването и тъй като темата е за избор на РИБ лодка, се усещам, че май залитнах в посоката на коментарите.
Моля отговорния модератор да почисти излишното от темата.
avatar
D.Dimitrov
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.06.2013
Брой мнения : 1328 Рожд.дaта : 21.05.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  Любак Нед 5 Юни 2016 - 5:57

D.Dimitrov написа:..................Моля отговорния модератор да почисти излишното от темата.

Ами, ........ освен теб друг не виждам кой ще е = отговорният модератор=. d5116e0ebf2fc8f68ade sunglasses2

Аз от лодки не разбирам и не смея да се мешам в диспута Ви, камо ли да чистя нещо. 226711 5ff67901e688fa2ed7af
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  EU_BG_akademika Нед 5 Юни 2016 - 8:40

D.Dimitrov написа:
Добре де, от 2.24 метра общ габарит според производител за да останат вътрешните 1.20 метра пак според производител как идва математиката?
Много просто, имаш 1.04 балонна площ, тъй като говорим за единия борд се ограничаваме до единият балон който е 52см. Тази ширана 120см е между най издадената част на балоните, доло по пода е към 140см. Там можеш да стъпиш което и краят на борда преди балона. Тоест балона ти изяжда реално 20-25см от сантиметра от борд, както ти казах и преди. Не съмнено е по тесен от стъкломатовото корито, но много по устойчив. Предишната ми подка беше 76см между балоните и сега тия 1.20 ми се виждат като магистрала след междуселско пътче :рок: :здравей:
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  Plamen Нед 5 Юни 2016 - 9:12

EU_BG_akademika написа:
p_trustworthy написа:Академик, има разлика между клатене и крен. sunglasses2 вземи някой учебник от Морско Училище и прочети за статика и динамикаsunglasses2

Добре, заменям клатене с устойчивост sunglasses2

Всъщност, противно на общото мнение, колкото повече клати един плавателен съд, толкова по-устойчив е. Т.е. лесно се връща в равновесно положение, демек - мого нисък център на тежестта. При надуваемите просто има много по-голяма контактна повърхност заради балоните, което я прави по-стабилна sunglasses2
Plamen
Plamen
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.11.2012
Брой мнения : 1777 Рожд.дaта : 12.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  EU_BG_akademika Нед 5 Юни 2016 - 9:56

p_trustworthy написа:
Всъщност, противно на общото мнение, колкото повече клати един плавателен съд, толкова по-устойчив е
Всички я знаем тази устойчивост, в Охридското езеро един кораб беше толкова устойчив, че се преобърна и се издави маса народ 226711 5f3aea9b1ac1514a8b8f

Устойчивост раиш ли question

EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  bsgold Сря 27 Юли 2016 - 11:29

Братлета, загледал съм тази лодка:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Някой случайно да знае нещо за нея или за собственика и?
bsgold
bsgold
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.10.2013
Брой мнения : 403 Рожд.дaта : 21.10.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  КИРО Сря 27 Юли 2016 - 11:50

Марто,хипалон е !!!!!
Провери И камерите една по една дали работят.
Бордовата лента,дръжките дали не пада "прахоляк" от тях.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  bsgold Сря 27 Юли 2016 - 13:44

Бат Киро, мерси.
Как да проверя камерите дали работят ?
Човека каза, че държи въздух без да спада, ама то и аз ако продавам, така ще кажа.
2001 е годината на производство.
bsgold
bsgold
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.10.2013
Брой мнения : 403 Рожд.дaта : 21.10.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  КИРО Сря 27 Юли 2016 - 15:59

Тази като гледам,трябва да е с 5 камери,отпускаш лява и дясна,които се намират между
носовата и крайните камери,и понеже и другите три ще спаднат доста,
тях ги донапомнете да станат твърди и изчакай 30-40 мин.
Ако спадат ама малко,ОК,но ако веднага и те спадат - кофти.
Иначе като цяло лодката може да си държи въздуха,там няма да имаш грижи.
Лесно се замазва такова положение. sunglasses2
И понеже е РИБ,това няма кой знае какво значение,и без балони ще се прибереш,
но може да смъкнеш в цената поне бонче. :здравей:
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  ДАКАТА Сря 17 Май 2017 - 19:57

D.Dimitrov написа:
divein написа:
А относно място и 450L и 500l са за риболов на двама души. Единия пред конзолата, а другия зад нея. Всичко друго е компромис и то голям с комфорта. Аз отдавна се отказах да риболувам с трима души на борда, пречим си. И това не е от лодката.
+1
Признавам, страшно ме кефят РИб-четата ама пусти дюшеци все място не достига. От 6 метра нагоре вече може да се вмъкне и трети за комфортен риболов. Така си мисля де.

Аз пък не мога да разбера защо толкова се коментира по-малкото място в РИБовете? Няма да се разхождаме я? На пластмасовите лодки има повече място, но е рисковано да ходиш близо до борда. Най-сигурно е по средата, а ако имаш централна конзола като моята и се налага да я заобикаляш постоянно си е доста дискомфортно. За РИБ с конзола под 480-500 наистина е тясно, но без конзола и в 4 метровата двама човека си ловят спокойно.
ДАКАТА
ДАКАТА
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2013
Брой мнения : 179 Рожд.дaта : 31.08.1973
Години : 50

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 11 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 11 от 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите