GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какъв е смисълът ...

+29
chapara
Георги Вутов
Rimohit
roko koko
paynera
divein
cochi75
Венци
Ресьора
Pavkata 1977
topgun
ПЛУВЧО
strijok
cerberus
gogo26
Любак
vvt1970
tano
Жоро_Приселци
ivu
Петър Василев
maestroto
eminem94
КИРО
savi aleksiev
Albena
Saxon
Моряка
Мънцата
33 posters

Страница 2 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  vvt1970 Чет 9 Сеп 2010 - 0:12

Петър Василев написа:Положението ще се затегне,,,тоест,10-те дни ще станат по-малко .Това ще го решим утре с Киро.
Ами, ако не е ходил две седмици за риба кво става? 226711
Трябва по задължение да пише по разни теми и това е безмислено. Някои колеги си крият местата, където са направили успешен излет, но и тях ги разбирам(предимно за сладководния), щото пишеш примерно хванах щука 5кг. на място Х и след два дена отиваш събор от хора и много простотия!
Карайте го по-спокойно и великодушно, който иска да пише, да пише, който не иска той постепенно сам ще си отпадне. :609c1f728720fb
Марински пий още един "бушмилс" и не приемай нещата толкова навътре 00cb7643c76cf487f206
vvt1970
vvt1970
...........................
  ...........................

Регистриран на : 03.01.2010
Брой мнения : 725 Рожд.дaта : 23.09.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  Любак Чет 9 Сеп 2010 - 0:12

Понеже съм на работа и имам малко свободно време смятах да Ви надуя главите с нравоучения.
Но се появи това младо момче и го каза : - точно, ясно и кратко.
ivu написа:На сила хубост не става. Всичко според мен опира до самосъзнанието. :609c1f728720fb
Другото което ме смущава малко е : Форум за приятели.
Всичките колеги приятели не можем да бъдем. Това са твърде лични взаимоотношения. Да не обезценяваме думичката. Но можем да бъдем поне добронамерени колеги.
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  maestroto Чет 9 Сеп 2010 - 0:15

Любо, може да не сме приятели, защото не сме се срещали. Ама като се видим по срещите, що тъй си пасваме, не мога да разбера. И ставаме приятели.
maestroto
maestroto
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.11.2009
Брой мнения : 713 Рожд.дaта : 17.05.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  Мънцата Чет 9 Сеп 2010 - 0:39

vvt1970 написа:
Петър Василев написа:Положението ще се затегне,,,тоест,10-те дни ще станат по-малко .Това ще го решим утре с Киро.
Ами, ако не е ходил две седмици за риба кво става? 226711
Трябва по задължение да пише по разни теми и това е безмислено. Някои колеги си крият местата, където са направили успешен излет, но и тях ги разбирам(предимно за сладководния), щото пишеш примерно хванах щука 5кг. на място Х и след два дена отиваш събор от хора и много простотия!
Карайте го по-спокойно и великодушно, който иска да пише, да пише, който не иска той постепенно сам ще си отпадне. :609c1f728720fb
Марински пий още един "бушмилс" и не приемай нещата толкова навътре 00cb7643c76cf487f206
Владо, чети правилно - въпросните 10 дни са "гратисния" период, във който даден потребител е длъжен да се представи пред колегите си от форума 484712 Пример - до преди 2 часа имаше трима такива четящи, които явно могат да четат, но не и да пишат, защото четоха, четоха и си излязоха. Добре де - какво им пречеше да се представят 21188 След 10 дни като ги шкартират, почват - ама аз не разбрах, ама това, онова. Ми що не забравят да ходят на работа - щото шефа им ши ги Бан-не нали? Еми почти същото е sunglasses2

п.п. Я, моя любимец г-н Eger пак се появи. Ами заповядай - обсъждаме точно такива като теб :609c1f728720fb

Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  gogo26 Чет 9 Сеп 2010 - 9:33

За морето сте прави колеги,там е важна информацията и обикновено е валидна няколко часа.Там рибата къща няма!
Евала на Варненската група,а от Варна надолу никой от четящите тук ли не влиза в морето?
Но не така стои въпроса по вътрешните водоеми.С удоволствие казвам как,какво,кога, но не и КЪДЕ!
Така с едно казване къде,станах причина за унищожаването на една река:
Преди няколко години,след като скъсах един чифт маратонки, открих едно местенце в Балкана където си ловях някакви мутирали пъстърви по около килограм и имах глупоста да кажа на един приятел мястото.След два дена той отива с още двама (не ми казаха какво са хванали но явно има),след една седмица отивам и срещам по рекичката 5 човека от които 3 местни рогачи, чудещи се как се хваща с въдица бесило На следващата седмица бяха измрели и мамарците по реката-всичко беше изтровено 509601
Тука принципа е следния:
1-някой хваща риба и се научава мястото
2-препълнено с рибари не можеш да хвърлиш въдица
3-минават мрежарите
4-идва "чичко 220 волта"
5-можеш да се къпеш на воля без да те ухапе риба,и бръмбарите са избити
Това е накратко картинката no2 А ходи се хвали,а де 21188
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  Мънцата Чет 9 Сеп 2010 - 10:39

gogo26 написа:За морето сте прави колеги,там е важна информацията и обикновено е валидна няколко часа.Там рибата къща няма!
Те за тва говоря sunglasses2 За сладководния е ясно 45479
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  Saxon Чет 9 Сеп 2010 - 11:19

Хайде да не се обиждаме на сладководни 484712 ! Нашите риби също могат да плуват :29e6bbd771c7f3 смях :525707397c05bb
Saxon
Saxon
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.05.2010
Брой мнения : 439 Рожд.дaта : 09.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  ???? Чет 9 Сеп 2010 - 11:47

gogo26 написа:
Евала на Варненската група,а от Варна надолу никой от четящите тук ли не влиза в морето?

От Варна надолу си имат "група" в друг форум и явно информацията както за сладководния, така и за морския риболов се споделя 99% там 12666
Така в общофорумен план, едва ли има по-голяма подигравка със всички останали колеги, създаването и функционирането на т.н. "групи"- членовете им ползват цялата информация на форума а споделят за дадения регион само помежду си, без останалите да знаят за какво става въпрос. Нещо повече- след като има създадено едно такова ядро за конкретния регион, то всеки риболовец от региона, иска или не иска, трябва да влезе в групата за да може да получава конкретни информации... дори и принципно да не е съгласен със съществуването на тези механизми за споделянето на информация; той просто няма алтернатива.
Видно е и че наличието на групи в един форум, неминуемо рефлектира и върху другите форуми- защо да с споделя тук пред 500 потребители, когато това може да става на друго място и само между 35 потребители.
Евала и БЛАГОДАРЯ на форумното ръководство, че не допусна този сепаратизъм да се завихри и тук(макар че в началото имаше леко залитане в тази посока) :d5b65c17bec10f :thumbsupsmiley worshippy

п.п. ако питате мен и понеже се очаква разрастване на Форума, темата си е точно и за тук 509158 503495 484712
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  cerberus Чет 9 Сеп 2010 - 12:28

Преди 10-15 години зарибих един малък водоем със щука (300Х300 м), водоема отдалечен от цивилизацията, в планината, контрол никакъв, даже и местните не го знаят, беше пълен с едър див шаран, дребни линчета и рядка каракуда.
5 години след като хвърлих щуката го посетих, на всяко хвърляне вадех по една, беше се размножила много. Преди 4 години някой пусна тема в риболовен форум, за този гьол, за това че било извадено "чудовище" 7 килограмова щука. След това тана страшно, стотици риболовци, гъз до гъз, водоема побелял, всеки с по 50-тина тапи. За 2-3 седмици с рибата се приключи, сега няма даже и слънчевки... Боли ме, защото там съм израсъл, там станах рибар, там хванах първия си шаран. Сега няма риба, няма и рибари, когато ходя там си хвърлям въдицата, ей така и е наслаждавам на красивата природа.
Не си мислете, че морето е бездънна яма, сравнете само какво е било преди 15-20 години.
Преди 2 години бях по нашето черноморие, влезнах в един рибарски магазин да си купя риба, " голямо разнообразие" замразена скумрия от "Сиера Леоне", черноморски сафрид, колкото нокъта ми и черноморски ПАЛАМУД , колкото половината ми пръст!??? Ми това е престъпление и по-лошо, катастрофа, унищожение, на рибата трябва да се даде поне някакъв шанс!
Според мен с информацията трябва да се внимава, не е нужно да е общо достояние, поне докато не си променим манталитета!
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  strijok Чет 9 Сеп 2010 - 12:51

cerberus написа:....Според мен с информацията трябва да се внимава, не е нужно да е общо достояние, поне докато не си променим манталитета!
Съгласен съм, но и на никой попитал на ЛС или по тел. не съм отказал инфо, стига дори бегло да съм чувал за него.
Относно групите ........ за мен е ясно, горния цитат е в пълна сила.
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  ПЛУВЧО Чет 9 Сеп 2010 - 14:05

Аз като ходя и хващам(рядко),пиша.Като ходя и не хващам(по-начесто),пак си признавам всичко spying
Ходете за риба,хващайте и споделяйте драги ми колеги и приятели съфорумници.И да не хванете нищо,остава ви удоволствието,че сте били сред природата,и можете да ни направите съпричастни с вашите преживявания.:609c1f728720fb
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  КИРО Чет 9 Сеп 2010 - 14:54

Значи - тази тема бе пусната специално за морския риболов,и то в БГ.
Да не размиваме нещата.
gogo е прав,че при нас инфото държи 1-2 часа,понякога и по-малко.
Това искаме да направим - който може да дава инфо на момента.

101-годишния,не унивай бре младеж,от миналата година морето се оправя с космическа скорост.
Толкова ува като миналата година,през живота си не бях виждал.
А тази година от към страна на ема,е още по-добра с разнообразието си.
Днес примерно - 60 лодки по 20кг граца,сложи ги тон и половина.
Чернокопа ще омете поне 4 пъти повече до вечерта.
Оня ден когато изби сафрида.
От Кранево до Дружба са поне 10км,и сметни по 1000м навътре,и по 6-8м в дълбочина.
Всичко беше пълно със сафрид и граца.
Ако е чисто морето - въдиците не могат да го изпразнят

Сладководните да не се дразнят де - и до техните магазини ще дойде сафрида super
Иначе много добре си ги разбирам.

Бачо,това с нашите групи си беше майтап - ей сега ще си направя една за мен ако искам. смях
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  ПЛУВЧО Чет 9 Сеп 2010 - 15:09

КИРО написа:Значи - тази тема бе пусната специално за морския риболов,и то в БГ.
Да не размиваме нещата.


Бачо,това с нашите групи си беше майтап - ей сега ще си направя една за мен ако искам. смях

Който си прави гъдел с някой от групата на "Варненските катили" ще се разправя с мен на маса,на чужд или наш терен. sunglasses2
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  savi aleksiev Чет 9 Сеп 2010 - 15:26


Re: Какъв е смисълът ...

Ново мнение КИРО Today at 2:54 pm
Значи - тази тема бе пусната специално за морския риболов,и то в БГ.
Да не размиваме нещата.
gogo е прав,че при нас инфото държи 1-2 часа,понякога и по-малко.
Това искаме да направим - който може да дава инфо на момента.
Е от тука трябва да се тръгне за да се оправят нещата 12666
има с тема кой е утре в морето писане в нея размяна на тел. подържане на връзка sunglasses2
е ще отиде някоя стотинка за тел. ама както му викат Кеф цена няма eyeballs_icon
Питай те Мънцата чак сопите си забрай :6e6ebecd09233a
та консуматорите Релийз смях
savi aleksiev
savi aleksiev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 30.10.2009
Брой мнения : 3331 Рожд.дaта : 05.12.1961
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  topgun Чет 9 Сеп 2010 - 21:12

Бачо Илия написа:Изключително навременна и много точно формулирана в първия пост тема! Вярно, какъв е смисъла... аз отдавна съм почти спрял да пиша в риболовните подфоруми; почти съм спрял да пиша и в излетите, а колкото до Нарибаком- от днес въобще не мога и да влизам там, не знам за какво точно, но предполагам заради категоричното ми становище и отстояването на позицията ми относно т.н. "групи".
Като се попроменят нещата....ще видим 488232 :609c1f728720fb

Бачо аз от твоите теми съм научил най-много от всички форуми,а що се отнася за нариба не знам дали се заглеждате но там има хора които имат отношение към рибите като към магарета.напоследък в темите за излети съм видял риби с белези от въжета по врътовете,30кг толупи които незнайно защо не са върнати във водата(сигурно колегата ще топи мас)и риби закачени на куки за месо.А НАЙ-ЛОШОТО Е,ЧЕ ВСИЧКИ КАЗВАТ О БРАВО СУПЕР РИБИ И ЕДИ КВИ СИ ГЛУПОСТИ...Аз затова там вече не влизам...


п.с ВАЖНО:Познавам хора от този форум лично,които използват доста бракониерски методи и съм ги виждал с очите си...

Темата е за лодки в морето и споделяне на местообитание!!!Бракониерски раздел има,но не е тук. Моряка
avatar
topgun
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2010
Брой мнения : 70 Рожд.дaта : 01.08.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  Pavkata 1977 Чет 9 Сеп 2010 - 21:55

Отново Дон Мънцони удари десетката с тази тема!
За което Благодарство и worshippy worshippy worshippy !
Сега аз от морски риболов не разбирам и Ви се доверявам изцяло!
А ето как стои въпросът със сладководният и пак едно уточнение-моята цел и идея са шараните и амурите,другото за момента не представлява интерес!
Споделям всяква информация,когато става въпрос за частен(арендован)водоем,абсолютно всичко от тояга до монтажи и стръв,техники,тактики...
Стане ли въпрос за държавен-само на лични и на определени хора доказали се "в битки" иначе-йок!
Всяка една информация е пагубна за популацията на рибата!
Да имаше и хора,които казаха,че съм идиот-да пуснем 2 шарана,а после на Церова кория да си купим за да си сготвим чорбица и да опържим някое друго парче???
За мен нашият шаран взет,транжиран и изпържен няма да наруши популацията там,където има хиляди,но си представете това шаране на Копринка около 3 кг. колко време му е било нужно за да достигне до тези размери,колко мрежи и "високоволтови" дъги е избягало за да се закачи на моята въдица?!
Как да споделям на всеослушание?!
Благодаря Ти Мънцони,дори за сладководният риболов си е много актуална темата,защото има моменти,в които се налага да кажем:"За Бога братя не споделяйте!"(или поне не на всеослушание),щото ако споделяте скоро риба нема да има никъде!
Дааа,гадно е,но това е действителността!
Приятна вечер на всички.
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  topgun Пет 10 Сеп 2010 - 0:25

Вижте как бракониерите и некоректните риболовци(месари) пречат дори не директно с развитието на риболова в България...

Нали знаете българина от какво най-много го е страх:Да не настине и да не се мине.Така е и в риболова,някой като ме види как пускам половин живарник с риба ме гледа тъпо или пита:

-А бе що не ми я даде,щех да я ядемм

А докато е така няма шанс за развитие на риболова и увеличаване на популацията на рибата...А най-лошото е,че ние си пишеме тука по форума но повечето хора дори не са чували за риболовни форуми,и колкото и да им натякваш в главите,че като не се РЕЛЙИЗВА рибата,след време няма да има какво да се лови те пак си повтарят ние не можеш да изловиме рибата тя пак се ражда и си расте.
avatar
topgun
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2010
Брой мнения : 70 Рожд.дaта : 01.08.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  Моряка Пет 10 Сеп 2010 - 2:11

Прочетете внимателно първо защо е пусната темата!За споделяне на информация,къде в момента има риба в морето.
Моряка
Моряка
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 8114 Рожд.дaта : 30.12.1967
Години : 56

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  Ресьора Пет 10 Сеп 2010 - 8:04

Мънцата написа:Дано :5ff67901e688fa Защото по-добре 300-400 приятели, отколкото 45000/примерно/ мъртви души sunglasses2


45479 135d02aa35ad75a2cb71
Ресьора
Ресьора
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.10.2009
Брой мнения : 4608 Рожд.дaта : 09.05.1982
Години : 42

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  cerberus Пет 10 Сеп 2010 - 13:52

КИРО написа:101-годишния,не унивай бре младеж,от миналата година морето се оправя с космическа скорост....
sunglasses2
Киро, слушай дедо ти, какво ти говори!
Не знам какво е ува, но предполагам, че е нещо дребно. Като сафрида изяде увата, ще стане два пъти по-голям и два пъти повече. Като чернокопа изяде сафрида, ще стане лефер, после гофус и ще се навъди достатъчно, тогава няма да хващате по една кофа, защото една риба ще ви е достатъчна. Ше се навъдят и риби, за които сте чували, но сте виждали само от стари снимки.
А от тия кофи с дребосъци, файдата е само некоя друга консерва и кефа никакъв
...тон и половина плюс тон и половина, са три, а десет по три, са трийсе...!
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  Мънцата Пет 10 Сеп 2010 - 14:17

cerberus написа:Като сафрида изяде увата, ще стане два пъти по-голям и два пъти повече. Като чернокопа изяде сафрида, ще стане лефер, после гофус и ще се навъди достатъчно...
Малиии, аз сега съм към 120 кила, пък кат изям гофусите... 955e70c7e8b0a8c90f89
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  КИРО Пет 10 Сеп 2010 - 14:50

Аве ти на тая тема няма ли да и слагаш катинара вече ?
Онея отатък ни вопъл ни стон - ни тука до бой май ще стигнем. :525707397c05bb смях

То е ясна картинката от години назад
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  cerberus Пет 10 Сеп 2010 - 14:51

Мънцата написа:
Малиии, аз сега съм към 120 кила, пък кат изям гофусите... 955e70c7e8b0a8c90f89
Пу слабак, а на снимката изглеждаш като истински мъш, имаш да ме гониш с още 10-тина кила, ма с тая ува дето я плющите не знам как ще стане!
cerberus
cerberus
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.06.2009
Брой мнения : 498 Рожд.дaта : 16.07.1909
Години : 114

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  КИРО Пет 10 Сеп 2010 - 14:53

Ей Митак,увата на скара ако не си пробвал,
е по-добра от леща на скара да знайш. :6249c95f600dc6
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  Мънцата Пет 10 Сеп 2010 - 15:28

КИРО написа:Аве ти на тая тема няма ли да и слагаш катинара вече ?
Онея отатък ни вопъл ни стон - ни тука до бой май ще стигнем. :525707397c05bb смях
Аааа, аз броя пилци, брояяяя counting2
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Какъв е смисълът ... - Page 2 Empty Re: Какъв е смисълът ...

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите