GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Полемика за споделянето във Форума

+27
ТАРАЛЕЖ
Петър Василев
nkolev66
nikgeo
Георги Вутов
чечо
bozaviq
anastas_peykov
strijok
roko koko
belly
Румен Ганев
ДЯДО ИВАН
rikitikitavi
ПЛУВЧО
Мънцата
Моряка
цецо пожарната
dobria1
vvt1970
Plamen
shibailo
vanko4at
paynera
КИРО
gogata1
Любак
31 posters

Страница 5 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  shibailo Пет 26 Авг 2016 - 0:40

Да си кажа и мен какво ме човърка. Нормално ли е 3 дни хората да тролят пред Златните, включително хора от форума и аз задавам въпроса - верни ли са слуховете за лефери? И кой ми отговори на сакралния въпрос? ( Любак знам много добре, че искаш да помогнеш и ти благодаря )
На другия ден отивам да троля, виждам сумати лодки вътре, някои от тях са на хора от форума. И си задавам въпроса , тука така и така е тарапана, ами ако се бяхме организирали във форума да влезем и да търсим рибата заедно, нямаше ли да е някак си по-приятно и по-лесно? Защо никой не е писал, че ще влиза? Схващате ли? Цяла Варна е вътре, а ние като съфорумници не споделяме щото ще.стане тарапана пред Златните. Разбирам две три лодки да спипат рибата някъде и после само да се похвалят ,че.са имали слука, че леферите са факт вече, без да кажат къде са ги хванали. А то какво излиза? Цяла Варна знае и лови, а във форума нищо не се знае.
В правилата пише , също така, да споделяме риболовните си излети независимо дали сме имали слука или не.
shibailo
shibailo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.09.2013
Брой мнения : 533 Рожд.дaта : 05.04.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  КИРО Пет 26 Авг 2016 - 6:03

shibailo написа:
В правилата пише , също така, да споделяме риболовните си излети независимо дали сме имали слука или не.
Защото тук "бравото и ръкоплясканията" са по-малко. sunglasses2 sunglasses2
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  rap66 Пет 26 Авг 2016 - 8:32

Аз ще ти отговоря бе Шибайло. Аз лично не пиша, щото за 3 риби цял ден оивечето няма да влязат, а тия дето ще влязат отдавна са разбрали, включително и ти, къде и кой колко риби, че и на какво чепаре.
rap66
rap66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.03.2010
Брой мнения : 705 Рожд.дaта : 04.02.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  shibailo Пет 26 Авг 2016 - 8:42

rap66 написа:Аз ще ти отговоря бе Шибайло. Аз лично не пиша, щото за 3 риби цял ден оивечето няма да влязат, а тия дето ще влязат отдавна са разбрали, включително и ти, къде и кой колко риби, че и на какво чепаре.
Това според мен е грешно мислене. И най-вероятно не само ти мислиш така. Всъщност съм убеден. Щото когато ти си излязъл с 3 риби, има хора с 30 примерно. Ами да се напише, да се дискутира кой къде бърка и на следващо влизане да я наскубим дружно тази пуста риба.

Киро, лайковете и ръкоплясканията са за други социални мрежи.


GO FISHING BG.ForumsClub

Български и средиземноморски риболов ,техники и тактики.
shibailo
shibailo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.09.2013
Брой мнения : 533 Рожд.дaта : 05.04.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  Plamen Пет 26 Авг 2016 - 9:05

Аз лично, ако съм извадил 3 лефера днес, утре пак съм в морето, ако имам възможност. Ако е имало други с много повече, търсим грешката и продължаваме напред. Проби му е майката :рок:
Plamen
Plamen
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.11.2012
Брой мнения : 1777 Рожд.дaта : 12.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  rap66 Пет 26 Авг 2016 - 9:41

Бях чел от един руски психолог за руснаците, разликата между тях и запада. Един германец като го пуснеш в една втая с още 10 германеца, всички си намират място и си се занимават тихо с техноте си неща. Ако пуснеш 1 руснак кякъде, всички разбират че е там. Същото важи и за българина, той и ще ти посочи грешките, и как по добре да свършиш работата.


Последната промяна е направена от rap66 на Пет 26 Авг 2016 - 10:06; мнението е било променяно общо 1 път
rap66
rap66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.03.2010
Брой мнения : 705 Рожд.дaта : 04.02.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  rap66 Пет 26 Авг 2016 - 10:03

Късата памет, злобата (не в лошия смисъл, по скоро ревност, но към всички spying ) и безкрайното его са ония камъчета, които неминуемо ще обърнат колата. Не че на мен ми липсват, но аз поне съм стигнал етапа в който ги осъзнавам и се опитвам да противодействам. Срещу тях няма ефикасно външно лекарство, всичко е в главата както казваше .... Тъй че полза от тая тема няма, щото хората се променят бавно и най важното - ако пожелаят и положат усилия.
rap66
rap66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.03.2010
Брой мнения : 705 Рожд.дaта : 04.02.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  Любак Пет 26 Авг 2016 - 10:08

rap66 написа:Аз ще ти отговоря бе Шибайло. Аз лично не пиша, щото за 3 риби цял ден оивечето няма да влязат, а тия дето ще влязат отдавна са разбрали, включително и ти, къде и кой колко риби, че и на какво чепаре.

Не си прав в случея Румба и според мен.
Мотото а и насоката на Форума е да си споделяте и капото.
Варналии и бургазлии са лесни, . Бам едно 8ac9254b304298904130 на групичката и ......юруш на маслините или кибик на диванчето.

Е да де, .....ама колегите от Пловдив, Сливен, Стара загора, София, Шумен и т.н. ,  те на кого да звънкат.
Нали за това са тук (Форума), да понаучат последните пинизи и как е положението в морето.

Голямата ни грешка (българинът) е, че смятаме, че всичко започва от нас и свършва с нас. А не е така.
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  rap66 Пет 26 Авг 2016 - 10:13

Любак написа:.Не си прав в случея Румба и според мен.
Точно за това ми беше мисълта... Прав, крив, ръждив, няма значение. Но като ми го кажат 10 пъти, вече не давам повод да ми го казват. Сега разбра ли ме
rap66
rap66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.03.2010
Брой мнения : 705 Рожд.дaта : 04.02.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  Любак Пет 26 Авг 2016 - 10:29

rap66 написа:
Любак написа:.Не си прав в случея Румба и според мен.
Точно за това ми беше мисълта... Прав, крив, ръждив, няма значение. Но като ми го кажат 10 пъти, вече не давам повод да ми го казват. Сега разбра ли ме

Разбрах те.
С теб нямам какво да деля или някакви интереси да ни противопоставят.

Аз просто изказах лично мнение като обикновен член на този Форум, което изказвам и защитавам и пред най-добрите си приятели.
Казвам това което мисля по човешки, без значение с кого говоря.
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  paynera Пет 26 Авг 2016 - 12:33

rap66 написа:
Любак написа:.Не си прав в случея Румба и според мен.
Точно за това ми беше мисълта... Прав, крив, ръждив, няма значение. Но като ми го кажат 10 пъти, вече не давам повод да ми го казват. Сега разбра ли ме
Разбрах , но аз съм прост и упорит :сълзи:
paynera
paynera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2011
Брой мнения : 2378 Рожд.дaта : 03.02.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  rap66 Пет 26 Авг 2016 - 12:39

Просто е. Заменяме "Не си прав", с " Аз по въпроса имам малко по друго виждане", "В голяма грешка си" с "Мисля че с ..... ще се получи по-добре, но може и да греша" и т.н. и т.н. И обидените ще са по-малко sunglasses2
rap66
rap66
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.03.2010
Брой мнения : 705 Рожд.дaта : 04.02.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  paynera Пет 26 Авг 2016 - 12:57

Румене съгласен съм с теб , но някои да казва нещо , което аз съм го проверил 100 пъти , или целенасочено да ми дава съвети , които съм ги проверил още 100 пъти - е няма как да му кажа ,че е прав.Времената се менят , рибата си променя навиците и това което е било преди няколко години - вече не е актуално.
paynera
paynera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2011
Брой мнения : 2378 Рожд.дaта : 03.02.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  ivojekov_vet Пет 26 Авг 2016 - 14:24

Чета тука и гледам през прозореца дали не вали сняг. 12666 Тез препирни ги оставете за зимата. Сега е време за риболов - за РИБИ пишете. Аз например снощи започнах нащния риболов на чернокоп, но с моето капо не ми отива да откривам нова тема така, че късметлиите са на ходb23b8673c6466f67b2b0
ivojekov_vet
ivojekov_vet
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.10.2010
Брой мнения : 227 Рожд.дaта : 18.09.1958
Години : 65

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  ДЯДО ИВАН Пет 26 Авг 2016 - 15:32

Докторе ,ти си ясен . Отиваш за риба и има ,или няма пишеш какво си направил .И така трябва да бъде.
Но има  една  ГОЛЯМА част от съфорумците, които просто си четат и нищо не пишат .Те са ТАРИКАТИТЕ или поне се мислят за такива. Ходят за риба , ловят и си мълчат. Това е може би най-големия ДРАЗНИТЕЛ ,който изнервя всички ,включително и мен. А това за приключване на обидите и караниците ,мисля ,че е възможно за постигане. Чудя се какво ли би станало ,ако всеки ,ама наистина всеки, който отиде за риба сподели излета си !!! 12666 Може би има моменти ,когато не е добре да кажеш колко риба и къде си я хванал ,но когато МЪЛЧАНЕТО  стане постоянство става КОФТИ .Кофти за тия дето си казват всичко ,без да крият нищо. 
Не знам .Наистина не знам какво може да се направи по този въпрос. Много е тънка нишката !!! 373173
ДЯДО ИВАН
ДЯДО ИВАН
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.02.2011
Брой мнения : 2923 Рожд.дaта : 14.10.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  Мънцата Пет 26 Авг 2016 - 16:15

6 years later ... [You must be registered and logged in to see this link.]  sunglasses2
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  shibailo Пет 26 Авг 2016 - 16:36

Според мен смисълът да се споделя е за да ходим за риба като отбор, а смисълът да се премълчава е да ходим за риба като съперници.
shibailo
shibailo
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.09.2013
Брой мнения : 533 Рожд.дaта : 05.04.1980
Години : 44

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  Мънцата Пет 26 Авг 2016 - 16:38

shibailo написа:Според мен смисълът да се споделя е за да ходим за риба като отбор, а смисълът да се премълчава е да ходим за риба като съперници.
Е, да де ... sunglasses2
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  antares Пет 26 Авг 2016 - 16:39

shibailo написа:Според мен смисълът да се споделя е за да ходим за риба като отбор, а смисълът да се премълчава е да ходим за риба като съперници.

135d02aa35ad75a2cb71
antares
antares
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 05.11.2010
Брой мнения : 1965 Рожд.дaта : 14.06.1960
Години : 63

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  Георги Тодоров Пет 26 Авг 2016 - 20:17

shibailo написа:.... смисълът да се споделя е за да ходим за риба като отбор....
Ето това е изречението ,което трябва да е като мото на форума ни.
Браво, Иво.
Георги Тодоров
Георги Тодоров
...........................
  ...........................

Регистриран на : 28.06.2012
Брой мнения : 332 Рожд.дaта : 02.10.1951
Години : 72

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  Plamen Пет 26 Авг 2016 - 20:36

Георги Тодоров написа:
shibailo написа:.... смисълът да се споделя е за да ходим за риба като отбор....
Ето това е изречението ,което трябва да е като мото на форума ни.
Браво, Иво.

Аз също подкрепям. Аз се включих във форума на сравнително късен етап, но по време, когато атмосферата беше много приятелска. Много хора пишеха във форума, че влизат, казваха къде ще са и се търсеха, даже и УКВ-та имаше с настроена честота. Тогава не познавах много от хората тук лично, но това не пречеше да си звъним и да си даваме информация. Нямах възможността да се запозная с Вакрил (лека му пръст!), но сме се чували по телефона - звънна да ме пита как е пред Галата, защото той беше пред Траката. Ето я ползата от работата в екип: има ли смисъл да обикаляш морето и губиш време в търсене, когато можеш да звъннеш и да питаш. Ако в последствие рибата се засили, звъниш да кажеш и така. Правили сме го много пъти на Болата, около Варна, Поморие...простичко е и работи. :здравей:
Plamen
Plamen
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.11.2012
Брой мнения : 1777 Рожд.дaта : 12.04.1974
Години : 50

Върнете се в началото Go down

Полемика за споделянето във Форума - Page 5 Empty Re: Полемика за споделянето във Форума

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 5 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите