GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Избор и придобиване на РИБ Лодка

+43
Мънцата
divein
Моряка
ДЯДО ИВАН
gogata1
Красен Матеев
Георги Вутов
georg
Borkata
мечока
boysa
rikitikitavi
Tiho Todorov
чечо
pivkoto
sllipi1
strijok
bsgold
Adrian
antares
gogolisec
Кирил Калчев
vstoikov
chapara
Румен Ганев
batjoro81
Ribarina
JimBeam
baralya
savi aleksiev
EU_BG_akademika
max
D.Dimitrov
КИРО
Plamen
gogo26
anastas_peykov
Тихомир
Любак
roko koko
Тедо
georgebg
tano
47 posters

Страница 12 от 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 12 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  КИРО Сря 17 Май 2017 - 20:43

RALITEX написа:....... и в 4 метровата двама човека си ловят спокойно.
Да де,ама ДВАМА.
Двама във всякаква лодка си ловят спокойно.
Въпроса е при третия на борда,тогава всяка лодка става тясна,
даже и моята.Еле като почне Станчо да си закача чепарето по ризата
и гащите,даже аз отзад се чудя как да се пазя.
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 12 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  Мънцата Чет 18 Май 2017 - 4:05

RALITEX написа:Аз пък не мога да разбера защо толкова се коментира по-малкото място в РИБовете? Няма да се разхождаме я? На пластмасовите лодки има повече място, но е рисковано да ходиш близо до борда. Най-сигурно е по средата, а ако имаш централна конзола като моята и се налага да я заобикаляш постоянно си е доста дискомфортно. За РИБ с конзола под 480-500 наистина е тясно, но без конзола и в 4 метровата двама човека си ловят спокойно.
Данчо, първа страница чете ли я? Ако не си, да те улесня  364672

Мънцата написа:
1. Пространство на палубата - за двама, или трима човека /за сметка на мястото на палубата/. Да се има предвид, че освен хората, най-малкото на палубата е минимум една хладилна чанта, в повечето случаи са две!  sunglasses2

2. Централна, или дясно разположена конзола /или пък без конзола/. Съответно - голяма /широка/, или малка /тясна/ конзола?! В сегашната си конзола събирам два акумулатора + малко багаж. В старата ми лодка събирах в конзолата само един акумулатор и то с клизма! Ширината на конзолата е и от съществено значение за местоположението и (център/дясно)!

3. Газене/потапяне на балоните - пиша това, защото това беше едно от притесненията ми, преди да дойде моята лодка. За моя радост - неоснователни  5ff67901e688fa2ed7af  Доколкото чух обаче, мисля на Колибрита-та, балоните им стоят във въздуха и нямат постоянен контакт с водата! А това мисля, че е много важно!

4. Резервоар - вграден в пода/конзолата, или външен? На старата ми лодка бях сложил два /30+24л/, което ми даваше голяма автономност на плаване, но "изяждаше" много от мястото на палубата!

5. Кабели/жила по/под палубата. На старата ми лодка това беше едно от нещата, което не ми харесваше - че всичко минаваше по палубата, в краката ми! Да, отстрани до балона, но все пак ... Като се завре един сафрид там, не е проблем да го извадиш по някое време, ама дразни деба ...

6. Клапани за свръхналягане - преди да поръчам настоящата ми лодка, дори не знаех, че се предлага подобна екстра, при това за без пари /за моята лодка платих 150лв за 5бр!/. И край на притесненията от слънцето и жегата! Особено ако не си държиш лодката на закрито!

7. Отводняване на палубата! Изключително подценяван момент от доста лодкари, но според мен е нещо, което вече слагам в Топ 3 по важност! На Жребчево на състезанието оцених по достойнство опцията "самоотводняваща" палуба!  :рок: Миналата година на Поморие при пускането на вода една вълна напълни лодката до половината с вода, която после отводнявах на ход...

8. Плитко/дълбоко V. Едното иска по-малък мотор, пускането на вода е по-лесно. При дълбокото V се иска по-голям мотор /респективно повече денги/, за сметка на по-голяма мореходност.

9. Рундуци/място за багаж, акумулатори, спасително оборудване, котва... Дет се вика, апетита идва с яденето, Ванката е поредното доказателство  spying Вземеш ли 5 метрова лодка, съвсем скоро почваш да мислиш за още куп неща!  sunglasses2 Гарантирам ти, че още догодина ще си вземеш Мин.Кота или Моторгайд, което значи още един акумулатор. И съответната стойка за котва/ел.двигател /отпред на носа/. Като прибавиш един-два ката сухи дрехи, спасителни жилетки, кутии с воблери, чепарета и още доста други багажерийки, ще видиш, че мястото почти винаги не стига! Затова когато избираш лодка, гледай и това. sunglasses2

10. Двойно дъно - достъп и отводняване. Давам пример - примерно Гранд 470 и Гранд 520 много си приличат външно, но нямат нищо общо помежду си!!! Замалко да взема първата 5ff67901e688fa2ed7af Оказа се, че не само че няма достъп до подпалубното пространство, а няма и пробка за източване на двойното дъно, което за мен си е пълно безумие!!!

п.п. РИБ без конзола е като жена без цици - става, ама ...  sunglasses2 Що се отнася до разходките в лодката - доста са, вервай ми! Почти постоянно си прав в лодката. То затова всеки рано или късно стига до РИБ sunglasses2
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 12 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  ДАКАТА Чет 18 Май 2017 - 7:01

Чел съм всичко ве Мънца, даже няколко пъти. Ама нали ти трябва една пътека по която да ходиш. Освен това в рундуците, конзолата и зад капитанското място има достатъчно място за статичен багаж. Аз понеже съм 80% сам в лодката и предимно по язовирите, а там риболова не е така динамичен като в морето, не ми трябва толкова много място. sunglasses2
Нали усещаш, че съм се навил за РИБ и то много! eyeballs_icon
ДАКАТА
ДАКАТА
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2013
Брой мнения : 179 Рожд.дaта : 31.08.1973
Години : 50

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 12 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  gogata1 Чет 18 Май 2017 - 13:11

Данчо взимай риб без да се замисляш !!!! Миналия сезон разбрах защо Мънцата се отказа от белия г..... лебед :здравей:
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 12 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  YordanDanev Чет 18 Май 2017 - 20:59

Здравейте колеги, имате ли мнение за риб лодките с алуминево дъно. Като че ли те ми хванаха най-много окото.
YordanDanev
YordanDanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.11.2009
Брой мнения : 627 Рожд.дaта : 25.02.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 12 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  ДАКАТА Чет 18 Май 2017 - 21:40

Гледах ги на изложението в Пловдив. Много добре изглеждат ама poorsmilie .
ДАКАТА
ДАКАТА
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2013
Брой мнения : 179 Рожд.дaта : 31.08.1973
Години : 50

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 12 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  gogata1 Чет 18 Май 2017 - 21:44

YordanDanev написа:Здравейте колеги, имате ли мнение за риб лодките с алуминево дъно. Като че ли те ми хванаха най-много окото.
Данчо, мнение има Тедо .
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 12 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  Plamen Чет 18 Май 2017 - 22:50

YordanDanev написа:Здравейте колеги, имате ли мнение за риб лодките с алуминево дъно. Като че ли те ми хванаха най-много окото.

А защо ти хванаха окото?
Plamen
Plamen
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.11.2012
Брой мнения : 1777 Рожд.дaта : 12.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 12 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  YordanDanev Чет 18 Май 2017 - 22:52

gogata1 написа:
YordanDanev написа:Здравейте колеги, имате ли мнение за риб лодките с алуминево дъно. Като че ли те ми хванаха най-много окото.
Данчо, мнение има Тедо .
То е ясно, но той ги продава. Затова търся странично мнение. Харесаха ми защото са леки и имат хубав равен твърд под. А и ходя на места дето не на всяко ще мога да стигна с колесара до водата, че да мога да я суркам по земята.
YordanDanev
YordanDanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.11.2009
Брой мнения : 627 Рожд.дaта : 25.02.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

лодка - Избор и придобиване на РИБ Лодка - Page 12 Empty Re: Избор и придобиване на РИБ Лодка

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 12 от 12 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите