GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

+35
savi aleksiev
Георги Тодоров
kobovet
gogolisec
roko koko
eladjia
Жоро_Приселци
icokanev
Borkata
Моряка
ПЛУВЧО
Тянката
Marco Polo
spear
baralya
cochi75
JimBeam
майсторчето страхил
chapara
gogo26
Георги Вутов
vatus
nasco2
ДЯДО ИВАН
Тихомир
Pavkata 1977
sword-fish
Nedeltcho Delev
dako
strijok
EU_BG_akademika
paynera
gogata1
КИРО
Любак
39 posters

Страница 1 от 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  gogolisec Сря 11 Дек 2013 - 23:04

Хайде да видим кой какво си е взел, колко време кара с него и дали е доволен (на)!
Както стана въпрос в Хоремага, върти ми се в главата да сменям CRT Funai с нещо по-така. Няма да споменавам на какви марки и модели съм се спрял, за да стане по-интересно. 32'' ми стигат, че даже ми хартисват, екстрите не са от значение, защото знам, че колкото повече, толкова по-бързо се скапва нещо. Парите ли? - не повече от 600 лв.
Ще съм благодарен, ако се получи стойностна тема и не бива да приключва само с моя избор. Нека бъде полезна и на други колеги с подобни щения!
 :здравей: 
gogolisec
gogolisec
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 4181 Рожд.дaта : 10.07.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  Любак Сря 11 Дек 2013 - 23:31

magnifier 

Сегаааа Гога.

Аз съм със стари разбирания и ценности.  
Водя се от английският принцип :
- ,, Не съм достатъчно богат, за да купувам евтинджоси".

Но има и друго.
- ,, Всяко правило си има изключение ".

От 9-10 г. имам TV LCD- = Sharp= 32 инча  и ..... не е мръднал. Е .... още тогава дадох доста пари за него, ... но е Джапанесе.

Преди 4 год. купих 40 инчов ( Sharp)  за големия и булката (да си гледат  в другата стая)  и пак не е мръднал.

Миналата година и малкият ми син си купи ...... TV - Sharp  и той е много доволен.

Всичко това от магазините на Узунов.  Все пак е .....директен вносител на  Sharp.

Имайте в предвид, .... че са по-скъпички, но знаете вече моето правило едно.

 f0169589900b7bd305e7
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11761 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  КИРО Чет 12 Дек 2013 - 7:06

Всичко е до късмета ве Гога.
Отскоро съм с 32" SAMSUNG.
Амчи добре си е като го гледам,поне за сега.
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  gogata1 Чет 12 Дек 2013 - 8:01

Моя и той същата марка Кире . Първо се бях засилил на 32" обаче взех 40" .Гледам го от около 4-4,5 метра и си е супер , обаче можело и по голям да взема . Друг е въпроса че като го купиш и след няколко месеца излизат нови модели с повече екстри за същите пари .
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  gogata1 Чет 12 Дек 2013 - 8:08

Тук има доста изчерпателна информация за ТВ . http://forum.setcombg.com/forum.php
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  paynera Чет 12 Дек 2013 - 8:38

Другото ми хоби е сателитна телевизия , което практикувам само зимата , защото няма риби.Телевизорите се делят на 2 модела - Panasonic VIERA (G , V серията) и всичко останало.Panasonic дава наи-добри цветове , а като се говори за цват , се гледа черното.Можеш да потънеш в черния цвят на Panasonic.Другите модели черното сивее.При старите кинескопи лидер беше SONY , но при плазмите и елсидитата безпорен лидер е Panasonic.Че , ако решите да си купувате телевизор и разполагате със средства -НЕ МИСЛЕТЕ  Panasonic VIERA (G , V серията) - ПЛАЗМА.
paynera
paynera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2011
Брой мнения : 2378 Рожд.дaта : 03.02.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  paynera Чет 12 Дек 2013 - 8:55

gogata1 написа:Тук  има доста изчерпателна информация за ТВ .  http://forum.setcombg.com/forum.php
А тук е цялата истина. http://dtv-bg.com/
paynera
paynera
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.09.2011
Брой мнения : 2378 Рожд.дaта : 03.02.1973
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  EU_BG_akademika Чет 12 Дек 2013 - 9:06

Не изпадайте в заблуждение, всички елетронни уреди, битови ел. уреди и повечето масови автомобили, работят безпроблемно мин 3 и макс 6 години. Съвремените уреди телевизори, сателитни приемници и прочее работят с процесор, там е и заложена слабата точка на уреда. Както знаем процецора отделя сериозна топлина при работа и сплавта на конекторите се прави така, че при нагряване там настъпват изменения, лекички но необратими, докато след определини часове работа, се появява проблема. Колкото е по евтин уреда толкова по малко часове има заложени за работа, но вечен уред няма, вече няма..... И като се изтърчиш в сервиза и ти кажат 80% от цената на новия, то е ясно, че си купуваш нов. Тия производители искат оборот, а отделно от това непрекъснато излизат нови технологи, които се внедряват в следващи модели.
Така че няма смисъл да се ръсиш хиляди, за телевизор който ще купиш за стотин лв. Да не говорим, че всички Световни марки, се сглобяват Сингапур, Малайзия, Китай.....
Всеки телевизор с HD и доставка на такъв образ има прекрасна картина, по високите изисквания граничат с идиотизъм...-)
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  strijok Чет 12 Дек 2013 - 9:25

Не знам, вече не съм запознат с новите TV-а, в къщи сме с Филипс пиксел + 32" - кинескоп  sunglasses2 прави по хубава картина от LED Самсунга на комшийката.
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  gogata1 Чет 12 Дек 2013 - 9:31

Важен е доставчика на сигнала ;) На мен скат нищо не ми предлага ,да ги еба шматките .
gogata1
gogata1
...........................
  ...........................

Регистриран на : 13.11.2012
Брой мнения : 2030 Рожд.дaта : 21.10.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  EU_BG_akademika Чет 12 Дек 2013 - 9:54

За сега добри са булстатком, нет и телевизия са ми към тях, само си нося приемника и си гледам и на двете къщи...
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  dako Чет 12 Дек 2013 - 10:26

И така едно време преди 10 години рекох и аз да ставам модерен и си взех лсд телевизор. Както работеше и умря след 2 години работа.
тръгнах да го поправям и ми падна главата. В сервизите вземат по 100-200 лева само да свалят капака. Отделно части и работа.
Старите майстори още не бяха влезли в технологиите та само в оторизирани сервизи.
И оттогава съм на принципа взимам само ново и като се счупи шута навън и в магазина. И не се хвърлям на най скъпото ами винаги средна хубост. Самсунг, Л.ДЖи от този клас. Щото нео беко и други бракми няма да ми влязат в къщата. А марки като Сони Панасоник май само плащаме за име вече.
Имам един стар майстор та той казваше че кинескопите са вечните телевизори. Там вече Сони тринитрон важи яко и може да те надживее а ремонта му е на смешна цена.
Тъй че Гога взимай какво ти е на сърце и се моли да си изтеглил добрия избор. И не се набутвай за телевизори с разни вайфита феизбуци и други такива. За тази работа си има компютри. Ма ти това вече си го знаеш.
dako
dako
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.05.2010
Брой мнения : 561 Рожд.дaта : 28.01.1971
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  Nedeltcho Delev Чет 12 Дек 2013 - 10:31

Като много от вас и аз навремето робувах на марки,преди три години влизам в техномаркет и служителя който ме опътваше беше мой познат и ми каза,че почти всичките телевизори са еднакви,само дето даваме 200-300 лева отгоре за марка и си взех този телевизор

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Image_thumb_600

http://www.technomarket.bg/products/09126937/neo-tf-32065-fhd

32" LCD (81СМ.) ТЕЛЕВИЗОР

РАЗДЕЛИТЕЛНА СПОСОБНОСТ: FULL HD 1920x1080

ЦИФРОВ ЕФИРЕН И КАБЕЛЕН ТУНЕР DVB-T/C (MPEG4)

1000 КАНАЛА ПАМЕТ

1000 СТРАНИЦИ ТЕЛЕТЕКСТ

МНОГОЕЗИКОВО МЕНЮ

TВ СИСТЕМИ : PAL, SECAM, B/G, D/K, I

USB ВХОД

ВИДЕО ВХОДОВЕ: PC, SCART, КОМПОЗИТЕН, 2xHDMI

Страшно много съм доволен като цена-качество,никакъв проблем до сега,на булсатком съм със HDприемник и е като картичка,мога да го използвам и за монитор и редовно си разглеждам снимките от фотоапарата на него.Преди години си взех едно сони,на третия ден се скапа и почнаха ходенията по мъките по сервизи,след три месеца ми го върнаха все едно беше двайсет годишен телевизор,нямаше място да не е удрян и одраскан.

Nedeltcho Delev
Nedeltcho Delev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 2769 Рожд.дaта : 24.03.1964
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  КИРО Чет 12 Дек 2013 - 11:25

Тука е прав Академика - каквото и да вземеш,после се налага пак друго да вземеш.
На мен вече ми е все тая какъв ще е,
все трябва очилата да слагам да го е....... 509601 spying 
КИРО
КИРО
мир на праха му

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  sword-fish Чет 12 Дек 2013 - 11:44

gogolisec написа:Хайде да видим кой какво си е взел, колко време кара с него и дали е доволен (на)!
Както стана въпрос в Хоремага, върти ми се в главата да сменям CRT Funai с нещо по-така. Няма да споменавам на какви марки и модели съм се спрял, за да стане по-интересно. 32'' ми стигат, че даже ми хартисват, екстрите не са от значение, защото знам, че колкото повече, толкова по-бързо се скапва нещо. Парите ли? - не повече от 600 лв.
Ще съм благодарен, ако се получи стойностна тема и не бива да приключва само с моя избор. Нека бъде полезна и на други колеги с подобни щения!
 :здравей: 


Здравей, колега!
Няма да се впускам в обяснения как всичко е лошо и т.н.
Моят съвет е да се вземе маркова машина . Препоръчвам :Sony , Samsung , LG - в реда който са посочени. Използвам Samsung от 2007г. и съм много доволен.
Успех при избора и приятно гледане.
 :здравей:
sword-fish
sword-fish
...........................
  ...........................

Регистриран на : 17.02.2010
Брой мнения : 507 Рожд.дaта : 04.01.1967
Години : 57

http://www.sofiaclima.com

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  gogolisec Чет 12 Дек 2013 - 11:49

Така, така, тооочно тъй си е!
Знам, че има информация из нета и в специализираните форуми за всякакъв вид техника, но там са все теоретици и многознайковци (лично мнение), а аз искам да прочета мнения на познати, защото знам, че няма да ме подведете! Че няма да е кинескоп е ясно, при все че почти ги няма вече, освен в продавалника на старо  5ff67901e688fa2ed7af . Ефирния ми приемник може да възпроизведе HD качество, но засега е само канал1 с такова, та ако ще има йекстри, то най-много да е Full HD, друго не ми трябва. Т.Е. 3D и Smart не са ми необходими.
gogolisec
gogolisec
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 4181 Рожд.дaта : 10.07.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  Pavkata 1977 Чет 12 Дек 2013 - 11:55

Могат да се изпишат хиляди неща,всеки ще си хвали телевизора,който има вкъщи,но аз се занимавам вече 9 годинки с внос и търговия на едро с черна и бяла техника - та да Ви кажа,няма абсолютни истини.
Като на "Пайнера" например:"Панасоник и всички останали...".
Няма да изпадам в излишни коментари само ще кажа,че Панасоник не са в 1-та тройка в ЛЕД и ОЛЕД технологията,те са се насочили и усъвършенствали изцяло в "плазмите".
Та така,вместо да водим излишни спорове ще Ви дам някои насоки,а Ваша воля е дали ще се съобразите с тях.
1.Всеки телевизор си има :нисък,среден и висок клас.Спрямо финансовата си възможност определете към кой клас ще се насочите.
2.Всички телевизори от високия клас са хубави и почти нямат забележки,НО при Сони дефектеруемостта е по-ниска.
3.Всички телевизори от високият клас са с 3Д и смарт браузер,това е като да си купиш "С"-класа и да кажеш не искам да има климатик.
Всичките екстри си влизат в характеристиката висок клас.
4.Много е важно за какво Ви трябва телевизора,ще дам най-честите случаи:
-ще ползвате телевизора да си гледате основно телевизия,тогава и най-низкият клас телевизор ще задоволи Вашите нужди,телевизията не е с особено високо качество на подаваният сигнал,така че 80 на сто от тивитата си предават много прилично.
-кино маниак сте,обръщате внимание педантично на всички цветове,отблясъци,пикселизация;сваляте филми с супер резолюция и голям обем 15-20 гига байта,притежател сте на блу рей плеър и държите на качеството и 3Д картина,искате безжична връзка с интернет(смарт тиви) - отнасяте най-високият клас тиви,всичко останало за Вас ще е компромис и в крайна сметка после пак ще си купите това,което Ви е нужно!
-търсите нещо средно,много добро съотношение цена/качество(аз съм от този тип),в този случай си купувате фул ей чи телевизор,но без 3Д и смарт ти ви.

Това е като един основен съвет към всички решили да си закупуват телевизор за празниците.
Успех на всички!

Гога пък специално ТИ - ще имаш пълно инфо и освен това и парички ще спестиш!
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  EU_BG_akademika Чет 12 Дек 2013 - 12:06

Pavkata 1977 написа:
Гога пък специално ТИ - ще имаш пълно инфо и освен това и парички ще спестиш!
Що па специално той, ако имаш изгодни предложения давай барем за по своите.... sunglasses2 
Аз винаги съм склонен да огледам нещо примамливо :здравей: 
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  Pavkata 1977 Чет 12 Дек 2013 - 13:06

Академиче,преди една година съм се зарекъл да не продавам техника на НИКОЙ!
Защото на първа братовчедка продадох една пералня,от която съм продал 20 контейнера...та точно нейната протече и наводни хола,който от своя страна беше след ремонт,паркета се навдигна,счупиха ми телефона и накрая си взех пералнята(за моя сметка разбира се) и им дадох някой лев за паркет,та златна ми излезе "услугата".
На който с каквото мога ще помогна ще Ви дам линк за нашият интернет магазин като стане сайта.
НО се въздържам от преки продажби,защото аз не мога да знам кой във фабриката как е правил даденият детайл и дали на телевизор за 2500лв. няма да му изгори тунера например.
Искам просто като се срещаме по язовирите и в Поморие да няма горчив привкус от страна на някой! sunglasses2 sunglasses2 sunglasses2 
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  gogolisec Чет 12 Дек 2013 - 13:22

Сигурен бях, Павка, че ще се включиш в дискусията. Още веднъж благодаря за подробната информация. Ще звънкам за консулт, като му дойде времето.  8ac9254b304298904130 
gogolisec
gogolisec
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 4181 Рожд.дaта : 10.07.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  EU_BG_akademika Чет 12 Дек 2013 - 13:32

Pavkata 1977 написа:Искам просто като се срещаме по язовирите и в Поморие да няма горчив привкус от страна на някой! sunglasses2 sunglasses2 sunglasses2 
Прав си :здравей: 
EU_BG_akademika
EU_BG_akademika
...........................
  ...........................

Регистриран на : 10.06.2009
Брой мнения : 9351 Рожд.дaта : 21.08.1963
Години : 60

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  Тихомир Чет 12 Дек 2013 - 13:43

Прав си Павка ама много.Както казваше един мой приятел"На близък човек или нищо или го подарявам" sunglasses2 .
Тихомир
Тихомир
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.12.2009
Брой мнения : 745 Рожд.дaта : 03.11.1968
Години : 55

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  ДЯДО ИВАН Чет 12 Дек 2013 - 14:13

gogolisec написа:Сигурен бях, Павка, че ще се включиш в дискусията. Още веднъж благодаря за подробната информация. Ще звънкам за консулт, като му дойде времето.  8ac9254b304298904130 
И няма да сбъркаш  d5116e0ebf2fc8f68ade Павката  851a05bac39e75c1b894 е твоят човек.
ДЯДО ИВАН
ДЯДО ИВАН
...........................
  ...........................

Регистриран на : 02.02.2011
Брой мнения : 2923 Рожд.дaта : 14.10.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  nasco2 Чет 12 Дек 2013 - 14:30

ДЯДО ИВАН написа:
gogolisec написа:Сигурен бях, Павка, че ще се включиш в дискусията. Още веднъж благодаря за подробната информация. Ще звънкам за консулт, като му дойде времето.  8ac9254b304298904130 
И няма да сбъркаш  d5116e0ebf2fc8f68ade Павката  851a05bac39e75c1b894 е твоят човек.



Да бе, да му наводни хола  41990 
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  strijok Чет 12 Дек 2013 - 15:02

Да изтече Жребчево през монитора  смях смях смях смях  не е лошо, знаиш ли колко сом ще фани не кът онез тини  spying 
strijok
strijok
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 20.05.2009
Брой мнения : 5466 Рожд.дaта : 24.03.1972
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие Empty Re: Телевизори - марки, модели, LED, Full HD и прочие

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите