GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Видове дипове (вижте за да знаете)

+33
Светозар Върбанов
koki
vatus
ПЛУВЧО
HarryCarp
flirtadjiika
matcata78
georg
ilko 63
eminem94
virbela
Pavkata 1977
Drakon_
СЪНДИ
Тянката
krasalumin
КИРО
Б.Василев
LFC
Иван
nerva
Петър Василев
valmet
Моряка
Nedeltcho Delev
monilom
Краси_поборника
илия
ivo75
nasco2
петко стоянов
YordanDanev
carpsliven2
37 posters

Страница 3 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Вто 2 Фев 2010 - 23:02

На Сенсас тубите с ароматизатори са на водна основа
Потвърдили са го много хора .. само трябва да проумейш че дип и ароматизатор са едно и също нещо :609c1f728720fb. Пък да ти кажа досега несъм чувал дип на спиртна основа .. може и да има .. ама освен моя друг несъм виждал. Щот спирта ако незнайш са испарява смях
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Вто 2 Фев 2010 - 23:09

Ба си, аз у нас имам инжинер химик, магистър технолог и дегустатор- това всичкото, на едно място, с възможно най-висока квалификация и модерна лаборатория на разположение и всички възможни комуникации и връзки за преки контакти и доставка на всеакви "суровини" в тази насока- добрата ламя Спаска(жената, де) :217b315cad77fe Да взема да се пробвам и аз в тази насока, а и скоро ще има под ръка и един доста голям и много убав гоьол, със всякакви обитатели в него...та.. 12666

п.п. айде, утре да не е, ама другата седмица ще постна "кое на каква основа е", на Сензас и МВДЕ и какъв %.
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Вто 2 Фев 2010 - 23:10

Атака бачо .. трябва да се искажат компетентни хора .. макар че, аз уж с такива съм се съветвал :dancingHappy_i
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Вто 2 Фев 2010 - 23:42

carpsliven2 написа:Атака бачо .. трябва да се искажат компетентни хора .. макар че, аз уж с такива съм се съветвал :dancingHappy_i

А, то тук никакви изказвания няма да има, ми трябва да се посвърши работа и аз сега я обмислям- не може да се отговори правилно, на неправилно зададен въпрос. Имам в предвид, да се понаправи това-онова; иначе за анализите на даденостите- няма проблем(спиртен, маслен, воден, %-ти... и т.н.)

п.п. как ше ги пробвам на оная в дългите шишета от Езерово... ш'са сбъркат дее.. sunglasses2
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  илия Сря 3 Фев 2010 - 6:09

На Сенсас ароматизаторите не са на водна основа sunglasses2 В тях си кисна пва продуктите за да се разтварят бавно sunglasses2


Последната промяна е направена от илия на Сря 3 Фев 2010 - 7:25; мнението е било променяно общо 1 път
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  илия Сря 3 Фев 2010 - 8:46

[You must be registered and logged in to see this link.]
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  Петър Василев Сря 3 Фев 2010 - 9:03

илия написа:[You must be registered and logged in to see this link.]
Така може ,но не копирайте статии,които са със защитени авторски права,защото ще ни декларират сайта за кражба на авторски права sunglasses2
Петър Василев
Петър Василев
администратор
  администратор

Регистриран на : 15.05.2009
Брой мнения : 6655 Рожд.дaта : 28.03.1968
Години : 56

http://www.gofishingbg.com

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Сря 3 Фев 2010 - 9:15

Аз, затова много си обичам руснаците..... dce6ea135d817e20cff5

Постнал съм в "библиотеката" един много подробен и добър материал, точно по тези(а и други) въпроси касаещи стръвта и подготовката и:

- автор: Кен Таунли (KenTownley, Англия)
- език: Руски

Книгата в буквалния смисъл е пътеводител на шаранджийските примамки; подробно и в детайли е описано всичко касаещо примамките и тяхната предварителна подготовка. Приятно четене:


[You must be registered and logged in to see this link.]



magnifier


Последната промяна е направена от Бачо Илия на Сря 3 Фев 2010 - 10:24; мнението е било променяно общо 2 пъти
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Сря 3 Фев 2010 - 10:00

Едва ли има повече писано по тези въпроси от този сайт:

[You must be registered and logged in to see this link.]

само си включете гугълския преводач! magnifier

п.п. Васко, най-отгоре е любимия ти "Робин-ред"!
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Сря 3 Фев 2010 - 15:05

комп


Последната промяна е направена от Бачо Илия на Сря 3 Фев 2010 - 17:43; мнението е било променяно общо 1 път
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  илия Сря 3 Фев 2010 - 16:21

Прочетете внимателно статията която съм пуснал.Там е написано какви компоненти са необходими за направата на дипове и ароматизатори, също и на каква основа се правят. sunglasses2
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Сря 3 Фев 2010 - 17:12

илия написа:Прочетете внимателно статията която съм пуснал.Там е написано какви компоненти са необходими за направата на дипове и ароматизатори, също и на каква основа се правят. sunglasses2

Мдаа... Никъде не видях олио, отделно дето автора категорично отрича ползването на пропилен глюкол, като разредител. Става дума само за етилов алкохол и глицерин!

Глицерин

Глицерин е тривиалното име на съединението пропан-1,2,3-триол, известно още като 1,2,3-триоксипропан (HOCH2CH(OH)-CH2OH), което представлява тривалентен алифатен алкохол. Друго, също разпространено име за същото вещество е глицерол, въведено с цел да се подчертае алкохолния характер на глицерина (наставката -ол се използва в химията за означаване на алкохоли).

Получава се при хидролиза на природни мазнини и масла. За първи път е получен от Карл Шееле през 1779 г. при осапуняване на мазнини.

физични свойства
Глицеролът е безцветна трудноподвижна течност, по - тежка от водата. Има сладък вкус, който е дал и тривиалното му наименование (от гр. гликерос- сладникав ). Сладникавият вкус се дължи на натрупването на хидроксилни групи в молекулата на съединението. Във водата глицеролът се разтваря във всяко отношение, нещо повече, той е хигроскопичен. Затова, прибавен към смеси, ги прави по-трудно съхливи. Например глицеролът се прибавя в кремове за ръце и др.

Понеже глицеролът съдържа хидроксилни групи, той също е алкохол, но за разлика от етиловия, той е многовалентен алкохол. Както при етиловият алкохол хидроксилните групи са функционалните групи на това съединение.
Глицеролът се получава от мазнини. За нуждите на промишлеността той се получава от нефта.

Физиологично действие и употреба .
За организма глицеролът е безвреден. Използва се като хранителна добавка. Той се прибавя към бонбоните с пълнеж. Глицеролът не дразни кожата. Той поддържа влажността на тютюна. Използва се и в полиграфията и в текстилната промишленост. Интересно е приложението на глицероловият тринитрат, по-известен като нитроглицерин. Той се използва като експлозив за производството на динамит, както и в медицината като лекарство.

Използва се в производството или обработката на:

взривни вещества (виж нитроглицерин);
кожа;
хартия;
като компонент на антифриза;
при някои лепила;
козметика и сапун;
при сладкарските изделия и алкохолни напитки (като хранителна добавка E422).
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  илия Сря 3 Фев 2010 - 18:41

Няма олио, има различни видове мазнини. sunglasses2
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Сря 3 Фев 2010 - 19:24

[quote="Secret Carp"]Бате Илия това което си постнал вече на 100% доказа това,което аз казах.
(има на алкохолна и маслена основа)
Може в тази статия да няма .. и все пак в един ароматизатор на сенсас ми шупна царевицата.Беше миналата година и така тръгнах да разпитвам дори и във форуми и навсякъде. Обяснението беше от доста хора че има такива на водна основа и там ако държиш царевицата ще пострада. Аз несъм компетентен по тази тема .. ако бях щях да правя и да продавам дипове. Тоз дип дет си го направил.. си направих и аз такъв.. само че тоз аромат дето ни го носат безплатно му е 600 лева килото. Нашия е с изтекъл срок или тафнат :609c1f728720fb
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Сря 3 Фев 2010 - 19:28

Пичове, я вижте каква фирмичка има на 300м от къщи:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Мноооо...го напред с материала по вноса на какво ли не, от къде ли не, и за кого ли не, в тези браншове sunglasses2
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Сря 3 Фев 2010 - 19:42

carpsliven2 написа:
Може в тази статия да няма .. и все пак в един ароматизатор на сенсас ми шупна царевицата.
Васко това дето шупна беше ароматизатор-не дип!Във дип досега не ми е шупвала царевица sunglasses2
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  Краси_поборника Сря 3 Фев 2010 - 20:47

Днес каква лекция слушах на тема аромати и овкусители направо се изморих, 41990 то не бяха валентни радикали,въглеводороди,на какъв принцип действат ароматите при разпадане,защо захарта е сладка а нама мирис и аналогично защо ванилията мирише приятно а има неприятен вкус,абе направо ме разбиха.
Ще зема да я доведа тази девойка на някоя среща да ви изнесе една лекция. 509158
Краси_поборника
Краси_поборника
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.07.2009
Брой мнения : 3139 Рожд.дaта : 15.03.1939
Години : 85

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Сря 3 Фев 2010 - 21:04

Краси_поборника написа:Днес каква лекция слушах на тема аромати и овкусители направо се изморих, 41990 то не бяха валентни радикали,въглеводороди,на какъв принцип действат ароматите при разпадане,защо захарта е сладка а нама мирис и аналогично защо ванилията мирише приятно а има неприятен вкус,абе направо ме разбиха.
Ще зема да я доведа тази девойка на някоя среща да ви изнесе една лекция. 509158

Нормално е , ама и кажи и тука в темата да ни изнесе една лекция .. за да научим и ние нещо.. добре ще е и ще е полезно за всички.. помоли я worshippy
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  илия Сря 3 Фев 2010 - 21:47

Kрасе, помоли я да спертне една малка лекция, конкретно за това което на интересува и да я пуснеш тук.Пък ние ще почерпим :dancingHappy_i
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  Краси_поборника Сря 3 Фев 2010 - 22:02

Незнам как ще стане,ще мисля нещо по въпроса,тя ми черта разни формули дето аз и хабер си нямам,пък и не е риболовец да земи да си направи регистрация,ама е купонджийка така че на някоя среща ако има възможност да я навия да дойде ще е най добре,значи тя ДИП не знае какво е ама на ароматите и разни там овкусители,инвитори,глицерини,каротини,и тем подобни е много в час.
Краси_поборника
Краси_поборника
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.07.2009
Брой мнения : 3139 Рожд.дaта : 15.03.1939
Години : 85

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Сря 3 Фев 2010 - 22:21

Кажи и за ароматизатор по концентриран .. след като го хвърлиш във водата и го извадиш след 2-3 часа .. пак да мирише. То аз ненамирам разлика между дип и ароматизатор.. Все едно я питай как да си направим концентрирана течна ванилия.
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  nerva Сря 3 Фев 2010 - 23:21

Ставаше на въпрос някаде в темата за унгарската царевица в( бурканчета) че падала при замятане.Да така е.На Дунава гоним дистанция около 60-70м и замятането е доста хамалско при положение че изхвърляш от 150до 300гр в зависимост от течението и дъното.Та има една царевица която е вакумирана в малки пакетчета с аромат на ванилия,мед и тн.Ако не се лъжа пак е производна на същите унгарски фирми,та нея я варя на бавен огън около 15 мин до набъбване,но да не се спука зърното.Нанизана на куката,2-3 зърна ,години наред ме радва с трофеи :dancingHappy_i и дано така да продължава.А пакетчето е само 1,30лв.
nerva
nerva
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.12.2009
Брой мнения : 95 Рожд.дaта : 09.04.1962
Години : 62

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  monilom Сря 3 Фев 2010 - 23:39

nerva написа:....
Сега вече е късно но ще можеш ли да я снимаш утре че нещо не зацепвам за какво става въпрос. :217b315cad77fe
monilom
monilom
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.11.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 11.03.1994
Години : 30

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  Иван Чет 4 Фев 2010 - 14:37

Някой да знае от каде да купя "ултра байт". Това е един ароматизатор в пласмасова ампула. Имаше ги преди почти във всеки магазин ама нещо изчезнаха.
Иван
Иван
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.07.2009
Брой мнения : 2475 Рожд.дaта : 20.10.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Чет 4 Фев 2010 - 14:51

drat написа:Някой да знае от каде да купя "ултра байт". Това е един ароматизатор в пласмасова ампула. Имаше ги преди почти във всеки магазин ама нещо изчезнаха.

Не върши работа; само дето рекламата му беше голяма... 60678
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 3 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите