GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Видове дипове (вижте за да знаете)

+33
Светозар Върбанов
koki
vatus
ПЛУВЧО
HarryCarp
flirtadjiika
matcata78
georg
ilko 63
eminem94
virbela
Pavkata 1977
Drakon_
СЪНДИ
Тянката
krasalumin
КИРО
Б.Василев
LFC
Иван
nerva
Петър Василев
valmet
Моряка
Nedeltcho Delev
monilom
Краси_поборника
илия
ivo75
nasco2
петко стоянов
YordanDanev
carpsliven2
37 posters

Страница 2 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Пон 1 Фев 2010 - 23:06

Бачо Илия написа:В Карлово, гледам в единия от магазините се подмятат, пълна конфигурация дипове на Джаксън; от захранките на тази фирма определено съм доволен през последните 6 месеца, но за диповете им, нямам и идея...??? 12666
Не прави тази грешка бачо Илия sunglasses2
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Пон 1 Фев 2010 - 23:23

carpsliven2 написа:
Не прави тази грешка бачо Илия sunglasses2

Бях на косам; ма то щот тук няма друго. Иначе, това което постоянно ползвам са всички варианти на течните ароматизатори на МВДЕ и Сензас + някои от спрейовете(атрактанти). А, днеска мярнах и две шишенца ДИП-ванилия на ХРИСТО-карп?
12666
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  илия Вто 2 Фев 2010 - 6:31

Разликата в скъпите и евтините дипове е във времетраенето.На Христо са вървежни, но за кратко се измирисват за разлика от тези на Пелцер, Неш и др.За бърз риболов може и от евтените, но за див водоем, където не сменяме стръвта по-12часа, скъп.Задължително трябва да имате въдица със стръв, която не е дипвана.Важното е експериментите, да уцелим настроението на рибата. 12666
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  valmet Вто 2 Фев 2010 - 8:15

Преди доста години имах успехи по р. Марица с ароматизирането на стръв с храна за декоративни рибки.Правех си миксове от тази чернодробната храна.Имах няколко уловени шаранета,но от както спрях да гледам декоративните,спрях и с пробите с тяхната храна.Миришеше отвратително,но рибите си обичаха да взимат на този аромат.
Миналата година се бях засилил да купя някой и друг дип,но по магазините се намираха предимно на фирмата Джаксън,които ми казаха,че не са ефективни и се отказах.
valmet
valmet
...........................
  ...........................

Регистриран на : 29.05.2009
Брой мнения : 443 Рожд.дaта : 07.02.1977
Години : 47

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Вто 2 Фев 2010 - 14:50

Краси_поборника написа:А това е прехваления дип на dinamite baits убеден съм че даже и жабите бягат от него,къде ли несъм го пробвал цена 9лв. ]
Батка това НЕ е дип,а ароматизатор,който се слага в миксовете за топчета 135d02aa35ad75a2cb71
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  Краси_поборника Вто 2 Фев 2010 - 15:36

Май за всичко става 12666 ама съм си купил менте.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Краси_поборника
Краси_поборника
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.07.2009
Брой мнения : 3139 Рожд.дaта : 15.03.1939
Години : 85

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  илия Вто 2 Фев 2010 - 15:57

Днеска си купих на корморан с аромат на скопекс.Аромата е перфектен, но като трайност ще видим.
п.п.Относно ароматизаторите, тези на сенсас по-500гр.течния е много гъст, особено ванилията и карамела.Става перфектно за дип.Само трябва за няколко месеца да се изразходва, че му се губят повечето свойства. sunglasses2
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Вто 2 Фев 2010 - 16:11

Аз ползвам точно 500-грамовите и на Сензас, и на МВДЕ. Струва ми се че тези на МВДЕ са по-силни и по-трайни( не става дума само за шаранджийските, а за всички). Срещал съм мнения и то още преди доста години, че захранките на Сензас са с една идея по-добри от тези на МВДЕ, а при ароматизаторите и атракторите е точно обратното! То, между другото и ценово нещата са по този начин.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Вто 2 Фев 2010 - 16:43

Бачо тея МВДЕ я карат на сара слава и нещата им са боклуци.Не си земайте от тях :9bbce68c65a7e8
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Вто 2 Фев 2010 - 16:51

Secret Carp написа:Бачо тея МВДЕ я карат на сара слава и нещата им са боклуци.Не си земайте от тях :9bbce68c65a7e8

Карпче, аз говоря за ароматизаторите, не за диповете; и двата ароматизатора се разреждат в съотношение 1:10 с водата за захранката и имат определено ефект; аз ги ползвам и в концентрирания им вид, с пулверизаторчета- пръскам си стръвта или пелетите за захранване и дохранване; отделно дето ловя предимно на плувка и с фидер и не ползвам топчета sunglasses2
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Вто 2 Фев 2010 - 17:07

Имам всички модели на пелцер .. но освен на робин ред .. на други риба несъм хванал .. а винаги хвърлям.. последния пъ пробвах и така известния - руса вещица... кво да ви кажа.. неработи на тези водоеми които хода. По баластриерите също несе отчетаха , но се отчете един път робин ред и един път унгарската мида. И все пак дип се пробва там където има много риба .. а не на 3 дена един удар да имаш. Установих едно за мен .. който си работи .. работи навсякъде .. независимо къв е водоема. Макар и много хора да го успорат .. за мен си остава така и така работа вече.
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Вто 2 Фев 2010 - 17:21

Бачо ма темата е за ДИП-ове бе.Ароматизаторите са друга бира 45479
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Вто 2 Фев 2010 - 17:38

Няма доказани тези при диповете .. така че, всеки може да се исказва и на всеки мнението може да е правилно .. хубаво е темата да е дори спорна .. понеже така се раждат истините
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Вто 2 Фев 2010 - 20:10

Между другото: едно малко пояснение(за да знаете)- DIP(s)- са ароматизатори и атрактанти, като това са предимно силно концентрирани ароматизатори или атрактанти, които задължително са в течен вид. Само по себе си "дип" означава "потапям" или "потапя се в нещото"; т.с. един и същи атрактант може да бъде спрей, ако си пръскаме царевицата или червеите в него, или да бъде "ДИП", ако ги топваме, "дипваме" в него. Във всички случаи степенуването като гъстота, концентрация и т.н е "ароматизатор"- "атрактант"(спрей)- "дип"(за потапчне на примамките); иначе е едно и също- зависи как ще се ползва!

magnifier
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  Краси_поборника Вто 2 Фев 2010 - 20:44

Стана ми итересно,аз доколкото съм запознат диповете са концентрати и по вечето са на основата на етерични масла,доколкото ароматизаторите било то прахообразни или течни основно се влагат в захранките,така ли е или греша. 12666
Краси_поборника
Краси_поборника
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.07.2009
Брой мнения : 3139 Рожд.дaта : 15.03.1939
Години : 85

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Вто 2 Фев 2010 - 21:19

Краси, грешиш! Всичко е на една и съща основа и се казва АРОМАТИЗАТОР/АТРАКТАНТ; разликата е в детайлите, касаещи концентрация, добавки, начин на ползване. ДИП-а като комплекс от съставки е "черешката на тортата", но и всеки един течен ароматизатор или атрактор в който се "дипва"(топва) стръвта, също си е "дип". Дали ще сложиш ароматизатор "анасон" в захранката или ще си дипнеш топчето в анасоново масло... 12666
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Вто 2 Фев 2010 - 21:26

Едно и също е .. понеже има ароматизатори на маслена основа по-силни от дипове.. така наречените - шампоани.. атракторите и добавките вече са друга работа.. Дип буквално означава - ароматизирване.. и както са написали - топване.. топиш в дадена миризма.. Мисля и че няма излишни постове в темата.
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Вто 2 Фев 2010 - 21:30

[quote="Бачо Илия"]Краси, грешиш! Всичко е на една и съща основа.

На мен химици ми казаха, че има на водна и на маслена основа.. и са прави .. царевица поставена в ароматизатор на водна основа - шупва .. а тез дето са на маслена не шупва ..
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Вто 2 Фев 2010 - 21:56

carpsliven2 написа:

На мен химици ми казаха, че има на водна и на маслена основа.. и са прави .. царевица поставена в ароматизатор на водна основа - шупва .. а тез дето са на маслена не шупва ..

Нямах в предвид "маслена" или "спиртна", като става дума за основата :6425deb86829a0
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Вто 2 Фев 2010 - 22:11

Аз несъм наясно как точно ги правят .. питал съм хора от винпрома,химици и производители на салати... на всички мненията са еднакви .. пък сикрет-карп написа че, несъм прав .. ама неможах да разбера с кое?.. Единствената разлика е че, работат със различни консерванти и миризми.. Распитвал съм много .. понеже съм си мислел да направя работещи царевици и да ги продам с цел-комерс
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Вто 2 Фев 2010 - 22:12

Краси_поборника написа:Доколкото си спомням 12666 от студентските години аминокиселините определят вкуса а въглеводородите аромата,комбинацията от двете сигурно ще се получи най удачния дип или ароматизатор за нашия трофей. 570556

Тва е истината :dancingHappy_i
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  илия Вто 2 Фев 2010 - 22:13

Някой ги правят с глицерин и чисти плодови аромати, други ги правят с различни мастни киселини, подсладители и химически аромати, други с гликолова киселина, химични аромати и подсладители и т.н..Обаче точните съставки никой не може да ви каже. sunglasses2
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Вто 2 Фев 2010 - 22:28

Бате ИЛКО това какво общо има с това което си цитирал 12666
Между другото съвсем нормално е.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  Краси_поборника Вто 2 Фев 2010 - 22:31

Утре и в другиден съм на работа в нашта лаборатория има 3ма инжинери химици по органична химия и 6 лаборантки и работата им е само да се занимават с аромати и секви вкусови дразнители,та ако трябва ще им занеса в аквариум 1шаранче и 1амурче да тестват вкусовите му предпочитания,без и това нямат работа и зимат заплата само за присъствие,много се амбицирах и не се майтапя за резултатите ще пиша.
Краси_поборника
Краси_поборника
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.07.2009
Брой мнения : 3139 Рожд.дaта : 15.03.1939
Години : 85

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  илия Вто 2 Фев 2010 - 22:33

Secret Carp написа:Бате ИЛКО това какво общо има с това което си цитирал 12666
Между другото съвсем нормално е.
Нали казваш, че си имаш твой дип, та и аз :dancingHappy_i
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 2 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите