GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нужни са ми спешни тактики и съвети

+27
божо77
КИРО
Любак
maistor_ribar
simeonnn
shekira
Божидар Иванов
Добата©
Pesho N.Zagora
georgiij
grandal_331
georg
ПЛУВЧО
Pavkata 1977
Dedy
Мънцата
koki
nasco2
майсторчето страхил
gogolisec
Тихомир
chapara
beis
Петър Василев
krezo_bg
Моряка
carpsliven2
31 posters

Страница 2 от 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  carpsliven2 Пон 13 Сеп 2010 - 22:50

[quote="beis"]Този кус кус сьщевременно за захранка и стрьв е перфектен.Другото нещо с което имам доста голями успехи е жито намазано с виетнамско чудо,миризмата е силна и привлича рибата.
Това къде да го търса .. в аптеката ли .. нямам такова виетнамско чудо.. но ще го пробвам със сигорност... може да е една от изненадите
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  carpsliven2 Пон 13 Сеп 2010 - 22:51

chapara написа:Васко дерзай ,все пак 50% е късмет sunglasses2
Да така е.. уж засега късмета неми е изневерил :dancingHappy_i
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  chapara Пон 13 Сеп 2010 - 22:53

То ранъта праи б....та ,ма сега ай да се обадят спецовете по куките и поводите,че там е доста 50% sunglasses2
chapara
chapara
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 14312 Рожд.дaта : 04.02.1960
Години : 64

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  gogolisec Пон 13 Сеп 2010 - 22:54

Миналия месец бяхме почти заедно на този водоем, само че на различни места. Е, ти си хвана каквото търсеше, а ние се задоволявахме единственно и само с плевелна риба. Та послушай съветите за земните червеи (глисти)! Платиката дърпаше само на тях (когато я имаше). Торния не е за препоръчване. Другото си го знаеш!
Питай и Живко, колкото и невероятно да звучи, че той лови риба и от брега! смях :6e6ebecd09233a
Успех на състезанието! :609c1f728720fb
gogolisec
gogolisec
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.05.2009
Брой мнения : 4181 Рожд.дaта : 10.07.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  ???? Пон 13 Сеп 2010 - 22:57

carpsliven2 написа:Незнам дали има такъв линк..
утре ще потърса .. дадоха ми само брошурата .. ама на нея се виждаше най вече колата дето ще бъде дадена и некви си там други награди .. спонсорирани от - майсторски риболов

Те, ония хиени със щеките няма да ти дадът да кажеш "гък" бре... sunglasses2 Все едно да закараш някой щекар на скендерите и да фане по-голям амур от тебе( иначе на килограми за три денонощия, ще те бие при всички положения, ако не заспи на платформата и да падне да се удави там накъде) :d5b65c17bec10f magnifier
Васко, ако не си със щека, то трябва да си поне с директен 8.0 или 9.0 метра(и мач в резерва; може и болонезе 6-7 метра); пиши какъв такъм гласиш че да умуваме ... magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  майсторчето страхил Пон 13 Сеп 2010 - 23:01

При излетите ми от доста време на плувка, най добре се доказа житото ароматизирано с дип -мед.Това с виетнамското чудо (според мен)го експериментирай някой друг път 017 .Когато ловиш в края на лятото би трябвало да наблегнеш на жива примамака,най хубаво си вземи 200-300гр бял и стреляй с прашката.Преди години съм печелил регионално състезание само с улов на уклей и бабушка с размер около 100 -те грама.
Успех super ,ще са молим 231589 :d5b65c17bec10f angel19 смях super
майсторчето страхил
майсторчето страхил
...........................
  ...........................

Регистриран на : 15.06.2009
Брой мнения : 1594 Рожд.дaта : 01.07.1964
Години : 59

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  carpsliven2 Пон 13 Сеп 2010 - 23:11

Благодаря ви колеги .. както казва Бачо .. тез със щеките ше се мъчат да ме сгазат .. ама аз ше щравя пътеки и синджири .. мисля да изляза с директни телескопи 8 и 5 метра .. понеже с мач и болонезе ще боравя доста бавно.. с директните ще съм доста бърз
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  nasco2 Пон 13 Сеп 2010 - 23:21


Хич ме няма по плувките, но ако бях на твоето положение и се целех високо, бих отделил 2-3 дни за проучване на място. С блага дума и добра ракия местните са много разговорливи. Бих отделил и един ден в местната кръчма, черпейки насам натам и разпитвайки полека, но леко, да не го приемат враждебно. Много спам ще чуеш, но вярвам, че ще можеш да отсееш плявата. Пък после зглобяваш пъзела, добавяш техниките и тактиките не чувани от местните и пробваш. Успех ти пожелавам.
nasco2
nasco2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.01.2010
Брой мнения : 5696 Рожд.дaта : 30.06.1972
Години : 51

http://www.softparket.com

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  koki Пон 13 Сеп 2010 - 23:21

carpsliven2 написа:Благодаря ви колеги .. както казва Бачо .. тез със щеките ше се мъчат да ме сгазат .. ама аз ше щравя пътеки и синджири .. мисля да изляза с директни телескопи 8 и 5 метра .. понеже с мач и болонезе ще боравя доста бавно.. с директните ще съм доста бърз
Какви са дълбочините в този участък?
Ако рибата е на дистанция на щеката, шансовете ти клонят към нулата 41990
Дори и да избереш директните ще е добре да имаш едно хранително петно на дистанция на болото или мача
Все пак единствения вариант за мен е мач или боло!


Последната промяна е направена от koki на Пон 13 Сеп 2010 - 23:25; мнението е било променяно общо 1 път
koki
koki
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 12.05.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  ???? Пон 13 Сеп 2010 - 23:25

Стръвта е последна грижа; на първо място е "дистанционното"- какъв вид точно и с каква дължина(7, 8, 9); минимум мач или 6/7-ца боло за 4-5 метра дълбочина и дистанции и задължително 3, 4, 5 метра спидита(къси директни) за слънчоци и поданици на Фидел Кастро на къс пас:dancingHappy_i sunglasses2
Следват линиите- на совалки и в кутии; поне 5-10 на прът(според дължините)..и от там нататък захранки и стръв според гьола, прътите, стратегията и тактиката :dancingHappy_i
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  carpsliven2 Пон 13 Сеп 2010 - 23:33

Там рибата влиза на дистанциите на щеките .. единствения ми шанс е да ми влезе пасаж и да него пускам.. ще проуча точно мястото ,но мисля че, дълбочината е около 4-5 метра.. другото е да атакувам по-едрите риби .. понеже щекарите ше се мъчат да ме газат яко.. но нали килограмите са от значение.. дали да несе мъча да докарам малките карпчета и да ги зачеша мъжката.. но така пък ще изгона по дребната риба.. най добре е да проуча малко мястото.. Знам добре да боравя с директния.. с 5 метровия ще съм по-бърз и от щекарите..
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  Мънцата Пон 13 Сеп 2010 - 23:36

Васе, аз ши ти кажа една тактика - гаранция че ще си първи брат 570556 Ич не ти трябват захранки и т.н. Наемаш един водолаС за 500-600 кинта, даваш му 30-40 кила жива риба, само да ти закача рибоците и си номбър уан.
Все пак играем за Поло 509158 Майтапа настрана, желая ти успех Приятелю, да ги разбиеш 45479 Пък после ши дадеш да направя едно кръгче с Полото ся щи кажа
Мънцата
Мънцата
...........................
  ...........................

Регистриран на : 08.10.2009
Брой мнения : 12946 Рожд.дaта : 19.05.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  koki Пон 13 Сеп 2010 - 23:39

carpsliven2 написа:Там рибата влиза на дистанциите на щеките .. единствения ми шанс е да ми влезе пасаж и да него пускам.. ще проуча точно мястото ,но мисля че, дълбочината е около 4-5 метра.. другото е да атакувам по-едрите риби .. понеже щекарите ше се мъчат да ме газат яко.. но нали килограмите са от значение.. дали да несе мъча да докарам малките карпчета и да ги зачеша мъжката.. но така пък ще изгона по дребната риба.. най добре е да проуча малко мястото.. Знам добре да боравя с директния.. с 5 метровия ще съм по-бърз и от щекарите..
Щекаря ще лови с плувка 0,5 гр. а ти с най-малко 1 гр.
Щеките изглеждат тромави, но всъщност не е точно така.
Важно е да измислиш тактиката!!!
2 петна задължително, ако дръпнеш няколко бонус рибки от второто петно, може и да се получи нещо.
Кой ще участва, колко човека? Колко сектора?
koki
koki
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 12.05.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  ???? Пон 13 Сеп 2010 - 23:43

carpsliven2 написа:Там рибата влиза на дистанциите на щеките .. единствения ми шанс е да ми влезе пасаж и да него пускам.. ще проуча точно мястото ,но мисля че, дълбочината е около 4-5 метра.. другото е да атакувам по-едрите риби .. понеже щекарите ше се мъчат да ме газат яко.. но нали килограмите са от значение.. дали да несе мъча да докарам малките карпчета и да ги зачеша мъжката.. но така пък ще изгона по дребната риба.. най добре е да проуча малко мястото.. Знам добре да боравя с директния.. с 5 метровия ще съм по-бърз и от щекарите..

Васко, виж хубаво какъв е регламента, защото по принцип колограмите са без значение- гледат се само при равен брой риби :5f3aea9b1ac151 373173
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  carpsliven2 Пон 13 Сеп 2010 - 23:46

Взимай един водолаз от Варна и идвай .. смях
Ама ще ги бием и без водолаз де.. те да неси мислят че бълдарама е слабо дърво смях
Те мен ще ме подценът .. понеже още неска се подхилваха и ми казваха че дънните са забранети.. ама незнаят .. че целия форум ще се борим с тях .. и ще им приготвя специална изненада с маги малки тайни смях
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  carpsliven2 Пон 13 Сеп 2010 - 23:47

[quote="Бачо Илия"]
carpsliven2 написа:

Васко, виж хубаво какъв е регламента, защото по принцип колограмите са без значение- гледат се само при равен брой риби :5f3aea9b1ac151 373173
Да вярно .. ще питам точно за регламента Бачо и тогава ще изготвяме неква тактика
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  koki Пон 13 Сеп 2010 - 23:48

Бачо Илия написа:Васко, виж хубаво какъв е регламента, защото по принцип колограмите са без значение- гледат се само при равен брой риби :5f3aea9b1ac151 373173
И как така?
Важни са килограмите!
Който има повече побеждава!!!
koki
koki
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 12.05.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  carpsliven2 Пон 13 Сеп 2010 - 23:50

Щекаря ще лови с плувка 0,5 гр. а ти с най-малко 1 гр.
Щеките изглеждат тромави, но всъщност не е точно така.
Важно е да измислиш тактиката!!!
2 петна задължително, ако дръпнеш няколко бонус рибки от второто петно, може и да се получи нещо.
Кой ще участва, колко човека? Колко сектора?

Незнам колега.. с петицата мога да ловя с плувка 0.7 // ще ми е достатъчно да отразя и най-малкото кълване или поне така си мисля де .. иначе на осмака ще е поне 1.5
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  carpsliven2 Пон 13 Сеп 2010 - 23:56

Ако вземат да дърпат яко щекарите .. требва да смена тактиката и да търса йедрите..
Ама каква ли линия ще е най-добре да направя
най тънкото влакно ми е 0.25мм. .. ще трябва да си купувам по тънички
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  ???? Пон 13 Сеп 2010 - 23:58

Виж по-горе споделения файл дето съм го постнал; щом шоуто е под егидата на онази бойна, петниста хиена с много точки на гъсто(Ивайло Христов- "Майсторски Риболов"), значи ще се ползва международния правилник с някои изменения по време, тренировки, колко дни и т.н., но като цяло- това ще е!
То, така и трябва да бъде за да не се изкривява понятието "ПЛУВКА" и да има ред в нещата...:dancingHappy_i :609c1f728720fb Аз се чудя, що не направиш шаранджийски отбор и да се пробвате(72 часа е едно състезание)- там поне си "Васко ди тути васки...." sunglasses2
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  Dedy Вто 14 Сеп 2010 - 10:59

509158

Васка, на състезание трябва да си подготвен със всякаква стръв (червеи, жито, сладка царевица, хляб и т.н.), но няма да имаш време да екпериментираш, така че трябва да ЗНАЕШ коя стръв е най-подходяща и каква риба ще се лови. Ако има тренировка, вземи някой агент с тебе, който е наясно с материала, да следи какви ги вършат тези, които ловят много. Ако пък не, зарязвай всичко и отивай на гьола за няколко дни, което е препоръчително в твоя случай. Със сигурност няма да си сам на мястото. За съжаление много рядко посещавам този хубав язовир и не мога да ти дам конкретни съвети, но горе-долу имам представа какво те очаква. Състезателите ще са подготвени с рецепти от най-добрите захранки с разни тайни добавки към тях, та не разчитай на някакви бъркочи. С директните нямаш шанс срещу щеките и можеби е по-удачно да търсиш по-едри риби на дистанция с мач или бърз риболов на дребосък на късо. С влакно 0.25 просто няма как да стане, затова трябва да се оборудваш с фини влакна и такъми. Имайки предвид наградата, конкуренцията ще бъде убийствено жестока и единственото ти спасение е да знаеш нещо, което другите не знаят. Абе с две думи: бегай на гьоло!
Dedy
Dedy
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.05.2009
Брой мнения : 615 Рожд.дaта : 16.03.1967
Години : 57

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  Pavkata 1977 Вто 14 Сеп 2010 - 13:11

Васе,моето мнение е много близко до това на Дедко,твоят шанс е дистанцията и респективно мача,късметът да ти удрят по-големи рибоци,конкуренцията ще е убийствена,а срещу щекарите профита мисля,че нямаш никакъв шанс с директен(говоря без да го разбирам този риболов),но със захранките и разните им тайни,изфинени такъми не мисля,че ще допуснат риба да стигне до теб на 5-6-7-8 метра!
Шансът ти е в дистанцията и правилната стръв,да отсееш щуката,щом като не се зачита,а я има в изобилие...имам лош спомен от рехавите захранки,събират много дребосък,който привлича хищник,а когато е по-едър разгонва шаро и амура.
Честно казано мисля,че твоят единствен шанс е в улова на няколко едри екземпляра,мисли по въпроса,как да търсиш някой амурчо или шаро(петно на 35-40м.,което да игнорира дребосъка и да създава предпоставки за удари от едри риби-накисната царевица,едра бавноразтворима пелета);платичките и каракудите ги остави на щекарите,мисля си,че там нямаш шанс!
Но като сериозен шаранджия-винаги можеш да ги изненадаш с няколко едри екземпляра и да обезмислиш състезанието!
Нека и Герге Новозагорският си каже мнението,все пак това е "неговият"водоем,въпреки,че и той е "тежкоатлет",но пък може да помогне с някой друг съвет!
Да не забравяме,че Георги(Хост)има 15кг. амур на фидер на Жребеца,пожелавам ти два такива,пък нека те гонят с каракуди и червеноперки!
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  ПЛУВЧО Вто 14 Сеп 2010 - 13:21

Както писах по-рано(някой ми е изтрил поста),трябва да познаваш мястото(релефа на дъното)за да си направиш плана за действие.Разбрах,че има всякакъв вид риба(от шаранчета,платики,та чак до червеноперки и слънчаци.Най-добре (споменаха по-рано)иди на участъка за състезание няколко пъти и провери на място какви риби може да има в района в момента и си направи тренировка и разбор.
Наблегни на дребосъците ,понеже ги има в изобилие и се правят по- бързо килограми.Брои се всичко що мърда и е с люспи.
(На едно състезание на яз.Цонево един участник стана победител,защото бе съобразителен и бърз,а именно - в сектора му влезе ято едри слънчаци пред самия него на няма и метър дълбочина,и той си ги излови всичките.Заинтригува ги с няколко стиски бял червей и ги излови с едно пръчле 3 м за няма и 5 минути..Само тези рибки му бяха около 700-800г.А на състезание всеки грам и всяка секунда са ценни.Това го пиша за да знаеш за какво става на въпрос в самото състезание.
Ако съм на твое място:
Тренировка на място няколко поредни дни със смяна на методи на ловене.За да имам на представа за релефа и такъмите ми да са подготвени,а не да губя време в разучаване в самия ден на състезанието.
На самото състезание ще захраня три петна(много зависи от релефа и дълбочините и с какви пръчки ше се лови).Едно на далечно разстояние( на около 20-30 м) за по-едри риби(например шарани,щом ги има) за мач,второ на около 8-10м за 7-8 м.прът(зависи от дълбочините) за платики,каракуди,едри червеноперки и квото дойде и трето на около 4-5м за дребосък.Ако в района се завърти повърхностна риба(уклей)трябва да има и подхранка за нея.
Ако има много костури-накълцан торен червей в захранката и много бял.Ако са и тлъсти костурите...

ся щи кажа теглят тежко.
И трябва да си бърз и методичен.Без излишни движения,защото времето е ценно.
А за захранки и стръв Бачо е писал и казал доста.Зависи и от водоема...и от рибата,която ще ловиш.Наблегни на такава риба,която я има в изобилие в района.
Успех. 556b43b07afed4656d79 135d02aa35ad75a2cb71
п.с. Вслушай се и в думите на Павката.Може и да рискуваш само за едро.Ти решаваш. sunglasses2
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7388 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  ???? Вто 14 Сеп 2010 - 13:47

Стратегията трябва да зависи от регламента за отчитане на улова- класиране по наказателни точки точки както е по правилника и при равен брой точки мерене и на килограмите или ще е по някакъв друг вариант- примерно, само килограми, щото до като чакаш за 2 шарана по кило, някой с два метра спиди и 30 слънчака по 20гр те издухва... 12666
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  Pavkata 1977 Вто 14 Сеп 2010 - 13:59

Баче съгласен съм,незнам какъв е регламента,но след като щуката не се зачита,каква е логиката да се зачита слънчака?!
Pavkata 1977
Pavkata 1977
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.10.2009
Брой мнения : 1874 Рожд.дaта : 03.10.1977
Години : 46

http://katranbg.com/

Върнете се в началото Go down

Нужни са ми спешни тактики и съвети - Page 2 Empty Re: Нужни са ми спешни тактики и съвети

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите