GO FISHING BG.ForumsClub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

сезон 2016

+19
gogo26
EU_BG_akademika
Моряка
baretata
sistefanov
Любак
antares
rap66
КИРО
ПЛУВЧО
tiho_roev
belly
Васил
iamyordan
shibailo
ДЯДО ИВАН
костреж
roko koko
rikitikitavi
23 posters

Страница 8 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  boysa Пет 22 Юли 2016 - 10:18

[You must be registered and logged in to see this image.]" />

 Рибата улови Иво. Чакаме да разкаже.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  Любак Пет 22 Юли 2016 - 10:34

А'бе Боянчо, :аххх:  едната снимка не се вижда, а другата е много мимюн, че нищо не различавам.



Последната промяна е направена от Любак на Пет 22 Юли 2016 - 12:06; мнението е било променяно общо 1 път
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  ivo_shogun Пет 22 Юли 2016 - 11:38

Да разкажа и аз за последното гмуркане с Боби след работа в понеделник вечерта. Чухме се с Боби през деня и той ме пита дали да не се натопим довечера а аз имах идея да играя волейбол малко и после в залата тренировка и предложих да отидем във вторник понеже като бях по гръцко на плаж до Кавала за няколко часа си бях взел маската къси плавници и харпуна за всеки случай да поразгледам как е там,но след изстрел по една врана в дупка на 7-8 м стрелата се удари странично в скалата и скъса линията точно в основата и и враната така ще си умре там а беше хубава и не бях готов за гмуркане но Боби настоя да е днес и че ще ми помогне да се стъкмя. Чакахме се вкъщи като Боби стъкмяваше нова линия на харпуна а аз да наредя колана и да приготвя екипировката по набързо и скочихме в колата и към морето а такъв силен вятър имаше че си казахме ако не става се прибираме. За учудване морето беше тава в близост до брега и се облякохме набързо и цоп в морето. Още на първото гмуркане да заложа мюрето и се задават любопитни платерини и хоп първата на кукана. Последвалите гмуркания доста платерини но малки размери. При едно гмуркане гмуркане един кефал намина да ме огледа и се озова на кукана. Направи ми впечатление че са малко кефалите този път а пасажи малки платерини на почти всички гмуркания. Обикаляхме буната търсейки по едри и минаха по едри платерини избрах си най едрата изстрел и забегна със стрелата на вътре и защо ме домързя да я гоня а издърпах линията и докато си дърпаше и спря. Доядя ме на себе си защото не ми е за първи път. Докато се бях скрил в една дупка изневиделица се стрелка пасаж големи кефали и инстинктивно тази пред стрелата я отнесе здраво на вътре и аз тръгнах след нея да не скъсам и допре се поспя да ме дърпа навътре та поех въздух и се гмурнах да я натисна на дъното и като я видях с кви размери е сърцето запрепуска. Хванах я с две ръце и отидох при Боби да се похваля и той много се израдва на кефала. След това Боби си отстреля хубав кефал който добави на моя кукан че забравил неговия в колата. Още малко погмуркахме и Боби започна да вади рапани а аз закачих още една платерина на кукана докато Боби не ме извика че видял врани ама беше без харпуна както винаги се случва.
Благодаря Боби че пак направихме чудесно гмуркане заедно с теб и за настаняването да се натопим тая вечер така и се срещнахме с най големия ми засега кефал 1.6кг
ivo_shogun
ivo_shogun
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2014
Брой мнения : 79 Рожд.дaта : 13.05.1981
Години : 42

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  boysa Пет 22 Юли 2016 - 12:06

[You must be registered and logged in to see this image.]"

 Така май е по-добре
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  boysa Пет 22 Юли 2016 - 12:15

Благодаря , Иво!
 
Та въпреки, че преди това бях гмуркал няколко дни и си мислех, че нещата се подобряват този ден нямах спокойствие. Просто задачите през деня бяха различни а мислите хаотични. Платерини си имаше доволно дори направих един два пропуска. Кефалчето дойде на средна дълбочина да ме огледа точно в най-спокойното за деня гмуркане.  Другите рибки още са малки, дано да пораснат.

Любо така снимката виждали се и  има ли много трафик, че се опитвам да качвам от различни места?
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  Любак Пет 22 Юли 2016 - 13:47

135d02aa35ad75a2cb71
Любак
Любак
глоб.модератор
глоб.модератор

Регистриран на : 21.05.2009
Брой мнения : 11760 Рожд.дaта : 19.07.1953
Години : 70

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  baretata Нед 24 Юли 2016 - 15:31

Оф тез момчета нещо ме ядосват.
[You must be registered and logged in to see this image.]
baretata
baretata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 307 Рожд.дaта : 20.10.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  rikitikitavi Нед 24 Юли 2016 - 19:48

Давай Златко, аз моите ги взех и сега е твой ред. Ама да знаеш,че Ифчу напредва с бързи стъпки и вече ни диша у връто.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  ivo_shogun Нед 24 Юли 2016 - 20:48

Браво Злате, пак ни нахъса :)) тая седмица след работа ще видя има ли ги още тия дето си ги подредил така красиво:)
пп и двамата да бягате назад пак нямате стигане :)
ivo_shogun
ivo_shogun
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.06.2014
Брой мнения : 79 Рожд.дaта : 13.05.1981
Години : 42

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  КИРО Нед 24 Юли 2016 - 21:56

baretata написа:Оф тез момчета нещо ме ядосват.......
Златииии,дай да направя едно кръгче с тоя харпун,и с тоя кукан ве, 5ff67901e688fa2ed7af
чи и аз да запаметя едно кандро. 231589
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  baretata Нед 24 Юли 2016 - 22:16

Кире, утре вечер след работа заповядай.
baretata
baretata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 307 Рожд.дaта : 20.10.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  roko koko Пон 25 Юли 2016 - 9:23

Злате ,с картечницата ли бе брат? :рок: Поздравления заслуката и майсторлъка worshippy .
roko koko
roko koko
...........................
  ...........................

Регистриран на : 14.09.2010
Брой мнения : 4391 Рожд.дaта : 23.04.1975
Години : 49

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  rikitikitavi Пон 25 Юли 2016 - 9:58

КИРО написа:
baretata написа:Оф тез момчета нещо ме ядосват.......
Златииии,дай да направя едно кръгче с тоя харпун,и с тоя кукан ве, [You must be registered and logged in to see this image.]
чи и аз да запаметя едно кандро. [You must be registered and logged in to see this image.]
И аз я искам тая скимка:дядо Киро в поза бог Посейдон с напомчани бицепси и развят пврчем. В едната ръка стиска здраво патоса а другата високо дигната с куканче със каче и а него 24 кефали по килце и нещо. Да не забравим и блясъка в очите и росното чело.
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  boysa Пон 25 Юли 2016 - 10:43

  Много ти ходи гердана Злате. Нищо, че е сребърен. Продължавай все така да ни радваш. Скоро да е и дядото на онова малкото. Ивчо вярно много е напреднал и вече смело мога та твърдя, че аз трябва да се уча от него. Пожелавам му да има достатъчно време да се забавлява и да намира такова да споделя!
 Аз още се настройвам и до седмица ще задачките по ремонта ще преключа и може и аз да се включа по Варненско. 
Та по Каварненско и Калиакренско вчера пак ги имаше за три часа и аз пострелях доволно. 
почти същото като предната седмица. Почти на всяко гмуркане ги имаше. 
видях голям скорпид, голям чернокоп и добър кефал. 
Дребни прозрачни рибки, Преследвани от едри хамсийки и дребни чернокопчета като нокторизачки. 
С попчета е пълно пък беше и сравнително бистро за мястото. 
Пак бях без кукан, но с два харпуна. Използвах стрелата на единия за кукан. Трябваше да е по дълга. Почти спрях да стрелям по платерини. При една добра изстрел и пропуск. добре, че беше пропуск. Стрелата точно там където е ухото се беше протрило въжето и остана на дъното. Добре, че беше бистро и я намерих. Точно преди седмца Иво имал подобен проблем по Гръцко. Стрелата я бях взел от бате Жоро преди три -четири години.  Та от тогава не съм и сменял и ластиците. Харпуна и него не го ползвах почти две години и добре, че този сезон
 Бях оставил другите във Варна и се наложи да го ползвам. Явно на сегашното ми гмуркане много ми допадна.
Та точно след като взех стрелата вече имах достатъчно дълъг кукан.  Преместих рибите от 75 цата и продължих с нея. Още на второто гмуркане бях легнал до един камък с миди минават едни дребни рибки преследвани от мини чернокопчета. В далечината минават платерини, не са едри и не помърдвам те се движат някакси бързо. За миг след тях виждам мтого едър чернокоп или може би лефер. Той нещо се стряска и идва близо да ме огледа малко над мен и в ляво. Почти го повеждам каубойската и го виждам, но май изненадата от появата не остави сърщето и ума спокойни. Пропуснах. Миналият сезон и началото на този със 75 цата почти нямах пропуск просто рибите сами си се нанизваха. Сега дори като го зареждам ми прилича на детска играчка.  Миналата седмица пак имах някаква такава дилема с него. Явно ще трябва да поработя над това да прострелям двата харпуна едновременно.  После продължих да търся само хищници. Така и така съм без кукан. Чуках, траках гугутках, въртях. Само платерини. Вече почвам да се чудя дали всичките тези неща помагат. Правя 10 гмуркания на почти на едно и също място 5 пати съм тих и 5 редуване на тракания и т.н.
Само на едно не видях платерини. Третото със почукване на дръжката.  Та след като не ги закачах при едно с щракане малко зад гърба ми мина кефал, но като то се изравни с дръжката на харпуна си тръгна.  На излизане стрелнах и със 75 цата две рибки. Много точни в хрилтине капаци. Явно нещата са в главата.  На тръгване  морето се беше укротило а слънцено наклонило. Чуваха се вечерните песни на птиците и гласовете на щурците.  Благодарих полубювах се и тръгнах.
Толкова риби за този сезон имах за първи път.  Въпреки това, нещо не усещах радостта. Преди и на половината щях да съм доволен. Дори този сезон при само една риба удоволетворението е било по-голямо. Връщам се пак на старите нища от смяната на позицията. Много от вас са го казвали а и Гого ми го напомни преди два сезона. Това е така както попчетата и платерините. Трябва да се спре или намали лова на едните за сметка на другите. Вече почти два сезона се опитвам да го правя. Забравям редовно кукана, но все не мога да устоя на някоя добра.
Днес също бях с тези мисли, но още при първите риби разбрах, че ще стрелям по платерини. Дойдоха ми от дясно и тръгнаха да ме обикалят. Почти от към лявото рамо ми са и се подредиха две добре пробвах двоен и се получи. Та така започнах лов на платерини. Въпреки това буят беше на достатъчно разстояние от мен. Вярно , че така губех и време да изляза и да ги поставя на стрелата –кукан, но и си почивах в плиткото.
Ники както ми каза тази седмица ще гледам да сменя ластика да сложа нова линия на стрелата. Мисля да прегледам темите за флашери. Булти имаше писано нещо от Христо Янчев  за някаква перка.  Та да пробвам и в това дали има светлина.  Въпреки всичките неща най-важно е мисълта.

[You must be registered and logged in to see this image.]
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  boysa Пон 25 Юли 2016 - 10:50

Ники, ако още си на линия дай някаква идея за флашер. 
Мисля да ползвам СД да ги нарежа или да ги вържа по метода на Христо Янев. Да сложа един ластик до буй а на дъното котва дори две една до дъното и една на метър от него така от вълните и ластика се играят.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  КИРО Пон 25 Юли 2016 - 11:31

rikitikitavi написа:.......... Да не забравим и блясъка в очите и росното чело.  
При мен чело и корем да искаш. смях
Ся,може и да се спусна до Траката над вечер,ама
без кефал на мегдана на село няма да се появя,може и два да са,
ама на кръста вързани ще бъдат. 525707397c05bb6a06eb
Днес пак ще го пиша полов ден май. смях
КИРО
КИРО
администратор
  администратор

Регистриран на : 16.05.2009
Брой мнения : 21389 Рожд.дaта : 17.12.1957
Години : 66

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  rikitikitavi Пон 25 Юли 2016 - 12:08

boysa написа:Ники, ако още си на линия дай някаква идея за флашер. 
Мисля да ползвам СД да ги нарежа или да ги вържа по метода на Христо Янев. Да сложа един ластик до буй а на дъното котва дори две една до дъното и една на метър от него така от вълните и ластика се играят.
Направи си едно чипаре с 5куки 4.0. Много ламе да има. Всякакви цветове. Сложи му голяма тежест и поплавак ама линията да е с поне два метра по далга от дъл очината. Първата кука на метър от поплавака. Останалите през метър. Ама ша гледаш да не се оплетеш кат пати у калчища. Мо е и ластик да сложиш малко до тежестта д се самоподръпва.
Според мен по добре си полирай контрата на харпуна и го поклащай при нужда. Па и класиката с балончето може дапробваш
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  gogo26 Пон 25 Юли 2016 - 12:26

Браво пичове thumbsupsmileyanim thumbsupsmileyanim
Ставате все по-добри,чета и ви се радвам за слуката worshippy
Я кажете флашера ще има ли някъкъв ефект в нашето моренце и върху кои риби?
gogo26
gogo26
...........................
  ...........................

Регистриран на : 22.02.2010
Брой мнения : 940 Рожд.дaта : 26.10.1971
Години : 52

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  boysa Пон 25 Юли 2016 - 14:20

Благодаря Ники!
Пак намери време за подкрепа.
Гого аз за лефери предимно, но гледам тази година доста циганки има та може и тях да привлича. Последните три влизания все виждам по една добра риба различна от кефаловите. Така беше и прехода от попчета към кефаловите.
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  rikitikitavi Пон 25 Юли 2016 - 15:12


Гледам бъркате лова на мирни риби с лова на хишници. Разберете добре. Това са напълно различни видове лов. На различни места. На различни дълбочин и и по различно време. Да не говорим за различното ни държане на дъното. Това че сте мернали по случайна риба е просто късмет. И да я вземе човек пак е късмет. За риби по 300-600 грама е много по добре да се влезе с лодка и чипарета. За трофеи....пак трябва лодка и може с харпун. Ама места трябва да се научат а те се учат с лодка сонар и чипаре
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  baretata Пон 25 Юли 2016 - 22:06

Алоууууу тука за харпунджий ли е темата бе.
[You must be registered and logged in to see this image.]
baretata
baretata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 307 Рожд.дaта : 20.10.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  rikitikitavi Пон 25 Юли 2016 - 22:29

baretata написа:Алоууууу тука за харпунджий ли е темата бе.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Аз се извинявам.
.....Ама Злате, що първата ти риба е сложена на терсене?
rikitikitavi
rikitikitavi
...........................
  ...........................

Регистриран на : 25.02.2010
Брой мнения : 2279 Рожд.дaта : 12.05.1975
Години : 48

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  baretata Пон 25 Юли 2016 - 23:11

Явно се е резнала на кукана.
baretata
baretata
...........................
  ...........................

Регистриран на : 26.05.2009
Брой мнения : 307 Рожд.дaта : 20.10.1965
Години : 58

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  boysa Вто 26 Юли 2016 - 8:56

Браво тези по-си ги докарал на цвят. Почти златни са. Да са носят наслада на теб и хората около теб!
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  boysa Пон 8 Авг 2016 - 9:39

та да напиша за статистиката.
 Както предвиди Ники тази година платерините са много, особенно в района около Каварна Зеленка и Калиакра. Дали се дължи на многото мидени ферми или други неща. В събота бяхме на детското море на палатки с Иво. Много риби. в прибоя. Хамсий на големи пасажи. Дребни кернокопчена, и съфриди. По дъното барбуни. Горе заргани. Платерините на повърхността пасат кислород. Над вечер и си похапват по камъните. Многото вятър и нощният облак ме стопираха да вляза в 5ч. направих снимки в 6 пак и в 7 вече се измъкнах. Пих кафе. После когато и децата станаха ходихме да хвърляме въдици. Стръв  мантия на мида. Бомбарда 25гр. Прозрачна бавно потъваща. За час пет чернокопчета. После плаж на Чала борун. Там слизане без неопрен. Една бърза обиколка. Видях кефал и дребни платеринки.
Много вятър, накъсани вълни и водорасли. Прибиране и разтоварване16,30. След половин час съм на Калиакра. Много коли на паркинга и много платерини във водата, но малко мътно. Доволно до 20ч. 
boysa
boysa
...........................
  ...........................

Регистриран на : 19.06.2012
Брой мнения : 929 Рожд.дaта : 22.08.1976
Години : 47

Върнете се в началото Go down

сезон 2016 - Page 8 Empty Re: сезон 2016

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 8 от 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите