GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Видове дипове (вижте за да знаете)

+33
Светозар Върбанов
koki
vatus
ПЛУВЧО
HarryCarp
flirtadjiika
matcata78
georg
ilko 63
eminem94
virbela
Pavkata 1977
Drakon_
СЪНДИ
Тянката
krasalumin
КИРО
Б.Василев
LFC
Иван
nerva
Петър Василев
valmet
Моряка
Nedeltcho Delev
monilom
Краси_поборника
илия
ivo75
nasco2
петко стоянов
YordanDanev
carpsliven2
37 posters

Страница 4 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Чет 4 Фев 2010 - 18:39

Аз имам някъде .. мога да ти прата един подарък .. само трябва да открия къде са
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  LFC Нед 7 Фев 2010 - 0:10

За да не пускам тема,реших да попитам в тази,че ми се вижда най-пряко свързана с въпроса ми.
Имам няколко празни кутийки от витамини с форма и размер на купешките бурканчета с царевица.Въпроса ми към вас е: Как бих могъл да премахна миризмата на витамини от кутийките?Има ли някакъв изпитан метод?Мисля да ги ползвам за царевица и разни аромати.
LFC
LFC
...........................
  ...........................

Регистриран на : 04.02.2010
Брой мнения : 53 Рожд.дaта : 30.10.1980
Години : 43

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Нед 7 Фев 2010 - 1:24

Държиш кутийката една седмица със вода и всичко заминава .. ама според мен нети пречи миризмата на витамини .. дори е положителна .. допълвай другия аромат и - атака :c74e58b88a3bc5


Последната промяна е направена от carpsliven2 на Чет 11 Фев 2010 - 19:52; мнението е било променяно общо 1 път
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  илия Нед 7 Фев 2010 - 6:40

Оцета неутрализира миризмите, така мисля. sunglasses2
илия
илия
вече не е сред нас

Регистриран на : 17.05.2009
Брой мнения : 1089 Рожд.дaта : 08.06.1969
Години : 54

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Пон 15 Фев 2010 - 11:35

Може да ползвате хлорна вар.. ако не друго поне ще е полезна за водоема и рибите..
аз съм ползвал преди време .. ама при мен не е дало ефект.. виждал съм хора които я ползват .. но незнам точното съотношение .. но не е добре да се прекалява със хлорната вар. Виждал съм да изсипват в развъдници и след питането ми .. отговаряха че, заради червенката по рибите.. а всички знаем че, червенка хващат при недостиг на кислород .. понеже понякога са много риби в малко пространство вода... мисля че, по нашите свободни водоеми .. скоро няма червенка да ги хване рибите no2
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Пон 15 Фев 2010 - 11:43

За обезмирисяването- трябва да се напълнят с прясно мляко за 24 часа(според мен) и това в много голяма степен ще свърши работа 12666
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Пон 15 Фев 2010 - 11:48

Тва несъм се сетил ама ще го пробвам Бачо question
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Пон 15 Фев 2010 - 11:52

carpsliven2 написа:Тва несъм се сетил ама ще го пробвам Бачо question

Млякото е много силен коагулант и се ползва за всякакви такива маневри; ползва се и за други подобни неща( меса, кожи..) но не са предмет на тази тема!
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  YordanDanev Нед 28 Фев 2010 - 17:27

Някой да е ползвал миризмата на виолетка за дип, че ми попадна една доза.
YordanDanev
YordanDanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.11.2009
Брой мнения : 627 Рожд.дaта : 25.02.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Нед 7 Мар 2010 - 14:33

И така.. открихме какво представлява световно известната скъпа съставка - Robin Red
Стар байтс пуснаха концентрат 500 грама за 32 лева.. веднага отидох и го купих.. ама неспрях до тука .. с бърз телефон отскочихме до лабораторията да кажат кави съставки има в туй ефикастно чудо. След час отидох да чуя новината .. която ми дойде като шамар.. Оказасе че Robin Red е червен пипер..смесен с малко лют пипер..
ее как може да съм давал толкова пари за червен пипер .. тука в БГ с лопата да го ринеш.. че така.. открихме и тази ефикастна съставка за шарана която ползват шаранджиите.. Ама познайте дали повече ще си купа робин ред .. или... ще отворя кухненския шкаф за подправки 12666
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  YordanDanev Нед 7 Мар 2010 - 14:47

Наистина това е изненадваща новина за тези съставки. Аз винаги съм си правел сам диповете, но сега ще започна със всякакви експеременти.
YordanDanev
YordanDanev
...........................
  ...........................

Регистриран на : 11.11.2009
Брой мнения : 627 Рожд.дaта : 25.02.1976
Години : 48

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Нед 7 Мар 2010 - 14:52

Сега като върна на кадър .. си месихме един хляб с червен пипер и олио .. после си правихме малки топчета .. закачахме на куката и така .. ама ловихме на плувка де с малка кукичка и тънка корда.. значи има ефект червения пипер .. изглежда и рибите обичат чушки
п.п. Можеби пъпеша също оказва някво влияние .. преди доста години .. така на майтап на един ямболски водоем .. некълвеше .. че видях някав стъпкан пъпеш на земята.. че намайтап закачих една семка.. и кат се почна едно хващане.. изглеждаше много невероятно..
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  monilom Нед 7 Мар 2010 - 15:11

Васко във филмите на Корда пича който снимат Дани Феърбрас винаги ама винаги във миска който хвърля с ракетата слага по 100-150 грама чили или лют пипер.Явно това е тайната на успеха. :dancingHappy_i :dancingHappy_i
monilom
monilom
...........................
  ...........................

Регистриран на : 21.11.2009
Брой мнения : 188 Рожд.дaта : 11.03.1994
Години : 30

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Нед 7 Мар 2010 - 15:24

Васко, аз писах в една тема, ма не мога да се сетя в коя точно, за червения пипер и яз.Тракиец, още по ученическите ми години. Въобще не става дума за риболов на плувка, а за куки номер 1-ви/2-ри, крушевидни топчета омесен хляб с пипер и малко олио. Към омесената топка постепенно се добавяха и много тънки пластове памук- за да не пада стръвта от куките. След това, в малко по-късни години, тази традиция се пренесе на Домлян, в последствие на Пясъчник и в ония, дащни от към шарани времена, работеше перфектно. :dancingHappy_i
Сега, по отношение на по-западните варианти- такъв сух ароматизатор на базата на сладък и лютив червен пипер имат МВДЕ - опаковките по 250гр, ръждивочервен прах и частици с надпис "ROACH"- това фактически се прдлага като ароматизатор за едри червеноперки и бабушки, като е държан 14-15 години в дълбока тайна от "изобретателя"- покойния вече Марсел Ван ден Ейнде. През този период, белгийския национален отбор става два пъти световен шампион, а Марсел ВДЕ- един път индивидуално. След това чак е пуснат на пазара във вида в който е и днес; фактически, империята МВДЕ започва да се гради от именно този сладък и лютив червен пипер.
Специално този които в момента се продава е до толкова лютив, че само като се вдъхне от отворения пакет или от ароматизирана захранка е достатъчно за да се усети! Не знам, дали тази смес в пакетчетата може да се ползва като базова смес за правене на ДИП и как, и с какво точно трябва да се забърка; може би трябва и да се премели наново, щото частиците са доста едри. 12666
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Нед 7 Мар 2010 - 15:40

Лютото се слага само с една цел .. да се изгони дребосъка .. тези тънки номера ги прилагаме доста отдавна за да нени нападат таранките :dancingHappy_i
п.п. Бачо Илия .. може и това дет викаш да е много ефикасно.. но трябва да се смели в кафемелачка да се сложи в бурканче глицерин.. на аптеките го подават по 90 стотинки.. добре е да се добави нещо сладко.. само че, още несъм разбрал кое е по-добре - захар или подсладител ?
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Нед 7 Мар 2010 - 15:43

monilom написа:Васко във филмите на Корда пича който снимат Дани Феърбрас винаги ама винаги във миска който хвърля с ракетата слага по 100-150 грама чили или лют пипер.Явно това е тайната на успеха. :dancingHappy_i :dancingHappy_i

Несъм гледал филма .. понеже необичам да гледам такива филми .. но както написах.. това се слага с една цел .. да изгони дребосъка .. тоз Дани Феърбрас .. голяма скрънза.. сакън таранките да не му изядът манджата смях
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Нед 7 Мар 2010 - 16:12

Ей за този ароматизатор става дума:

[You must be registered and logged in to see this image.]

226711
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  Б.Василев Пон 8 Мар 2010 - 12:36

carpsliven2 написа:И така.. открихме какво представлява световно известната скъпа съставка - Robin Red
Стар байтс пуснаха концентрат 500 грама за 32 лева.. веднага отидох и го купих.. ама неспрях до тука .. с бърз телефон отскочихме до лабораторията да кажат кави съставки има в туй ефикастно чудо. След час отидох да чуя новината .. която ми дойде като шамар.. Оказасе че Robin Red е червен пипер..смесен с малко лют пипер..
ее как може да съм давал толкова пари за червен пипер .. тука в БГ с лопата да го ринеш.. че така.. открихме и тази ефикастна съставка за шарана която ползват шаранджиите.. Ама познайте дали повече ще си купа робин ред .. или... ще отворя кухненския шкаф за подправки 12666


Вчера 07.03.2010 след като прочетох това се заех и аз да сътворя нещо от сорта Васко ми помагаше много но по скайпа за което му благодаря много за съдействието (та нали той е главния инжинер в тази тежка задача)
1изпратих голямата ми дъщеря до аптеката да вземе лавандулов спирт 100 мл
[You must be registered and logged in to see this image.]
2 вече имахме нужните ни съставки черевен пипер 3 вида но едва ли ще се различат от снимките
[You must be registered and logged in to see this image.]
3 малко лют черевен пипер който обаче не беше смелен и се наложи да го меля няколко пъти за да се получи това което исках ето го и него
[You must be registered and logged in to see this image.]
4 взех една стара мелничка за черен пипер и се почна ходене по мъките докато го смеля де
[You must be registered and logged in to see this image.]
накрая се получи това
[You must be registered and logged in to see this image.]
взех едно бурканче от лютеница и започнах да смесвам съставките
[You must be registered and logged in to see this image.]
5 взех и млко сметана на прах и добавих и от нея
[You must be registered and logged in to see this image.]
колко еточно не зная ама всичко е на око горе доло
6 взех и мако пудра захар и добавих и от нея около 4 чаени лъжички
[You must be registered and logged in to see this image.]
така ми казаха колкото повече по добре ама да не прекалявам де , след което смесих всички съставки
[You must be registered and logged in to see this image.]
у така накрая се получи това което сутворих (не сам а с помоща на главния инженер Васко)
[You must be registered and logged in to see this image.]
след което се сетихме че сме забравили да сложим и най важната подправка( сол ) която всъщност е толкова малко че дори и да я бяхме забравили едва ли щеше да е от значение около половин кафена лъжичка така приключих с вчерашната ни творба ако се сетя нещо ще го добавя в последствие ако някой го интересува нещо да пита ще помагам до колкото зная
п.п Сега остана долгото чакане да се пробва 12666 и да се види дали сме направили нещо
п.п 2 Васе ако се сетиш нещо моляте допълни го и да се тества трябва но кога 12666 вие ще кажете
Дано да съм бил полезен на някой :609c1f728720fb
Б.Василев
Б.Василев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 587 Рожд.дaта : 06.02.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Пон 8 Мар 2010 - 12:53

Трябва да измислиш име на дип'а .. кат се оправи малко времето ще го тестваме :dancingHappy_i
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Пон 8 Мар 2010 - 12:56

Ми глицерин няма ли? 12666
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  ???? Пон 8 Мар 2010 - 12:58

За трудностите при този опит колега мога да кажа само :thumbsupsmiley
Ще чакам с нетърпение да споделиш дали работи това нещо, защото наистина е пладнешки обир по тези магазини да си копуваме дипове които струват много пари, а в същност в тях няма нищо кой знае какво.
Ако не проработи поне ще си имаш идеална подправка за шкембе чорба eyeballs_icon
Anonymous
????
Гост


Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  Б.Василев Пон 8 Мар 2010 - 13:05

Бачо Илия написа:Ми глицерин няма ли? 12666
не Бачо не са ми казали да слагам иначе какво пречи да се сложи само да ми поясниш в какво съотношение да бъде ако ти е удобно де :609c1f728720fb
Б.Василев
Б.Василев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 587 Рожд.дaта : 06.02.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  Б.Василев Пон 8 Мар 2010 - 13:09

uzov написа:
.
Ако не проработи поне ще си имаш идеална подправка за шкембе чорба eyeballs_icon

незнам колега колко ще е ефикастна за шкембе чорба с тоя спирт ама докато не се пробва няма как да се констатира иначе не е лошо като идея да си подобно нещо (без спирт)и след дълъг уморителен :1db1cce6422ce9 с приятни хора на сутрента да се направи и една чорба много помага след c89efc4fcfd1799d5a7d
Б.Василев
Б.Василев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 587 Рожд.дaта : 06.02.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  carpsliven2 Пон 8 Мар 2010 - 13:13

Спокойно .. ако неще да работи .. знам някой тайнички .. ще добавим и малко етерични масла и ще го накараме да работи.. Ние Българите сме способни на всичко.. няма да се оставим да ни ...... Нали знаете че сговорна дружина планина повдига..
carpsliven2
carpsliven2
...........................
  ...........................

Регистриран на : 18.05.2009
Брой мнения : 2111 Рожд.дaта : 09.08.1972
Години : 51

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  Б.Василев Пон 8 Мар 2010 - 13:19

carpsliven2 написа:Нали знаете че сговорна дружина планина повдига..

ок Васе за сега остава така но не ми пречи да забъркам още един с глецерин да видим и там какво ще се получи magnifier
Б.Василев
Б.Василев
...........................
  ...........................

Регистриран на : 23.05.2009
Брой мнения : 587 Рожд.дaта : 06.02.1979
Години : 45

Върнете се в началото Go down

Видове дипове (вижте за да знаете) - Page 4 Empty Re: Видове дипове (вижте за да знаете)

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите