GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

сезон 2016

+19
gogo26
EU_BG_akademika
Моряка
baretata
sistefanov
Любак
antares
rap66
КИРО
ПЛУВЧО
tiho_roev
belly
Васил
iamyordan
shibailo
ДЯДО ИВАН
костреж
roko koko
rikitikitavi
23 posters

Страница 6 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  rikitikitavi Пет 10 Юни 2016 - 22:30

Разбрах,че е останал на стрелата. Извинявай.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  rikitikitavi Съб 11 Юни 2016 - 19:59

Днес видях мурмури на буната. ( морски овчици). Бяха две риби в пасаж от половин килограмови платерини. Дойдоха на щракалката. Взех едната да я покажа. Малка е ама за първи път виждам(250гр.).

[You must be registered and logged in to see this image.]

Да си призная на вкус не беше нещо особено. Определено повече очаквах.  Осемстотин грамовата платерина беше поне две нива нагоре в класацията. И двете риби бяха правени на скара.

За статистиката взех и осем дози кефали и платерини.
Като цяло рибите идват на музиката.  В 9:00 бях напълнил кукана почти до края му. После за петнайсет минути го натъпках до откат.
Водата осезаемо мътна. Рибата много плашлива и стресирана. Имам поне шест пропуска и тти скъсани риби.
Кефа повече от максимален.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  rikitikitavi Пон 13 Юни 2016 - 3:50

Абе аз съм забравил да се похваля каква баня имам за обличане на неопрени. Ей я.
[You must be registered and logged in to see this image.]
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  boysa Пон 13 Юни 2016 - 9:45

Здравейте!
 Поздравления на Всички за споделянето и успехите!
Извинявам се първо на Ники и на всички останали, че не намерих време да споделя!
Сега накратко ще опиша. 
Сряда вечерна за час на буната на водните ски.
За 40 мин. една рибка.
Четвъртък след работа с Иво малко по-на запад. 4 рибки, като едната, която стрелях беше пъстърва.
Иво чак сега гледах клипа. видях, че е ударена лошо и извиках Иво да я стреля. Той взе че я хвана.
Петък сутринта с Ники. Трети открит урок.
Ники, се е постарал, като учител и е открил нови висини. Аз гледах само Кефка и два пъти видях Кефали.
Единият мина на далеко а другият беше на стрелата на Ники. Останалите ги гледах на кукана му.
Ники, като ме видя колко мие виснал носа ми даде две риби за кадем. Благодаря Ники!
не стига и това ми по обяд се обади и вика влизай си по старият начин. 
Така от 2-5 пак бях на вода.
Видах доста рибки, Един сърфист и един колега с нови карбонови плавници Иван.
 За първите десет минути имах две платерини.
Най-добрият ми от към кефали ден до сега. 4 бр. 
Събота лозе и към 20 съм на буната в Каварна много мътно а и съм изморен. Погледах въдичарите.
Неделя Болата. Странно няма колеги във водата. Само Петър Стойчев, като тюлен, че водата е студена.
Та доста клатеше вълната, но имаше рибки. Този път Кефка се представи на ниво. Беше си сложила доста грим. За три часа имам 8 изстрела и три риби. Стрелях и с две ръце и каубойската. Рибите бяха бавни, но това е от вълните, няколко пъти ми сваляха маската от лицето.  На всичките места почистих и камъните от рапани. 
 Ники тези дни ще гледам на разкажа по-подробно. Благодаря ти!
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  ivo_shogun Пон 13 Юни 2016 - 12:08

И от мен малко, четвъртък с Боби след работа , много пропуски и заряд за саморазправа при нова възможност и в събота вечер се отчетох с три кефала и две платерини докато не загубих шнорхел,а в неделя сутринта взех за сефте и Марийка и.....  Подарих два кефала и един скъсах и останалите са на снимката.....по късно че не мога да ги намаля от тел.
ivo_shogun
ivo_shogun
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2014
Брой мнения : 79 Рожд.дaта : 13.05.1981
Години : 42

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  ПЛУВЧО Пон 13 Юни 2016 - 15:14

rikitikitavi написа:Днес видях мурмури на буната. ( морски овчици). Бяха две риби в пасаж от половин килограмови платерини. Дойдоха на щракалката. Взех едната да я покажа. Малка е ама за първи път виждам(250гр.).

[You must be registered and logged in to see this image.]

.
Не знаех,че се навъртат у нашия "гьол".Бравос за слуката!Интириора в банята много ми допадна!
ПЛУВЧО
ПЛУВЧО
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.12.2009
Брой мнения : 7387 Рожд.дaта : 01.12.1970
Години : 53

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  boysa Пон 13 Юни 2016 - 16:56

Трети открит урок
 
Водата в морето вече се беше стоплила. Заредиха се няколко добри дни за гмуркане. Дъщерята е на балкан, жената си взе колело а моите задачи след работа бяха почти намалели.
Бяхме се чули с Ники и той споделяше впечатления, които ме зареждаха с оптимизъм.  В службата също бях наваксал със задачите и така в четвъртък си пуснах отпуска за един ден.
Обадих се на Ники да се разберем. Той както обикновено е прегледал прогнозите, чертал е карти и подредил пъзелите. Разбрахме се влизане сутрин рано. Нещата ми почти бяха подредени от предният ден . Само бях свалил неопреновите неща да минат през сладка вода и дори не ги бях прострял да съхнат. Нагласих си телефона да звъни час преди уреченото време.
Видях, че нямам много ток и го сложих да се зарежда, както обикновено в хола. Легна си малко късно, но се надявах да се събудя на време. Да ама не.
 Жената ме буди и вика телефона звъни. Гледам Ники.
-Здравей ще закъснея малко.
-И аз също. Отговарям и бягам към банята хвърлям две шепи вода и бързо се обличам. Вземам чантата с неопрените и потеглям. Добре, че е рано и няма много движение. Не нарушавам правилата и в уреченото допълнително време съм на буната.  Само не бях изпълнил уговорката да съм облечен.
 Ники ме подканя да побързам. Аз още не съм се събудил и гледам да съм бърз. Та в бързината съм забравил и кукана в къщи, че вчера имаше една интересна рибка на него. Имам и материал за друг в колата, но Ники ми предложи неговият за буй- с метална проволка.
 Ники погледна Кефка и каза, че трябва да е по-голяма.
 После се правихме на козли и след минутка  бяхме във водата. Ники разположи постовете и даде наставления. Да не цопам много, харпуна да не стърчи да почуквам по камъните.
Слънцето се беше вече подало над дърветата и радостно ни приветстваше. Усетих мига на топлота и му се полюбувах. Какво по добро да си във водата слънцето да те подканя да я погалиш, както то те гали и то и да благодариш за възможността да се насладиш на мига.
Ники вече се беше потопил.  Не след дълго дочух и изстрел и и после едно
Юююхууу!
Ники вече имаше рибка. Едно хубаво кефалче.
 Време е и аз да се заема да видя какво се случва при Кефка.
Водата си е топла, на дъното е малко мътничко, но все пак има някаква видимост.
Направих няколко гмуркания. Нещо в апнеята ми куца. Никаква я няма. Дали съм я забравил накъде в предният сезон или пък неспортуването и цигарите са си я задели. Нещо не усещам така, както трябва да бъде напрегнат съм. Нещо ми тежи.
 
След малко Ники пак се появява. Гледам на кръста вече не е една риба. Не са и две а три хубави кефала. Пък аз още не съм видял рибки.
Ники пита дали почуквам казвам му, че го правя, но той отговаря, че не чувал. Значи не го правя както трябва. Опитвам се да наблегна на чукането. Различни видове.  Чуч, чук пауза чук, чук пауза. Друг вид -Чук пауза чук пауза. Трети Чук, чук, чук пауза чук, чук.
После се усетих, че само чукам пък все пак съм в морето, нещо не му е тук мястото и още на съм видял хубава рибка, като изключим Кефка. Да не вземе някоя русалка да дойде.
Излизам да раздишвам в камъните. Гледам на куката има платерина, явно Ники иска да ми даде малко късмет. Отивам да го потърся. Да оставя малко Кефка на мира да и се полюбуват. Правя няколко гмуркания на познатите места. Дори и платеринки не виждам а само чучоринки.
Връщам се на позиция и гледам Ники си свалил кукана. Завързал един камък и го сложил за тежест. Такова прелест. Слънцето е огряло четири хубави кефала и лъчите му играят по блестящите им сребристи тела.
Ники ме вика на неговата позиция.  Показва ми къде е легнал как стои, къде е разположен харпуна. но на мен апнеята ми пак е някъде забегнала. На излизане махам здраво с плавници така хубаво, че му замътвам позицията.   Правим разбор.
Ники вика имало ги и аз виждам, че ги има по кукана. Знам, че ги има, но не ги виждам.
Ники ляга и на моята позиция и взема кефал. Подарява ми го. Казва, че така се прави.
Знам, че иска да ме накара да се отпусна и да се представя добре и най вече да се насладя на преживяването.   Благодаря Ники за отношението. Знаеш, че рибата не ми е толкова важна. Най-цена приятелството.
 Нали сме мъже винаги между нас от както свят светува има съревнования.  Винаги е имало добри ловци и не толкова добри. Това зависи от много неща от подготовката, опита умението да се анализира, обстановката състоянието на ловеца от това колко сме отдадени на нещата.
 За да увеличат своят улов мъжете са започнали да се събират в групи и да ловуват заедно. Така придобивали повече опит и си споделяли уменията. Сред тях винаги е имало такива, които са се отличавали със своите знания или умения. Всички в групата са се поучавали от тях и са ги правили свои предводители или учители.  Били са им благодарни за споделените неща и научените знания. Това дали ще придобият техните умения зависи само от тях.  Учителите пък за да подържат нивото трябва да намерят начин да придобият нови познания и да разширят възможностите за улов.  Благодаря Ники, както за споделеният улов, най-вече за споделените неща и това, че продължаваш напред към висините на дълбините!
 В този така наречен напредък днес човекът е станал върховният хищник на нашата планета.
Преминал е през много перипети и е успял да постигне това, което сме сега.  Тази ни възможност трябва да ни прави много по отговорни за опазването на всичко около нас.
Тогава, когото при индианците са се появили билите ловци и са започнали да избиват голяма част от животните и да използват техните ресурси се е получило така, че в началото е имало огромни трофей а после популацията на почти всички видове е намаляла.
Въпреки това човек никога няма да се откаже да ловува. Новите възможности и открития само ще ни дадат повече възможности. Това е така и с уменията, колкото повече умения имаме толкова по-добри  ловци ставаме.  Колкото по-добри ловци ставаме толкова повече почваме да се замисляме за това, което ловуваме, как да го опазим и накараме да се увеличава.
Ловците през зимата слагат храна за да може дивечът да оцелее и по-голяма част да има поколение.
  
   Та при разбора Ники каза, че съм държал много на пред харпуна и ги плаша.
Знаех, че не ми е рибно, нещо във бързината и умората и мисленето и нещо не е наред.
Оставих харпуна.  Да преценя дали от него не ги виждам. 
Варно, че видях един, но беше на стрелата на Ники. Малко преди това чух изстрел и в първият момент появата на Кефал със стрела, не ми беше толкова странна.
Пробвах и на други места без харпун е все същата работа. Не виждам риба.
Беше ми станало и студено. Недоспиването ставането рано, дупките в ботите и ръкавиците, както и не виждането на риби за покачване на адреналина и пренебрегването на студа ми подсказа да изляза. Дори обиколих буната а Ники мина направо през тетраподите. Дори и при обиколката пак не ги видях.
 
Изводи
 
Относно Мюретата-работят. Колкото повече старание и умения са вложени толкова, по-добре работят.
При близо едно до друго мюре отиват повече към по-голямото.
Ако имаш и цигулка резултата е още по изразен.
Всичко това работи ако се гмуркаш правилко, ако си тих, имаш достатъчно време да изчакаш и да излезеш и си настроен положително.  ,,Аз мога“, както казва Лагутин намерено пак от Ники.
 
 
Ники каза, че е важна музиката.  Само трябва си настроиш инструмента на честотата на публиката.
 
Днес видях, колко много грешки могат да се направят и как , ,,като няма риби пак има и като има риба пак няма“-Ники
  Блогодара!
Да знаеш, че то не за всеки урок ми за всяко споделено умение ти благодаря!
 
Да но денят не приключи така.
Тръгнах да се прибирам и да посвърша някоя друга задачка.  Малко преди обяд се усетих доста изморен и прецених, че имам нужда от час почивка. Легнах и си починах добре усетих как мислите пак ме поведоха към морето. Точно взех да хапна нещо и телефона звънни.
Ники
 -А що не вземеш да влезеш и след обяд, но не там където бяхме а на другото място. Да постреляш малко рибки, но по старият начин.
Като добър учител, след като видя че не съм подготвен за материала е мислел и за домашно, като ми каза и мястото на което да го напиша.
 
 Този път мислите ми бяха на една вълна.
Изчаках още час два и си отправих към мястото за домашно.
Паркирам колата и гледам идват едни младоженци да си правят фото сесия. Изчаках ги малко да не им развалям снимките, дори предложих да преместя колата, но те не пожелаха. Изчаках ги да се отдалечат все пак аз за никъде не бързах. Облякох се спокойно взех и новият буй.
В морето бяха почнали да се образуват зайчета. Там където бях решил да гмуркам имаше и доста пяна. За въже на буя съм сложи два метра ластик. Исках да пробвам как ще се държи на вълни. Бях прочел от Явор, че сега имало някакъв силиконов и много добре се е държал. Та реших да пробвам първо с обикновен от  строителен магазин.
Нарамих нещата и към водата. Преди да се потопя също усетих една свобода и едно спокойствие. Със първото гмуркане нещо спокойствието намаля.
Идват рибки
Не са големи, но минават. Първи поздравителен изстрел да им кажа, че съм тук.
 Зареждам и гледам пак минават. Един хубав дълъг пасаж с платерини. На бързо слагам и вторият ластик и успявам да прицеля една от последните.  Малко далечен изстрел, но първата рибка е уцелена, дори и леко подръпна. След кратка борба в която успя да навие линията на въжето вече е на кукана.
Минават още два три пасажа. Трети изстрел и втората рибка е факт. Поглеждам не са минали и 10 мин от както съм във водата. Поглеждам към буя доста добре се държи ластика го държи на разстояние от камъните и от буната. На него е и кутийката с ключа. И тя е над водата. Колата и тя се вижда.
 Продължавам да виждам рибки, но нещо вече си имам две и искам по-добро, като знам че ги има въпреки че ги няма. Така по едно време съм легнал в посока та от която идват платерините и от към гъбря ми идва на един хубав кефал. Успях да го стрелям, но само няколко люспи му опадаха, беше далечен.
Почнах да ги търся малко по на долу. Там и поведението на платерините ,като през лятото
Идват направо към теб и те обикалят. Та при една такава обиколка в края гледам и една кефска опашка да се помятва, като байрак, ма как се стреля по байрак Той толкова бързо се повява.
 Чувам едно ПАЙСЕ оглеждам се и гледем един сърфист да  повява платното на сърфа.
 -Има ли кефали.
Казвам, че видях един.
Той вика аз вчера 12парчета но ей там.
 Ти ги можеш викам.
Последва раздишване в камъните. Гледам от посоката на платерините  минава и една хубава рибка не с двеста, но към деветдесет и пет дава газ към Каварна. Далечен изстрел и го гледам на стрелата.
Улучен е в гърба. Стрелата е преминала на половина и рибката почти не помръдва.
Адреналина се покачи рибката е добра Кефал с добри размери. Вадя я над водата извиквам едно Юху.  Както се покачи адреналина така и нещо умората се покачва или нее точно умора а една тежест. Почнах да се опитвам да помисля, какво е. Не можех да се сетя от какво е това напрежение освен  да сваля жилетката с тежестите.  Тази свобода съм чакал. Дали от товара или от свободата на дишането усетих как следващите гмуркания апнеята почваше да се подобрява, а и не само апнеята. Настроението също. Рибите и те усетили промяната и започнаха да ме наобикалят. 
Гледам някакъв голям силует. Колега е дошъл. Изплувам и чакам да излезе подвиквам да се знаем.  Гледам го без буй предлагам да се гмуркаме подред  да не си пречим. Той се похвалва с новите си карбонови плавници били не толкова леке, колкото давали едно бързо плуване направо бил учуден.  Казвал се Иван и влизал от брега.
Малко след това си тръгна.
 Аз доволен от споделеното. Поглеждам вече съм от два часа във водата още час и ще тръгвам.
Ма като тръгна една риба едни платерини водата се избистри съзнанието също, сърцето спокойно и дори намирам част от двете с апнеята от предният сезон.
 Дишам спокойно и бавно поемам последните глъдки въздух. Правя китово салто два три маха и плавно пикирам на долу. Помагам си с ръка да се понеса към позицията. Усещам музиката и почуквам нежно по камъка чук, чук.
Идват платеринка после още една и после десетина. Не ги закачам и след малко се появява една по-голяма рибка плува право срещу стрелата.  Вече е на две педи от нея. Не чакам да се обърне и стрелям право в главата. Рибата почти не помръдва. Изплувам бавно и издърпвам стрелата в камъните. Да не плаша другите. Държа кефала здраво.  Вече съм по-спокоен при обработването на рибата. Бях благодарен и на една, но две е още по добре.
Следващите гмуркания са в реки от платерини идват и си отиват.
При едно направо стават стена  от риба до повърхността. Гледката е красива почти забравям, че съм там и идват едни хубави кефали появяват се зад сцената и повдигат завесата от платерини.
Успявам да поведа тази която си избирам. Стрелям и последва здраво дърпане.      Те това дърпане чакам. Виждам рибата е уцелена добре и се наслаждавам на дърпането . После я пускам да полегне колкото да хвана стрелата, както каза Юли. И накрая събирам двата края и придърпвам.  Трети хубав кефал слагам на кукана. Вече не мога да се позная. Изравнявам постижението от предният сезон на три кефала. Продължавам и пак същата картина  само дето съм на няколко метра настрани и дори и там минават. Тук вече си е рутина и емоцията е намаляла.  Усещам, че трябва да спра. Няма смисъл. Оставям хърпуна  и почиствам няколко камъка от рапаните. Дори май доста нетежаха, че да видим новият буй дали ще ги издържи. Буят се справи доста добре и с тази задача. Излязох доволен.
Бях си направил домашното. Сега остава само да го напиша и Учителя да го провери и да напише  два три реда за забележки.
 

Благодаря Ники за подкрепата и знанията, които споделяш!

[You must be registered and logged in to see this image.]
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  ivo_shogun Пон 13 Юни 2016 - 22:15

Поне успях видео да обработя някво на част от рибетата
[You must be registered and logged in to see this link.]
ivo_shogun
ivo_shogun
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2014
Брой мнения : 79 Рожд.дaта : 13.05.1981
Години : 42

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  ivo_shogun Пон 13 Юни 2016 - 23:31

Браво Боби, страхотен разказвач си и пренасяш в един друг свят изпълнен с твоите приключения и усещания както само ти си можеш! Много харпунджии и др четат с кеф и се пренасят в твоят свят :) Поздравления и за старанието и труда за да ни помагаш пак да се потапяме с теб в синьото :) В твоя стил  благодаря за споделеното, наученото и приятелството ми с теб, Ники и другите момчета, които с удоволствое споделят и учат по неопитните!
В допълнение на твоето наблюдение към мюретата забелязах че: в случая се засякох с мой бивш колега и приятел на годините на баща ми като и двамата бяхме за първи път с мюрета! моето от дърво с перки ,но не толкова изпипано а неговото от фибран и оформено много добре , но само с опашка! при гмурканията забелязах как кефала отиде отгоре му и му се отърка та само го чаках да се отдръпне леко за да го снимам :) жалко че камерата нямаше батерия за да ви покажа, както и двойния улов с един изстрел , но важното е че си запечатах тия страхотни моменти! Пожелавам на всички много слука и поводи за споделяне!
ivo_shogun
ivo_shogun
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2014
Брой мнения : 79 Рожд.дaта : 13.05.1981
Години : 42

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  rikitikitavi Сря 15 Юни 2016 - 12:20

Днес след снощната буря морето беше кофти. Мъртвак дето дърпа на вътре и то здраво. Вълната над метър и спокойно те търкаля навсякъде. Видимост към метър. За капак ми се изхлузи въжето на новия ластик(добре носих резервни в колата и с една разходка се оправиха нещата). В тази ситуация и апнея никаква нямах. Седя по 30 секунди. Рибите плуваха основно на повърхността. Голям зор видях да сваля няколко на дъното, че и да улуча някоя от тях.
Взех петнайсет хубави риби въпреки всички минуси. А в 10:12си пиех кафето.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  baretata Пет 17 Юни 2016 - 18:30

Някоя друга от днес.
[You must be registered and logged in to see this image.]
baretata
baretata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 307 Рожд.дaта : 20.10.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  Любак Пет 17 Юни 2016 - 20:44

baretata написа:....................




Майтапа си е майтап, d5116e0ebf2fc8f68ade но имам ли шанс на дъно ?
Или рибата се държи само около тетраподите. 12666


Последната промяна е направена от Любак на Съб 18 Юни 2016 - 10:14; мнението е било променяно общо 1 път
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  baretata Пет 17 Юни 2016 - 20:48

Според мен нямащ никакъв шанс на дъно, кефала се движи в ято след женската и не го интересува нищо друго. Минават като торпили или минават за да видят мюрето и тогава ги навестява стрелата. Не мисля че ще дойде да яде на дъно или плувка. Просто държането им в тоя момент е само оплождане.
baretata
baretata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 307 Рожд.дaта : 20.10.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  Любак Пет 17 Юни 2016 - 20:50

baretata написа:Според мен нямаш никакъв шанс на дъно, ...........

65ace96196811c664645  135d02aa35ad75a2cb71
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  ivo_shogun Пет 17 Юни 2016 - 23:12

уау, Златко пак е бил в акция по задържане на кефали :)) Страхотен улов приятелю!
ivo_shogun
ivo_shogun
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2014
Брой мнения : 79 Рожд.дaта : 13.05.1981
Години : 42

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  rikitikitavi Съб 18 Юни 2016 - 9:47

baretata написа:Виж сега, аз съм милиционер и аматьор риболовец. Въпросите към Николай, той е профито, аз само пригласям.
Абе не е баш така ама то скромността красяла. Истината е че влизам повечко пъти и от там по-лесно налучквам моментните пътеки.
Пък големи риби всеки може да улучи.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  baretata Съб 18 Юни 2016 - 14:08

Днес за два часа , само пет риби. Много мътно , и голяма вълна , утрепа ме.
baretata
baretata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 307 Рожд.дaта : 20.10.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  ivo_shogun Съб 18 Юни 2016 - 20:24

Поздравления за упоритостта и труда Златко!
ivo_shogun
ivo_shogun
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2014
Брой мнения : 79 Рожд.дaта : 13.05.1981
Години : 42

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  baretata Пон 20 Юни 2016 - 16:51

Мерси приятелю, днес у голямата вълна на Ной и големия мъртвак пак се записах с една риба и един пропуск. Ама видимостта под метър беше.
baretata
baretata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 307 Рожд.дaта : 20.10.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  boysa Вто 21 Юни 2016 - 12:19

Много добре работите и хубави рибки хващате.
Аз малко забегнах на планина, но тези дни мисля да продължа по-често да посещавам морето.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  rikitikitavi Вто 21 Юни 2016 - 12:41

Влизайте че и аз съм в планината. Като си дойда ще гледам да се топна. Та Злате остави три рибки и за мен.
Пп да ги разбиете Ей. НАСЛУКА
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  ivo_shogun Сря 22 Юни 2016 - 12:21

Днес успях да направя видео от 17 вечерта и 18ти сутринта с три кефала по килце [You must be registered and logged in to see this link.]
ivo_shogun
ivo_shogun
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2014
Брой мнения : 79 Рожд.дaта : 13.05.1981
Години : 42

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  baretata Сря 22 Юни 2016 - 17:33

Голяма мъка днес, рибата я нямаше, ама колкото можах взех. Една скъсана и няколко пропуска. Нямах ден.
[You must be registered and logged in to see this image.]
baretata
baretata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 307 Рожд.дaта : 20.10.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  rikitikitavi Сря 22 Юни 2016 - 19:54

Барета, на пет взети кефала да кажеш, че я нямало рибата.....ша та шамари Нептун за таквиз приказки, да знаиш( пиша от горчив личен опит)

Пп отличен резултат. Искам още.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  ivo_shogun Сря 22 Юни 2016 - 22:37

И ние с Боби след работа се отчетохме с по пет риПки ,но репортажа от него утре а видеото от мен :) Поздравления Злате, и на това трябва да сме доволни :)
ivo_shogun
ivo_shogun
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2014
Брой мнения : 79 Рожд.дaта : 13.05.1981
Години : 42

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 6 Empty Re: сезон 2016

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 6 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите