GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

неприятност

+40
fishermann2
vesko1234
Albena
ПЛУВЧО
pivkoto
Петър Василев
Tiho Todorov
cat1
Бай Гого
grandal_331
Стефан Добрев
justinian
bananaman
Borkata
anastas_peykov
shibailo
PETROV
efo
EU_BG_akademika
vladtod
nasco2
gogo26
roko koko
antares
Моряка
Кирил Калчев
bsgold
baralya
chapara
Любак
мечока
sllipi1
Мънцата
Plamen
gogata1
savi aleksiev
чечо
vvt1970
paynera
КИРО
44 posters

Страница 5 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  мечока Чет 4 Авг 2016 - 20:04

Сави, туй малко не го разбрах.Или това което си мисля е че тая джаджа която е показал Академика си я затягаш леко на е_ем страна ,при евентуална ситуация да ти кръжи лодката в кръг.Ми тва не ли протектора за да не ти корозира мотора.Поне при мен е така и с времето морската вода го прави на мармалад,каквато му е функцията всъщност.Като гледам площта му в сравнение с тази част която е под витлото(и подобна като геометрия)надали това ще ти държи посоката .
мечока
мечока
...........................
  ...........................

Регистриран на : 06.04.2015
Брой мнения : 138 Рожд.дaта : 02.10.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  EU_BG_akademika Чет 4 Авг 2016 - 20:15

savi aleksiev написа:грешно е схващането на някой колеги че лодката завива на дясно защото и винта се върти на дясно  :

Изгледа никой не е светнал лодките, че схващането е грешно и те упорито продължават да се въртят на дясно..... 12666







EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  paynera Чет 4 Авг 2016 - 20:28

Академика , защо продължаваш да бълваш простотии - не ми е ясно , Савата много ясно ти обесни , че ако лодката ти не се беше въртяла в кръг , сега нямаше да я имаш.
paynera
paynera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2011
Брой мнения : 2378 Рожд.дaта : 03.02.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  EU_BG_akademika Чет 4 Авг 2016 - 20:38

мечока написа:.Или това което си мисля е че тая джаджа която е показал Академика си я затягаш леко на е_ем страна ,
Не Мечо, вгледай се внимателно в снимката на новата плочка, самотната дупчица по средата служи да фиксираш плочката в точно определено положение, има пъпчица която влиза в тази дупчица и плочката си получава правилната симетрия. Освен това цялата плочка заедно с опашката е излята от материал подобен на епоксидна смола и е едно цяло тяло, нищо не се регулира. Служи именно за да компенсира до някъде кавитацията от витлото. Дори да пуснеш управлението, което не се прави при голяма скорост, курса ще започне да се променя, на дясно, но не рязко до край за част от секундата, както се случи при мен.
Аз не пиша за да оправдавам себе си, просто казвам причина за възникване на инцидент. Никой не е длъжен да ми вярва, аз съм убеден 1000% в това което казвам и след монтажа на новата плочка, съм сигурен, че двигателят ще има съвсем друго поведение.
Ако пак има някой не разбрал, единственото, което мога да направя е, да дам линк към теста на Менца.


Последната промяна е направена от EU_BG_akademika на Чет 4 Авг 2016 - 20:50; мнението е било променяно общо 1 път
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  мечока Чет 4 Авг 2016 - 20:43

Сега като се замисля,винаги когато изгасям двигателя и пусна ръкохватката и дали от инерцията на винта или нещо друго,но мотора наистина завива.Това е всеки път.Винаги си я придърпвам,че на нея си подпирам сопичката докато разкачам риби.Така че Академика може и да е прав.
мечока
мечока
...........................
  ...........................

Регистриран на : 06.04.2015
Брой мнения : 138 Рожд.дaта : 02.10.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  paynera Чет 4 Авг 2016 - 20:45

Ся ако не си намериш капитан , не караи повече от 30 км/ч. , пък може и да се получи.
paynera
paynera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2011
Брой мнения : 2378 Рожд.дaта : 03.02.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  Любак Чет 4 Авг 2016 - 20:49

373173 f0169589900b7bd305e7
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  gogata1 Чет 4 Авг 2016 - 21:01

Наборче Пайнера е прав , по лекикчко с газта !!! Имах подобна случка , без да падна но си взех поука . Бях спрял до колега в морето и си разменихме инфо , решихме да пробваме по далечно място , паля и газ до дупка .Имаше вятър и на завоя вълна ме среща странично и добре че стиснах здраво масура иначе бях зад борд на максимална газ . Естествено сиджимката е вързана не за ръката ми , поуката ми е по леко с газта и сиджимката на ръката (сиджмката все още не я слагам ) .След този инцидент почвам да спазвам ТБ !!!
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  savi aleksiev Чет 4 Авг 2016 - 21:05

мечока написа:Сави, туй малко не го разбрах.Или това което си мисля е че тая джаджа която е показал Академика си я затягаш леко на е_ем страна ,при евентуална ситуация да ти кръжи лодката в кръг.Ми тва не ли протектора за да не ти корозира мотора.Поне при мен е така и с времето морската вода го прави на мармалад,каквато му е функцията всъщност.Като гледам площта му в сравнение с тази част която е под витлото(и подобна като геометрия)надали това ще ти държи посоката .
Анодния протектор е съвсем друга бира  sunglasses2
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  shibailo Чет 4 Авг 2016 - 21:05

Поуките на академика са нелепи. Със сежимка и жилетки белята пак щеше да се случи, само лодката по-лесно щеше да се прибере. А причината за неизправността на мотора би трябвало да я усети от 20.03 до сега.... Наистина ако се барне малко задкормилното устройство нещата ще се получат.
shibailo
shibailo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.09.2013
Брой мнения : 533 Рожд.дaта : 05.04.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  savi aleksiev Чет 4 Авг 2016 - 21:10

EU_BG_akademika написа:
savi aleksiev написа:грешно е схващането на някой колеги че лодката завива на дясно защото и винта се върти на дясно  :

Изглежда никой не е светнал лодките, че схващането е грешно и те упорито продължават да се въртят на дясно..... 12666

Май само ти не  светваш че лодката се е движела в кръг именно че плочката ти е била здрава, иначе  щеше да помете някой  и вече щеше да си без лодка   sunglasses2
А уж си Академик....


Последната промяна е направена от savi aleksiev на Чет 4 Авг 2016 - 21:14; мнението е било променяно общо 1 път
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  КИРО Чет 4 Авг 2016 - 21:11

paynera написа:Академика , защо продължаваш да бълваш простотии - не ми е ясно , Савата много ясно ти обесни , че ако лодката ти не се беше въртяла в кръг , сега нямаше да я имаш.
Пайнер,а моля ти се спри да пишеш.Това че нещо е писал Савата,не означава че е прав.
Моята лодка няма такъв малък помощен рул,и си завива леко наляво,не държи права посока.
Албена в мъглата от нашия канал,уж направо карат,
се озоваха в новия канал,техния обаче върти надясно.
Ако при РИБа го е имало това устройство,лодката пак щеше да върти в кръг,
но кръговете щяха да са с голям радиус.
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  gogata1 Чет 4 Авг 2016 - 21:11

Човек се учи от грешките си . Понякога ги забравяме и пак грешим sunglasses2
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  КИРО Чет 4 Авг 2016 - 21:15

shibailo написа: ...... Наистина ако се барне малко задкормилното устройство нещата ще се получат.
Би ли ми казал,какви проверки правиш,преди да бутнеш лодката на вода?
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  savi aleksiev Чет 4 Авг 2016 - 21:19

КИРО написа:
Ако при РИБа го е имало това устройство,лодката пак щеше да върти в кръг,
но кръговете щяха да са с голям радиус.

Именно за това има толкова дупки за фиксиране колко да завива не управляимата лодка sunglasses2
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  paynera Чет 4 Авг 2016 - 21:41

Само едно ще ви кажа - когато Академика стана капитан и започна да ходи за акули - се ловеше риба , сега когато Академика претърпя корабокрушение СЕ ЛОВИ МНОГО РИБА.Изводите си ги направете сами.Случея ми наподобава - 18 годишен , току що взел книжка , взел колата на баща си и ............??/???
paynera
paynera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2011
Брой мнения : 2378 Рожд.дaта : 03.02.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  shibailo Чет 4 Авг 2016 - 21:45

КИРО написа:
shibailo написа: ...... Наистина ако се барне малко задкормилното устройство нещата ще се получат.
Би ли ми казал,какви проверки правиш,преди да бутнеш лодката на вода?
Винаги сме били наясно с кусурите на лодките ни и винаги сме се стремели за отстраняването им, винаги оглеждаме по няколко пъти всичко, никога не сме карали на пълна мощност (това за голямата)... Мисълта ми беше , че за три месеца, дори и да не си забелязал счупената част (приемам, че за това е завила така рязко , а е въпрос на време да разберем), то поне трябва да си усетил по време на предишните влизания , че бие надясно , на ляво или накъдето и да е. Също така мисля, че неволите на академика не са просто каръщина , а поредица от необмислени деъствия, еуфория и какво ли още не. При все , че разполага с толкова много информация и знания се получават странни неща. Не крия своята неприязън към него но гледам да съм обективен.
shibailo
shibailo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.09.2013
Брой мнения : 533 Рожд.дaта : 05.04.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  EU_BG_akademika Чет 4 Авг 2016 - 21:49

savi aleksiev написа:
Именно за това  има толкова дупки за фиксиране колко да завива не управляимата лодка     sunglasses2
Както казах дупката за фиксиране е само една, а това е плочката от вътрешната страна...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Както е видно може да легне само по един начин.
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  shibailo Чет 4 Авг 2016 - 21:55

EU_BG_akademika написа:
savi aleksiev написа:
Именно за това  има толкова дупки за фиксиране колко да завива не управляимата лодка     sunglasses2
Както казах дупката за фиксиране е само една, а това е плочката от вътрешната страна...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Както е видно може да легне само по един начин.
И е въпрос на време да разберем sunglasses2 Нали така? Въпреки, че и пускането на волана при 60 км/ч е оказало някакво влияние.
shibailo
shibailo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.09.2013
Брой мнения : 533 Рожд.дaта : 05.04.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  Любак Чет 4 Авг 2016 - 22:04

paynera написа:Само едно ще ви кажа - когато Академика стана капитан и започна да ходи за акули - се ловеше риба , сега когато Академика претърпя корабокрушение СЕ ЛОВИ МНОГО РИБА.Изводите си ги направете сами.Случея ми наподобава - 18 годишен , току що взел книжка , взел колата на баща си и ............??/???

За последен път ти напомням, че прекаляваш с простотиите!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ти някаква мярка нямаш ли ?  12666

Стоя и се чудя  question ........................ на какво се дължи това твое собствено АЗ.


Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  savi aleksiev Чет 4 Авг 2016 - 22:06

EU_BG_akademika написа:
savi aleksiev написа:
Именно за това  има толкова дупки за фиксиране колко да завива не управляимата лодка     sunglasses2
Както казах дупката за фиксиране е само една, а това е плочката от вътрешната страна...



Както е видно може да легне само по един начин.
Лично аз съм променял ъгъла на атака за  завиване на предходната ми ямана която беше ръчка , просто се уморявах да подържам правия курс. Ако при теб е изключение ще се извиня , . НО ОСТАВА НЯКОЙ  да ни каже как лодката тогава не е отпращила я в Турско я в Руско
  12666
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  EU_BG_akademika Чет 4 Авг 2016 - 22:28

savi aleksiev написа: НО ОСТАВА НЯКОЙ  да ни каже как лодката тогава не е отпращила я в Турско я в Руско
  12666
Сави, свободно работещ двигател, винаги кара лодката на дясно, при хидравликата той е свободно работещ, Мънцата въртя и знае. Вярно е че има регулируеми плочки, но те служат да намалиш усилието в дясно за да не ти отива на ръката, сам го казваш. при хидравлично управление, няма нужда от регулируеми, усилието не съществува. Няма лодка, освен ако не е със застопорено управление, оставена сама да цепи направо. Предполагам че умишлено така се правят, защото иначе лодката става таран.... Лодка без плочка има поведението което имаше моята, а именно плътно дясно. Ако не ми вярваш, свали си плочката и виж на къде ще ти върти двигателят без управление.
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  Петър Василев Чет 4 Авг 2016 - 23:00

5ff67901e688fa2ed7af

Достатъчно !
Малко възпитание не ви е излишно!
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  EU_BG_akademika Нед 14 Авг 2016 - 7:08

След много мислене и с болка в душата и сърцето реших да напиша последният си пост във този форум. Поводът е това изказване на Шибайло...

shibailo написа: Поуките на академика са нелепи.
Толкова са нелепи, че ако Мокяра беше с риза, а ключа ми беше вързан за ръката, нито той щеше да си глътне езика и да ми скъси живота с 10 години, нито щях да плащам 2000лв спасителна операция, което разбира се е по малкото зло.
За пръв път членувам във форум където има членове, да се радват на чуждото нещастие. Преди два дни затънах на Камчийски пясъци с джипа, звъннах на колега от Варна, който лично не познавам, човека дойде за 45 мин дръпна ме и каза, че не иска пари защото другият път ще се наложи аз да погнамогна.Заради тези две гниди, Шибайло и Пайнера, спирам да пиша тук. Много приятели, стойностни и истински имам от форума, могат да връзка поддържат връзка с мен, на тел, скайп, фейс, вайбър и меил винаги съм помагал при молба за помощ и ще продължа да го правя...
Благодаря на всички коити са ми истински приятели....
Има модератори, могат да заключват, отключват, трият, аз си казах приказката.
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

неприятност - Page 5 Empty Re: неприятност

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 5 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите